Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Σύλληψη κοριτσιού


Elpinik

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! Λοιπόν το θέμα μου ξέρω θα ενοχλήσει κ είναι απόλυτα κατανοητό, ζητάω προκαταβολικα συγνώμη κ φυσικά οποία θέλει ας συμμετέχει! Λοιπόν έχω ένα αγόρακι κ θέλουμε σιγά σιγά να ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο μωράκι κ θέλουμε πολύ κ οι δύο να κανουμε κ ένα κοριτσάκι, πάνω από όλα υγιές να είναι κ όλα τα μωρά του κόσμου! Για πείτε η πιο έμπειρες λοιπόν κανένα κόλπο κ γενικά αν ισχύει αυτό με την ωορηξια ότι πριν από αυτή έχεις πιο πολλές πιθανότητες να κάνεις κορίτσι? Η αλήθεια είναι πως το γιο μου τον έπιασα την ημέρα της ωορρηξιας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό έχω ακούσει κ εγώ. Επειδή το σπερματοζωάριο  χχ (θηλυκό) ζει περισσότερο πρέπει να γίνει η επαφή κανένα διήμερο πιο μπροστά απ' την ωορρηξία για να γονιμοποιηθούν τα χχ. Αν γίνει η επαφή την ημέρα της ωορρηξίας νομίζω τα χψ (αρσενικά) είναι πιο γρήγορα οπότε αυτά γονιμοποιούνται. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι, με υγιές μωρό πάνω απ' όλα! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Elpinik said:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Λοιπόν το θέμα μου ξέρω θα ενοχλήσει κ είναι απόλυτα κατανοητό, ζητάω προκαταβολικα συγνώμη κ φυσικά οποία θέλει ας συμμετέχει! Λοιπόν έχω ένα αγόρακι κ θέλουμε σιγά σιγά να ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο μωράκι κ θέλουμε πολύ κ οι δύο να κανουμε κ ένα κοριτσάκι, πάνω από όλα υγιές να είναι κ όλα τα μωρά του κόσμου! Για πείτε η πιο έμπειρες λοιπόν κανένα κόλπο κ γενικά αν ισχύει αυτό με την ωορηξια ότι πριν από αυτή έχεις πιο πολλές πιθανότητες να κάνεις κορίτσι? Η αλήθεια είναι πως το γιο μου τον έπιασα την ημέρα της ωορρηξιας 

Εγώ θα σου πω πάντως οτι το δευτερο που ειναι αγόρι το πιασαμε μια μερα πριν την ωορρηξια! ΑΝ δηλαδη το τεστ που εκανα ηταν σωστο. Κυριακη το εκανα και βγηκε αρνητικό και Δευτερα ηταν καραμπαμ θετικό. Αρα εκανα ωορρηξια τη Δευτερα και επαφη ειχαμε μονο την Κυριακη. Καμια αλλη μερα! Επισης το τεστ συμπιπτει και με τη μερα που ξερω οτι κανω ωορρηξια δηλαδη 21η του κυκλου. Αρα σωστο θα ήταν! Δεν ξερω αν βοηθησα ή σε μπερδεψα περισσοτερο αλλα εμενα αυτή ειναι η περιπτωση μου!! Το κοριτσακι μου δεν εχω ιδεα ποια μερα το πιασαμε!! Για να συγκριναμε!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evaki19 είπε:

Εγώ θα σου πω πάντως οτι το δευτερο που ειναι αγόρι το πιασαμε μια μερα πριν την ωορρηξια! ΑΝ δηλαδη το τεστ που εκανα ηταν σωστο. Κυριακη το εκανα και βγηκε αρνητικό και Δευτερα ηταν καραμπαμ θετικό. Αρα εκανα ωορρηξια τη Δευτερα και επαφη ειχαμε μονο την Κυριακη. Καμια αλλη μερα! Επισης το τεστ συμπιπτει και με τη μερα που ξερω οτι κανω ωορρηξια δηλαδη 21η του κυκλου. Αρα σωστο θα ήταν! Δεν ξερω αν βοηθησα ή σε μπερδεψα περισσοτερο αλλα εμενα αυτή ειναι η περιπτωση μου!! Το κοριτσακι μου δεν εχω ιδεα ποια μερα το πιασαμε!! Για να συγκριναμε!!

