Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Annank είπε:

Κορίτσια εσείς τι ρουχαλακι εξοδου για το μωρο απο το μαιευτηρίο έχετε ετοιμάσει ??? 

Πήρα μια σαλοπετα τζιν καλοκαιρινή με ενα μπλουζάκι αλλά θα έχω και μαζί μου ένα φορμακι κοντομανικο και δύο φανελάκια!

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Simona είπε:

Offf se skeftomouna alitheia lew ti egine.xarika poli pou einai ola kala.prepei na prosexeis para poli gia esena einai diskola tora... min kaneis tipota....prepei na ftaseis 36 evdomades opos sou eipe o giatros opote thelei ksapla kai  pali ksapla.se poia evdomada eisai pia;egw kourazoume para poli estanomai ena varos poli xamila kai kati san travigmata san maxeries kati tetoio.tromazw kai egw metraw tis meres kai fovamai poli min ginei kati.eimai 32 evdomades akrivos.

Αύριο θα είμαι 35 εβδομάδων ακριβώς.θελει ξεκούραση ξάπλα τα πόδια ψηλά..όταν έχεις κάνει καισαρικες έχεις τέτοιες ενοχλήσεις μου είπε ο γιατρός εμένα όπως τα περιέγραψες..πες το γιατρό σου κ εσύ μην το αφήσεις.

10 ώρες πρίν, Annank είπε:

Κορίτσια εσείς τι ρουχαλακι εξοδου για το μωρο απο το μαιευτηρίο έχετε ετοιμάσει ??? 

Εγώ ένα φόρεμα με κοντό μανίκι κ ζιπουνάκια αν χρειαστεί γιατί γεννάω μεσα στον Αύγουστο οπότε θα έχει ζεστές μέρες ακόμα.ααα κ καλτσουλες φυσικά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@lenoutso kai @Melody90 Ναι και εγώ μια από τα ίδια της έχω πάρει κοντομανικο. Απλά ακούω διαφορά ότι τα νεογέννητα θέλουν μακρυμανικο κλπ και είπα να ρωτήσω. Τα άλλα δύο μου παιδιά Είναι χειμωνιάτικα....οπότε νεογέννητο και καλοκαίρι πρώτη φορα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πητ τέλη Αυγούστου και έχω βάλει απ όλα μέσα στη τσάντα για το νοσοκομείο.

Εχω πάρει και μακρυμανικα γιατί έτσι μου είπαν για μέσα στο νοσοκομείο και καλοκαιρινα για την έξοδο.

Σκεφτηκα καλυτερα να πάρω παραπάνω και να τα φέρω σπίτι παρά να έχω ελλειψεις.Το.μονο.που δεν έβαλα είναι καπελακι-σκουφακι γιατί το θεώρησα υπερβολικό.καλτσακια όμως έβαλα 2 ζευγαρια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Annank είπε:

@lenoutso kai @Melody90 Ναι και εγώ μια από τα ίδια της έχω πάρει κοντομανικο. Απλά ακούω διαφορά ότι τα νεογέννητα θέλουν μακρυμανικο κλπ και είπα να ρωτήσω. Τα άλλα δύο μου παιδιά Είναι χειμωνιάτικα....οπότε νεογέννητο και καλοκαίρι πρώτη φορα!!!!

Να σου πω μπορείς να ρωτήσεις κ τον παιδίατρο σου....εμένα μου είπε όπως είσαι εσύ έτσι κ αυτό.εγω έχω ένα χειμωνιάτικο μωρό τα άλλα 2 είναι καλοκαίρι κ εκείνα με κοντό μανίκι τα έβγαλα από την κλινική το πολύ να ρήξεις και μια βαμβακερή πάνα από πάνω μέχρι να φτάσεις σπίτι.

3 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Εγώ έχω πητ τέλη Αυγούστου και έχω βάλει απ όλα μέσα στη τσάντα για το νοσοκομείο.

Εχω πάρει και μακρυμανικα γιατί έτσι μου είπαν για μέσα στο νοσοκομείο και καλοκαιρινα για την έξοδο.

Σκεφτηκα καλυτερα να πάρω παραπάνω και να τα φέρω σπίτι παρά να έχω ελλειψεις.Το.μονο.που δεν έβαλα είναι καπελακι-σκουφακι γιατί το θεώρησα υπερβολικό.καλτσακια όμως έβαλα 2 ζευγαρια

Κ εγώ έτσι έβαλα πολλά παραπάνω για το νοσοκομείο αν κ μου είπαν ότι δεν χρειάζεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Annank είπε:

Κορίτσια εσείς τι ρουχαλακι εξοδου για το μωρο απο το μαιευτηρίο έχετε ετοιμάσει ??? 

