Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , ksvolimi είπε:

Εγω να σου πω την αληθεια την προηγουμενη φορα που κατέληξε σε παλινδρομη ξεκινησα τα τεστ και με ειχε πιασει τετοια τρελα εκανα καθε δυο ωρες χαχαχα και επαιρνα και του φαρμακείου τα ακριβα εδωσα 70€ σε τεστ και ειπα δε ξανα κανω σας το λεω απο τωρα μη με αφησετε ειπα θα παω κατευθειαν  χοριακη χαχαχα

Κ εγω στη βιοχημική,εκανα και εκανα και ξαναεκανα και δε σκουραινε η ρημαδα η γραμμή...Αλλα εκανα απο τα φθηνα ευτυχως...Κ εγω έλεγα να ξεκινησω απο Πέμπτη με Παρασκευή να κανω και με επιασε η βλακεια μου και ξεκινησα απο εχθές...Φυσικα δεν το ξερει ο αντρας μου...Χαχαχα

πρίν από 11 λεπτά , silvy22 είπε:

αγαπη υπομονη, εμενα 6η, 7η αρνητικα και 8η και μετα θετικα....απο αυριο κ μετα τεστακια...
@Καντι  πως εισαι? εκανες θα κάνεις ωοληψια τελικά?

Αχ μακάρι να γινει ετσι και με μενα...

πρίν από 10 λεπτά , Ellidr είπε:

Πάντως νομίζω πριν λίγες μέρες μια κοπέλα , δε θυμάμαι ποια 

Είχε κάνει τεστ την προηγούμενη μέρα αρνητικό και την επόμενη χοριακη θετική 

Γύρω στο 150 

Αλήθεια; Ας γινει εστω κ ετσι...Αρκει να δω εναν καλο αριθμό στη χοριακη Παναγία μου...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , winspert είπε:

Κ εγω στη βιοχημική,εκανα και εκανα και ξαναεκανα και δε σκουραινε η ρημαδα η γραμμή...Αλλα εκανα απο τα φθηνα ευτυχως...Κ εγω έλεγα να ξεκινησω απο Πέμπτη με Παρασκευή να κανω και με επιασε η βλακεια μου και ξεκινησα απο εχθές...Φυσικα δεν το ξερει ο αντρας μου...Χαχαχα

Αχ μακάρι να γινει ετσι και με μενα...

Αλήθεια; Ας γινει εστω κ ετσι...Αρκει να δω εναν καλο αριθμό στη χοριακη Παναγία μου...

Ναι καλέ το θυμάμαι 

Περίμενε να πάω λίγο πίσω να δω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

Όταν του λέω του άντρα μου να πανε ολα καλά... Μου απαντάει! 

Θα πανε.. Και αν δεν πανε... Θα τα κάνουμε να πανε! 

Πολλά μπράβο στον άντρα σου!!!!!! Συγχαρητήρια κ σε σένα ! Πολυ καλά κ ενθαρρυντικά λόγια, έτσι πρέπει να στηρίζουν όλοι τη γυναίκα σε αυτή τη δυσκολη στιγμή, ειδικά με τόσα που περνάει σωματικά κ ψυχολογικά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Την επόμενη φορά βαλε 3ης μέρας για δοκιμή 

Δεν έγινε εμβρυομεταφορα... 

πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

Γιατί δεν σου κράτησε και 3ης μέρας; 

Τι εννοείς; δεν σε κατάλαβα συγγνώμη... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KateDim said:

Καλημέρα! 

Δυστυχώς δεν προχώρησε κανένα εμβρυακι! Αλλά δεν τα παρατάμε, συνεχίζουμε δυναμικά. Έχουμε ο ένας τον άλλον και στο τέλος θα τα καταφέρουμε :)

Θα πάμε από το κέντρο να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε από δω και στο εξής. Μετά από πόσο καιρό ξανά κάνεις προσπάθειες; 

Λυπαμαι πολυ! Λενε μετα απο τις 3 ημερες αναλαμβανει μεγαλυτερο εολο το σπερμα! Για να ξανακανεις διεγερση πρεπει να περασει 3μηνο. Βεβαια ρωτα μηπως πας για φυσικο να δεις πως θα ειναι η εξελιξη του εμβρυου, μηπως ειναι καλυτερα κ τλκ κανεις συλλογη εμβρυων με φυσικους! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Nephele78 είπε:

Τι κριμα!:-( Κατέβασες κ πολλα ωαριακια.τι διεγερση ειχες κανει;το σπερμα εχει θεμα; Σε ποιο κεντρο εισαι; 

Με gonal... Ναι το σπέρμα έχει το θέμα... Είμαι Θεσσαλονίκη.. Στο embryolab 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Πολλά μπράβο στον άντρα σου!!!!!! Συγχαρητήρια κ σε σένα ! Πολυ καλά κ ενθαρρυντικά λόγια, έτσι πρέπει να στηρίζουν όλοι τη γυναίκα σε αυτή τη δυσκολη στιγμή, ειδικά με τόσα που περνάει σωματικά κ ψυχολογικά! 

Προσπαθούν να καταλάβουν και αυτοί οι άμοιροι τι περνάμε, ειναι λογικο να μην μπορούν.. Και μεις δεν καταλαβαίνουμε πως νιώθουν όμως, σκεψου να μην ξέρουν πως να φερθούν.. Τι να πουν, τι να κάνουν!  Να ακούνε όλη μέρα για το πιπι μας, για τεστ, για χοριακες... Και μέχρι πριν κάμποσο καιρό όλοι τους φαντάζομαι δεν θέλανε να ακούνε ούτε για την περίοδο :razz: πεσανε στα βαθιά! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, KateDim said:

6..δυστυχώς κανένα δεν κατάφερε να φτάσει σε βλαστοκύστη... 

Το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα είχα κι εγώ. Τι σας είπε ο γιατρός για αυτό? Το ερμήνευσε με κάποιον τρόπο? Σας προτεινε κάτι διαφορετικό για την επόμενη φορά? Στην περίπτωση μου, μας έστειλε για extra εξετάσεις στο σπέρμα πιο εξειδικευμένες όπως οξειδωτικό στρες κ κατάτμηση. Δες μήπως χρειάζεται να κάνετε το ίδιο αν δεν έχετε ήδη κάνει τέτοιες εξετάσεις. Επίσης μπορεί να ζητήσει και καρυοτυπο ζεύγους. 

Λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Μην το βαζεις κατω όμως.. Προχωράμε για καινούργια!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , KateDim είπε:

Δεν έγινε εμβρυομεταφορα... 

Τι εννοείς; δεν σε κατάλαβα συγγνώμη... 

Γιατί τα άφησε όλα για βλαστοκυστες, και δεν κατεψυξε και 3ης ημέρας ώστε να δει αν βγει κάποιο με καλή μορφολογία να κάνετε την ετ!δίνουν παιδάκια και τα 3ης! Είχατε συμφωνήσει από την αρχή βλαστοκυστες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα είχα κι εγώ. Τι σας είπε ο γιατρός για αυτό? Το ερμήνευσε με κάποιον τρόπο? Σας προτεινε κάτι διαφορετικό για την επόμενη φορά? Στην περίπτωση μου, μας έστειλε για extra εξετάσεις στο σπέρμα πιο εξειδικευμένες όπως οξειδωτικό στρες κ κατάτμηση. Δες μήπως χρειάζεται να κάνετε το ίδιο αν δεν έχετε ήδη κάνει τέτοιες εξετάσεις. Επίσης μπορεί να ζητήσει και καρυοτυπο ζεύγους. 

Λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Μην το βαζεις κατω όμως.. Προχωράμε για καινούργια!! 

Δεν έχουμε μιλήσει ακόμα με τον γιατρό, περιμένουμε να μιλήσουμε. Εννοείται δεν το βάζουμε κάτω :)

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Γιατί τα άφησε όλα για βλαστοκυστες, και δεν κατεψυξε και 3ης ημέρας ώστε να δει αν βγει κάποιο με καλή μορφολογία να κάνετε την ετ!δίνουν παιδάκια και τα 3ης! Είχατε συμφωνήσει από την αρχή βλαστοκυστες; 

Δεν το γνωρίζω αυτό:unsure: φαντάζομαι πως θα ξέρουν τι κάνουν φαντάζομαι βέβαια. Θα τα συζητήσουμε όλα από κοντά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , KateDim είπε:

Δεν έχουμε μιλήσει ακόμα με τον γιατρό, περιμένουμε να μιλήσουμε. Εννοείται δεν το βάζουμε κάτω :)

Δεν το γνωρίζω αυτό:unsure: φαντάζομαι πως θα ξέρουν τι κάνουν φαντάζομαι βέβαια. Θα τα συζητήσουμε όλα από κοντά...

