Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Κορίτσια εγώ όταν αγχώνομαι επειδή δεν νιώθω τον μικρο λέω τον άνδρα μου  βάζει το αυτί του  και ακούει την καρδούλα του!!

Κοριτσι μου δεν ξερω ποσο εφυκτο ειναι να ακουσεις την καρδουλα του μωρου ετσι..μαλλον ειναι η δικια σου καρδια που χτυπαει αυτο που ακουτε..μην αγχωνεσαι αδικα γιατι καποια μωρα απλως τεμπελιαζουν :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 hours ago, Matina87 said:

Κορίτσια εγώ όταν αγχώνομαι επειδή δεν νιώθω τον μικρο λέω τον άνδρα μου  βάζει το αυτί του  και ακούει την καρδούλα του!!

Ααα πως το καταφερατε;;; Ειχα διαβασει καπου οτι γινεται απο καποια βδομαδα κ μετα, το δοκιμασαμε με τον αντρα μου κ τζιφος :lol:

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Αχχ αυτά τα κιλά εμένα μου βάλε χέρι ο γιατρός την τελευταία φορά στην β επιπέδου που χα πάρει μέχρι τότε 6 κιλά αλλά τώρα ριμαι σταθερή δεν έχω πάρει αλλα 2 βδομαδες τωρα ,προσπαθησα να κρατηθώ γιατί αν και δεν τρώω πολύ τρώω βλακειες .

Επίσης ένα άλλο θέμα που με ανησυχεί  είναι οτι το μωρό δνε το ακούω καθημερινά το ίδιο 2 μέρες συνεχόμενα αυτή τη βδομάδα έκανε παρτυ και τώρα τις τελευταίες αντε να ρίξει καμία απαλη το βράδυ.Ειμαι 23 +1 τώρα να ανησυχήσω πολύ?Εσείς το καταλαβαίνετε το ίδιο κάθε μέρα (και πολύ)?

Μην αγχωνεσαι και εμενα το ιδιο κανει! Αρκει να το αισθανεσαι καθε περιπου 8 ωρες σιγουρα! Ετσι ξερω απο την πρωτη εγκυμοσυνη! Ρωτα τον γιατρο σου αν ισχυει αυτο που σου λεω! Το κατα ποσο το αισθανεσαι έχει να κανει και με το προς τα που ειναι στραμμένο το μωρό μπορει να εχει πλατη στην κοιλιτσα σου! Ολα καλα!! 

Εγω ανυπομονω για τη β επιπέδου την Πεμπτη! Ελπιζω να παρουμε και καλο πλανο! :x

On 23/7/2022 at 7:56 ΠΜ, Matina87 είπε:

Καλημέρα!!εγώ ούτε ξέρω πότε θα την κάνω κ έχω αγχωθεί λιγάκι γιατί το νηστείας ήταν λιγάκι ανεβασμένο στην αρχή..όταν θα πάω στον γιατρό μου θα είμαι 27 και 6 πιστεύω θα μου δώσει τότε να την κάνω ..έκλεισα τελικά και σε διατροφολόγο κορίτσια γιατί τους 2 τελευταίους μήνες παίρνω 3 κιλά τον μήνα κ είναι πάρα πολλά..

Καλά εγώ το έχω σίγουρο ότι η καμπύλη θα είναι παθολογική! Πολύ δύσκολο να έχω κάτω απο 95 νηστείας! Και έτσι μετράω τις τελευταίες μου μέρες που τρώω ελεύθερα! Από Παρασκευή που θα έχω και τα αποτελέσματα ξεκινάω διατροφή!

