Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

Τεστ εγγυμοσινης αχνό (help κορίτσια )


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστ εγγυμοσινης της clearblue  πρωιμης ανίχνευσης 3 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο   στα 4 λεπτά βγήκε πάρα πάρα πολύ αχνό με τα χίλια ζόρια το ξεχοριζα στο φως....μετα από πάρα πολυ ώρα σκουρινε αλλά διάβασα ότι αν περάσουν πάνω από δέκα λεπτά δεν ισχύει ότι και να βγάλει το τεστ τώρα το απόγευμα π το ξαναείδα η γραμμή π φενοτανε με το ζόρι  το πρωί είχε εξαφανιστεί και φενοταν μια λεπτή γραμμή π μαλον ήταν η γραμμή εξάτμισης ...διάβασα στο skroutz πάρα πολύ χάλια σχόλια έλεγαν ότι εβγενε θετικό χωρίς να είσαι  έγγυος και έχω ανχοθει λιγάκι  γιατί κάνουμε προσπάθειες με τον άντρα μ για παιδάκι και το θέλω πολύ έχει τύχει σε καμία σας με τα συγκεκριμένα τεστ με έχει μπερδέψει πολύ αυτό το τεστ της συγκεκριμένης ετεριας ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστ εγγυμοσινης της clearblue  πρωιμης ανίχνευσης 3 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο   στα 4 λεπτά βγήκε πάρα πάρα πολύ αχνό με τα χίλια ζόρια το ξεχοριζα στο φως....μετα από πάρα πολυ ώρα σκουρινε αλλά διάβασα ότι αν περάσουν πάνω από δέκα λεπτά δεν ισχύει ότι και να βγάλει το τεστ τώρα το απόγευμα π το ξαναείδα η γραμμή π φενοτανε με το ζόρι  το πρωί είχε εξαφανιστεί και φενοταν μια λεπτή γραμμή π μαλον ήταν η γραμμή εξάτμισης ...διάβασα στο skroutz πάρα πολύ χάλια σχόλια έλεγαν ότι εβγενε θετικό χωρίς να είσαι  έγγυος και έχω ανχοθει λιγάκι  γιατί κάνουμε προσπάθειες με τον άντρα μ για παιδάκι και το θέλω πολύ έχει τύχει σε καμία σας με τα συγκεκριμένα τεστ με έχει μπερδέψει πολύ αυτό το τεστ της συγκεκριμένης ετεριας ....

Δεν εχω παρει τα συγκεκριμενα, οτι γινονται και λαθη, γινονται. Θα σου προτεινα να κανεις υπομονη 2-3 μερες ακομα, ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα πρεπει, και να κανεις μια χοριακη. Μονο ετσι θα εισαι σιγουρη. 

Σου ευχομαι να εισαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Elle12 είπε:

Δεν εχω παρει τα συγκεκριμενα, οτι γινονται και λαθη, γινονται. Θα σου προτεινα να κανεις υπομονη 2-3 μερες ακομα, ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα πρεπει, και να κανεις μια χοριακη. Μονο ετσι θα εισαι σιγουρη. 

Σου ευχομαι να εισαι!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ να σαι καλά πραγματικά μακάρι  να είμαι το θέλω πολύ ειδικά μετά την αποβολή π είχα έχω ανάγκη να ξαναδω το τεστακι θετικό αλλά να φενετε ......μακάρι να μπορούσα να περιμένω αλλά δεν έχω υπομονή καθολου :( θέλω να μάθω τόσο πολύ  ...

έχω πολύ σταθερό κύκλο θα κάνω σίγουρα χοριακη αν έχω καθυστέρηση....

αύριο θα κάνω το predictor early  έχω διαβάσει πάρα πολύ θετικά σχόλια και μια άλλη κοπέλα π το έκανε έξι μέρες πριν την περίοδο κ ήταν έγγυος της είχε βγει θετικό εγώ θα το κάνω δύο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο....ελπίζω να δίξει έστω αχνό και Έντα να πάω για χοριακη❤️

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ να σαι καλά πραγματικά μακάρι  να είμαι το θέλω πολύ ειδικά μετά την αποβολή π είχα έχω ανάγκη να ξαναδω το τεστακι θετικό αλλά να φενετε ......μακάρι να μπορούσα να περιμένω αλλά δεν έχω υπομονή καθολου :( θέλω να μάθω τόσο πολύ  ...

έχω πολύ σταθερό κύκλο θα κάνω σίγουρα χοριακη αν έχω καθυστέρηση....

αύριο θα κάνω το predictor early  έχω διαβάσει πάρα πολύ θετικά σχόλια και μια άλλη κοπέλα π το έκανε έξι μέρες πριν την περίοδο κ ήταν έγγυος της είχε βγει θετικό εγώ θα το κάνω δύο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο....ελπίζω να δίξει έστω αχνό και Έντα να πάω για χοριακη❤️

 

Με το καλό να πάρεις θετικό το έκανα και γώ σήμερα κ έδειξε καθαρά αλλά δες το στα δυο με Τρία λεπτά το αποτέλεσμα. ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , silvy22 είπε:

Με το καλό να πάρεις θετικό το έκανα και γώ σήμερα κ έδειξε καθαρά αλλά δες το στα δυο με Τρία λεπτά το αποτέλεσμα. ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ 

Πιο έκανες το clearblue η το predictor ?  Το έκανες πριν την καθυστέρηση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ 

Πιο έκανες το clearblue η το predictor ?  Το έκανες πριν την καθυστέρηση?