Καλημέρα ❤️ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Να χαίρεστε τα παιδιάκια σας! Δλδ αν με τεστ ωορρηξιας πψ βγει θετικό την Δευτέρα εγώ θα πρέπει να έχω επαφές τεταρτη Πέμπτη για παράδειγμα? Και μένεις εγκυοσ τόσο πριν την ωορρηξια? 

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Αυτό έχω ακούσει κ εγώ. Επειδή το σπερματοζωάριο  χχ (θηλυκό) ζει περισσότερο πρέπει να γίνει η επαφή κανένα διήμερο πιο μπροστά απ' την ωορρηξία για να γονιμοποιηθούν τα χχ. Αν γίνει η επαφή την ημέρα της ωορρηξίας νομίζω τα χψ (αρσενικά) είναι πιο γρήγορα οπότε αυτά γονιμοποιούνται. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι, με υγιές μωρό πάνω απ' όλα! :)

Ναι το διάβασα κ εγώ αυτό γτ ιδέα δεν είχα απλά αναρωτιέμαι πόσο εύκολο είναι να μείνεις εγκυος τόσο πριν την ωορρηξια! Τον γιο μου τον έπιασα την ημέρα της ωορρηξιας μιας κ είχα κάνει υπέρηχο στον γιατρό ο οποίος μου είπε ότι θα έχω ωορηξια σε 2 μέρες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Elpinik είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Λοιπόν το θέμα μου ξέρω θα ενοχλήσει κ είναι απόλυτα κατανοητό, ζητάω προκαταβολικα συγνώμη κ φυσικά οποία θέλει ας συμμετέχει! Λοιπόν έχω ένα αγόρακι κ θέλουμε σιγά σιγά να ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο μωράκι κ θέλουμε πολύ κ οι δύο να κανουμε κ ένα κοριτσάκι, πάνω από όλα υγιές να είναι κ όλα τα μωρά του κόσμου! Για πείτε η πιο έμπειρες λοιπόν κανένα κόλπο κ γενικά αν ισχύει αυτό με την ωορηξια ότι πριν από αυτή έχεις πιο πολλές πιθανότητες να κάνεις κορίτσι? Η αλήθεια είναι πως το γιο μου τον έπιασα την ημέρα της ωορρηξιας 

Τον γιο μου ,τον έπιασα την ημέρα της ωορρηξίας μου ,μιας κ το προσπαθούσαμε καιρό κ με παρακολουθούσε υπερηχογραφικά ο γυναικολόγος μου. Η κόρη ήρθε απρόοπτα ,με μια μόνο επαφή 5-6 μέρα του κύκλου μου. Άρα θεωρητικά,ίσως έχει κάποια βάση,ότι τα κορίτσια έρχονται όταν απέχουν κάποιες μέρες πριν την ωορρηξία.(βέβαια να πω ότι θήλαζα κ ο κύκλος μου τοτε δεν ήταν σταθερός)

Με το καλό σου εύχομαι,σύντομα γεμάτη κοιλίτσα κ ένα γερό μωρό.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , MumMaria είπε:

Τον γιο μου ,τον έπιασα την ημέρα της ωορρηξίας μου ,μιας κ το προσπαθούσαμε καιρό κ με παρακολουθούσε υπερηχογραφικά ο γυναικολόγος μου. Η κόρη ήρθε απρόοπτα ,με μια μόνο επαφή 5-6 μέρα του κύκλου μου. Άρα θεωρητικά,ίσως έχει κάποια βάση,ότι τα κορίτσια έρχονται όταν απέχουν κάποιες μέρες πριν την ωορρηξία.(βέβαια να πω ότι θήλαζα κ ο κύκλος μου τοτε δεν ήταν σταθερός)

Με το καλό σου εύχομαι,σύντομα γεμάτη κοιλίτσα κ ένα γερό μωρό.

