Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Γλυκό μου @κοτοπουλάκι πώς είσαι τώρα? Ελπίζω να έχεις ηρεμήσει κάπως με όλα αυτά τα υποστηρικτικά μηνύματα των κοριτσιών. Απ' ότι φαίνεται είναι πολύ σύνηθες και δεν προδικάζει την έκβαση. Καταλαβαίνω φυσικά πως ότι και να σου λένε, η ταραχή σου είναι μεγάλη στη θέα του αίματος. Σε παρακαλώ όμως, μην κατηγορείς τον εαυτό σου, δε φταις εσύ γι' αυτό που γίνεται, ούτε το υπόστρωμα. Εσύ κάνεις το καλύτερο που μπορείς, γιατί εσύ είσαι που το θέλεις πιο πολύ απ' όλους να πάει καλά. Και σου το εύχομαι ολόψυχα να πάει καλά. Καλή επιτυχία στον υπέρηχο γλυκιά μου ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Kallo said:

Καλημέρα κορίτσια. Μήπως γνωρίζεται κάποιον καλό ενδοκρινολόγο στο Ελενας και πως μπορώ να κλείσω ραντεβού μαζί του. Θα πάω αυτές τις μέρες να πάρω τις απαντήσεις από το κέντρο ελέγχου αποβολων και ελεγα να κλείσω ραντεβού να δει και ενδοκρινολόγος τις καμπύλες ζαχάρου και ινσουλίνης και του θυρεοειδή. @κοτοπουλάκι ελπίζω να πάνε καλά. Σου εύχομαι να μην έχει πάθει τίποτα το σπορακι σου 

Δεν μπορείς να κλείσεις με κάποιον συγκεκριμένα. Λογικά θα είναι ή η Βενάκη ή ο Μηλιώνης όταν πας. Τους έχω δει και τους δύο και και ήταν μια χαρά


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω, εσείς που έχετε πείρα με τα τεστ εγκυμοσύνης, τα κάνατε πάντα με τα πρώτα πρωινά ούρα ή και σε άλλες στιγμές της μέρας? Το predictor το πορτοκαλί (εξπρές) το ξέρετε, είναι καλό? Πήρα ένα περισσότερο για να μου φύγει η ιδέα αλλά νομίζω καλύτερα να το κάνω αύριο το πρωί αν δεν έχει έρθει βέβαια η περίοδος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ele@n είπε:

Δεν έχω διαβασει παρενέργειες, αλλά ως φάρμακα φαντάζομαι.... Υπάρχει όριο στις διεγέρσεις; Για αυτό επιλέγεις τους φυσικούς; 

Από την αρχή της περιόδου σου στον κύκλο που εκανες την μεταφορά στην κόρη σου, έχεις σημειώσει πόσες μέρες μετά την έκανες;

Δεν αναφέρομαι στις παρενέργειες κατα τη διάρκεια της ληψης του... Γενικότερα...Δεν θελω να πω περισσότερα...ειμαι σίγουρη πως ολες μας απασχολεί το τι μπορεί να προκαλέσουν ολα αυτα που παίρνουμε...Απλα ειχα βαλει σαν οριο τις τρεις διεγέρσεις και τις εξάντλησα. Δεν ειμαι σίγουρη αν θυμάμαι ποτε ειχα αδιαθετησει σε εκεινον τον κυκλο...Ξερω ποια μερα ειχε θεωρήσει ο γιατρός πως ειχε κανει το πικ η lh και ποια μερα εγινε η εμβρυομεταφορα...Δεν θελω να παρεμβαινω και πολυ στη δουλειά του γιατρού... Αισθάνομαι λιγο ασχημα...Και ειναι τοσο δεκτικος και συζητήσιμος σε ολα...

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , happiness79 είπε:

Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση σε ώρες!!! Τι καλά!!! Χαίρομαι τόσο πολύ με τη γλυκιά προσμονή σου, χτίζεις ένα πολύ πολύ θετικό περιβάλλον και είμαι σίγουρη για την επιτυχία σου!!! Με το καλό να υποδεχτείς τα παιδάκια σου Κατερίνα μου!!! ❤❤ Η σκέψη μου μαζί σου και οι ευχές αμέτρητες!

