Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

εντάξει, απάντησε, μου είπε να μείνω ξαπλωμένη κ να πάω Αθήνα το βράδυ κ το πρωί στο ιατρείο να με δουν. Μου είπε ότι συμβαίνει αυτό στην αρχή της εγκυμοσύνης, μπορεί να τύχει..

Σκέφτομαι ότι εγώ φταίω.. Το βράδυ έβαλα το θερμαινόμενο υπόστρωμα να ζεστάνει το κρεβάτι κ με πήρε ο ύπνος. Ξύπνησα κατά τις 4:00 το πρωί μούσκεμα στον ιδρώτα. Σκέφτηκα αμέσως πως κάτι θα πάθει το μωρό με τόση ζέστη. Το πρωί όμως δεν είχα αίμα κ ησύχασα κάπως. Κατέβηκα στον κήπο, τάισα το σκυλί κ ανέβηκα να κάνω μπάνιο. Τότε πήγα να βάλω το υπόθετο κ είδα το αίμα. 

Αν είχα κλείσει το υπόστρωμα που πάντα το κλείνω απλά χτες κοιμήθηκα κ δεν το κατάλαβα ίσως να μην είχαν γίνει όλα αυτά..:sad:

 

Μην κατηγορείς τον εαυτό σου κορίτσι μου. Συμβαίνει στην αρχή της εγκυμοσύνης άλλωστε και σε άλλες κοπέλες. Ξάπλωσε όπως σου είπε η μαία και όλα θα πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Catalina2 είπε:

Πώς είναι η ροή του αίματος; συνεχίζει και τώρα που ξάπλωσες; στην αρχή της εγκυμοσύνης μου, είχα 3 φορές αίμα - τη μία κατακόκκινο, περιόδου δηλαδή, και πήγματα. Η οδηγία της γιατρού μου ήταν προγεστερόνη από το στόμα (αντί κολπικά), την πρώτη φορά μου ανέβασε και τη δόση,  και ξάπλα. Και τις 3 φορές, η ροή σταμάτησε κι όλα πηγαν καλά, γεννάω σε λίγες βδομάδες. Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη!

καλημέρα,

σ’ ευχαριστώ για την απάντηση,

τώρα που ξάπλωσα δεν βλέπω να έχω αίμα. Προγεστερόνη παίρνω κ κολπικά κ από το στόμα. 

Μακάρι να μην είναι τίποτα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

εντάξει, απάντησε, μου είπε να μείνω ξαπλωμένη κ να πάω Αθήνα το βράδυ κ το πρωί στο ιατρείο να με δουν. Μου είπε ότι συμβαίνει αυτό στην αρχή της εγκυμοσύνης, μπορεί να τύχει..

Σκέφτομαι ότι εγώ φταίω.. Το βράδυ έβαλα το θερμαινόμενο υπόστρωμα να ζεστάνει το κρεβάτι κ με πήρε ο ύπνος. Ξύπνησα κατά τις 4:00 το πρωί μούσκεμα στον ιδρώτα. Σκέφτηκα αμέσως πως κάτι θα πάθει το μωρό με τόση ζέστη. Το πρωί όμως δεν είχα αίμα κ ησύχασα κάπως. Κατέβηκα στον κήπο, τάισα το σκυλί κ ανέβηκα να κάνω μπάνιο. Τότε πήγα να βάλω το υπόθετο κ είδα το αίμα. 

Αν είχα κλείσει το υπόστρωμα που πάντα το κλείνω απλά χτες κοιμήθηκα κ δεν το κατάλαβα ίσως να μην είχαν γίνει όλα αυτά..:sad:

 

Καλε γιατι να φταιει το υποστρωμα;? κι εγω αναμμενο το εχω! Συν σομπα! Τι να παθουνε τα εμβρυα απο τη ζεστη;? Δεν νομιζω πως εχει να κανει με αυτο..! Παντως δεν το εχω ξαναακουσει..! Υπομονη προς το παρον.. μεχρι να σε δει ο γιατρος σου. Εκτος αν πας σε καποιον κοντινο οπως σου ειπε και η @Zenia82

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marmaki είπε:

Μην κατηγορείς τον εαυτό σου κορίτσι μου. Συμβαίνει στην αρχή της εγκυμοσύνης άλλωστε και σε άλλες κοπέλες. Ξάπλωσε όπως σου είπε η μαία και όλα θα πάνε καλά! 