Ακριβώς μ εγω το ίδιο!!! Όταν λέτε 5-6 μερα του κύκλου σας εννοείται από την πρώτη μέρα που σας έρχεται περίοδος? Εμένα πλέον μετά την γέννα κραταει 9-10  μέρες μέχρι να καθαρίσω τελείως στο σκούπισμα μόνο εννοείται αλλά πριν την γέννα κρατούσε 8 μέρες, κ ο κύκλος μου είναι 29-32ημερων πλέον 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Elpinik είπε:

Ακριβώς μ εγω το ίδιο!!! Όταν λέτε 5-6 μερα του κύκλου σας εννοείται από την πρώτη μέρα που σας έρχεται περίοδος? Εμένα πλέον μετά την γέννα κραταει 9-10  μέρες μέχρι να καθαρίσω τελείως στο σκούπισμα μόνο εννοείται αλλά πριν την γέννα κρατούσε 8 μέρες, κ ο κύκλος μου είναι 29-32ημερων πλέον 

Ανέκαθεν είχα 28αρι κύκλο,και ωορρηξία 14η μέρα. Όταν ήταν τεσσάρων μηνών ο γιος μου ,μου ήρθε πρώτη φορά κάτι σαν περίοδος για 4 μέρες,και την 5η ή 6η μέρα (δεν θυμάμαι ακριβώς) έπιασα την κόρη μου.μολις καθάρισα δηλαδή. Το ξέρω ότι ήταν τότε γιατί τον υπόλοιπο μήνα αρρώστησε ο άντρας μου κ ο μικρός με πυρετό και δεν είχαμε άλλες επαφές.

Πάντα μου κρατούσε η περίοδος 4-5 μέρες εμένα. Ακόμα κι αν μίκραινε ο κύκλος μου μετά την εγκυμοσύνη,σίγουρα ήταν πολύ αρχές του κύκλου.

Αν θες να το προσπαθήσεις έτσι και έχεις ωορρηξία την 15η μέρα ας πούμε,11-12η μέρα είσαι οκ πιστεύω να προσπαθήσεις. Απλά αν θες πολύ ένα δεύτερο μωράκι,θα σου έλεγα να μην το προσπαθήσεις τόσο έτσι,γιατί μπορεί να μην σου έρχεται καν με επαφές μέρες πριν την ωορρηξία κ να καταλήξει να είναι αρκετά ψυχοφθόρο. Καλή επιτυχία!:-P

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , MumMaria είπε:

Ανέκαθεν είχα 28αρι κύκλο,και ωορρηξία 14η μέρα. Όταν ήταν τεσσάρων μηνών ο γιος μου ,μου ήρθε πρώτη φορά κάτι σαν περίοδος για 4 μέρες,και την 5η ή 6η μέρα (δεν θυμάμαι ακριβώς) έπιασα την κόρη μου.μολις καθάρισα δηλαδή. Το ξέρω ότι ήταν τότε γιατί τον υπόλοιπο μήνα αρρώστησε ο άντρας μου κ ο μικρός με πυρετό και δεν είχαμε άλλες επαφές.

Πάντα μου κρατούσε η περίοδος 4-5 μέρες εμένα. Ακόμα κι αν μίκραινε ο κύκλος μου μετά την εγκυμοσύνη,σίγουρα ήταν πολύ αρχές του κύκλου.

