Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; Να σας ρωτήσω ξύπνησα σήμερα και έχω φουλ καούρες και ξινιλες ενώ έχω φάει μόνο ένα κουλούρι … φυσιολογικό είναι; Επίσης νιώθω ότι με πιέζει φουλ ο μπέμπης κάτω απτό στήθος ανάσκελα το βράδυ δε μπορώ καθόλου!

K εγώ τελευταία έχω αρκετές καούρες! μάλλον η μήτρα σου πιέζει τι στομάχι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; Να σας ρωτήσω ξύπνησα σήμερα και έχω φουλ καούρες και ξινιλες ενώ έχω φάει μόνο ένα κουλούρι … φυσιολογικό είναι; Επίσης νιώθω ότι με πιέζει φουλ ο μπέμπης κάτω απτό στήθος ανάσκελα το βράδυ δε μπορώ καθόλου!

@Mairivegw exw kaoura kathe vradi gia poli ora....estanomai na kaigomai apo mesa.Episis kai emena me piezei poli to moro sxedon den koimame....ksipnaw sinexia pigainw toualeta kai eimai full idromeni.exw dipla mou blouzakia kai allazw sinexia.Aytos o minas tha einai diskolos to kseroume alla den pirazei na einai kala ta morakia mas.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Simona είπε:

@Melody90Ase...to idio kai egw.oso plisiazei o kairos skeftomai to xeirourgeio kai fovamai.tha einai 3 mou kaiseriki h proigoumeni itan prin 13 xronia den ksero an einai kalo h kako auto...skeftomai polla kai diafora.perasan polla xronia kai egw san protara niothw den ksero ti tha ginei.Na eimaste kala egw kai to moro kai ola ta alla tha ta anteksw,kserw eukola den tha einai.Me tromazoun ta panta ola..o kathetiras h episklirideio olaaaa.asta na pane...na erthei h ora na telionoume me exei faei to agxos kathe mera.Ti na sou pw koritsi mou ksereis ti se perimenei alla krata gera...na eisai kala esy kai to moro auto exei simasia ola ta alla tha perasoun.sou euxomai apo kardias na sou pane ola teleia giati ksero pos fovasai kai agxonesai kai einai logiko.makari na einai ola kala.egw logika an pane ola kala tha eimai meta apo esena.den sou krivo sou eipa kai pio pano oti fovamai alla den mporo na kanw alios.Apo tin ali skeftomai to moro poso poli thelw na tin dw kai na einai kala kai mou pernaei o fovos.❤

Εσύ επειδή πέρασαν χρόνια ....εγώ επειδή τώρα όλα αλλιώς! κοίτα τον ουροκαθετήρα στο γενεσις τον βάζουν μετα την επισκληρίδιο οπότε δεν πονάει καθόλου..στο Παπαγεωργίου δεν ξέρω τι κάνουν δυστυχώς εύχομαι το ίδιο!Η επισκληρίδιος αν είναι καλός ο αναισθησίολογος δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα ούτε που το καταλαβαίνεις!εγώ είχα μια πολύ τραυματική εμπειρία στον 2ο γιο μου γιατί δεν με έπιασε (κ ήταν βλάκας ο αναισθησίολογος)...εσύ κ το μωρό να είστε καλά μόνο!κ εγώ λέω από τη μία να γεννήσω να τη δω να ησυχάσω από την άλλη πάλι τρέμω γιατί δεν ξέρω τι με περιμένει είχα άλλον γιατρό σε αυτή την εγκυμοσύνη αλλού θα γεννήσω κ δεν ξέρω με ποιον θα κάνω κ κορίτσι που δεν έχω ιδέα άσε....

