Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

1 hour ago, Melody90 είπε:

Χθες ήρθε η μαμά μου από εξωτερικό...δεν την παλευα άλλο της είπα να έρθει νωρίτερα..οι σκάλες με πέθαναν με τρία μωρά στον τρίτο χωρίς ασανσέρ ο σύζυγος σχεδόν απών τα καλοκαίρια λόγω δουλειάς.τα παιξα φυσικά..από δω και πέρα θα με βοηθάει η μαμά μου πάλι καλά αλλά όσο είμαι ξεκούραστη κ ξάπλα είμαι καλά με το που σηκωθώ να κάνω κάτι δεν αντέχω πχ να κάνω τα μικρά μπάνιο θέλω 1 ώρα να συνέλθω.... αύριο θα σας πω νέα.

 

Ευτυχώς που θα έχεις βοήθεια από δω και μπρος! Εγώ 32 εβδομάδων, χωρίς παιδιά, και οι νιώθω να κουραζομαι πιο πολύ από πριν. Πάω ακόμα και στη δουλειά,οπότε τώρα με τις ζεστές έχω ζοριστει.

Εύχομαι ο γιατρός να σε καθησυχάσει!

έχω κι εγώ αύριο γιατρό και πολλή αγωνία να δω τι θα μου πει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?αύριο έχω γυναικολόγο να δούμε λίγο τι γίνεται.. πάντως είμαι πολύ δύσκολα... δεν αντέχω να περπατάω σχεδόν καθόλου.. νιώθω έντονη δυσφορία τραβήγματα κ πονάκια χαμηλά...33 κ 4 αύριο εύχομαι ναην έρθει τίποτα νωρίτερα.

Κορίτσι μου εγώ θεωρώ ότι είναι όλα φυσιολογικά αυτά! Όμως να του τα πεις όλα κ να μας ενημερώσεις! Να σκέφτεσαι πως δεν έμεινε πολύ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα σήμερα στον γιατρό όλα καλά δόξα τω θεώ!ο τράχηλος 3,8 πιο κλειστός πεθαίνεις η παλιά τομή βαστάει ακόμα είπε και η μικρή μας είναι 2334 γρ. Η εφαρμογή μου με βγάζει 2 μέρες μικρότερη κύηση ο γιατρός μου είπε σήμερα είμαι 33+6 του είπα για τα πονάκια μου είπε από δω και πέρα τέλος ξεκούραση φτάνουμε στο τέλος 35 εβδομάδες θα κάνω μια τελευταία αιμοληψία, στις 11 Αυγούστου έχω nst και μια κολπική καλλιέργεια και στις 16 Αυγούστου πάω Παπαγεωργίου να μου κλείσουν ραντεβού για καισαρική.

Έχω βάλει 10 κιλά (μόνο!!! θα πω εγώ γιατί στις προηγούμενες εγκυμοσύνες εβαζα πολλαααααααα παραπάνω) 

Λοιπόν ....και μάλλον δεν θα κάνω 4+ κιλά μωρό πάλι φαίνεται να πάμε για φυσιολογικό μωρό γύρω στα 3,500 γρ μου είπε..ενώ τσιμπάει και το σάκχαρο να φανταστείτε, μάλλον έπαιξε ρόλο το ότι κ εγώ δεν έβαλα τόσα κιλά μου λέει ότι δεν έβαλα κωλο κάτω (με τα μικρά πολύ τρέξιμο)και επίσης ότι άλλαζει και το φύλο.. βέβαια έχουμε λίγο ακόμα χρόνο.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα στον γιατρό όλα καλά δόξα τω θεώ!ο τράχηλος 3,8 πιο κλειστός πεθαίνεις η παλιά τομή βαστάει ακόμα είπε και η μικρή μας είναι 2334 γρ. Η εφαρμογή μου με βγάζει 2 μέρες μικρότερη κύηση ο γιατρός μου είπε σήμερα είμαι 33+6 του είπα για τα πονάκια μου είπε από δω και πέρα τέλος ξεκούραση φτάνουμε στο τέλος 35 εβδομάδες θα κάνω μια τελευταία αιμοληψία, στις 11 Αυγούστου έχω nst και μια κολπική καλλιέργεια και στις 16 Αυγούστου πάω Παπαγεωργίου να μου κλείσουν ραντεβού για καισαρική.

