Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Mairiv είπε:

Κορίτσια έκανα χθες τα χαρτιά για το επίδομα μητρότητας για τις 56 μέρες ξέρετε μήπως πότε μπαίνουν τα χρήματα περίπου;

Αν επιτρέπεται τι βάρος έχει το μωράκι σου τώρα στην 35η εβδομάδα ; 

@Mairiv Να σε ρωτήσω, εγώ θα τα κάνω τη Δευτέρα. Μόνο ηλεκτρονική αίτηση έκανες; Γιατί άλλος μου λέει ότι γίνεται μόνο ηλεκτρονικά και άλλος ότι πρέπει να πάω κ στο εφκα κι έχω μπερδευτεί!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , MarthaK είπε:

@Mairiv Να σε ρωτήσω, εγώ θα τα κάνω τη Δευτέρα. Μόνο ηλεκτρονική αίτηση έκανες; Γιατί άλλος μου λέει ότι γίνεται μόνο ηλεκτρονικά και άλλος ότι πρέπει να πάω κ στο εφκα κι έχω μπερδευτεί!!!

Αν είσαι άνεργη πρέπει να πας από κοντά. Κ θέλουν κ βεβαίωση από ΟΑΕΔ, το εκτυπώνεις αυτό..αλλά δεν το ήξερα κ πρεπει να ξαναπάω. Αν δουλεύεις, τα κάνεις ηλεκτρονικα.

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Κορίτσια έκανα χθες τα χαρτιά για το επίδομα μητρότητας για τις 56 μέρες ξέρετε μήπως πότε μπαίνουν τα χρήματα περίπου;

Αν επιτρέπεται τι βάρος έχει το μωράκι σου τώρα στην 35η εβδομάδα ; 

Πριν δέκα μέρες ήταν 1700 γρ. περίπου, τώρα πάλι αύριο έχουμε γιατρό να δούμε. Με ανησυχεί επειδή έπεσε στη καμπυλη, ήταν στη 17η θέση κ πήγε στη 10η. Ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα...

  • Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarthaK είπε:

@Mairiv Να σε ρωτήσω, εγώ θα τα κάνω τη Δευτέρα. Μόνο ηλεκτρονική αίτηση έκανες; Γιατί άλλος μου λέει ότι γίνεται μόνο ηλεκτρονικά και άλλος ότι πρέπει να πάω κ στο εφκα κι έχω μπερδευτεί!!!

Όχι τίποτα από το κινητό σκέψου τα έκανα κιόλας! Δε χρειάζεται να πας πουθενά!

πρίν από 50 λεπτά , Moomin είπε:

Αν είσαι άνεργη πρέπει να πας από κοντά. Κ θέλουν κ βεβαίωση από ΟΑΕΔ, το εκτυπώνεις αυτό..αλλά δεν το ήξερα κ πρεπει να ξαναπάω. Αν δουλεύεις, τα κάνεις ηλεκτρονικα.

Πριν δέκα μέρες ήταν 1700 γρ. περίπου, τώρα πάλι αύριο έχουμε γιατρό να δούμε. Με ανησυχεί επειδή έπεσε στη καμπυλη, ήταν στη 17η θέση κ πήγε στη 10η. Ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα...

Κι εγώ αύριο ξαναπάω στην εμβρυολογο έχω να πάω από τις 14! Μακάρι να ναι όλα καλααααααα για τα μωράκια μας!❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Στον ποπό γίνεται! Όχι δε πονάει μόνο λίγο τσούζει για κανα 5λεπτο απλά για μια βδομάδα νομίζω δε θέλει αλάτια γλυκά και γενικά προσοχή στο φαγητό !