Θα σου πω οτι σε σχέση με όλες τις άλλες φορές που έκανα δίαιτα τα τελευταία χρόνια ήταν η μόνη φορά που την ακολούθησα χωρίς να παραπονιέμαι! Σκεφτόμουν οτι κάνω καλό στο μωρό κ έβρισκα τις λύσεις μου και για γλυκάκι με υγιεινές παραλλαγές!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nairobi είπε:

Μην αγχωνεσαι και εμενα το ιδιο κανει! Αρκει να το αισθανεσαι καθε περιπου 8 ωρες σιγουρα! Ετσι ξερω απο την πρωτη εγκυμοσυνη! Ρωτα τον γιατρο σου αν ισχυει αυτο που σου λεω! Το κατα ποσο το αισθανεσαι έχει να κανει και με το προς τα που ειναι στραμμένο το μωρό μπορει να εχει πλατη στην κοιλιτσα σου! Ολα καλα!! 

Εγω ανυπομονω για τη β επιπέδου την Πεμπτη! Ελπιζω να παρουμε και καλο πλανο! :x

Καλά εγώ το έχω σίγουρο ότι η καμπύλη θα είναι παθολογική! Πολύ δύσκολο να έχω κάτω απο 95 νηστείας! Και έτσι μετράω τις τελευταίες μου μέρες που τρώω ελεύθερα! Από Παρασκευή που θα έχω και τα αποτελέσματα ξεκινάω διατροφή!

Θα σου πω οτι σε σχέση με όλες τις άλλες φορές που έκανα δίαιτα τα τελευταία χρόνια ήταν η μόνη φορά που την ακολούθησα χωρίς να παραπονιέμαι! Σκεφτόμουν οτι κάνω καλό στο μωρό κ έβρισκα τις λύσεις μου και για γλυκάκι με υγιεινές παραλλαγές!! 

Ξέρω ότι μου είναι πλάτη και με το κεφάλι κάτω  και χτυπάει τον πλακουντα που είναι οπίσθιος, άρα εγώ αυτά που νιώθω είναι ο κορμός της λογικά και ο ποπος που είναι περίπου στον αφαλο μου.Εμενα είναι ήσυχη πάντως δεν ρίχνει πολλές μέχρι στιγμής αλλά τουλάχιστον ρίχνει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσια ξεχασα να σας πω και για κατι αλλο αν το εχετε και εσεις..καποιες φορες νιωθω δεξια αριστερα στην κοιλια σαν ηλεκτρισμο να το πω..αλλα οχι χαμηλα το νιωθω αρκετα πανω στην κοιλια..μπορει να ειναι κινησεις του μωρου; Τωρα τελευταια τα νιωθω και οχι καθε μερα..

Link to comment
Share on other sites

Καλά κορίτσια δεν υπάρχει η καούρα! Προσπαθώ να τρώω νωρίς και όχι πριν τον ύπνο και πάλι δεν σώνομαι! Ξύπνησα πριν λίγο και το μαξιλάρι μου ήταν γεμάτο σάλια!:oops:Το ίδιο και χτες! Άσε που ανα μια ώρα ξυπνάω, λέω ενα "ωχ Παναγια μου" και ξανάκοιμάμαι! Και έχουμε ακόμα καιρό μπροστά μας! Τι θα γίνεται αργότερα;! :lol:

11 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Ξέρω ότι μου είναι πλάτη και με το κεφάλι κάτω  και χτυπάει τον πλακουντα που είναι οπίσθιος, άρα εγώ αυτά που νιώθω είναι ο κορμός της λογικά και ο ποπος που είναι περίπου στον αφαλο μου.Εμενα είναι ήσυχη πάντως δεν ρίχνει πολλές μέχρι στιγμής αλλά τουλάχιστον ρίχνει. 

Ναι λογικα ετσι είναι οταν το νιωθεις λιγότερο! Πλάτη και ποπός! Εμένα σήμερα δεν κλωτσάει απλώς! Την νιώθω να στριφογυρίζει και με ανακατέυει πολύ!! Και μετά από λίγο να σου και η κλωτσιά! 