Το early predictor είμαι απο εξωσωματική είναι διαφορετικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , silvy22 είπε:

Το early predictor είμαι απο εξωσωματική είναι διαφορετικά 

Α οκ κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου εύχομαι ότι καλύτερο ❤️❤️❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτόν τον μήνα αποφάσισα να πάρω ψηφιακό τεστ... Έκανα το clear blue που δείχνει πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση κ λέει έγκυος με την εβδομάδα από τη σύλληψη από κάτω ή όχι έγκυος!

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , marakiinlove είπε:

Εγώ αυτόν τον μήνα αποφάσισα να πάρω ψηφιακό τεστ... Έκανα το clear blue που δείχνει πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση κ λέει έγκυος με την εβδομάδα από τη σύλληψη από κάτω ή όχι έγκυος!

Πραγματικα τα ψηφιακά είναι τα καλύτερα σου λένε αμέσως και όχι να καθεσε να ψάχνεις αν είναι άχνη η γραμμή και πόσο .....και εγω τον Δεκέμβριο π ήμουν ξανά έγγυος  είχα κάνει αυτό το ηλεκτρονικό π λέει τις εβδομάδες βλακεία έκανα π δεν το ξαναπήρα τώρα θα κάνω το  predictor  και εύχομαι να βγει θετικό αύριο γτ με έχει φάει το ανχος .....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Πραγματικα τα ψηφιακά είναι τα καλύτερα σου λένε αμέσως και όχι να καθεσε να ψάχνεις αν είναι άχνη η γραμμή και πόσο .....και εγω τον Δεκέμβριο π ήμουν ξανά έγγυος  είχα κάνει αυτό το ηλεκτρονικό π λέει τις εβδομάδες βλακεία έκανα π δεν το ξαναπήρα τώρα θα κάνω το  predictor  και εύχομαι να βγει θετικό αύριο γτ με έχει φάει το ανχος .....

Σου το εύχομαι πραγματικά να είναι θετικό και να έρθεις κ εσύ στις μανούλες του Οκτωβρίου!! περιμένουμε νέα σου!!

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marakiinlove είπε:

Σου το εύχομαι πραγματικά να είναι θετικό και να έρθεις κ εσύ στις μανούλες του Οκτωβρίου!! περιμένουμε νέα σου!!

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μ να είσαι καλά και με το καλό το μωράκι σου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστ εγγυμοσινης της clearblue  πρωιμης ανίχνευσης 3 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο   στα 4 λεπτά βγήκε πάρα πάρα πολύ αχνό με τα χίλια ζόρια το ξεχοριζα στο φως....μετα από πάρα πολυ ώρα σκουρινε αλλά διάβασα ότι αν περάσουν πάνω από δέκα λεπτά δεν ισχύει ότι και να βγάλει το τεστ τώρα το απόγευμα π το ξαναείδα η γραμμή π φενοτανε με το ζόρι  το πρωί είχε εξαφανιστεί και φενοταν μια λεπτή γραμμή π μαλον ήταν η γραμμή εξάτμισης ...διάβασα στο skroutz πάρα πολύ χάλια σχόλια έλεγαν ότι εβγενε θετικό χωρίς να είσαι  έγγυος και έχω ανχοθει λιγάκι  γιατί κάνουμε προσπάθειες με τον άντρα μ για παιδάκι και το θέλω πολύ έχει τύχει σε καμία σας με τα συγκεκριμένα τεστ με έχει μπερδέψει πολύ αυτό το τεστ της συγκεκριμένης ετεριας ....

Και εγώ έκανα σήμερα της predictor λόγω ότι είδα αίμα καφέ και αν χώθηκα, η γραμμή όπως είπες μου βγήκε πολύ άχνη ίσα που φαινόταν, το απιγευμα που το ξανά κοίταξα ήταν πιο άχνη ακόμα αλλά μου είπε μια φίλη μοι ότι είναι επειδή τώρα αρχίζει να πιάνει την ορμόνη της εγκυμοσύνης. Τι να 9ω εύχομαι σε όλες να έχουμε μια θετική χοριακη κσι επιτέλους να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας αυτό που επιθυμούμε... Εγώ αύριο είναι να κάνω χοριακη! 

πρίν από 7 λεπτά , Ίνα 24 είπε:

Και εγώ έκανα σήμερα της predictor λόγω ότι είδα αίμα καφέ και αν χώθηκα, η γραμμή όπως είπες μου βγήκε πολύ άχνη ίσα που φαινόταν, το απιγευμα που το ξανά κοίταξα ήταν πιο άχνη ακόμα αλλά μου είπε μια φίλη μοι ότι είναι επειδή τώρα αρχίζει να πιάνει την ορμόνη της εγκυμοσύνης. Τι να 9ω εύχομαι σε όλες να έχουμε μια θετική χοριακη κσι επιτέλους να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας αυτό που επιθυμούμε... Εγώ αύριο είναι να κάνω χοριακη! 

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...