Να σαι καλά μακάρι! Χθες έκανα 2 και άλλες 2 αύριο και τέλος νομίζω! Στην 33η! Αυτές τις κανείς νομίζω για τα πνευμονία του μωρού αν υπάρχουν πιθανότητες να γεννηθεί πρόωρο εσυ δεν έχεις τέτοιο θέμα όποτε μια χαρά! ❤️

Κορίτσια άσχετο ξέρει καμία αν επιτρέπονται βαμμένα νύχια με ημιμονιμο στην καισαρική; 

Ναι ναι ξέρω πολλές κοπέλες που κάνουν γτ φοβούνται για πρωοροτητα! Σου εύχομαι πάντως να πάρετε πολλές μέρες! Για τα νύχια δεν γνωρίζω! Κ θα ήθελα αλλά ρε κορίτσια δεν τα βάφω! Εντάξει βέβαια καλοκαίρι είναι αλλά τι να κάνουμε! Αν σου κάνουν ολική ίσως να θέλουν αβαφα τα νύχια των χεριών σου! Κ επίσης έχω ακούσει ότι αν χρειαστεί να μας βάλουν οξυμετρο καλό είναι να μην τα έχουμε βαμμένα. Κάνε βέβαια μια ερώτηση στον γιατρό σου! 

πρίν από 19 λεπτά , Mairiv είπε:

Όχι τίποτα από το κινητό σκέψου τα έκανα κιόλας! Δε χρειάζεται να πας πουθενά!

Κι εγώ αύριο ξαναπάω στην εμβρυολογο έχω να πάω από τις 14! Μακάρι να ναι όλα καλααααααα για τα μωράκια μας!❤️

Και τι χαρτιά χρειάζονται??? Που μπήκες να την κάνεις την αίτηση? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lak4 είπε:

Ναι ναι ξέρω πολλές κοπέλες που κάνουν γτ φοβούνται για πρωοροτητα! Σου εύχομαι πάντως να πάρετε πολλές μέρες! Για τα νύχια δεν γνωρίζω! Κ θα ήθελα αλλά ρε κορίτσια δεν τα βάφω! Εντάξει βέβαια καλοκαίρι είναι αλλά τι να κάνουμε! Αν σου κάνουν ολική ίσως να θέλουν αβαφα τα νύχια των χεριών σου! Κ επίσης έχω ακούσει ότι αν χρειαστεί να μας βάλουν οξυμετρο καλό είναι να μην τα έχουμε βαμμένα. Κάνε βέβαια μια ερώτηση στον γιατρό σου! 

Και τι χαρτιά χρειάζονται??? Που μπήκες να την κάνεις την αίτηση? 

Εgw epeidi tha kanw kaiseriki exw rotisei ton giatro mou gia ta nixia kai mou eipe oti den iparxei provlima na einai vamena....alla egw den tha ta vapsw.mono sta podia tha ta afisw.alla oi pio polles ginaikes pigenoun me vamena nixia.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Στον ποπό γίνεται! Όχι δε πονάει μόνο λίγο τσούζει για κανα 5λεπτο απλά για μια βδομάδα νομίζω δε θέλει αλάτια γλυκά και γενικά προσοχή στο φαγητό !

Να σαι καλά μακάρι! Χθες έκανα 2 και άλλες 2 αύριο και τέλος νομίζω! Στην 33η! Αυτές τις κανείς νομίζω για τα πνευμονία του μωρού αν υπάρχουν πιθανότητες να γεννηθεί πρόωρο εσυ δεν έχεις τέτοιο θέμα όποτε μια χαρά! ❤️

Κορίτσια άσχετο ξέρει καμία αν επιτρέπονται βαμμένα νύχια με ημιμονιμο στην καισαρική; 

Δεν έχω ρωτήσει το γιατρό αλλά οι μαίες μου είχαν πει ότι ίσως με το ημιμόνιμο να μην πιάνει καλά το οξυμετρο. Εγώ κάνω μόνο πόδια προς το παρόν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Δεν έχω ρωτήσει το γιατρό αλλά οι μαίες μου είχαν πει ότι ίσως με το ημιμόνιμο να μην πιάνει καλά το οξυμετρο. Εγώ κάνω μόνο πόδια προς το παρόν!

