Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Έκανα την β επιπέδου και όλα υπέροχα κορίτσια..η χαρά μου δε περιγράφεται..461 γραμμάρια και είναι κοριτσάκι..έτσι μου έρχεται να ξεκινήσω τις ετοιμασίες..εσείς πως είστε; @MeliD όλα καλά εσύ;

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , Geo22 είπε:

Είναι υπερβολή πιστεύετε να ξεκινήσω να ξεδιαλεγω κάποια ρούχα για να αρχίσω τα πλυσίματα του μωρού;

Αμε γτ όχι, άμα σε ευχαριστει ποιος σε σταματάει; κ μεις είχαμε σκοπό μετά την β-επιπέδου να πάμε να δούμε για πραγματάκια.... Άσε που κ γω σκέφτομαι να αρχίσω αυτόν τον μήνα τα πλυσίματα γτ από 01.08 που θα αυξηθεί το ρεύμα δύσκολα μας βλεπω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Nj__ είπε:

Αμε γτ όχι, άμα σε ευχαριστει ποιος σε σταματάει; κ μεις είχαμε σκοπό μετά την β-επιπέδου να πάμε να δούμε για πραγματάκια.... Άσε που κ γω σκέφτομαι να αρχίσω αυτόν τον μήνα τα πλυσίματα γτ από 01.08 που θα αυξηθεί το ρεύμα δύσκολα μας βλεπω.. 

Επειδή λένε όλοι πως είναι γρουσουζιά αλλά σκέφτομαι 1ον πως από Σεπτέμβρη θα έχω βαρύνει..2ον θα αρχίσουν οι βροχές..3ον είμαι της άποψης πως αν είναι να συμβεί κάτι και να γλωσσοφανε θα γίνει και χωρίς να έχω φτιάξει τα πράγματα του μωρού..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Έκανα την β επιπέδου και όλα υπέροχα κορίτσια..η χαρά μου δε περιγράφεται..461 γραμμάρια και είναι κοριτσάκι..έτσι μου έρχεται να ξεκινήσω τις ετοιμασίες..εσείς πως είστε; @MeliD όλα καλά εσύ;

Καλημέρα! Ναι, όλα καλά. 441γρ. η δικιά μου κ όλα καλά,  αν εξαιρέσεις τα ινομυώματα που δυσκόλεψαν την εξέταση αλλά ευτυχώς δε μεγάλωσαν άλλο! Στεναχωρήθηκα βέβαια γιατί δε πήραμε σχεδόν καμία φωτο 3d καλή, γενικά αισθάνθηκα λίγο αρπαχτή... αλλά σημασία έχει ότι όλα οκ. Σκέφτηκα κ εγώ να αρχίσω να πλένω κ να τακτοποιω αλλά ο άντρας μου λέει ότι είναι νωρίς κ μετά θα θέλουν πάλι πλύσιμο. Τί θα πάθουν βρε κορίτσια τα ρουχαλάκια μέσα στη συρταριερα? Τόσο πολύ θα σκονιστουν λέτε ως το Νοέμβρη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 hours ago, Geo22 said:

Είναι υπερβολή πιστεύετε να ξεκινήσω να ξεδιαλεγω κάποια ρούχα για να αρχίσω τα πλυσίματα του μωρού;

Καλημέρα! Όχιιι δεν είναι υπερβολή! Κ εγώ τα έπλυνα τα σιδέρωσα κ τα φύλαξα, να μη τα εχω κ μες τη μέση. Άσε που έχουμε ακόμα να ψωνίσουμε αρκετά πράγματα, οπότε είπα να μη μας πέσουν όλα τελευταια στιγμή.. 

 

23 minutes ago, MeliD said:

Καλημέρα! Ναι, όλα καλά. 441γρ. η δικιά μου κ όλα καλά,  αν εξαιρέσεις τα ινομυώματα που δυσκόλεψαν την εξέταση αλλά ευτυχώς δε μεγάλωσαν άλλο! Στεναχωρήθηκα βέβαια γιατί δε πήραμε σχεδόν καμία φωτο 3d καλή, γενικά αισθάνθηκα λίγο αρπαχτή... αλλά σημασία έχει ότι όλα οκ. Σκέφτηκα κ εγώ να αρχίσω να πλένω κ να τακτοποιω αλλά ο άντρας μου λέει ότι είναι νωρίς κ μετά θα θέλουν πάλι πλύσιμο. Τί θα πάθουν βρε κορίτσια τα ρουχαλάκια μέσα στη συρταριερα? Τόσο πολύ θα σκονιστουν λέτε ως το Νοέμβρη?

