Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

ΥΠΟΧΩΡΗΣΗ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΩΝ?


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια

Παρακαλω πολυ για την βοηθεια σας!!

Στις 23/05 εκανα την πρωτη μου σπερματενχυση που για καλη που τυχη πετυχε με την πρωτη! το καταλαβα στην δευτερη μερα καθυστερησης 07/06 με χοριακη που εδειξε 193. εποκοινωνησα με το γιατρο μου κ μου ειπε να παω για υπερηχο σε μια εβδομαδα.αυτην την εβδομαδα το στηθος μου ηταν πολυ πρησμενο κ πονουσε παρα πολυ,επισης καθε πρωι ειχα ναυτιες. αυτο που με κανει λιγο κ ανυσυχω ειναι οτι απο χτες το στηθος ξεπρηστηκε κ οι ναυτιες δεν υπαρχουν. θεωρητικα παω για την 6 εβδομαδα...αυριο ειναι η μερα που θα παω στο γιατρο αλλα αντι να πεταω απο χαρα εχω αρχισει να ανχωνομαι!

ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο τοσο νωρις στην εγκυμοσυνη?

υπαρχει καποια που να εχει βιωσει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια

Παρακαλω πολυ για την βοηθεια σας!!

Στις 23/05 εκανα την πρωτη μου σπερματενχυση που για καλη που τυχη πετυχε με την πρωτη! το καταλαβα στην δευτερη μερα καθυστερησης 07/06 με χοριακη που εδειξε 193. εποκοινωνησα με το γιατρο μου κ μου ειπε να παω για υπερηχο σε μια εβδομαδα.αυτην την εβδομαδα το στηθος μου ηταν πολυ πρησμενο κ πονουσε παρα πολυ,επισης καθε πρωι ειχα ναυτιες. αυτο που με κανει λιγο κ ανυσυχω ειναι οτι απο χτες το στηθος ξεπρηστηκε κ οι ναυτιες δεν υπαρχουν. θεωρητικα παω για την 6 εβδομαδα...αυριο ειναι η μερα που θα παω στο γιατρο αλλα αντι να πεταω απο χαρα εχω αρχισει να ανχωνομαι!

ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο τοσο νωρις στην εγκυμοσυνη?

υπαρχει καποια που να εχει βιωσει κατι τετοιο?

γεια σου ΙΑΣΜΗ!

τα συμπτωματα δεν τα εχουμε παντα! υπαρχουν και μερες που δεν θα εχεις ναυτιες. εγω δεν ειχα τιποτα, και μαλιστα ειχα πονους περιοδου. (που αργοτερα ειπε ο γιατρος οτι μεγαλωνει η μητρα) χαλαρωσε, μια μερα εμεινε, το αγχος δεν κανει καλο στο σπορακι σου! ευχομαι να πανε ολα καλα, που θα πανε γιατι και η χοριακη σου ηταν καλη! ξαναγραψε να μου πεις οτι πηγαν ολα καλα!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! ψιλοηρεμισα λιγακι.

απλα θεωρησα οτι ειναι πολυ νωρις να ξεπρηστω και ανχωθηκα ! μια μερα εμεινε.. αυριο θα ξερω τι γινετε! θα γραψω νεοτερα..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αδικα ανυσηχουσα !!

ο υπερηχος σημερα εδειξε μια κουκιδιτσα μια σταλια μεσα στη μητρα γεγονος που επιβεβαιωνει την εγκυμοσυνη.σε 2 βδομαδουλες θα ακουσουμε κ καρδουλα!νομιζω ακομα οτι ονειρευομαι...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αδικα ανυσηχουσα !!

ο υπερηχος σημερα εδειξε μια κουκιδιτσα μια σταλια μεσα στη μητρα γεγονος που επιβεβαιωνει την εγκυμοσυνη.σε 2 βδομαδουλες θα ακουσουμε κ καρδουλα!νομιζω ακομα οτι ονειρευομαι...