8 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Ρε κοριτσια ξεχασα να σας πω και για κατι αλλο αν το εχετε και εσεις..καποιες φορες νιωθω δεξια αριστερα στην κοιλια σαν ηλεκτρισμο να το πω..αλλα οχι χαμηλα το νιωθω αρκετα πανω στην κοιλια..μπορει να ειναι κινησεις του μωρου; Τωρα τελευταια τα νιωθω και οχι καθε μερα..

Εχτές μου έτυχε αυτό που λες! Μια χαμηλά μια ψηλά! Πόνος σαν ηλεκτρισμός σαν τσίμπημα! Εγώ σκέφτηκα ότι είναι τα νεύρα που πιάνονται από κλιματιστικό και ανεμιστήρα! Δεν  νομίζω να είναι κινήσεις του μωρού! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

On 21/7/2022 at 3:33 ΜΜ, MeliD είπε:

Το πρωί στις 10 κορίτσι μου. Με το καλό!

Με το καλό σε όλες μας κορίτσι μου..σύντομα να κρατήσουμε γερά τα μωράκια μας στην αγκαλίτσα μας..εγώ έχω 3 το μεσημέρι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα..εμενα βγηκαν τα αποτελεσματα των εξετασεων..του σαχγαρου γενικη ουρων και υγρων βγηκαν καλα..η d-dimers βγηκε ανεβασμενη 1.5ug/ml και ο σιδηρος χαμηλος 9.4ng/ml και ο αιματοκριτης χαμηλος και η αιμοσφαιρινη επισης..με εχει πιασει αγχος τα εστειλα στην γιατρο μου και περιμενω να μου πει..ρε κοριτσια μα τι αχρηστοι που ειναι αυτοι στο εξωτερικο δεν κανουν ουτε τις στανταρ εξετασεις που πρεπει..εγω γι'αυτο εχω τασεις λιποθιμιας επειδη εχω το σιδερο πολυ χαμηλο, και αυτοι εκει μου ελεγαν δεν χρειαζεται να κανεις αλλες εξετασεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2022 at 6:57 ΜΜ, ArtemisΚ είπε:

Αχχ αυτά τα κιλά εμένα μου βάλε χέρι ο γιατρός την τελευταία φορά στην β επιπέδου που χα πάρει μέχρι τότε 6 κιλά αλλά τώρα ριμαι σταθερή δεν έχω πάρει αλλα 2 βδομαδες τωρα ,προσπαθησα να κρατηθώ γιατί αν και δεν τρώω πολύ τρώω βλακειες .

Επίσης ένα άλλο θέμα που με ανησυχεί  είναι οτι το μωρό δνε το ακούω καθημερινά το ίδιο 2 μέρες συνεχόμενα αυτή τη βδομάδα έκανε παρτυ και τώρα τις τελευταίες αντε να ρίξει καμία απαλη το βράδυ.Ειμαι 23 +1 τώρα να ανησυχήσω πολύ?Εσείς το καταλαβαίνετε το ίδιο κάθε μέρα (και πολύ)?

Σου έβαλε χέρι για τα 6 κιλά;;; Να πάω να κρυφτώ τότε! χαχα

Εγώ γενικά το καταλαβαίνω κάθε μέρα αλλά οι κινήσεις του δεν είναι κάθε μέρα ίδιες. Άλλες φορές πιο δυνατές, άλλες συνεχόμενες. Εξαρτάται. Πάντως τον νιώθω κάθε μέρα, πολλές φορές μέσα στην μέρα


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Marianthi27 είπε:

Σου έβαλε χέρι για τα 6 κιλά;;; Να πάω να κρυφτώ τότε! χαχα

Εγώ γενικά το καταλαβαίνω κάθε μέρα αλλά οι κινήσεις του δεν είναι κάθε μέρα ίδιες. Άλλες φορές πιο δυνατές, άλλες συνεχόμενες. Εξαρτάται. Πάντως τον νιώθω κάθε μέρα, πολλές φορές μέσα στην μέρα