Egw ton eixa rotisei giati akouga diafora. Alla apofasisa na to kanw etsi...mono sta podia ,sta xeria oxi...na exw to kefali mou isixo.na genisw tha paw ta xeria tha vlepw xaxxaaa.❤

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Όχι τίποτα από το κινητό σκέψου τα έκανα κιόλας! Δε χρειάζεται να πας πουθενά!

Κι εγώ αύριο ξαναπάω στην εμβρυολογο έχω να πάω από τις 14! Μακάρι να ναι όλα καλααααααα για τα μωράκια μας!❤️

Εύχομαι να είναι καλύτερα τα πράγματα, ελπίζουμε και αναμένουμε.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2022 at 4:22 ΜΜ, KasiaKat είπε:

Γεια σε ολες!

Ειμαι στην 14η εβδομαδα και μόλις καναμε την αυχενικη,οπου ειχαμε καποιες αρνητικες ενδειξεις..καλη τυχη σε ολες τις εγκυμονουσες!

Σας εχει τυχει κι εσας αλλα με θετικη εκβαση τελικα?

Ti arnitikes? Ola kala tha sou pane

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

 

Κι εγώ αύριο ξαναπάω στην εμβρυολογο έχω να πάω από τις 14! Μακάρι να ναι όλα καλααααααα για τα μωράκια μας!❤️

Εμείς θα ξανακάνουμε ντοπλερ σε καμία δεκαριά μέρες. Είναι κοντά στα 1900 γραμ. σημερα αλλά έπεσε στην καμπύλη, από την 10η πήγε στην 8η. Θα δούμε, αν καταφέρουμε να κλείσουμε την 37η καλά θα είναι.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KasiaKat είπε:

Μεγαλο κεφαλακι, μικρη κοιλιτσα, λιγο αμνιακο υγρο και μονη αορτη του λωρου...θα δουμε! Αναμενουμε...

Όλα καλά θα πάνε , αισιοδοξία ,πες μας νεότερα 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε?αύριο έχω γυναικολόγο να δούμε λίγο τι γίνεται.. πάντως είμαι πολύ δύσκολα... δεν αντέχω να περπατάω σχεδόν καθόλου.. νιώθω έντονη δυσφορία τραβήγματα κ πονάκια χαμηλά...33 κ 4 αύριο εύχομαι ναην έρθει τίποτα νωρίτερα.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?αύριο έχω γυναικολόγο να δούμε λίγο τι γίνεται.. πάντως είμαι πολύ δύσκολα... δεν αντέχω να περπατάω σχεδόν καθόλου.. νιώθω έντονη δυσφορία τραβήγματα κ πονάκια χαμηλά...33 κ 4 αύριο εύχομαι ναην έρθει τίποτα νωρίτερα.

Makari na einai ola kala avrio pou tha pas sto giatro.Ekanes megali koilia;Exeis voitheia sto spiti gia ta alla paidakia;krata gera koritsi mou toulaxiston 4 evdomades akoma.Sou euxomai avrio na sou pei o giatros ayta pou theleis na akouseis❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Simona είπε:

Makari na einai ola kala avrio pou tha pas sto giatro.Ekanes megali koilia;Exeis voitheia sto spiti gia ta alla paidakia;krata gera koritsi mou toulaxiston 4 evdomades akoma.Sou euxomai avrio na sou pei o giatros ayta pou theleis na akouseis❤

Χθες ήρθε η μαμά μου από εξωτερικό...δεν την παλευα άλλο της είπα να έρθει νωρίτερα..οι σκάλες με πέθαναν με τρία μωρά στον τρίτο χωρίς ασανσέρ ο σύζυγος σχεδόν απών τα καλοκαίρια λόγω δουλειάς.τα παιξα φυσικά..από δω και πέρα θα με βοηθάει η μαμά μου πάλι καλά αλλά όσο είμαι ξεκούραστη κ ξάπλα είμαι καλά με το που σηκωθώ να κάνω κάτι δεν αντέχω πχ να κάνω τα μικρά μπάνιο θέλω 1 ώρα να συνέλθω.... αύριο θα σας πω νέα.

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...