μακάρι, ας ελπίσουμε πως όντως είναι έτσι. Φοβάμαι τόσο πολύ.. Και πονάει κ το πόδι μου σήμερα. Αισθάνομαι την κοιλιά μου πρησμένη κ πονάει το αριστερό μου πόδι. Δεν θα αντέξω να πάθει κάτι κ αυτό το μωρό.. :(

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που δεν είχατε ποτέ σας εμφύτευση, όπως εγώ. Περνάει από το μυαλό σας ποτέ η σκέψη ότι το σώμα σας δεν είναι σε θέση να κυοφορήσει λόγω κάποιου προβλήματος που δεν γνωρίζετε και ότι δεν θα τα καταφέρετε ποτέ?
Προσπαθώ να δω αν είναι μία φυσιολογική ανησυχία που την έχουμε όλες ή κάποιο προαίσθημα που έχω και θα βγει αληθινό :(  

Τι απαισιοδοξία είναι αυτή που με έχει πιάσει σήμερα? Μήπως είμαι έγκυος κι εγώ σαν την @Makelen:lol:

Εγω σκέφτομαι ακριβώς το ίδιο.Ζητησα να κάνουμε ολες τις εξετάσεις που αφορούν στην εμφύτευση.Απο οτι φαίνεται η επιστήμη δεν εχει προχωρήσει βαθιά στον τομέα αυτον.Ισως βγαλουμε άκρη αν λυθεί η εμδομητρητιδα..τι να πω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Zenia82 είπε:

Και εμένα είχε πήγμα κομμάτι έπεσε αλλά η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε άσχετα που με βρήκαν άλλα στη πορεία. Άκου έναν υπέρηχο μπορείς να τον κάνεις κ σε άλλο γιατρο αν υπάρχει πιο κοντά αν δυσκολεύεσαι να κάνεις μια ώρα δρόμο. Μη κλαίς τίποτα δε χάθηκε. ❤

Το σκέφτηκα αυτό αλλά καλύτερα να πάω αύριο στο δικό μου. Θα έρθει ο άντρας μου να με πάρει το βράδυ κ τέρμα το σχολείο. Δεν θα ξανακάνω τίποτα που να φέρει σε κίνδυνο το έμβρυο, ακόμη κ αν πρέπει να σταματήσω τη δουλειά.. μόνο να είναι καλά

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen είπε:

Με το καλο κοριτσι μου.. ολα να πανε τελειααα!! Θετικη ενεργεια!! ❤❤❤

Σε ευχαριστω μακαρι να ακολουθήσω κι εγω❤️

1 hour ago, Zenia82 είπε:

Με το καλό!!! Να είναι η τυχερή σου!!❤

Καλημέρα κοτοπουλάκι,  έτσι ξαπλωσε και μόλις ανοίξει το ιατρείο πάρε τηλ το γιατρο να πας να σε δει.  Λίγο αίμα δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό πολλές κοπέλες είχαν. 

Σε ευχαριστω πολυ❤️

πρίν από 17 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

μακάρι, ας ελπίσουμε πως όντως είναι έτσι. Φοβάμαι τόσο πολύ.. Και πονάει κ το πόδι μου σήμερα. Αισθάνομαι την κοιλιά μου πρησμένη κ πονάει το αριστερό μου πόδι. Δεν θα αντέξω να πάθει κάτι κ αυτό το μωρό.. :(

Δεν ειναι κατι γλυκια μου οντως συμβαινει η φιλη μου ειχε παρα πολυ αιμα στην αρχη και μια χαρα εχει το μωρακι της ισως σου αυξήσει προγεστερονη και ξεκουραση ολα θα πανε καλα! Τιποτα δε θα παθει το μωρο❤️

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Δεν είναι κανόνας δυστυχώς, εμείς που δεν είχαμε κανένα θέμα και όλοι μας θεωρούσαν εύκολη περίπτωση ακόμα παλεύουμε... 39 ήμουν όταν ξεκινήσαμε και τώρα είμαι 

 

10 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Λυπάμαι που έχεις αντιμετωπίσει τόσες δυσκολίες... Καταλαβαίνω το συναίσθημα. Ο γιατρός σου τι λέει? Σκέφτομαι ότι εφόσον σε στηρίζει σε όλο αυτό, ότι σίγουρα υπάρχουν ελπίδες και θα έρθει η ώρα να βρεθεί το ωάριο το καλό! Εύχομαι σύντομα ❤

Αχ γλυκούλα μου... Εννοείται ότι το έχω σκεφτεί. Και είχα μία φορά εμφύτευση στις 4 συνολικά ετ. Είναι και δικός μου φόβος, όσο αβάσιμος κι αν φαίνεται.

Δεν είναι κανόνας δυστυχώς, εμείς που δεν είχαμε κανένα θέμα και όλοι μας θεωρούσαν εύκολη περίπτωση ακόμα παλεύουμε... 39 ήμουν όταν ξεκινήσαμε και τώρα είμαι 42,5... 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Όλες μας το αξίζουμε και εύχομαι να τα καταφέρουμε όσο πιο εύκολα γίνεται από εδώ και πέρα!