Αν θες να το προσπαθήσεις έτσι και έχεις ωορρηξία την 15η μέρα ας πούμε,11-12η μέρα είσαι οκ πιστεύω να προσπαθήσεις. Απλά αν θες πολύ ένα δεύτερο μωράκι,θα σου έλεγα να μην το προσπαθήσεις τόσο έτσι,γιατί μπορεί να μην σου έρχεται καν με επαφές μέρες πριν την ωορρηξία κ να καταλήξει να είναι αρκετά ψυχοφθόρο. Καλή επιτυχία!:-P

Σας είχα γράψει αλλά κάτι δεν έκανα σωστά μάλλον 

πρίν από 7 λεπτά , Elpinik είπε:

Σας είχα γράψει αλλά κάτι δεν έκανα σωστά μάλλον 

Αυτό λοιπόν ακριβώς σκέφτηκα κ εγώ να κάνω μέχρι την 12η μέρα κ μετά μόνο με προφυλάξεις!!! Αν κ δεν πολύοιστευω θα γίνει αν κρίνω από το πρώτο μου παιδί που δεν είχα ιδέα για τις γονιμεσ μιας κ δεν είχα σταθερή περίοδο ποτέ στην ζωή μου πριν την γέννα κ μολις πήγα στον γιατρό κ μου είπε ποτέ έχω ωορηξια έμεινα αμέσως!! Θα κάνω 6 μήνες έτσι κ αν δεν τότε με τον παραδοσιακό τρόπο!!!, γερά κ ευλογιμενα να ειναι όλα τα αγόρια και κορίτσια του κόσμου κ όσα πρόκειται να έρθουν!! 

1 hour ago, Polly1 είπε:

Θα δεις το σεληνιακο κινεζικο ημερολόγιο με τους μηνες σύλληψης και την ηλικία της γυναίκας! Σε μένα έπεσε μέσα και στα 2! 

Εμενα έπεσε έξω αυτό και το έκανα κ σε δύο φίλες κ στην μια ήταν σωστό κ στην άλλη λάθος!!! Χαχαχ πέρα από την πλάκα αυτά είναι 50 50, τώρα αυτά με τις μέρες όμως πριν την ωορρηξια ίσως κ να πιάνουν σε κάποιες περιπτώσεις, θα δω κ θα σας πω φυσικά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elpinik είπε:

Καλημέρα ❤️ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Να χαίρεστε τα παιδιάκια σας! Δλδ αν με τεστ ωορρηξιας πψ βγει θετικό την Δευτέρα εγώ θα πρέπει να έχω επαφές τεταρτη Πέμπτη για παράδειγμα? Και μένεις εγκυοσ τόσο πριν την ωορρηξια? 

Ναι το διάβασα κ εγώ αυτό γτ ιδέα δεν είχα απλά αναρωτιέμαι πόσο εύκολο είναι να μείνεις εγκυος τόσο πριν την ωορρηξια! Τον γιο μου τον έπιασα την ημέρα της ωορρηξιας μιας κ είχα κάνει υπέρηχο στον γιατρό ο οποίος μου είπε ότι θα έχω ωορηξια σε 2 μέρες 

δ ειναι αδυνατο μια κ το σπερμα λενε ζει 3-5μερες ιδανικα.αλλα οσο να ναι θα μειωνονται οι πιθανοτητες

εγω δ ειχα διαπιστωμενη ωορρηξια αλλα με βαση τις ημερομηνιες εμεινα στην ωορρηξια σε κοριτσι κ μαλιστα αργα στον κυκλο,νομιζα οτι την ειχα χασει δ ειχα ιδεα απο μερες κλπ κ ειχα μεγαλο κυκλο.ενω αρχες κυκλου,εμεινα σε αγορι.κ μαλιστα αρκετα νωρις οποτε ηταν πριν την ωορρηξια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , vikib είπε:

δ ειναι αδυνατο μια κ το σπερμα λενε ζει 3-5μερες ιδανικα.αλλα οσο να ναι θα μειωνονται οι πιθανοτητες