Link to comment
Share on other sites

@doremina εγω θα γεννησω στο μητερα (αν εννοεις της αθηνας δε ξερω αν εχει αλλου). Παιρνω τηλ καθε βδομαδα κ ρωταω τη πολιτικη τους δεδομενου οτι αλλαζουν συνεχεια. Τελευταια ενημερωση (πριν 5 μερες) : 1 συνοδος ανα 8ωρο (δλδ τα 8ωρα ειναι 07:00-15:00, 15:00-23:00 και 23:00-07:00. Αν θυμαμαι καλα, δε μενει νυχτα ο συνοδος εκει, καθε συνοδος κανει ραπιντ. Μπορεις να τους δηλωσεις στην υποδοχη, και δεν εχεις οριο. Αλλα δε μπορει μες το ιδιο 8ωρο πχ 15:00-17:00 να ρθει ο αντρας σου κ μετα οταν φυγει να ρθει στα καπάκια  η μητερα σου. Πρεπει να κλεισει το 8ωρο (ανα βαρδια) ακομα κ αν μεινεις μονη τις υπολοιπες ωρες.. (ποοοσο βλακεια αυτο ελεος!)

Κοριτσια σε ολες καλησπερα κιολας. Καιρό εχω να γραψω γενικα.. 34 και 3 σημερα και τα μωρα ειναι 2200 και 2300. Εχω παρει 8μιση-9κιλα (ο γιατρος σηκωνει τα χερια ψιλά ) νομιζω οτι η κοιλια μου θα σκιστει σαν την ταινια στο Alien! Δε βολευομαι υποφερω, και μου πε ο γιατρος οτι η περιδεση καλα κρατει (με τετοια κιλα κ 2 μωρα του λεω αυτό δεν ειναι ράμα, ναυτικός κόμπος ειναι!) χαχα μακάρι να αντέξω αλλη μια εβδομάδα γιατι κορίτσια η κίνηση είναι τρομερά έντονη και επίπονη. Φυσικά οι συσπάσεις γίνονται πιο συχνες κ φοβάμαι μη σπάσουν τα νερά.. θα ρωτούσα πόσο ζυγίζει ενα μωρό στην 35 εβδομαδα αλλα ειναι διαφορετικά τα κριτήρια στα δίδυμα.. :-/  μια μαμα  εκόμα εδώ με διδυμάκια (συγνώμη δε θυμάμαι ονομα) που εχω δει σε ποια εβδομάδα είναι και τι κιλάκια εχουν; Η μαια που εχω για το θηλασμό μου πε οτι θελουμε να περασουν τα 2500 κιλα εκαστως γιατί θα δυσκολέψουν ακόμα πιο πολυ τα πράγματα όσον αφορά θηλασμο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια αν και όλα καλά δεν ξέρω πλησιάζει ο καιρός και αρχίζω τώρα και αγχώνομαι για το χειρουργείο..τι με περιμένει άραγε?ακούγομαι σαν πρωτάρα αλλά πρώτη φορά σε δημόσιο νοσοκομείο, άλλο φύλο όλα αλλιώς.

Φυσιολογικό είναι να έχεις άγχος! Κάθε φορά είμαι διαφορετική! Δεν έχεις όμως λόγους να φοβάσαι! Το σώμα σου μια χαρά έχει ανταποκριθεί όλες τις φορές. Επίσης αντικειμενικά μιλώντας ένα νοσοκομείο απαρτίζεται από κάθε ειδικότητα κι έτσι μπορεί να διαχειριστεί κάθε κατασταση πιο αποτελεσματικα! 

Όσο για την ανατροφή της κόρης νομίζω θα είναι όντως κάτι πρωτόγνωρο αλλά κι ενδιαφέρον!

16 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Κορίτσια εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και ξέρουμε ότι επιτρέπεται μόνο ενας! Ο πατέρας! Κ αυτό από την γέννα κ μετά...δλδ αν χρειαστεί να μπω από το προηγούμενη βράδυ απαγορεύεται. Σίγουρα δεν ισχύει παντού αυτό! 