Κι εμενα για ευκολακι με ειχαν ολοι οι γιατροι Και λογω δουλειας αλλαξα πολλες πολεις και χωρες... και παντα μου ελεγαν το ιδιο..ποσο ευκολα θα μεινω εγκυος... Εγω κοντευω τα 35 και προσπαθώ εδω και 2μιση χρονια..και φυσικά και με εξωσωματικές..και να 'μαστε.. να βγαίνουν αλλα στη φορα με χαμηλη ΑΜΗ,με λιγο υψηλη TSH, με φλεγμονές ..κλπ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Makelen είπε:

Καλε γιατι να φταιει το υποστρωμα;? κι εγω αναμμενο το εχω! Συν σομπα! Τι να παθουνε τα εμβρυα απο τη ζεστη;? Δεν νομιζω πως εχει να κανει με αυτο..! Παντως δεν το εχω ξαναακουσει..! Υπομονη προς το παρον.. μεχρι να σε δει ο γιατρος σου. Εκτος αν πας σε καποιον κοντινο οπως σου ειπε και η @Zenia82

Ξέρω κ εγώ.. επειδή δυσφόρησα από τη ζέστη μπορεί να έβλαψα το έμβρυο.. Δεν ξέρω, είναι όλα κουβάρι στο κεφάλι μου κ εγώ σε σύγχυση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Ξέρω κ εγώ.. επειδή δυσφόρησα από τη ζέστη μπορεί να έβλαψα το έμβρυο.. Δεν ξέρω, είναι όλα κουβάρι στο κεφάλι μου κ εγώ σε σύγχυση 

Λογικο..! Εισαι καλυτερα τωρα;?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εφτασε η ωρα αυριο 11.15 στο ιασω η εμβρυομεταφορα! 

Με το καλό κορίτσι μου!! Όλα να πάνε τέλεια!

1 ώρα πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

καλημέρα κορίτσια,

δυστυχώς είδα αίμα κ πήγμα. Πήγα να βάλω το υπόθετο της προγεστερόνης κ γέμισε αίματα το δάχτυλό μου. :sad: 

τώρα αν σώθηκε είναι ζήτημα.. ξαναξάπλωσα στο κρεβάτι

Γλυκιά μου ηρέμησε και πάρε βαθιές ανάσες! Τοοοοσες ιστορίες ακούσαμε από κοπέλες που είχαν αίμα, ακόμα και σε όλη την εγκυμοσύνη και όλα πήγαν περίφημα! Εισαι στην αρχή ακόμα και συμβαίνει συχνά. Προς Θεού, μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Κάνεις ο,τι καλύτερο μπορείς για το μωράκι σου και αυτό αρκεί!  Κάνε θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά! Είμαστε όλες εδώ, παρέα σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

εντάξει, απάντησε, μου είπε να μείνω ξαπλωμένη κ να πάω Αθήνα το βράδυ κ το πρωί στο ιατρείο να με δουν. Μου είπε ότι συμβαίνει αυτό στην αρχή της εγκυμοσύνης, μπορεί να τύχει..

Σκέφτομαι ότι εγώ φταίω.. Το βράδυ έβαλα το θερμαινόμενο υπόστρωμα να ζεστάνει το κρεβάτι κ με πήρε ο ύπνος. Ξύπνησα κατά τις 4:00 το πρωί μούσκεμα στον ιδρώτα. Σκέφτηκα αμέσως πως κάτι θα πάθει το μωρό με τόση ζέστη. Το πρωί όμως δεν είχα αίμα κ ησύχασα κάπως. Κατέβηκα στον κήπο, τάισα το σκυλί κ ανέβηκα να κάνω μπάνιο. Τότε πήγα να βάλω το υπόθετο κ είδα το αίμα. 

Αν είχα κλείσει το υπόστρωμα που πάντα το κλείνω απλά χτες κοιμήθηκα κ δεν το κατάλαβα ίσως να μην είχαν γίνει όλα αυτά..:sad:

 

Κοπελα μου μπορεί να τύχει, εμενα ο γιατρός μου έδωσε ενεσεις lentogest σε περίπτωση που δω αιμα να κανω, ειναι συχνό ειπε οποτε τις δίνει εξαρχής σκεψου. Και πρόσφατα είχα και μια περίπτωση φίλης η οποία είχε τρομερή αιμορραγία και το αγοράκι της κοντεύει να παει σχολείο. Επίσης μην πάω μακριά, η μαμα μου είχε αιμα σε μένα στον 3ο μήνα, στον 6ο και στον 8ο.. Και ομωε βλέπεις.... Τπτ δεν έπαθα. Μην κλαις, μονο το επιβαρύνεις από το σφίξιμο και το τράνταγμα. Κάθισε ήρεμη, μιλά του  θα σε ακούσει και θα γραπωθει πιο γερά :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Makelen είπε:

Λογικο..! Εισαι καλυτερα τωρα;?