Κ εγώ να σου πω την αλήθεια δεν πήρα φώτο, αλλα σκέψου ότι βγήκαν καλά τα αποτελέσματα κ οι μετρήσεις, αυτό είναι που μας νοιάζει πάνω από όλα! Μετά θα έχουμε συνέχεια τα μικράκια μας να τα κοιτάμε κ να μη τα χορταίνουμε :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeliD είπε:

Καλημέρα! Ναι, όλα καλά. 441γρ. η δικιά μου κ όλα καλά,  αν εξαιρέσεις τα ινομυώματα που δυσκόλεψαν την εξέταση αλλά ευτυχώς δε μεγάλωσαν άλλο! Στεναχωρήθηκα βέβαια γιατί δε πήραμε σχεδόν καμία φωτο 3d καλή, γενικά αισθάνθηκα λίγο αρπαχτή... αλλά σημασία έχει ότι όλα οκ. Σκέφτηκα κ εγώ να αρχίσω να πλένω κ να τακτοποιω αλλά ο άντρας μου λέει ότι είναι νωρίς κ μετά θα θέλουν πάλι πλύσιμο. Τί θα πάθουν βρε κορίτσια τα ρουχαλάκια μέσα στη συρταριερα? Τόσο πολύ θα σκονιστουν λέτε ως το Νοέμβρη?

Έλα μου ντε..και εμένα το ίδιο λέει και του λέω ωραία δε θα τα κάνω υπό τον όρο να ξεκινήσεις να βάφεις το δωμάτιο χθες..Ε με το που τελειώσει και λείπει στη δουλειά θα ξεκινήσω πλυσίματα και Άστον μετά να τραγουδάει..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα..πως είστε σήμερα; Εγώ όχι πολύ καλά..έχω άγχος..ενώ πήγα χθες για την β επιπέδου και όλα τέλεια, ο γιατρός με πίεζε για να γυρίσει η μικρή και από εκείνη την ώρα έχω κάτι ελαφριά πονακια χαμηλά..λέτε να έκανε καμία μ......α αυτός;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Καλημέρα! Ναι, όλα καλά. 441γρ. η δικιά μου κ όλα καλά,  αν εξαιρέσεις τα ινομυώματα που δυσκόλεψαν την εξέταση αλλά ευτυχώς δε μεγάλωσαν άλλο! Στεναχωρήθηκα βέβαια γιατί δε πήραμε σχεδόν καμία φωτο 3d καλή, γενικά αισθάνθηκα λίγο αρπαχτή... αλλά σημασία έχει ότι όλα οκ. Σκέφτηκα κ εγώ να αρχίσω να πλένω κ να τακτοποιω αλλά ο άντρας μου λέει ότι είναι νωρίς κ μετά θα θέλουν πάλι πλύσιμο. Τί θα πάθουν βρε κορίτσια τα ρουχαλάκια μέσα στη συρταριερα? Τόσο πολύ θα σκονιστουν λέτε ως το Νοέμβρη?

Μη νομίζεις κι εγώ που δεν έχω ινομυωματα λόγω του πρόσθιου πλακούντα δεν έχω πολύ καλές 3d. Όλο κάπου κρύβεται!

Όσο για τα ρούχα..Κι εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς για πλυσιμστα. Τον Οκτώβριο θα τα εχω ετοιμα εγώ. Όχι νωρίτερα. Αλλά ακόμη ψωνίζω κιόλας. Δεν είμαι έτοιμη. 

Κορίτσια πόσα φορμακια και γενικά αλλαξιες αγοράσατε; 

Επίσης αγοράσατε αλλαξιερα; Είναι απαραίτητη; Κι αν ναι ποια βολεύει περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , Laky είπε:

Μη νομίζεις κι εγώ που δεν έχω ινομυωματα λόγω του πρόσθιου πλακούντα δεν έχω πολύ καλές 3d. Όλο κάπου κρύβεται!

