Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Συσπασεις 34 εβδομάδα


Recommended Posts

Καλημέρα. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να είχε συσπασεις στις 34 εβδομάδες και να κατάφερε να φτάσει μέχρι τις 37;

Αν ναι πως; σπίτι; χάπια; ξεκούραση; την βοήθησε κάτι άλλο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Pagotoula είπε:

ειχα συσπασεις απο τις 26 βδομαδες και γεννησα 38. με μαγνησιο κι αν χρειαστει χορηγουνται και τοκολυτικα φαρμακα. 

Παγοτουλα μου σε θυμάμαι από τις μανούλες Μαρτίου 2020. Σε σένα χρειάστηκαν; εμένα μου είπε ξάπλα, 6μαγνησια.. Έχω αγχωθεί πολύ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Παγοτουλα μου σε θυμάμαι από τις μανούλες Μαρτίου 2020. Σε σένα χρειάστηκαν; εμένα μου είπε ξάπλα, 6μαγνησια.. Έχω αγχωθεί πολύ 

οχι δεν πηρα τοκολυτικα. ουτε ξαπλα ημπυν μονιμα. δουλευα (δουλεια γραφειου) ως τον 8ο, οδηγουσα, κλπ, απλα προσεχα και οσο ημουν σπιτι ξεκουραζομουν ξαπλα.επαιρνα κ εγω πολλα μαγνησια..κι ο γιατρος μου με εβλεπε πολυ συχνα και καναμε καρδιοτοκογραφο απο τις 32 βδομ.ολα καλα πηγαν. πλεον κ το μωρο σου ειναι ηδη μεγαλο,δεν διατρεχει κινδυνους. καλη συνεχεια να χεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Pagotoula είπε:

οχι δεν πηρα τοκολυτικα. ουτε ξαπλα ημπυν μονιμα. δουλευα (δουλεια γραφειου) ως τον 8ο, οδηγουσα, κλπ, απλα προσεχα και οσο ημουν σπιτι ξεκουραζομουν ξαπλα.επαιρνα κ εγω πολλα μαγνησια..κι ο γιατρος μου με εβλεπε πολυ συχνα και καναμε καρδιοτοκογραφο απο τις 32 βδομ.ολα καλα πηγαν. πλεον κ το μωρο σου ειναι ηδη μεγαλο,δεν διατρεχει κινδυνους. καλη συνεχεια να χεις!

Σε ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Καλημέρα. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να είχε συσπασεις στις 34 εβδομάδες και να κατάφερε να φτάσει μέχρι τις 37;

Αν ναι πως; σπίτι; χάπια; ξεκούραση; την βοήθησε κάτι άλλο; 

Στο δεύτερο μου παιδάκι κ επειδή ήταν απανωτη κύηση,είχα συσπάσεις από πολύ νωρίς. Ήμουν με μαγνήσιο κ ξεκούραση όσο μπορούσα με άλλο ένα μικρακι στο σπίτι. Μπήκα με πρόκληση 38+6. Όλα πήγαν μια χαρά κ είχα μια εύκολη γεννά. 

Σε κάποιες περιπτώσεις δίνουν κ τοκολυτικα,ο γιατρός σου θα το κρίνει.

Με το καλό σου εύχομαι,όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Στο δεύτερο μου παιδάκι κ επειδή ήταν απανωτη κύηση,είχα συσπάσεις από πολύ νωρίς. Ήμουν με μαγνήσιο κ ξεκούραση όσο μπορούσα με άλλο ένα μικρακι στο σπίτι. Μπήκα με πρόκληση 38+6. Όλα πήγαν μια χαρά κ είχα μια εύκολη γεννά. 

Σε κάποιες περιπτώσεις δίνουν κ τοκολυτικα,ο γιατρός σου θα το κρίνει.

Με το καλό σου εύχομαι,όλα θα πάνε καλά.

Καλημέρα. Πρόκληση λόγω συσπάσεων; θέλω να πω παίζει ρόλο; 

Μπράβο μπράβο όλα πήγαν τέλεια. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2022 at 6:25 ΠΜ, Katerina96 είπε:

Καλημέρα. Πρόκληση λόγω συσπάσεων; θέλω να πω παίζει ρόλο; 

Μπράβο μπράβο όλα πήγαν τέλεια. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Σε ευχαριστώ πολύ 

Όχι όχι καμία σχέση. Μπήκα με πρόκληση γιατι το μωράκι ήταν μεγάλο,3900 γεννήθηκε κ εγώ σαμιαμιδι. Χαχαχα. Επίσης είχα κ τον μεγάλο μου σπίτι,14μηνων τότε,κ λόγω κοβιντ κ ότι γονείς πεθερικά ήταν μακριά,ήθελα να έχω ένα πλάνο γέννας να μας βολεψει όλους. Όλα καλά θα πάνε.με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...