Κοριτσακι μου γλυκο,σε  ευχαριστω παρα πολυ, εδω θα μαστε να μου κανετε παρεα.. ανυπομονώ και αγωνιω πιστευω να ναι η τυχερη μου φορα!❤️ Πλησιάζεις και εσυ ειμαστε πολλες εδω συμμαθήτριες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, εσείς που έχετε πείρα με τα τεστ εγκυμοσύνης, τα κάνατε πάντα με τα πρώτα πρωινά ούρα ή και σε άλλες στιγμές της μέρας? Το predictor το πορτοκαλί (εξπρές) το ξέρετε, είναι καλό? Πήρα ένα περισσότερο για να μου φύγει η ιδέα αλλά νομίζω καλύτερα να το κάνω αύριο το πρωί αν δεν έχει έρθει βέβαια η περίοδος.

Αν εισαι με καθυστερηση οποιο και να κανεις ειναι οκ, αν ομως ειναι πριν καλο ειναι το early predictor με πρωινα ουρα ωστοσο εμενα μου ειχε δειξει και με απογευματινά ..μακαρι να εχουμε θετικο τεστακι σου ❤️

πρίν από 4 λεπτά , Roza123 είπε:

Καλησπέρα σας μου έχουν περισσέψει 1200 μονάδες gonal αν κάποια τα χρειάζεται μπορώ να τα δωρίσω :)

@kateriiina25

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , winspert είπε:

Δεν αναφέρομαι στις παρενέργειες κατα τη διάρκεια της ληψης του... Γενικότερα...Δεν θελω να πω περισσότερα...ειμαι σίγουρη πως ολες μας απασχολεί το τι μπορεί να προκαλέσουν ολα αυτα που παίρνουμε...Απλα ειχα βαλει σαν οριο τις τρεις διεγέρσεις και τις εξάντλησα. Δεν ειμαι σίγουρη αν θυμάμαι ποτε ειχα αδιαθετησει σε εκεινον τον κυκλο...Ξερω ποια μερα ειχε θεωρήσει ο γιατρός πως ειχε κανει το πικ η lh και ποια μερα εγινε η εμβρυομεταφορα...Δεν θελω να παρεμβαινω και πολυ στη δουλειά του γιατρού... Αισθάνομαι λιγο ασχημα...Και ειναι τοσο δεκτικος και συζητήσιμος σε ολα...

Επειδη εχω κανει ετ σε φυσικό εκανα ωορηξια δλδ ειδαμε κορύφωση της lh, μετα μετρήσαμε πεντε μερες προγεστερονης 6η τα βαλαμε.. 

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Εγώ ψάχνω menopur. Φαντάζομαι δεν γίνεται να συνδυαστούν τα φάρμακα, έτσι δεν είναι? Ευχαριστώ πάντως

Ααα σωστα. Ισως να ρωταγε η κοπελα; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Ξέρω κ εγώ.. επειδή δυσφόρησα από τη ζέστη μπορεί να έβλαψα το έμβρυο.. Δεν ξέρω, είναι όλα κουβάρι στο κεφάλι μου κ εγώ σε σύγχυση 

@κοτοπουλάκι μου, ξέρω ότι είναι πανδύσκολο, αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις. Κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου είχα αιματάκι, και πήγαν όλα καλά. Σου το λέω για να πάρεις λιγάκι θάρρος.:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ ψάχνω menopur. Φαντάζομαι δεν γίνεται να συνδυαστούν τα φάρμακα, έτσι δεν είναι? Ευχαριστώ πάντως

Δεν γνωρίζω καλύτερα να ρωτήσετε τον γιατρό σας 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Roza123 said:

Δεν γνωρίζω καλύτερα να ρωτήσετε τον γιατρό σας 

Έχω ήδη στείλει μήνυμα. Μόλις έχω απάντηση θα σου στείλω. Ευχαριστώ 

15 minutes ago, Roza123 said:

Δεν γνωρίζω καλύτερα να ρωτήσετε τον γιατρό σας 

Δυστυχώς δεν γίνεται συνδυαστικά, μου κάνει μόνο menopur. Κρίμα


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, εσείς που έχετε πείρα με τα τεστ εγκυμοσύνης, τα κάνατε πάντα με τα πρώτα πρωινά ούρα ή και σε άλλες στιγμές της μέρας? Το predictor το πορτοκαλί (εξπρές) το ξέρετε, είναι καλό? Πήρα ένα περισσότερο για να μου φύγει η ιδέα αλλά νομίζω καλύτερα να το κάνω αύριο το πρωί αν δεν έχει έρθει βέβαια η περίοδος.

Καλύτερα το πρωί να το κάνεις που είναι πιο συμπυκνωμένα τα ουρα. Εγω το clear blue ειχα πάρει το ψηφιακό που γράφει pregnant or not pregnant για να μη ψάχνομαι με το ποσό άχνη είναι η γραμμή.Μακάρι κορίτσι μου να είσαι ήδη έγκυος ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...