Εγώ κοπέλα μου έχω ετοιμάσει κ τα ρούχα που θα έχω μαζί. Μου ζήτησαν μακριμανικα φορμακια (κ τα πόδια καλυμμένα δλδ)χειμωνιάτικα βαμβακερα. Κ βελουτε. Αναλόγως βέβαια ποτέ θα γεννήσω τελικά ίσως να πάρω ένα δύο βελουτε μαζί όχι παραπάνω . Κ από μέσα τα κλασικά κοντομανικα ζιπουνακια 

5 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Εγώ έχω πητ τέλη Αυγούστου και έχω βάλει απ όλα μέσα στη τσάντα για το νοσοκομείο.

Εχω πάρει και μακρυμανικα γιατί έτσι μου είπαν για μέσα στο νοσοκομείο και καλοκαιρινα για την έξοδο.

Σκεφτηκα καλυτερα να πάρω παραπάνω και να τα φέρω σπίτι παρά να έχω ελλειψεις.Το.μονο.που δεν έβαλα είναι καπελακι-σκουφακι γιατί το θεώρησα υπερβολικό.καλτσακια όμως έβαλα 2 ζευγαρια

Αχ κ εμένα απο το νοσοκομείο μου ζήτησαν καλτσακια γαντακια κ σκουφάκια. Βαμβακερά βέβαια. Εγώ τα θα τα βάλω πάντως να τα έχω μαζί κ ας μην τα φορέσω. Όπως κ χοντρή κουβέρτα Μ ζήτησαν! Θα δούμε όταν με το καλό έρθει η ώρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γαντακια γιατί ρε κοριτσια;δε θα σκάσουν τα μωρα;όσον αφορά τα νύχια, γιατί δε τα κόβουμε με το ψαλιδακι;στο γιο μου με το που τα είδα να μεγαλωνουν,τα έκοψα.ποια η χρησιμότητα τους μέσα στο κατακαλοκαιρο;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Γαντακια γιατί ρε κοριτσια;δε θα σκάσουν τα μωρα;όσον αφορά τα νύχια, γιατί δε τα κόβουμε με το ψαλιδακι;στο γιο μου με το που τα είδα να μεγαλωνουν,τα έκοψα.ποια η χρησιμότητα τους μέσα στο κατακαλοκαιρο;

Εμένα μου έδωσαν λίστα από το νοσοκομείο (δημόσιο) που θα γεννήσω κ τα θέλουν! Ειδικά για την πρώτη μέρα που θέλουν να είναι ζεστά Λένα γτ στην κοιλίτσα έχουν άλλη θερμοκρασία. Τα νυχακια Μ είπαν δεν τα κόβουμε αμέσως κ κάποια έχουν από την αρχή. Κοίτα κ εγώ θα δω πως θα πάει όλο αυτό θα τα έχω μαζί κ επειδή τα ζητάνε θα τους τα δώσω κ όταν γεννήσω κ μετά είναι καθαρα στην κάθε μανούλα τι θα κάνει...ειδικά όταν με το καλό γυρίσουμε σπίτι! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Έκανα την αίτηση για το επίδομα μητρότητας 27/7. Στο site εφκα λέει ότι για αιτήσεις που έγιναν μέχρι 29/7 η πληρωμή θα γινόταν χθες. Σε εμένα όμως δεν μπήκαν χρήματα. Υπάρχει κάποια που να πληρώθηκε χθες και να είχε κάνει αίτηση μέχρι 29/7?

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έκανα την αίτηση για το επίδομα μητρότητας 27/7. Στο site εφκα λέει ότι για αιτήσεις που έγιναν μέχρι 29/7 η πληρωμή θα γινόταν χθες. Σε εμένα όμως δεν μπήκαν χρήματα. Υπάρχει κάποια που να πληρώθηκε χθες και να είχε κάνει αίτηση μέχρι 29/7?

 

 

Ναι εγώ πληρώθηκα χθες το απόγευμα.

Σου ήρθε email με την έγκριση  όταν έκανες την αίτηση???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Giwtou είπε:

Μπορείς να μπεις στην αίτηση που έκανες να δεις αν έχει βγει η απόφασηη

Δεν έχει βγει η απόφαση. Γράφει μόνο ότι έχει υποβληθεί! Θα περιμένω λοιπόν!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...