Επίσης ρε κορίτσια η κινητικότητα των μωρών σας πως είναι εκεί γύρω στις 33βδομαδες????

Εγώ είμαι 32+3 σήμερα και δεν έχω παρατηρήσει ακόμα μείωση της κινητικότητας που λένε! Προς το παρόν κινείται σταθερά πολύ ειδικά όταν ξαπλώνω στη δεξιά πλευρά. Είναι προς τα εκεί τοποθετημένος μας είπε ο γιατρός!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Εσύ επειδή πέρασαν χρόνια ....εγώ επειδή τώρα όλα αλλιώς! κοίτα τον ουροκαθετήρα στο γενεσις τον βάζουν μετα την επισκληρίδιο οπότε δεν πονάει καθόλου..στο Παπαγεωργίου δεν ξέρω τι κάνουν δυστυχώς εύχομαι το ίδιο!Η επισκληρίδιος αν είναι καλός ο αναισθησίολογος δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα ούτε που το καταλαβαίνεις!εγώ είχα μια πολύ τραυματική εμπειρία στον 2ο γιο μου γιατί δεν με έπιασε (κ ήταν βλάκας ο αναισθησίολογος)...εσύ κ το μωρό να είστε καλά μόνο!κ εγώ λέω από τη μία να γεννήσω να τη δω να ησυχάσω από την άλλη πάλι τρέμω γιατί δεν ξέρω τι με περιμένει είχα άλλον γιατρό σε αυτή την εγκυμοσύνη αλλού θα γεννήσω κ δεν ξέρω με ποιον θα κάνω κ κορίτσι που δεν έχω ιδέα άσε....

Kai meta ti egine afou den se epiane h episklirideio;.....egw akoma kai ayto skeftomaI mipos den me piasei.o giatros mou mou eipe oti tha einai ginaika h anaisthisiologos.To nosokomeio papageorgiou einai para poli kalo min fovasai...poles gnostes mou genisan ekei,kai egw ekei ithela alla o giatros mou den doulevei ekei kai den ithela na ton alaksw.Esy tora ekei tha exeis diko sou giatro h oxi;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MariaBisb είπε:

@doremina εγω θα γεννησω στο μητερα (αν εννοεις της αθηνας δε ξερω αν εχει αλλου). Παιρνω τηλ καθε βδομαδα κ ρωταω τη πολιτικη τους δεδομενου οτι αλλαζουν συνεχεια. Τελευταια ενημερωση (πριν 5 μερες) : 1 συνοδος ανα 8ωρο (δλδ τα 8ωρα ειναι 07:00-15:00, 15:00-23:00 και 23:00-07:00. Αν θυμαμαι καλα, δε μενει νυχτα ο συνοδος εκει, καθε συνοδος κανει ραπιντ. Μπορεις να τους δηλωσεις στην υποδοχη, και δεν εχεις οριο. Αλλα δε μπορει μες το ιδιο 8ωρο πχ 15:00-17:00 να ρθει ο αντρας σου κ μετα οταν φυγει να ρθει στα καπάκια  η μητερα σου. Πρεπει να κλεισει το 8ωρο (ανα βαρδια) ακομα κ αν μεινεις μονη τις υπολοιπες ωρες.. (ποοοσο βλακεια αυτο ελεος!)