κοιμήθηκα λίγο, έχω βάλει μια σερβιέτα κ έχω λίγο αίμα, στο σκούπισμα είναι σαν μια συνηθισμένη περίοδος πρώτης μέρας. Θα έρθει τελικά να με πάρει το αφεντικό του άντρα μου που έχει κατέβει εδώ κοντά για επαγγελματικούς λόγους. 

Τι να πω..δεν ξέρω.. ελπίζω μόνο να μην έχει χαθεί το μωρό :(

πρίν από 39 λεπτά , Kate92 είπε:

 

Γλυκιά μου ηρέμησε και πάρε βαθιές ανάσες! Τοοοοσες ιστορίες ακούσαμε από κοπέλες που είχαν αίμα, ακόμα και σε όλη την εγκυμοσύνη και όλα πήγαν περίφημα! Εισαι στην αρχή ακόμα και συμβαίνει συχνά. Προς Θεού, μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Κάνεις ο,τι καλύτερο μπορείς για το μωράκι σου και αυτό αρκεί!  Κάνε θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά! Είμαστε όλες εδώ, παρέα σου! 

να σαι καλά kate92,

τελικά είναι πολύ συνηθισμένο όπως φαίνεται. Βέβαια έχω ακούσει τις θετικές εκβάσεις του προβλήματος. εύχομαι να είμαι κ εγώ από τις τυχερές κ να μην κλαίω άλλο :(

 

πρίν από 54 λεπτά , Angot είπε:

Κοπελα μου μπορεί να τύχει, εμενα ο γιατρός μου έδωσε ενεσεις lentogest σε περίπτωση που δω αιμα να κανω, ειναι συχνό ειπε οποτε τις δίνει εξαρχής σκεψου. Και πρόσφατα είχα και μια περίπτωση φίλης η οποία είχε τρομερή αιμορραγία και το αγοράκι της κοντεύει να παει σχολείο. Επίσης μην πάω μακριά, η μαμα μου είχε αιμα σε μένα στον 3ο μήνα, στον 6ο και στον 8ο.. Και ομωε βλέπεις.... Τπτ δεν έπαθα. Μην κλαις, μονο το επιβαρύνεις από το σφίξιμο και το τράνταγμα. Κάθισε ήρεμη, μιλά του  θα σε ακούσει και θα γραπωθει πιο γερά :wub:

Μακάρι Angot να είμαι τυχερή κ να μην έχει χαθεί το μικρούλι..

Κι εμένα η μαμά μου στον 3ο μήνα είχε αποκόλληση με πάρα πολύ αίμα αλλά τελικά τη γλίτωσα. Ήταν σίγουρη πως με είχε χάσει αφού γέμισε το μπάνιο αίματα. Ήταν όμως τριών μηνών, εγώ είμαι μόνο 5 εβδομάδων..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

κοιμήθηκα λίγο, έχω βάλει μια σερβιέτα κ έχω λίγο αίμα, στο σκούπισμα είναι σαν μια συνηθισμένη περίοδος πρώτης μέρας. Θα έρθει τελικά να με πάρει το αφεντικό του άντρα μου που έχει κατέβει εδώ κοντά για επαγγελματικούς λόγους. 

Τι να πω..δεν ξέρω.. ελπίζω μόνο να μην έχει χαθεί το μωρό :(

 

Μονο αν γινει συντομα ο υπερηχος θα παρεις τις σωστες απαντησεις. Και να ξερεις κ πως να το διαχειριστεις! Ευχομαι ολα καλα να ειναι.. Ισως χρειαζεσαι παραπανω ξεκουραση..! Περιμενουμε νεα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

κοιμήθηκα λίγο, έχω βάλει μια σερβιέτα κ έχω λίγο αίμα, στο σκούπισμα είναι σαν μια συνηθισμένη περίοδος πρώτης μέρας. Θα έρθει τελικά να με πάρει το αφεντικό του άντρα μου που έχει κατέβει εδώ κοντά για επαγγελματικούς λόγους. 

Τι να πω..δεν ξέρω.. ελπίζω μόνο να μην έχει χαθεί το μωρό :(

 

Μακάρι Angot να είμαι τυχερή κ να μην έχει χαθεί το μικρούλι..

Κι εμένα η μαμά μου στον 3ο μήνα είχε αποκόλληση με πάρα πολύ αίμα αλλά τελικά τη γλίτωσα. Ήταν σίγουρη πως με είχε χάσει αφού γέμισε το μπάνιο αίματα. Ήταν όμως τριών μηνών, εγώ είμαι μόνο 5 εβδομάδων..

Όλα καλά θα πάνε, εσυ είδες λιγάκι αιμα. Δεν είδες και ολόκληρη πλυμμηρα! Κατσε ξεκουρασου, μην κλαις και πίστεψε στο μπιζέλι σ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...