εγω δ ειχα διαπιστωμενη ωορρηξια αλλα με βαση τις ημερομηνιες εμεινα στην ωορρηξια σε κοριτσι κ μαλιστα αργα στον κυκλο,νομιζα οτι την ειχα χασει δ ειχα ιδεα απο μερες κλπ κ ειχα μεγαλο κυκλο.ενω αρχες κυκλου,εμεινα σε αγορι.κ μαλιστα αρκετα νωρις οποτε ηταν πριν την ωορρηξια

Α οπότε στην δική σας περίπτωση έγινε το αντίθετο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα ανοίξατε κορίτσια μου!!! Αν και δεν τα πολύ πιστεύω θα σας πω κ εγω την δική μου ιστορία...εγω έμεινα έγκυος αμέσως μόλις μου τελείωσε η περίοδος (τυχαία δεν το είχαμε προγραμματίσει) σε κοριτσάκι 1 με 2 μέρες μετά την περίοδο...και σε φίλη μου συνέβη το ίδιο και αυτή κοριτσάκι... 

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι απο εμενα! Κι εγω εχω 2 κοριτσακια και τα επιασα με επαφη 1-2 μέρες πριν την ωορρηξία! Δεν το ειχα σκεφτεί αυτό ποτέ νομιζα γενικα ότι για να έχεις πιο πολλές πιθανότητες προσπαθείς να έχεις επαφές πριν την ημέρα ωορρηξίας! Καλη επιτυχία σου εύχομαι! 

  • Ευχαριστώ 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Ωραίο θέμα ανοίξατε κορίτσια μου!!! Αν και δεν τα πολύ πιστεύω θα σας πω κ εγω την δική μου ιστορία...εγω έμεινα έγκυος αμέσως μόλις μου τελείωσε η περίοδος (τυχαία δεν το είχαμε προγραμματίσει) σε κοριτσάκι 1 με 2 μέρες μετά την περίοδο...και σε φίλη μου συνέβη το ίδιο και αυτή κοριτσάκι... 

Σοβαρά? Αχ πόσο χαίρομαι όταν το ακούω αυτο, ήμουν σχεδόν σιγουρη πωσ δεν γίνεται να μείνεις εγκυοσ μετά την περίοδο να φανταστείτε όταν με τον άντρα μου δεν θέλαμε ακόμα παιδί είχαμε ελεύθερες επαφές μετά την περίοδο ή πριν γτ ήμουν σίγουρη πως δεν μένεις! Τι κύκλο έχετε εσείς? 

Εγώ που έχω περίπου 30 32 ημερών δεν είναι όμως πολύ νωρίς ή επαφές μετά την περίοδο? 

2 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κορίτσια κι απο εμενα! Κι εγω εχω 2 κοριτσακια και τα επιασα με επαφη 1-2 μέρες πριν την ωορρηξία! Δεν το ειχα σκεφτεί αυτό ποτέ νομιζα γενικα ότι για να έχεις πιο πολλές πιθανότητες προσπαθείς να έχεις επαφές πριν την ημέρα ωορρηξίας! Καλη επιτυχία σου εύχομαι! 

Αχ κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! Εσείς τι κύκλο έχετε? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Elpinik έχω πολύ άστατο κύκλο περίπου και εγώ 30 35 ημερών και κάποιους μήνες έχω και αίμα κ λίγα καφέ μέσα στον κύκλο μου οπότε δεν μπορώ  να υπολογίσω καθόλου εύκολα έτσι και εμείς δεν το πολυσκεφτομασταν εκείνο τον μήνα είχαμε πολύ λίγες επαφές για αυτό κιόλας το ξέρω πολύ καλά ποτέ εμεινα ...παντως αυτή η φίλη μου προσπαθούσε πολύ καιρό να μείνει έγκυος κ τελικά έμεινε αμέσως μετά την περίοδο...καμια φορά τίποτα δεν είναι απίστευτο κ εγω δν πίστευα πως είμαι έγκυος ήμουν πια σχεδόν 2 μηνών όταν το κατάλαβα καλοκαίρι...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...