Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

6 hours ago, Troia said:

Ασε που εδειξε το dvd στην Παλαιογιαννίδου και σε αλλους 2 γυναικολόγους και όλοι βρήκαν την υστεροσκοπηση καθαρη...

Δεν πιστεύω ότι έχει κάποιο λόγο να δώσει αντιβιώσεις χωρίς να υπάρχει καμία ανάγκη. Πχ την @winspert την βρήκε καθαρή και δεν της έδωσε τίποτα. Μπορεί να βλέπει κάτι που άλλοι δεν βλέπουν και ακόμα και αν είναι κάτι πολύ ήπιο να θέλει να φύγει και αυτό. Άσε που ούτε καν αμοίβεται ο ίδιος από τις υστεροσκοπήσεις. Θα μπορούσε να δώσει προληπτικά σε όλες και να ξεμπερδεύει. 
 

@κοτοπουλάκι μου μείνε ήρεμη και μην κλαις, δεν έχει χαθεί τίποτα ακόμα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! 
 

@ksvolimi Κατερινάκι καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

  • Μου αρέσει 4

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 hours ago, Zenia82 said:

Iraki  μου σε ευχαριστώ τοσο πολύ για τα λόγια σου..έχουμε δοκιμάσει σχεδόν το ίδιο. Την πρώτη φορά 150 μονάδες meriofert και τη δευτερη σε συνδυασμό με κλομιφαινη. Μπορεί να έχω 3 με 4 ωαρια όμως δεν μεγαλώνουν με τον ίδιο ρυθμό και καταλήγω στο ένα.Μου είπαν να πάμε με φρέσκα κ όχι βλαστοκυστη για να μη τα χάσουμε, διαβάζοντας εδώ καταλαβα ότι όλοι μιλούσαν για 3ης υποψιάζομαι ότι έγινε επειδή έπεφτε Κυριακή? (Ένα πιθανό σεναριο) Επειδή τη πρώτη φορά στάθηκα τυχερή κ πήρα δύο ωαρια μου είπαν θα κάνεις άλλες δυο διεγέρσεις να μαζέψεις 4 να τα αφήσουμε βλαστοκύστες. Και κολλήσαμε εκεί.Ο καλός κυκλος με χαμηλή fsh δεν ερχονταν κ δεν μου είπαν να πάμε με φυσικό. Πίστευα ότι όταν υπάρχει υψηλη fsh ο κυκλος δεν αξιοποιείται γενικά και όταν πέρασε ο καιρός κ μου είπαν να κάνουμε φυσικούς θύμωσα που δεν το πρότειναν νωρίτερα.  Η fsh ειναι από 10 μέχρι 20. Εσύ με φυσικους πας? Ότι καλύτερο σου εύχομαι από τη ψυχή μου!!!

Εχω κανει κ από τους δυο κύκλους, είτε με κλομιφαινη είτε εντελώς φυσικό. Όμως επιμένω κανένας γιατρός δε πρεπει να σε καθυστερεί ουτε να μην αφηνει τα έμβρυα 3ης μέρας επειδή είναι Κυριακη. Με FSH 10-20 υπάρχουν κοπέλες που έχουν πετυχει εγκυμοσυνες. Ρωτα κι άλλη γνώμη. Στο λέω γιατί κι εγώ έχω χάσει πολυτιμο χρόνο για άλλο λόγο, ενώ όταν άλλαξα γιατρό είδα ότι τα πραγματα δεν ήταν καθόλου όπως με τα έλεγε ο προηγουμενος γιατρός. 

3 hours ago, ksvolimi said:

Καλημερα κοριτσια! Εφτασε η ωρα αυριο 11.15 στο ιασω η εμβρυομεταφορα! 

Ωωωω καλή επιτυχία!!!! Σου στέλνουμε όλη μας τη θετική ενέργεια! Πάνω από όλα να είσαι χαλαρή!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate92 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!! Όλα να πάνε τέλεια!

Γλυκιά μου ηρέμησε και πάρε βαθιές ανάσες! Τοοοοσες ιστορίες ακούσαμε από κοπέλες που είχαν αίμα, ακόμα και σε όλη την εγκυμοσύνη και όλα πήγαν περίφημα! Εισαι στην αρχή ακόμα και συμβαίνει συχνά. Προς Θεού, μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Κάνεις ο,τι καλύτερο μπορείς για το μωράκι σου και αυτό αρκεί!  Κάνε θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά! Είμαστε όλες εδώ, παρέα σου! 