Κοριτσια σε ολες καλησπερα κιολας. Καιρό εχω να γραψω γενικα.. 34 και 3 σημερα και τα μωρα ειναι 2200 και 2300. Εχω παρει 8μιση-9κιλα (ο γιατρος σηκωνει τα χερια ψιλά ) νομιζω οτι η κοιλια μου θα σκιστει σαν την ταινια στο Alien! Δε βολευομαι υποφερω, και μου πε ο γιατρος οτι η περιδεση καλα κρατει (με τετοια κιλα κ 2 μωρα του λεω αυτό δεν ειναι ράμα, ναυτικός κόμπος ειναι!) χαχα μακάρι να αντέξω αλλη μια εβδομάδα γιατι κορίτσια η κίνηση είναι τρομερά έντονη και επίπονη. Φυσικά οι συσπάσεις γίνονται πιο συχνες κ φοβάμαι μη σπάσουν τα νερά.. θα ρωτούσα πόσο ζυγίζει ενα μωρό στην 35 εβδομαδα αλλα ειναι διαφορετικά τα κριτήρια στα δίδυμα.. :-/  μια μαμα  εκόμα εδώ με διδυμάκια (συγνώμη δε θυμάμαι ονομα) που εχω δει σε ποια εβδομάδα είναι και τι κιλάκια εχουν; Η μαια που εχω για το θηλασμό μου πε οτι θελουμε να περασουν τα 2500 κιλα εκαστως γιατί θα δυσκολέψουν ακόμα πιο πολυ τα πράγματα όσον αφορά θηλασμο..

Εγώ είμαι 32 και 6 αλλά με πάει βάση αυχενικής δηλαδή 33 και 4. Την Πέμπτη μου τα έβγαλε 1960 ( ήταν στριμωγμένος αυτός και δεν μπορούσε να τον μετρήσει καλά) και τον άλλον 2100. Εμένα μου είπε τώρα δεν θα παίρνουν πολύ και πιστεύει θα φτάσουμε κάπου στα 2300...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Simona είπε:

Kai meta ti egine afou den se epiane h episklirideio;.....egw akoma kai ayto skeftomaI mipos den me piasei.o giatros mou mou eipe oti tha einai ginaika h anaisthisiologos.To nosokomeio papageorgiou einai para poli kalo min fovasai...poles gnostes mou genisan ekei,kai egw ekei ithela alla o giatros mou den doulevei ekei kai den ithela na ton alaksw.Esy tora ekei tha exeis diko sou giatro h oxi;

Άρχισε ο γιατρός να κόβει κι εγώ τσιριζα κ με άκουσε όλο το γένεσις αναγκάστηκε να με κοιμήσει φυσικά..με σφαξανε ζωντανή βασικά έκανε 6 προσπάθειες να μου κάνει επισκληρίδιο νόμιζα ότι με χτυπούσε ρεύμα κάθε φορά! Αυτό φοβάμαι...εκ τον υστέρων έμαθα ότι ήταν ο χειρότερος αναισθησίολογος της κλινικής και η επισκληρίδιος του συνήθως αποτυχία πριν μήνες έμαθα ότι συνταξιοδοτήθηκε...στον τρίτο μου γιο είχα μια γυναίκα κ εγώ κοκκινομαλλα πολύ καλή της είπα τι πέρασα κ πόσο φοβάμαι κουνούσε το κεφάλι μόνο.ενω στην πρώτη καισαρική και στην τρίτη δεν κατάλαβα τίποτα απολύτως ούτε πως μου την κάνανε για να φανταστείς.

Όχι ο δικός μου δεν θέλει να με αναλάβει σε ιδιωτική κλινική λόγω των επιπλοκών που μπορεί να υπάρξουν.και μου είπε κ αυτος τα καλύτερα για το Παπαγεωργίου.θελω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά γιατί δεν ξέρω ποιος θα με χειρουργισει.φακελακι δεν δίνω οπότε όποιος τύχει.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Άρχισε ο γιατρός να κόβει κι εγώ τσιριζα κ με άκουσε όλο το γένεσις αναγκάστηκε να με κοιμήσει φυσικά..με σφαξανε ζωντανή βασικά έκανε 6 προσπάθειες να μου κάνει επισκληρίδιο νόμιζα ότι με χτυπούσε ρεύμα κάθε φορά! Αυτό φοβάμαι...εκ τον υστέρων έμαθα ότι ήταν ο χειρότερος αναισθησίολογος της κλινικής και η επισκληρίδιος του συνήθως αποτυχία πριν μήνες έμαθα ότι συνταξιοδοτήθηκε...στον τρίτο μου γιο είχα μια γυναίκα κ εγώ κοκκινομαλλα πολύ καλή της είπα τι πέρασα κ πόσο φοβάμαι κουνούσε το κεφάλι μόνο.ενω στην πρώτη καισαρική και στην τρίτη δεν κατάλαβα τίποτα απολύτως ούτε πως μου την κάνανε για να φανταστείς.