Έχω βάλει 10 κιλά (μόνο!!! θα πω εγώ γιατί στις προηγούμενες εγκυμοσύνες εβαζα πολλαααααααα παραπάνω) 

Λοιπόν ....και μάλλον δεν θα κάνω 4+ κιλά μωρό πάλι φαίνεται να πάμε για φυσιολογικό μωρό γύρω στα 3,500 γρ μου είπε..ενώ τσιμπάει και το σάκχαρο να φανταστείτε, μάλλον έπαιξε ρόλο το ότι κ εγώ δεν έβαλα τόσα κιλά μου λέει ότι δεν έβαλα κωλο κάτω (με τα μικρά πολύ τρέξιμο)και επίσης ότι άλλαζει και το φύλο.. βέβαια έχουμε λίγο ακόμα χρόνο.

Μια χαρά λοιπόν! Όλα είναι τέλεια! Και επισήμως οδεύεις προς το τέλος ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα στον γιατρό όλα καλά δόξα τω θεώ!ο τράχηλος 3,8 πιο κλειστός πεθαίνεις η παλιά τομή βαστάει ακόμα είπε και η μικρή μας είναι 2334 γρ. Η εφαρμογή μου με βγάζει 2 μέρες μικρότερη κύηση ο γιατρός μου είπε σήμερα είμαι 33+6 του είπα για τα πονάκια μου είπε από δω και πέρα τέλος ξεκούραση φτάνουμε στο τέλος 35 εβδομάδες θα κάνω μια τελευταία αιμοληψία, στις 11 Αυγούστου έχω nst και μια κολπική καλλιέργεια και στις 16 Αυγούστου πάω Παπαγεωργίου να μου κλείσουν ραντεβού για καισαρική.

Έχω βάλει 10 κιλά (μόνο!!! θα πω εγώ γιατί στις προηγούμενες εγκυμοσύνες εβαζα πολλαααααααα παραπάνω) 

Λοιπόν ....και μάλλον δεν θα κάνω 4+ κιλά μωρό πάλι φαίνεται να πάμε για φυσιολογικό μωρό γύρω στα 3,500 γρ μου είπε..ενώ τσιμπάει και το σάκχαρο να φανταστείτε, μάλλον έπαιξε ρόλο το ότι κ εγώ δεν έβαλα τόσα κιλά μου λέει ότι δεν έβαλα κωλο κάτω (με τα μικρά πολύ τρέξιμο)και επίσης ότι άλλαζει και το φύλο.. βέβαια έχουμε λίγο ακόμα χρόνο.

@Melody90 Πολύ ωραία μου ακούγονται όλα. Άντε λίγο έμεινε ακόμα!!! <3

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κι εγώ σήμερα πήγα γιατρό. 32+1 σήμερα και το μωρό μας είναι 1710 γραμμάρια! Μας είπε ότι όλα βαίνουν καλώς και ότι ζει σε καλές συνθήκες (καλό αμνιακό, καλός πλακούντας και καλή ροή από τον ομφάλιο λώρο)... Μου μέτρησε και τον τράχηλο και είναι 2.8 και είναι κλειστός! Υπάρχει μια βραχυνση μικρή η οποία μας είπε ότι είναι φυσιολογική στην εβδομάδα που βρισκόμαστε! Αυτά από εμένα... Ελπίζω και εύχομαι σε όλες σας να μαθαίνετε καλά νέα μόνο για τα μωράκια σας!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Aggelikh Nt said:

Κορίτσια κι εγώ σήμερα πήγα γιατρό. 32+1 σήμερα και το μωρό μας είναι 1710 γραμμάρια! Μας είπε ότι όλα βαίνουν καλώς και ότι ζει σε καλές συνθήκες (καλό αμνιακό, καλός πλακούντας και καλή ροή από τον ομφάλιο λώρο)... Μου μέτρησε και τον τράχηλο και είναι 2.8 και είναι κλειστός! Υπάρχει μια βραχυνση μικρή η οποία μας είπε ότι είναι φυσιολογική στην εβδομάδα που βρισκόμαστε! Αυτά από εμένα... Ελπίζω και εύχομαι σε όλες σας να μαθαίνετε καλά νέα μόνο για τα μωράκια σας!