Ευχαριστω πολυ❤️

πρίν από 20 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν πιστεύω ότι έχει κάποιο λόγο να δώσει αντιβιώσεις χωρίς να υπάρχει καμία ανάγκη. Πχ την @winspert την βρήκε καθαρή και δεν της έδωσε τίποτα. Μπορεί να βλέπει κάτι που άλλοι δεν βλέπουν και ακόμα και αν είναι κάτι πολύ ήπιο να θέλει να φύγει και αυτό. Άσε που ούτε καν αμοίβεται ο ίδιος από τις υστεροσκοπήσεις. Θα μπορούσε να δώσει προληπτικά σε όλες και να ξεμπερδεύει. 
 

@κοτοπουλάκι μου μείνε ήρεμη και μην κλαις, δεν έχει χαθεί τίποτα ακόμα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! 
 

@ksvolimi Κατερινάκι καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Γλυκια μου σε ευχαριστω! Εδω θα μαστε να λεω το πονο μου της αναμονής χαχαχα!

πρίν από 15 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Εχω κανει κ από τους δυο κύκλους, είτε με κλομιφαινη είτε εντελώς φυσικό. Όμως επιμένω κανένας γιατρός δε πρεπει να σε καθυστερεί ουτε να μην αφηνει τα έμβρυα 3ης μέρας επειδή είναι Κυριακη. Με FSH 10-20 υπάρχουν κοπέλες που έχουν πετυχει εγκυμοσυνες. Ρωτα κι άλλη γνώμη. Στο λέω γιατί κι εγώ έχω χάσει πολυτιμο χρόνο για άλλο λόγο, ενώ όταν άλλαξα γιατρό είδα ότι τα πραγματα δεν ήταν καθόλου όπως με τα έλεγε ο προηγουμενος γιατρός. 

Ωωωω καλή επιτυχία!!!! Σου στέλνουμε όλη μας τη θετική ενέργεια! Πάνω από όλα να είσαι χαλαρή!!!! 

Χαλαρη νιωθω σημερα απο αυριο και μετα θα δουμε χαχαχα! Ευχαριστω γλυκια μου❤️

πρίν από 16 λεπτά , Mary1976 είπε:

Να πάνε όλα κατ ευχήν

Σε ευχαριστω κοριτσι μου! Καθε καλο σου ευχομαι❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Makelen είπε:

Μονο αν γινει συντομα ο υπερηχος θα παρεις τις σωστες απαντησεις. Και να ξερεις κ πως να το διαχειριστεις! Ευχομαι ολα καλα να ειναι.. Ισως χρειαζεσαι παραπανω ξεκουραση..! Περιμενουμε νεα!

Υπέρηχο αύριο, σήμερα δεν έχει ιατρείο ο γιατρός. Η μαία μου είπε μόλις φτάσω Αθήνα να την πάρω τηλέφωνο να μου πει ώρα που θα πάω για τον υπέρηχο. 

Φαντάζομαι πως θα μου πει να μην ξαναβγώ απ’ το σπίτι. Εδώ με θέλει σπίτι ξάπλα προληπτικά, τώρα που είδα κ αίμα θα μου πει να ξαναβγώ μετά το επόμενο πάσχα

πρίν από 39 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

@κοτοπουλάκι μου μείνε ήρεμη και μην κλαις, δεν έχει χαθεί τίποτα ακόμα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Σ’ ευχαριστώ Κατερίνα, θα προσπαθήσω να μείνω ήρεμη, δεν έχω κ άλλη επιλογή :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

ψύχραιμη δεν μπορώ να είμαι προφανώς. Η μαία μου δεν το σηκώνει τέτοια ώρα. Πρέπει να περιμένω. Ξάπλωσα κ περιμένω

Ο γιατρός είναι στην Αθήνα κ εγώ είμαι μια ώρα μακριά. 

Και δεν είναι λίγο το αίμα, δυστυχώς έχει κ πήγμα. Κάθομαι κ κλαίω

Κορίτσι μου, ηρέμησε! Δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι. Λογικό να πανικοβάλλεσαι. Και ε΄γω είχα πανικοβληθεί! Σηκώθηκα από καρέκλα και ξαφνικά ένιωσα σαν ένα μπαλάκι του γκολφ να αδειάζει στο εσώρουχο. Δεν σου περιγράφω τι έγινε μετά! Πήγα νοσοκομείο γιατί ήταν και αργία για υπέρηχο και το σποράκι ήταν εκεί! 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ele@n είπε:

Κορίτσι μου, ηρέμησε! Δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι. Λογικό να πανικοβάλλεσαι. Και ε΄γω είχα πανικοβληθεί! Σηκώθηκα από καρέκλα και ξαφνικά ένιωσα σαν ένα μπαλάκι του γκολφ να αδειάζει στο εσώρουχο. Δεν σου περιγράφω τι έγινε μετά! Πήγα νοσοκομείο γιατί ήταν και αργία για υπέρηχο και το σποράκι ήταν εκεί! 