Ναι ρώτησε τον και για τα 3ης, λενε είναι πιο αδυναμα από βλαστοκυστες. Αλλα έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να σ μείνουν εμβρυα, και κάποιες φορές τα 3ης αποκτούν καλή δυναμική μέσα στη μήτρα! Θα σ εξηγήσει εκείνος καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

Ναι ρώτησε τον και για τα 3ης, λενε είναι πιο αδυναμα από βλαστοκυστες. Αλλα έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να σ μείνουν εμβρυα, και κάποιες φορές τα 3ης αποκτούν καλή δυναμική μέσα στη μήτρα! Θα σ εξηγήσει εκείνος καλύτερα! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου :rolleyes:

πρίν από 20 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα είχα κι εγώ. Τι σας είπε ο γιατρός για αυτό? Το ερμήνευσε με κάποιον τρόπο? Σας προτεινε κάτι διαφορετικό για την επόμενη φορά? Στην περίπτωση μου, μας έστειλε για extra εξετάσεις στο σπέρμα πιο εξειδικευμένες όπως οξειδωτικό στρες κ κατάτμηση. Δες μήπως χρειάζεται να κάνετε το ίδιο αν δεν έχετε ήδη κάνει τέτοιες εξετάσεις. Επίσης μπορεί να ζητήσει και καρυοτυπο ζεύγους. 

Λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Μην το βαζεις κατω όμως.. Προχωράμε για καινούργια!! 

Εσάς τι σας είπε; και πώς προχωρήσατε; εμείς βέβαια έχουν θεμα στο σπέρμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , KateDim είπε:

Δεν έγινε εμβρυομεταφορα... 

Τι εννοείς; δεν σε κατάλαβα συγγνώμη... 

Προφανώς κ δεν έγινε ετ. Να τα μεταφέρεις 3ης μέρας είπα να μην τα αφήσετε βλαστοκυστες


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Εγω κορίτσια οσο περνανε οι μέρες αρχιζω να πιστεύω πως τζιφος παλι...Εκανα το πρωί παλι τεστ...πιο αρνητικό πεθαινεις...Και εχω αρχισει να απογοητευομαι...

Ελα, αφού είπαμε ότι είναι νωρίς για τεστ! Καταλαβαίνω την απογοήτευση βέβαια, είναι τόσες πολλές οι σκέψεις... Αλλά είναι πολύ πιθανό να έχει συμβεί το θαυματάκι και να μη το πιάνει το τεστ ακόμα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angot said:

Ναι ρώτησε τον και για τα 3ης, λενε είναι πιο αδυναμα από βλαστοκυστες. Αλλα έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να σ μείνουν εμβρυα, και κάποιες φορές τα 3ης αποκτούν καλή δυναμική μέσα στη μήτρα! Θα σ εξηγήσει εκείνος καλύτερα! 

Κι εγώ δεν γνωρίζω με τι κριτήρια διαλεγουν 3ων ημερών ή βλαστοκυστες.

Στην προηγουμενη ετ που έκανα μου έβαλαν 3ων ημερών κ δεν προχωρησε κανένα ενώ ο έμβρυολόγος είπε ότι ήταν πολυ καλα 2 έμβρυα 8 και 9 κυττάρων. Και μάλιστα τα ωάρια ήταν από παλια δικά μου κατεψυγμένα μικρότερης ηλικίας. 

Τώρα που άλλαξα γιατρό, μας είπε από την αρχή ότι θέλει πρωτα να τα δει πως πανε για βλαστοκυστες πρωτου τα βάλουμε για ετ, κ όντως μετά την 3η μέρα, από τα 5 εμβρυακια δεν προχωρησε κανενα, ενώ έως 3η μέρα πηγαιναν πολυ καλα, όπως μάθαμε μετά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...