@Aggelikh Nt αν επιτρεπεται ποτε θα ξαναπας τωρα στο γιατρο; Ειμαστε ακριβως στα ιδια και μου ειπε να παω σε ενα μηνα αλλα προβληματιστηκα…

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπάρχει κάποια απο εσάς που θα γεννησει στο Μητέρα;Ξερετε τι ισχυει για τα επισκεπτηρια;Απο τη μια δε θελω επισκεψεις,απο τηλ αλλη όμως περα απο τον αντρα μου που θα είναι ο συνοδος θα ηθελα να μπορεί να ερθει εστω για λιγο η μαμα μου κ ο μπαμπας μου.Μεχρι τωρα ήξερα οτι επιτρέπεται ενας συνοδος μονο,εχοντας κάνει pcr.Εχουν βαλει ανακοινωση στο site τωρα τελευταία,που γράφει το εξής: "νεα πολιτική για επισκέπτες και συνοδους: επιτρέπεται ένας επισκέπτης ή συνοδός ανα ασθενή "

Αυτο αραγε τι να σημαινει αυτο;Οτι οταν δεν ειναι ο αντρας μου στο δωματιο μπορεί να ερθει η μαμα μου πχ σαν επισκέπτης εχοντας κανει ενα pcr;Θα τους πάρω βέβαια και ενα τηλ να τους ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pan88 είπε:

@Aggelikh Nt αν επιτρεπεται ποτε θα ξαναπας τωρα στο γιατρο; Ειμαστε ακριβως στα ιδια και μου ειπε να παω σε ενα μηνα αλλα προβληματιστηκα…

Θα πάω ξανά σε τρεις εβδομάδες! Μου είπε ότι θα μπορούσε να με δει και σε ένα μήνα, επειδή τα βλέπει όλα καλά και με ρώτησε αν το αντέχω. Εγώ του είπα ότι μου φαίνεται πολύ κι έτσι κλείσαμε σε τρεις εβδομάδες ξανά!

1 ώρα πρίν, doremina είπε:

Κορίτσια υπάρχει κάποια απο εσάς που θα γεννησει στο Μητέρα;Ξερετε τι ισχυει για τα επισκεπτηρια;Απο τη μια δε θελω επισκεψεις,απο τηλ αλλη όμως περα απο τον αντρα μου που θα είναι ο συνοδος θα ηθελα να μπορεί να ερθει εστω για λιγο η μαμα μου κ ο μπαμπας μου.Μεχρι τωρα ήξερα οτι επιτρέπεται ενας συνοδος μονο,εχοντας κάνει pcr.Εχουν βαλει ανακοινωση στο site τωρα τελευταία,που γράφει το εξής: "νεα πολιτική για επισκέπτες και συνοδους: επιτρέπεται ένας επισκέπτης ή συνοδός ανα ασθενή "

Αυτο αραγε τι να σημαινει αυτο;Οτι οταν δεν ειναι ο αντρας μου στο δωματιο μπορεί να ερθει η μαμα μου πχ σαν επισκέπτης εχοντας κανει ενα pcr;Θα τους πάρω βέβαια και ενα τηλ να τους ρωτησω.

Εγώ γεννάω στο μητέρα Κρήτης. Δεν ξέρω αν είναι η ίδια πολιτική! Θα ρωτήσω με την πρώτη ευκαιρία και θα σου πω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aggelikh Nt said:

Θα πάω ξανά σε τρεις εβδομάδες! Μου είπε ότι θα μπορούσε να με δει και σε ένα μήνα, επειδή τα βλέπει όλα καλά και με ρώτησε αν το αντέχω. Εγώ του είπα ότι μου φαίνεται πολύ κι έτσι κλείσαμε σε τρεις εβδομάδες ξανά!

Εγώ γεννάω στο μητέρα Κρήτης. Δεν ξέρω αν είναι η ίδια πολιτική! Θα ρωτήσω με την πρώτη ευκαιρία και θα σου πω!

Ευχαριστω πολυ! Δεν με ρωτησε αν το αντεχω αλλιως θα ελεγα και εγω να πω στις 3 βδομαδες γιατι αγχωνομαι ειναι ξαι το πρωτο παιδακι!

2 hours ago, doremina said:

Κορίτσια υπάρχει κάποια απο εσάς που θα γεννησει στο Μητέρα;Ξερετε τι ισχυει για τα επισκεπτηρια;Απο τη μια δε θελω επισκεψεις,απο τηλ αλλη όμως περα απο τον αντρα μου που θα είναι ο συνοδος θα ηθελα να μπορεί να ερθει εστω για λιγο η μαμα μου κ ο μπαμπας μου.Μεχρι τωρα ήξερα οτι επιτρέπεται ενας συνοδος μονο,εχοντας κάνει pcr.Εχουν βαλει ανακοινωση στο site τωρα τελευταία,που γράφει το εξής: "νεα πολιτική για επισκέπτες και συνοδους: επιτρέπεται ένας επισκέπτης ή συνοδός ανα ασθενή "

Αυτο αραγε τι να σημαινει αυτο;Οτι οταν δεν ειναι ο αντρας μου στο δωματιο μπορεί να ερθει η μαμα μου πχ σαν επισκέπτης εχοντας κανει ενα pcr;Θα τους πάρω βέβαια και ενα τηλ να τους ρωτησω.