πραγματικά αυτό που ένιωσες πρέπει να ήταν τρομερό.. ευτυχώς σώθηκε το μικρούλι σου! Ας ελπίσουμε να είμαι κ εγώ τυχερή. Φοβάμαι πολύ, πόσο μάλλον που πρέπει να μαζέψω κ τη βαλίτσα μου τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

πραγματικά αυτό που ένιωσες πρέπει να ήταν τρομερό.. ευτυχώς σώθηκε το μικρούλι σου! Ας ελπίσουμε να είμαι κ εγώ τυχερή. Φοβάμαι πολύ, πόσο μάλλον που πρέπει να μαζέψω κ τη βαλίτσα μου τώρα.. 

Θα είσαι, γιατί να μην είσαι; Μπόλικη θετική σκέψη σου στέλνω!!!!:wub:


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μήπως γνωρίζεται κάποιον καλό ενδοκρινολόγο στο Ελενας και πως μπορώ να κλείσω ραντεβού μαζί του. Θα πάω αυτές τις μέρες να πάρω τις απαντήσεις από το κέντρο ελέγχου αποβολων και ελεγα να κλείσω ραντεβού να δει και ενδοκρινολόγος τις καμπύλες ζαχάρου και ινσουλίνης και του θυρεοειδή. @κοτοπουλάκι ελπίζω να πάνε καλά. Σου εύχομαι να μην έχει πάθει τίποτα το σπορακι σου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

μακάρι, ας ελπίσουμε πως όντως είναι έτσι. Φοβάμαι τόσο πολύ.. Και πονάει κ το πόδι μου σήμερα. Αισθάνομαι την κοιλιά μου πρησμένη κ πονάει το αριστερό μου πόδι. Δεν θα αντέξω να πάθει κάτι κ αυτό το μωρό.. :(

Η αδερφή μου έχει τρία παιδάκια με φυσική σύλληψη και χωρίς δυσκολία. Στα δυο τελευταία είχε αίμα στις αρχές της εγκυμοσύνης, έμενε λίγο καιρό στο κρεβάτι και μετά χαιρόταν την εγκυμοσύνη της. Το αίμα λογικό να σε τρομάζει αλλά συμβαίνει, μην αγχώνεσαι! Πίστεψε στο μωράκι σου…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Σποράκι είπε:

Η αδερφή μου έχει τρία παιδάκια με φυσική σύλληψη και χωρίς δυσκολία. Στα δυο τελευταία είχε αίμα στις αρχές της εγκυμοσύνης, έμενε λίγο καιρό στο κρεβάτι και μετά χαιρόταν την εγκυμοσύνη της. Το αίμα λογικό να σε τρομάζει αλλά συμβαίνει, μην αγχώνεσαι! Πίστεψε στο μωράκι σου…

Να σαι καλά Σποράκι! Να χαίρεσαι κ τα ανήψια σου!

Απ’ ο,τι κατάλαβα είναι πολύ πιθανό να συμβεί αυτό σε μια εγκυμοσύνη. Θα ενημερώσω για ο,τι νεότερο.

Σας ευχαριστώ όλες! Μου δώσατε ελπίδα, εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα για όλα τα κορίτσια του φόρουμ! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Υπέρηχο αύριο, σήμερα δεν έχει ιατρείο ο γιατρός. Η μαία μου είπε μόλις φτάσω Αθήνα να την πάρω τηλέφωνο να μου πει ώρα που θα πάω για τον υπέρηχο. 

Φαντάζομαι πως θα μου πει να μην ξαναβγώ απ’ το σπίτι. Εδώ με θέλει σπίτι ξάπλα προληπτικά, τώρα που είδα κ αίμα θα μου πει να ξαναβγώ μετά το επόμενο πάσχα

Σ’ ευχαριστώ Κατερίνα, θα προσπαθήσω να μείνω ήρεμη, δεν έχω κ άλλη επιλογή :(

Ολα καλα να πάνε και αυριο να μας πεις τα ευχάριστα ευχομαι... Γνωρίζω κ εγω οτι ειναι πολύ σύνηθες το αιμα και στην αρχη της εγκυμοσύνης και αργότερα χωρίς να σημαίνει κατι κακο...