μπραβο βρε κοριτσακι μου! ειδες? ολα καλα! :P

αν θες μπαινε στο ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ να τα λεμε!

ποσων εβδομαδων εισαι τωρα? σου εδωσε πιθανη ημερομηνια τοκετου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ειπε οτι ειμαι 5 εβδομαδων και 2 ημερων.και οτι πρεπει να ξαναπαω σε 2 εβδομαδες.μολις καναμε τον υπερηχο και ειδαμε οτι κατι υπαρχει εκει μεσα του ανεφερα αυτα που αισθανομαι τις 2 τελευταιες ημερες κ με εκαναν να ανυσηχω.αρχικα μου ειπε να κανω μια χοριακη για να ηρεμησω..κ μετα μου λεει αστο ελα κατευθειαν σε μενα σε μια βδομαδα(γιατι για 2 δεν την παλευβα να περιμενω) να κανουμε ξανα ενα υπερηχο να δουμε οτι μεγαλωνει ο σακος κτλ. Φυσικα εγω πρωι πρωι ετρεξα για χοριακη δεν αντεξα να περιμενω ,κ σε λιγο θα ξερω οτι ολα πανε καλα.

μετα την χτεσινη επισκεψη βεβαια εδιωξα τις αρνητικες σκεψεις κ πιστευω οτι ολα θα πανε καλα..

Εκανα μεγαλο αγωνα 3 χρονων για να πετυχω αυτη τη συλληψη,κ πιστευα οτι με το που θα καταφερω να μεινω εγκυος,θα τελειωσουν ολα! Γρηγορα καταλαβα ομως οτι ολα τωρα ξεκινανε...και προσευχομαι να το ζησω ως το τελος!

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι ειμαι 5 εβδομαδων και 2 ημερων.και οτι πρεπει να ξαναπαω σε 2 εβδομαδες.μολις καναμε τον υπερηχο και ειδαμε οτι κατι υπαρχει εκει μεσα του ανεφερα αυτα που αισθανομαι τις 2 τελευταιες ημερες κ με εκαναν να ανυσηχω.αρχικα μου ειπε να κανω μια χοριακη για να ηρεμησω..κ μετα μου λεει αστο ελα κατευθειαν σε μενα σε μια βδομαδα(γιατι για 2 δεν την παλευβα να περιμενω) να κανουμε ξανα ενα υπερηχο να δουμε οτι μεγαλωνει ο σακος κτλ. Φυσικα εγω πρωι πρωι ετρεξα για χοριακη δεν αντεξα να περιμενω ,κ σε λιγο θα ξερω οτι ολα πανε καλα.

μετα την χτεσινη επισκεψη βεβαια εδιωξα τις αρνητικες σκεψεις κ πιστευω οτι ολα θα πανε καλα..

Εκανα μεγαλο αγωνα 3 χρονων για να πετυχω αυτη τη συλληψη,κ πιστευα οτι με το που θα καταφερω να μεινω εγκυος,θα τελειωσουν ολα! Γρηγορα καταλαβα ομως οτι ολα τωρα ξεκινανε...και προσευχομαι να το ζησω ως το τελος!

ενταξει, ολα καλα!

να ξερεις οτι απο εδω και στο εξης θα εχεις αγχος για τα παντα. αλλα ειναι γλυκο το αγχος!!:-P

μεχρι να κλεισω τον 3ο και μετα μεχρι να μου βγουν τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης (δεν ειχα καποιο προβλημα λογω ηλικιας 34 χρονων και 1ο παιδακι) μου βγηκε η πιστη! αλλα τελικα ο θεος ειναι μεγαλος και ολα πηγαν κατ ευχην!

θα το ζησεις μεχρι το τελος! και σε αυτο το σπορακι και σε οσα ακομα θες!

