Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Σύλληψη κοριτσιού


Elpinik

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Elpinik είπε:

Σοβαρά? Αχ πόσο χαίρομαι όταν το ακούω αυτο, ήμουν σχεδόν σιγουρη πωσ δεν γίνεται να μείνεις εγκυοσ μετά την περίοδο να φανταστείτε όταν με τον άντρα μου δεν θέλαμε ακόμα παιδί είχαμε ελεύθερες επαφές μετά την περίοδο ή πριν γτ ήμουν σίγουρη πως δεν μένεις! Τι κύκλο έχετε εσείς? 

Εγώ που έχω περίπου 30 32 ημερών δεν είναι όμως πολύ νωρίς ή επαφές μετά την περίοδο? 

Αχ κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! Εσείς τι κύκλο έχετε? 

Έχω σταθερό κύκλο ο οποίος κυμαίνεται 25-29 ημερες. Το πιο σύνηθες είναι στις 26 με 27 μερες απλά τυχαίνει μέσα στον χρονο καποιες φορες να έρχεται λίγο νωρίτερα η λίγο αργότερα... Δηλ ωορρηξία έχω συνήθως 12-14 μερα!  Κι εγω θα ήθελα αν ερχόταν αλλο μωράκι να ήταν αγοράκι έτσι για την αλλαγή αν και τα κορίτσια μου είναι τέλεια! Πάντως κι εμενα το κινέζικο ημερολόγιο είναι μέσα στα φύλλα των παιδιών βάση ηλικιας δικής μου και μηνων σύλληψης! Ψάξε το απο περιέργεια! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Έχω σταθερό κύκλο ο οποίος κυμαίνεται 25-29 ημερες. Το πιο σύνηθες είναι στις 26 με 27 μερες απλά τυχαίνει μέσα στον χρονο καποιες φορες να έρχεται λίγο νωρίτερα η λίγο αργότερα... Δηλ ωορρηξία έχω συνήθως 12-14 μερα!  Κι εγω θα ήθελα αν ερχόταν αλλο μωράκι να ήταν αγοράκι έτσι για την αλλαγή αν και τα κορίτσια μου είναι τέλεια! Πάντως κι εμενα το κινέζικο ημερολόγιο είναι μέσα στα φύλλα των παιδιών βάση ηλικιας δικής μου και μηνων σύλληψης! Ψάξε το απο περιέργεια! 

Το είχα ψάξει κ παλιά κ δεν ήταν σωστό σε μένα ουτε σε μια φίλη μου!! 

Αχ μακάρι να πιάσει κ σε μένα αυτό!! Θέλω τοοοοοοοσο πολυ να κάνω κ ένα κοριτσάκι, το αγοράκι μου είναι έρωτας τρελος κ απίστευτα τρυφερός και γλυκός αλλά πραγματικά αν ειχα κ ένα κοριτσάκι νομίζω θα ξετρελαινομουν 

Ωραία να ευχηθώ τότε κ εγώ με το καλό κ ένα υγιές αγοράκι!!! Να χαίρεσαι τα κορίτσια σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Elpinik είπε:

Το είχα ψάξει κ παλιά κ δεν ήταν σωστό σε μένα ουτε σε μια φίλη μου!! 

Αχ μακάρι να πιάσει κ σε μένα αυτό!! Θέλω τοοοοοοοσο πολυ να κάνω κ ένα κοριτσάκι, το αγοράκι μου είναι έρωτας τρελος κ απίστευτα τρυφερός και γλυκός αλλά πραγματικά αν ειχα κ ένα κοριτσάκι νομίζω θα ξετρελαινομουν 

Ωραία να ευχηθώ τότε κ εγώ με το καλό κ ένα υγιές αγοράκι!!! Να χαίρεσαι τα κορίτσια σου!!! 

Σ'ευχαριστω πολυ!!! Σου εύχομαι να μας πεις σύντομα τα χαρμόσυνα νεα!!! Επίσης λένε ότι αν το παιδάκι πίσω στα μαλλακια του έχει ουρίτσα θα είναι το επόμενο αγόρι αν δεν έχει κι ειναι ισια τα μαλλακια θα ειναι κορίτσι... 

  • Χαχα 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elpinik είπε:

Σας είχα γράψει αλλά κάτι δεν έκανα σωστά μάλλον 

Αυτό λοιπόν ακριβώς σκέφτηκα κ εγώ να κάνω μέχρι την 12η μέρα κ μετά μόνο με προφυλάξεις!!! Αν κ δεν πολύοιστευω θα γίνει αν κρίνω από το πρώτο μου παιδί που δεν είχα ιδέα για τις γονιμεσ μιας κ δεν είχα σταθερή περίοδο ποτέ στην ζωή μου πριν την γέννα κ μολις πήγα στον γιατρό κ μου είπε ποτέ έχω ωορηξια έμεινα αμέσως!! Θα κάνω 6 μήνες έτσι κ αν δεν τότε με τον παραδοσιακό τρόπο!!!, γερά κ ευλογιμενα να ειναι όλα τα αγόρια και κορίτσια του κόσμου κ όσα πρόκειται να έρθουν!! 