Όχι ο δικός μου δεν θέλει να με αναλάβει σε ιδιωτική κλινική λόγω των επιπλοκών που μπορεί να υπάρξουν.και μου είπε κ αυτος τα καλύτερα για το Παπαγεωργίου.θελω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά γιατί δεν ξέρω ποιος θα με χειρουργισει.φακελακι δεν δίνω οπότε όποιος τύχει.

An einai dinaton Panagia mou,giati ton kratousan ekei ayton ton axristo afou den kanei.enas theos kserei poses ginaikes perasan to idio me esena.Den mas ftanoun ola ta alla akoma kai anestesia na min mas valoun sosta.ksereis ti zimia mporouse na se kanei autos meta apo toses prospathies,gia na estanesai san na se xtipaei reuma simenei oti den evaze sto sosto simeio.H ginaika auti pou les prepei na katalave gia pion les,iksere kiolas oti den mporei.Diladi aytos efige apo ekei;;Egw eipa ston giatro mou prin ligo kairo gia ayton ton anaistisiologo oti exw akousei ayta ta pragmata apo alles kopeles, ton iksere vevea apla den ithele na mou pei leptomeries onomata kai tetoia.Kai mou eipe oti se emena tha einai ginaika poli kali kai na min to skeftomai katholou.Mporei na einai h idia auti pou les den ksero. Einai poli kali oloi oi giatri ekei na ksereis opoion kai na sou tixei kserei tin douleia tou...kamia fora einai kai kalitera etsi ekei pou den to perimeneis.Opos sou eixa pei exw poles gnostes pou genisan ekei kai fisiologika kai kaiseriki kai oles exoun na lene ta kalitera.Min fovasai katholou gia auto.Egw na sou pw tin alitheia kapos to fovamai to genesis giati exw akousei kai kala alla kai poli kaka pragmata gia ekei.Makari na pane ola kala.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Simona είπε:

An einai dinaton Panagia mou,giati ton kratousan ekei ayton ton axristo afou den kanei.enas theos kserei poses ginaikes perasan to idio me esena.Den mas ftanoun ola ta alla akoma kai anestesia na min mas valoun sosta.ksereis ti zimia mporouse na se kanei autos meta apo toses prospathies,gia na estanesai san na se xtipaei reuma simenei oti den evaze sto sosto simeio.H ginaika auti pou les prepei na katalave gia pion les,iksere kiolas oti den mporei.Diladi aytos efige apo ekei;;Egw eipa ston giatro mou prin ligo kairo gia ayton ton anaistisiologo oti exw akousei ayta ta pragmata apo alles kopeles, ton iksere vevea apla den ithele na mou pei leptomeries onomata kai tetoia.Kai mou eipe oti se emena tha einai ginaika poli kali kai na min to skeftomai katholou.Mporei na einai h idia auti pou les den ksero. Einai poli kali oloi oi giatri ekei na ksereis opoion kai na sou tixei kserei tin douleia tou...kamia fora einai kai kalitera etsi ekei pou den to perimeneis.Opos sou eixa pei exw poles gnostes pou genisan ekei kai fisiologika kai kaiseriki kai oles exoun na lene ta kalitera.Min fovasai katholou gia auto.Egw na sou pw tin alitheia kapos to fovamai to genesis giati exw akousei kai kala alla kai poli kaka pragmata gia ekei.Makari na pane ola kala.