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Δεν πιστεύω ότι έχει κάποιο λόγο να δώσει αντιβιώσεις χωρίς να υπάρχει καμία ανάγκη. Πχ την @winspert την βρήκε καθαρή και δεν της έδωσε τίποτα. Μπορεί να βλέπει κάτι που άλλοι δεν βλέπουν και ακόμα και αν είναι κάτι πολύ ήπιο να θέλει να φύγει και αυτό. Άσε που ούτε καν αμοίβεται ο ίδιος από τις υστεροσκοπήσεις. Θα μπορούσε να δώσει προληπτικά σε όλες και να ξεμπερδεύει. 
 

@κοτοπουλάκι μου μείνε ήρεμη και μην κλαις, δεν έχει χαθεί τίποτα ακόμα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! 
 

@ksvolimi Κατερινάκι καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Ακριβώς...Εμενα με βρηκε καθαρη και δεν χρειάστηκα τιποτα...

On 7/5/2022 at 8:16 ΠΜ, Καντι είπε:

Μπραβο κοριτσάκι μου, ετσι πρεπει πάντα μπροστά να κοιτάμε. Κατα την άποψη μου μάζεψε οτι μπορείς με τις 3 ωοληψιες που δίνει το γενεσις, παρε μια φορα και λιγο σερπαφαρ να αυξήσεις τις πιθανότητες επιτυχίας. Επισης κάνε ακριβως το ίδιο πρωτόκολλο που εκανες οταν πέτυχες, μερες προγεστερονης κλπ.

Σερπαφαρ δε θελω να πάρω...Βασικα στην αρχή ελεγα να δοκιμασω αλλα μετα διαβασα διαφορα και το μετάνιωσα...Οχι οτι για οποίο φάρμακο και αν διαβάσεις δεν θα φοβηθεις, αλλα τελοσπαντων...Οσον αφορά το πρωτόκολλο που λες ειμαι λιγο μπερδεμενη...Εγω βασικα δεν επαιρνα τίποτα πριν την εμβρυομεταφορα...Και ειμαι λιγο μπερδεμενη οσον αφορα το ποια μερα βαζαμε τα εμβρυα...Δεν μου είναι ξεκάθαρο...Νομιζω τεταρτη μερα βαζαμε βλαστοκυστες αλλα ποτέ δεν το ειχαμε αναφέρει ετσι...Λεγαμε lh+?.....6;;;; Νομιζω...Και τι σημαίνει αυτό αραγε; 4η μερα;;;. Αχ...πολυ μπερδεμενη ειμαι...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εφτασε η ωρα αυριο 11.15 στο ιασω η εμβρυομεταφορα! 

Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση σε ώρες!!! Τι καλά!!! Χαίρομαι τόσο πολύ με τη γλυκιά προσμονή σου, χτίζεις ένα πολύ πολύ θετικό περιβάλλον και είμαι σίγουρη για την επιτυχία σου!!! Με το καλό να υποδεχτείς τα παιδάκια σου Κατερίνα μου!!! ❤❤ Η σκέψη μου μαζί σου και οι ευχές αμέτρητες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , winspert είπε:

Ολα καλα να πάνε και αυριο να μας πεις τα ευχάριστα ευχομαι... Γνωρίζω κ εγω οτι ειναι πολύ σύνηθες το αιμα και στην αρχη της εγκυμοσύνης και αργότερα χωρίς να σημαίνει κατι κακο...

Ακριβώς...Εμενα με βρηκε καθαρη και δεν χρειάστηκα τιποτα...

Σερπαφαρ δε θελω να πάρω...Βασικα στην αρχή ελεγα να δοκιμασω αλλα μετα διαβασα διαφορα και το μετάνιωσα...Οχι οτι για οποίο φάρμακο και αν διαβάσεις δεν θα φοβηθεις, αλλα τελοσπαντων...Οσον αφορά το πρωτόκολλο που λες ειμαι λιγο μπερδεμενη...Εγω βασικα δεν επαιρνα τίποτα πριν την εμβρυομεταφορα...Και ειμαι λιγο μπερδεμενη οσον αφορα το ποια μερα βαζαμε τα εμβρυα...Δεν μου είναι ξεκάθαρο...Νομιζω τεταρτη μερα βαζαμε βλαστοκυστες αλλα ποτέ δεν το ειχαμε αναφέρει ετσι...Λεγαμε lh+?.....6;;;; Νομιζω...Και τι σημαίνει αυτό αραγε; 4η μερα;;;. Αχ...πολυ μπερδεμενη ειμαι...

Δεν έχω διαβασει παρενέργειες, αλλά ως φάρμακα φαντάζομαι.... Υπάρχει όριο στις διεγέρσεις; Για αυτό επιλέγεις τους φυσικούς; 

Από την αρχή της περιόδου σου στον κύκλο που εκανες την μεταφορά στην κόρη σου, έχεις σημειώσει πόσες μέρες μετά την έκανες;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...