Εμενα έπεσε έξω αυτό και το έκανα κ σε δύο φίλες κ στην μια ήταν σωστό κ στην άλλη λάθος!!! Χαχαχ πέρα από την πλάκα αυτά είναι 50 50, τώρα αυτά με τις μέρες όμως πριν την ωορρηξια ίσως κ να πιάνουν σε κάποιες περιπτώσεις, θα δω κ θα σας πω φυσικά 

Αληθεια; Εμεις όσες το έχουμε κάνει βγηκε σωστό!! Για την ωορρηξια ξέρω ότι επειδή τα θηλυκά σπερματοζωαρια είναι πιο ανθεκτικά 2,3 μερες πρίν την ωορρηξια ειναι κατάλληλος χρόνος για κοριτσι,ενώ τα αρσενικά είναι πιο ευπαθη αλλά πιο γρήγορα,οπότε πρέπει την ημέρα της ωορρηξιας να γίνει η επαφή! Επίσης η ιεραποστολικη στάση βοηθάει για κορίτσι και το να μην έρθει η γυναίκα σε οργασμό (εκκρινονται ουσίες στον κόλπο εχθρικές για τα θηλυκά σπέρματοζωαρια) Τωρα λένε και διάφορα για τη διατροφή αλλά αυτά ίσως είναι πιο μουφα και από το κινέζικο ημερολογιο! Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Elpinik είπε:

Το είχα ψάξει κ παλιά κ δεν ήταν σωστό σε μένα ουτε σε μια φίλη μου!! 

Αχ μακάρι να πιάσει κ σε μένα αυτό!! Θέλω τοοοοοοοσο πολυ να κάνω κ ένα κοριτσάκι, το αγοράκι μου είναι έρωτας τρελος κ απίστευτα τρυφερός και γλυκός αλλά πραγματικά αν ειχα κ ένα κοριτσάκι νομίζω θα ξετρελαινομουν 

Ωραία να ευχηθώ τότε κ εγώ με το καλό κ ένα υγιές αγοράκι!!! Να χαίρεσαι τα κορίτσια σου!!! 

Κάποιες έρευνες μιλούν για την διατροφή του πατέρα, αν δηλαδη τρώει πολυ κρέας εχει περισσότερα σπερματοζωάρια XX , ενώ λαχανικά και σαλάτες xy

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 hours ago, Elpinik said:

Καλημέρα ❤️ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Να χαίρεστε τα παιδιάκια σας! Δλδ αν με τεστ ωορρηξιας πψ βγει θετικό την Δευτέρα εγώ θα πρέπει να έχω επαφές τεταρτη Πέμπτη για παράδειγμα? Και μένεις εγκυοσ τόσο πριν την ωορρηξια? 

Ναι το διάβασα κ εγώ αυτό γτ ιδέα δεν είχα απλά αναρωτιέμαι πόσο εύκολο είναι να μείνεις εγκυος τόσο πριν την ωορρηξια! Τον γιο μου τον έπιασα την ημέρα της ωορρηξιας μιας κ είχα κάνει υπέρηχο στον γιατρό ο οποίος μου είπε ότι θα έχω ωορηξια σε 2 μέρες 

Κι έγω δεν το ηξερα οτι μπορεις να μεινεις εγκυος πριν την ωορρηξια αλλα το εμαθα οπως βλεπεις με τον καλυτερο τροπο!! Χαχαχα Αν βγει θετικο Δευτερα νομιζω Πεμπτη θα εχει περασει η ωορρηξια. Πρεπει να κανεις Δευτερα, Τριτη και Τεταρτη! Αλλα θεωρίες είναι όλα αυτά ετσι δεν ξερω αν ισχύει! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Κι έγω δεν το ηξερα οτι μπορεις να μεινεις εγκυος πριν την ωορρηξια αλλα το εμαθα οπως βλεπεις με τον καλυτερο τροπο!! Χαχαχα Αν βγει θετικο Δευτερα νομιζω Πεμπτη θα εχει περασει η ωορρηξια. Πρεπει να κανεις Δευτερα, Τριτη και Τεταρτη! Αλλα θεωρίες είναι όλα αυτά ετσι δεν ξερω αν ισχύει! 

Όχι εννοώ πως αν η ωορρηξια είναι την Δευτέρα, εγώ για να κανω κορίτσι ας πούμε πριν να έχω επαφές από την προηγούμενη Πέμπτη Παρασκευή που θα είναι 3 μέρες πριν την ωορρηξία? 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...