Ζημιά μικρή μου έκανε το μεγαλο δάχτυλο του ποδιού μου δεν το νιώθω ακόμα έχουν περάσει 4 χρόνια από τότε είναι μουδιασμενο και είχα μούδιασμα στην ουριτσα μου περίπου 5 μήνες.εκλαιγα με λυγμούς ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω άσε...δεν δουλεύει άλλο εκεί πήρε σύνταξη έτσι μου είπε ο γιατρός μου.στην γυναίκα την αναισθησίολογο τα είπα όλα κανονικά κανονικά όνομα τα πάντα.την τελευταία μέρα φεύγοντας από την κλινική συμπληρώνεις και μια κάρτα  αξιολόγησης.. εννοείται πως έγραψα τα πάντα μέσα! παντού έτσι είναι νομίζω ακούς κ καλά κ κακά.ο Θεός να βάλει το χέρι του να πάνε όλα καλά μόνο για όλες μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια! Δε ξερω αν θα γεννησει καποια κοπελα στο Ρεα αλλα τηλεφωνησα για να ρωτησω τι ισχυει με τους συνοδους και μου ειπαν οτι επιτρεπονται δυο με μοριακο τεστ αλλα απο τη στιγμη που γινει η αλλαγη συνοδου μενεις με το δευτερο συνοδο μεχρι να βγεις. Επισης ο συνοδος δε μενει μεσα το βραδυ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Pan88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Δε ξερω αν θα γεννησει καποια κοπελα στο Ρεα αλλα τηλεφωνησα για να ρωτησω τι ισχυει με τους συνοδους και μου ειπαν οτι επιτρεπονται δυο με μοριακο τεστ αλλα απο τη στιγμη που γινει η αλλαγη συνοδου μενεις με το δευτερο συνοδο μεχρι να βγεις. Επισης ο συνοδος δε μενει μεσα το βραδυ..

Ακριβώς τα ίδια μου είπε η γυναικολόγος μου σήμερα μιας και θα γεννήσω εκεί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2022 at 10:09 ΜΜ, MarthaK είπε:
On 26/7/2022 at 8:34 ΜΜ, Mairiv είπε:

Κορίτσια έκανα χθες τα χαρτιά για το επίδομα μητρότητας για τις 56 μέρες ξέρετε μήπως πότε μπαίνουν τα χρήματα περίπου; 

Καλησπέρα προσπαθω να κάνω την αίτηση αλλά στο πεδιο εισαγωγή ασφαλιστικού χρόνου( τον τέως φορέα ασφαλισης και τους φορείς ασφάλισης στους οποίους ήσασταν ασφαλισμένοι 2 χρόνια πριν)από έως δεν ξέρω τι πρέπει να βάλω.. και ακριβώς από κάτω ζητάει ΑΜΚΑ αλλά πάλι δεν ξέρω τι βάζουμε.. εάν μπορείς να με βοηθήσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Io13 είπε:

Καλησπέρα προσπαθω να κάνω την αίτηση αλλά στο πεδιο εισαγωγή ασφαλιστικού χρόνου( τον τέως φορέα ασφαλισης και τους φορείς ασφάλισης στους οποίους ήσασταν ασφαλισμένοι 2 χρόνια πριν)από έως δεν ξέρω τι πρέπει να βάλω.. και ακριβώς από κάτω ζητάει ΑΜΚΑ αλλά πάλι δεν ξέρω τι βάζουμε.. εάν μπορείς να με βοηθήσεις.. 

Εγώ επέλεξα σαν τέως φορέα ασφάλισης "ΙΚΑ-ΕΤΑΜ" και στο χρόνο έβαλα 2020-2022. Στην δική μου περίπτωση δεν έχω αλλάξει φορέα μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια. Μετά την επιλογή πρέπει να πατήσεις το κουμπί με τη δισκέτα για να κάνει αποθήκευση. Διαφορετικά δεν πάει στο επόμενο. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...