Νομιζω ειναι ενας μονο ανθρωπος ανα μητερα, αν λειπει ο συνοδος μπορει να εχεις επισκεπτη με pcr. Επισης ο συνοδος μπορει να πηγαινοερχεται και δεν μενει το βραδυ μαζι σου. Ετσι μου ειπε η ξαδερφη μου που γεννησε πριν 6 μηνες. Αν ρωτησεις πες μας και εμας!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Pan88 είπε:

Ευχαριστω πολυ! Δεν με ρωτησε αν το αντεχω αλλιως θα ελεγα και εγω να πω στις 3 βδομαδες γιατι αγχωνομαι ειναι ξαι το πρωτο παιδακι!

Νομιζω ειναι ενας μονο ανθρωπος ανα μητερα, αν λειπει ο συνοδος μπορει να εχεις επισκεπτη με pcr. Επισης ο συνοδος μπορει να πηγαινοερχεται και δεν μενει το βραδυ μαζι σου. Ετσι μου ειπε η ξαδερφη μου που γεννησε πριν 6 μηνες. Αν ρωτησεις πες μας και εμας!!! 

Δλδ καλα καταλαβα.Οταν θα λειπει ο σύζυγος ως συνοδος,θα μπορει να ερθει η μαμα μου ως επισκεπτης με pcr.Κατι ειναι και αυτο,απ το ολοτελα καλη και η Παναγιωταινα:P

Βεβαίως και θα ενημερώσω όταν τους παρω τηλ. Θα ρωτήσω και το γιατρό μου,ολο και κατι θα ξέρει κι αυτος

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αν και όλα καλά δεν ξέρω πλησιάζει ο καιρός και αρχίζω τώρα και αγχώνομαι για το χειρουργείο..τι με περιμένει άραγε?ακούγομαι σαν πρωτάρα αλλά πρώτη φορά σε δημόσιο νοσοκομείο, άλλο φύλο όλα αλλιώς.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και ξέρουμε ότι επιτρέπεται μόνο ενας! Ο πατέρας! Κ αυτό από την γέννα κ μετά...δλδ αν χρειαστεί να μπω από το προηγούμενη βράδυ απαγορεύεται. Σίγουρα δεν ισχύει παντού αυτό! 

Επίσης ρε κορίτσια η κινητικότητα των μωρών σας πως είναι εκεί γύρω στις 33βδομαδες????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; Να σας ρωτήσω ξύπνησα σήμερα και έχω φουλ καούρες και ξινιλες ενώ έχω φάει μόνο ένα κουλούρι … φυσιολογικό είναι; Επίσης νιώθω ότι με πιέζει φουλ ο μπέμπης κάτω απτό στήθος ανάσκελα το βράδυ δε μπορώ καθόλου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια αν και όλα καλά δεν ξέρω πλησιάζει ο καιρός και αρχίζω τώρα και αγχώνομαι για το χειρουργείο..τι με περιμένει άραγε?ακούγομαι σαν πρωτάρα αλλά πρώτη φορά σε δημόσιο νοσοκομείο, άλλο φύλο όλα αλλιώς.

@Melody90Ase...to idio kai egw.oso plisiazei o kairos skeftomai to xeirourgeio kai fovamai.tha einai 3 mou kaiseriki h proigoumeni itan prin 13 xronia den ksero an einai kalo h kako auto...skeftomai polla kai diafora.perasan polla xronia kai egw san protara niothw den ksero ti tha ginei.Na eimaste kala egw kai to moro kai ola ta alla tha ta anteksw,kserw eukola den tha einai.Me tromazoun ta panta ola..o kathetiras h episklirideio olaaaa.asta na pane...na erthei h ora na telionoume me exei faei to agxos kathe mera.Ti na sou pw koritsi mou ksereis ti se perimenei alla krata gera...na eisai kala esy kai to moro auto exei simasia ola ta alla tha perasoun.sou euxomai apo kardias na sou pane ola teleia giati ksero pos fovasai kai agxonesai kai einai logiko.makari na einai ola kala.egw logika an pane ola kala tha eimai meta apo esena.den sou krivo sou eipa kai pio pano oti fovamai alla den mporo na kanw alios.Apo tin ali skeftomai to moro poso poli thelw na tin dw kai na einai kala kai mou pernaei o fovos.❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...