Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Eflenew said:

      Στο είπα και πιο πάνω να κάνεις αυτό που σε στρεσαρει λιγότερο.🥰 Αν θες να συνεχίσεις μαζί του να το κάνεις! Μια χαρά θα τους αντικρίσεις, δεν έκανες και κάτι κακο! Άγχος είχες για τα μωρά... το ίδιο με σένα θα ένιωθα και θα έκανα! 

      Μπράβο που δε θα κάνεις χοριακη!! Εγώ αν είχε ανοιχτά μικροβιολογικα θα έκανα και σήμερα. 😁 Εχω τοσο αγχος για την Τετάρτη. 

      Αρα πας σε γιατρο τώρα ξανά την 7η εβδομάδα? Τώρα είμαστε στη 4η και κάτι σωστά? Φάρμακα σου έδωσαν κάτι έξτρα? Έχεις ενοχλήσεις? Εμένα με έπιασαν πονακια χαμηλά σαν πόνοι περιόδου μου έδωσαν μαγνήσιο. Συνεχίζω τα φάρμακα που έπαιρνα.

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

Προσπάθεια σύλληψης άγχος και πολυκοιστικες ωοθήκες


katka

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Εγώ έχω περίπου 9 μέρες καθυστέρηση, 44η δηλαδή αν μετράω σωστά.. κανένα σύμπτωμα περιόδου, στην αναμονή να έρθει η περιοδος, αύριο σκέφτομαι να πάω για χοριακη να δω τι γίνεται επιτέλους, τα τεστ βγαίνουν αρνητικά. Ο γιατρός λέει ότι δεν ξέρουμε ωορρηξία οπότε να περιμένω, αλλά δεν είναι και εύκολο να περιμένεις.

Εντάξει έχεις υπομονή 9 μέρες δεν το λες και λίγο .......!!!!!! Μακάρι κορίτσι μου να περνούμε και εμείς σειρά σιγά... σιγααααα..,..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια θα σας δώσω την κλασσική συμβουλη:μην αγχώνεστε!

Προσπαθειστε μόνες σας φυσιολογικα για αρχή και μετά βλέπετε και κανετε.

Το ΣΠΩ θεωρείται αιτία υπογονιμοτητας αλλά δεν σημαίνει ότι  100% δε θα μπορέσετε να συλλαβετε φυσιολογικα.

Εγώ με το ίδιο "προβλημα" έχω ένα αγοράκι που απέκτησα μέσα στον 1ο μήνα προσπαθειών και τώρα είμαι έγκυος στο 2ο μωρό με μόνο 3 μήνες προσπαθειών.

Το ίδιο γρήγορα έμεινε έγκυος και μια φίλη μου με ΣΠΩ και έχει 2 πανέμορφα κοριτσάκια.

Καταλαβαίνω ότι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και ότι κάποιες φορές ο γιατρός είναι η μόνη λύση αλλά σε γενικές γραμμες το ΣΠΩ δεν είναι κάτι σοβαρό και ίσως χρειάζονται περισσότερες προσπάθειες για το επιθυμητό αποτέλεσμα 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Κορίτσια θα σας δώσω την κλασσική συμβουλη:μην αγχώνεστε!

Προσπαθειστε μόνες σας φυσιολογικα για αρχή και μετά βλέπετε και κανετε.

Το ΣΠΩ θεωρείται αιτία υπογονιμοτητας αλλά δεν σημαίνει ότι  100% δε θα μπορέσετε να συλλαβετε φυσιολογικα.

Εγώ με το ίδιο "προβλημα" έχω ένα αγοράκι που απέκτησα μέσα στον 1ο μήνα προσπαθειών και τώρα είμαι έγκυος στο 2ο μωρό με μόνο 3 μήνες προσπαθειών.

Το ίδιο γρήγορα έμεινε έγκυος και μια φίλη μου με ΣΠΩ και έχει 2 πανέμορφα κοριτσάκια.

Καταλαβαίνω ότι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και ότι κάποιες φορές ο γιατρός είναι η μόνη λύση αλλά σε γενικές γραμμες το ΣΠΩ δεν είναι κάτι σοβαρό και ίσως χρειάζονται περισσότερες προσπάθειες για το επιθυμητό αποτέλεσμα 

Έτσι όπως τα λες είναι !!! Εγώ ακόμα καλά καλά δεν άρχισα προσπάθειες τώρα ξεκίνησα και βιταμίνες για ρύθμιση ορμονών απλά είναι  αυτό που το θέλεις τόσο πολύ και μπαίνεις και ψάχνεις και διαβάζεις και θέλεις να μάθεις τα πάντα και καταλαβαίνεις 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...