Θα πάω αύριο για υπέρηχο γιατι δεν το κρύβω ότι έχω ανησυχήσει και είμαι μέσα στο άγχος για τις κινήσεις αν και μου είπε τηλεφωνικά ότι είναι αρχή και δεν θα το καταλαβαίνω παντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Αισίως στην 26η βδομάδα από σήμερα... Με +10 κιλά! Να σας πω για την καμπυλη σακχάρου.. Εγώ την έκανα κάπου μτξ 21-22 βδομάδα.. Προ της Β επιπέδου, καθώς η μικρη φαινόταν παραπάνω ανεπτυγμένη... Αλλά τελικά όλα οκ..ειναι οντως μακρουλή! Έβαλα κ τον άντρα μ χθες να ακούσει την κοιλιά μ να δει μήπως ακούσει καρδούλα κ οντως άκουσε.. Έπαθα σοκ δεν πίστευα πως γίνεται! Εγώ να σας πω πως μετά την περιδεση.. Δεν ξέρω αν συνδέεται βεβαια...αλλα αισθάνομαι πολύ τράβηγμα στο κάτω μέρος της κοιλιάς, σχεδόν συνεχεια όταν κινούμαι. Μήπως έχει καμία αλλη τέτοια ενόχληση; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Θα πάω αύριο για υπέρηχο γιατι δεν το κρύβω ότι έχω ανησυχήσει και είμαι μέσα στο άγχος για τις κινήσεις αν και μου είπε τηλεφωνικά ότι είναι αρχή και δεν θα το καταλαβαίνω παντα.

Πρώτη εγκυμοσύνη δεν είναι; Νομίζω λογικό είναι να μην ξεχωρίζεις ακόμα τα χτυπήματα του μωρού. Αλλά ότι κάνει εσένα να νιώθεις πιο ασφαλής 

1 hour ago, Nj__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Αισίως στην 26η βδομάδα από σήμερα... Με +10 κιλά! Να σας πω για την καμπυλη σακχάρου.. Εγώ την έκανα κάπου μτξ 21-22 βδομάδα.. Προ της Β επιπέδου, καθώς η μικρη φαινόταν παραπάνω ανεπτυγμένη... Αλλά τελικά όλα οκ..ειναι οντως μακρουλή! Έβαλα κ τον άντρα μ χθες να ακούσει την κοιλιά μ να δει μήπως ακούσει καρδούλα κ οντως άκουσε.. Έπαθα σοκ δεν πίστευα πως γίνεται! Εγώ να σας πω πως μετά την περιδεση.. Δεν ξέρω αν συνδέεται βεβαια...αλλα αισθάνομαι πολύ τράβηγμα στο κάτω μέρος της κοιλιάς, σχεδόν συνεχεια όταν κινούμαι. Μήπως έχει καμία αλλη τέτοια ενόχληση; 

Περιδεση τι είναι; 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Πρώτη εγκυμοσύνη δεν είναι; Νομίζω λογικό είναι να μην ξεχωρίζεις ακόμα τα χτυπήματα του μωρού. Αλλά ότι κάνει εσένα να νιώθεις πιο ασφαλής 

Ναι η 1η είναι αλλά ανησυχω όσο να ναι διαβάζω και διάφορα και δεν μπορώ να κοιμηθώ.Μαλλον πρέπει να κόψω το ίντερνετ:p

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianthi27 είπε:

Πρώτη εγκυμοσύνη δεν είναι; Νομίζω λογικό είναι να μην ξεχωρίζεις ακόμα τα χτυπήματα του μωρού. Αλλά ότι κάνει εσένα να νιώθεις πιο ασφαλής 

Περιδεση τι είναι; 

Περιδεση τραχήλου είναι η επέμβαση κατά την οποία σου "δένουν-ράβουν " τον τράχηλο ωστε να μην έχεις αποβολή ή πρόωρη γέννα εξαιτίας του κοντού τραχήλου( τον βρήκαν κοντό στην Β - επιπέδου.. Στα 16 mm  ήταν εμένα) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...