Όσο για τα ρούχα..Κι εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς για πλυσιμστα. Τον Οκτώβριο θα τα εχω ετοιμα εγώ. Όχι νωρίτερα. Αλλά ακόμη ψωνίζω κιόλας. Δεν είμαι έτοιμη. 

Κορίτσια πόσα φορμακια και γενικά αλλαξιες αγοράσατε; 

Επίσης αγοράσατε αλλαξιερα; Είναι απαραίτητη; Κι αν ναι ποια βολεύει περισσότερο;

Εγώ πρώτα θα ανοίξω τις κούτες από τα ρούχα της μεγάλης μου να δω τι έχω κ αναλόγως θα ψωνίσω... αν κ εκείνη ήταν καλοκαιρινή όποτε τα πρώτα φορμακια κλπ χειμωνιάτικα  σίγουρα χρειάζονται τώρα. Αλλαξιερα μου είχαν πάρει μεγάλη, ναι, βολική αλλά πιάνει πολύ χώρο. Θεωρώ ότι κ μόνο το πάνω κομμάτι της που ακουμπάει το μωρό αρκεί για να το βάζεις στο κρεβάτι να το αλλάζεις όποτε χρειαζεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Μίλησα πριν από λίγο με τον γυναικολόγο μου και τον ρώτησα για τη καμπύλη. Μου είπε πως είναι μια εξέταση αρκετά στρεσογόνα και δεν την κάνουμε αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μίλησα πριν από λίγο με τον γυναικολόγο μου και τον ρώτησα για τη καμπύλη. Μου είπε πως είναι μια εξέταση αρκετά στρεσογόνα και δεν την κάνουμε αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος. 

Καλησπέρα! Ότι σ πει ο γιατρός σου.. Εγώ ή αλήθεια είναι μετά την εξέταση, επειδή πήγα εδώ στη γειτονιά σε μικροβιολογικο κ γύρισα με τα πόδια, ζαλίστηκα με έλουσε κρύος ιδρώτας κ κόντεψα να λυποθυμησω.. Αλλα μόλις εφαγα στανιαρα. Τωρα γ τ στρες.. Μεχρι Ν βγουν τα αποτελέσματα το σκεφτόμουν σίγουρα... Αλλά ενταξει νομίζω δεν επηρέασε την ψυχολογία μ τοοοσο πολύ. (την έκανα κ νωρίς γτ το μωρό φαινόταν πιο μεγάλο από τις ημερομηνίες) 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα..πως είστε σήμερα; Εγώ όχι πολύ καλά..έχω άγχος..ενώ πήγα χθες για την β επιπέδου και όλα τέλεια, ο γιατρός με πίεζε για να γυρίσει η μικρή και από εκείνη την ώρα έχω κάτι ελαφριά πονακια χαμηλά..λέτε να έκανε καμία μ......α αυτός;

Και εμένα μου το είχαν κάνει αυτό και στην αυχενική τώρα αλλά και στο πρώτο παιδάκι στη β επιπέδου! Ειδικά στο πρώτο παιδάκι επειδή τους δυσκόλεψε πολύ με ζούληξαν για τα καλά! Και είχα κράμπες μετά ναι! Καθόλου ευχάριστη εμπειρία! 

Ελπιζω αυριο στη Β' επιπέδου να μην έχουμε τέτοια και να ειναι και συνεργάσιμο το νινί!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Και εμένα μου το είχαν κάνει αυτό και στην αυχενική τώρα αλλά και στο πρώτο παιδάκι στη β επιπέδου! Ειδικά στο πρώτο παιδάκι επειδή τους δυσκόλεψε πολύ με ζούληξαν για τα καλά! Και είχα κράμπες μετά ναι! Καθόλου ευχάριστη εμπειρία! 

Ελπιζω αυριο στη Β' επιπέδου να μην έχουμε τέτοια και να ειναι και συνεργάσιμο το νινί!! 

Όταν στο έκαναν αυτό στην επιπέδου στο πρώτο παιδάκι υπήρξε πρόβλημα μετά με το μωράκι; Να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...