γιατι 3 χρονια? ειχες καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μετα τον πρωτο χρονο αρχισα να ανχωνομαι και ψαχνομαι καναμε σπερματοδιαγραμα σαλπιγγογραφια τακτικους υπερηχους να δουμε ωαρια κ ολα φαινοταν τελεια..δεν μπορουσα να καταλαβω γιατι δεν μενω εγκυος..συνεχισαμε με λιγη βοηθεια απο το γιατρο με κλομιφαινη σε 3 κυκλους για να εχω περισσοτερα ωαρια μπας κ πετυχουμε αλλα τπτ.μετα ξαναεπαναλαβαμε σπερματοδιαγραμμα και το αποτελεσμα δεν ηταν καλο.. μας ειπαν οτι την δουλεια του την κανει αλλα μονο με σπερματενχυση..μετα απο 4 μηνες εκανα την σπερματενχυση.την ημερα που δωσαμε το σπερμα σε 20 λεπτα με πηραν απο το κεντρο τηλ να μου που οτι το σπερμα ειναι τελειο κ δεν καταλαβαινουν το λογο που το κανω κ σε περιπτωση που δεν πετυχουμε να μην ανχωθω γιατι μπορει να συλαβω φυσιολογικα την επομενη φορα..συμπερασμα ? ουτε κ γω εβγαλα ακομα..κ ο γιατρος μπερδεμενος!

Link to comment
Share on other sites

Μετα τον πρωτο χρονο αρχισα να ανχωνομαι και ψαχνομαι καναμε σπερματοδιαγραμα σαλπιγγογραφια τακτικους υπερηχους να δουμε ωαρια κ ολα φαινοταν τελεια..δεν μπορουσα να καταλαβω γιατι δεν μενω εγκυος..συνεχισαμε με λιγη βοηθεια απο το γιατρο με κλομιφαινη σε 3 κυκλους για να εχω περισσοτερα ωαρια μπας κ πετυχουμε αλλα τπτ.μετα ξαναεπαναλαβαμε σπερματοδιαγραμμα και το αποτελεσμα δεν ηταν καλο.. μας ειπαν οτι την δουλεια του την κανει αλλα μονο με σπερματενχυση..μετα απο 4 μηνες εκανα την σπερματενχυση.την ημερα που δωσαμε το σπερμα σε 20 λεπτα με πηραν απο το κεντρο τηλ να μου που οτι το σπερμα ειναι τελειο κ δεν καταλαβαινουν το λογο που το κανω κ σε περιπτωση που δεν πετυχουμε να μην ανχωθω γιατι μπορει να συλαβω φυσιολογικα την επομενη φορα..συμπερασμα ? ουτε κ γω εβγαλα ακομα..κ ο γιατρος μπερδεμενος!

τελικα συνελαβες φυσιολογικα η με την σπερματενχυση? ενα φιλικο μας ζευγαρι εκανε το πρωτο παιδακι με σπερματενχυση και μετα ενω θελαν τον σεπτεμβριο που μας ερχεται να κανουν την 2η εμεινε η κοπελα εγκυος μονη της και γενναμε μαζι!

παντως το θεμα ειναι οτι εχεις σπορακι! τωρα το πως εγινε δεν εχει καμια σημασια!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΥΟΤΟU

ακου αποτελεσμα χοριακης 5,686!! νομιζω οτι ειμαι σε καλο δρομο !!!!

καλε διδυμα εχεις? τερασια χοριακη, εγω ειχα 2090 την 4η εβδομαδα! συγχαρητηρια! οχι νομιζεις! εισαι σε τελειο δρομο!:-P:razz::-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

και ο γιατρος ειναι ενθουσιασμενος ! χτες ειδαμε ενα αλλα δεν περνει κ ορκο οτι στην πορεια δεν θα μας γινουν 2!!! απιστευτοοοοο!!!!!!

η συνυφαδα μου ειχε καπου 3000-3500 και ειχε διδυμα, τωρα τα παιδια ειναι 3.5 χρονων. τελεια! ποτε θα ξερεις αν ειναι 2?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...