Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Ξυπνάω πίνω τα φάρμακα και μετά από μια ώρα τρώω ότι θέλω.. στημένο πορτοκάλι, μπανάνα, τοστ..

Εγώ σήμερα είχα πάει νοσοκομείο γιατί πονούσε από χθες πολύ η μέση μου και μου είπαν πως είναι μεγάλη η μικρή και δεν έχω κοιλιά είμαι και πολύ αδύνατη και τελικά είναι οσφυαλγία και είναι φυσιολογικό..να τρώω συνέχεια μπας και πάρω κανένα κιλό και όλα καλά θα πάνε..

Εγω πρέπει να φάω αμέσως τώρα οταν ξυπνάω για να μετράω σωστά το ζάχαρο! Οποτε πρωτα τρωω και υστερα απο μια ωρα παιρνω μαγνησιο και σιδηρο μαζι με φυλικο λιγο πριν το σνακ! 

Θα περάσει αυτό αφού γεννήσεις; περαστικά! Πως είσαι από όρεξη; 


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Εγω πρέπει να φάω αμέσως τώρα οταν ξυπνάω για να μετράω σωστά το ζάχαρο! Οποτε πρωτα τρωω και υστερα απο μια ωρα παιρνω μαγνησιο και σιδηρο μαζι με φυλικο λιγο πριν το σνακ! 

Θα περάσει αυτό αφού γεννήσεις; περαστικά! Πως είσαι από όρεξη; 

Αν κρίνω από μια φίλη της έμεινε και μετά τη γέννα και συν ότι το έχουν όλες στο σόι μου..τώρα όσον αφορά την όρεξη άστα..λόγω ζέστης δεν έχω σχεδόν καθόλου όρεξη..τρώω με το ζόρι..

Το σίδηρο με το μαγνήσιο τα παίρνετε μαζί; Γιατί η γιατρός είπε ας τα πίνω μαζί αλλά για να είμαι σίγουρη αφήνω απόσταση μισή με μία ώρα με κατάληξη επειδή το σίδηρο μου φέρνει υπνηλία κάποιες φορές να μη προλαβαίνω να πίνω το μαγνήσιο γαμωτο..

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2022 at 2:42 ΜΜ, nairobi είπε:

Σιδηρο μακρια απο γαλακτοκομικά και μαγνησιο

Και το μαγνησιο μακρια απο γαλακτοκομικα και σιδηρο 

Εμένα είναι συσπάσεις σίγουρα! Και χτες είχα πάρα πολλές ! Τόσες που θυμηθηκα την γεννα αλλά τουλάχιστον δεν δυνάμωνε η ένταση τους! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!! Θέλει διατροφή, μετρήσεις και τήρηση ωραρίου στα γεύματα!! Λόγω του μωρού το τηρώ με προσήλωση! Που θα πάει ένα τρίμηνο είναι και το κάνω για καλό!! 

Ακριβώς όπως το λες! Θέλει να είσαι με το ρολόι στο χέρι! Δηλαδή σκέτη τρέλα!! Αλλά τι να κάνουμε θα το υποστούμε! Σίδηρο παίρνω  μισή ώρα πριν φάω το ενδιάμεσο (δλδ 2μιση ωρες μετά το πρωινό μου) φρουτο και το βράδυ πριν κοιμηθω! Έτσι το βόλεψα! 

Πόσες ώρες δηλαδή να απέχει σίδηρος με μαγνήσιο;


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμένα σίδηρο δεν μ έδωσε... Μόνο ασβέστιο με d3- το παίρνω το πρωί κ μετά από 1 ώρα τρωω + φυλικο - το παίρνω απόγευμα μισή ώρα πριν φαω+ μαγνήσιο (κατά βούληση μ είπε-άσχετα με φαγητό ) & προγεστερονη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Nj__ είπε:

Κοριτσια εμένα σίδηρο δεν μ έδωσε... Μόνο ασβέστιο με d3- το παίρνω το πρωί κ μετά από 1 ώρα τρωω + φυλικο - το παίρνω απόγευμα μισή ώρα πριν φαω+ μαγνήσιο (κατά βούληση μ είπε-άσχετα με φαγητό ) & προγεστερονη! 

Συνήθως δίνουν σίδηρο και ας μην έχεις θέμα για παν ενδεχόμενο μη πέσει όσο τραβάει το μωρό και λόγω αιματοκρίτη..εμένα τουλάχιστον για αυτό μου το έδωσε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Geo22 είπε:

Συνήθως δίνουν σίδηρο και ας μην έχεις θέμα για παν ενδεχόμενο μη πέσει όσο τραβάει το μωρό και λόγω αιματοκρίτη..εμένα τουλάχιστον για αυτό μου το έδωσε..

Εμενα ο σιδηρος μου ηταν στα πατωματα πιο κατω δεν γινοταν..και επειδη στην ολλανδια δεν κανουν εξετασεις οταν ηρθα για διακοπες που τις εκανα το ανακαλυψα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βγήκε η καμπύλη και δεν έχω σάκχαρο. Ωστόσο η γιατρός επιμένει ότι το αμνιακό είναι αυξημένο. Δεν θεωρεί ότι το μωρό δεν καταπίνει αρκετό αλλά ότι εγώ παράγω περισσότερο και επιμένει να ελαττωσω το νερό. Το οποίο είναι εξαιρετικά δύσκολο με τόση ζέστη. 

Ο αιματοκριτης μου 36 και η αιμοσφαρινη μου 12 και τα βρήκε καλά... 

Ο μπέμπης 878γρ.

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Εμενα ο σιδηρος μου ηταν στα πατωματα πιο κατω δεν γινοταν..και επειδη στην ολλανδια δεν κανουν εξετασεις οταν ηρθα για διακοπες που τις εκανα το ανακαλυψα

Τότε μήπως να μιλήσεις με ένα γιατρό για να πάρεις; Εμένα ήταν στο 32 ο αιματοκρίτης και στο 57 ο σίδηρος και πίνω πρωί βράδυ..

πρίν από 26 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Λοιπόν, βγήκε η καμπύλη και δεν έχω σάκχαρο. Ωστόσο η γιατρός επιμένει ότι το αμνιακό είναι αυξημένο. Δεν θεωρεί ότι το μωρό δεν καταπίνει αρκετό αλλά ότι εγώ παράγω περισσότερο και επιμένει να ελαττωσω το νερό. Το οποίο είναι εξαιρετικά δύσκολο με τόση ζέστη. 

Ο αιματοκριτης μου 36 και η αιμοσφαρινη μου 12 και τα βρήκε καλά... 

Ο μπέμπης 878γρ.

Πότε κάνουμε τη καμπύλη; Αν και αύριο έχω γυναικολόγο και θα τη ρωτήσω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια εκανα σημερα υπερηχο 3/4d..η μπεμπα ηταν 816γ και σημερα ειμαι 25 εβδομαδων ..μετρησε και τον τραχηλο ηταν 3.84cm..μου ειπε ολα καλα..εσεις τι λετε;

Τέλειος. Εμένα στη β επιπέδου ήταν 3,2 ο τράχηλος.

1 ώρα πρίν, Geo22 είπε:

Τότε μήπως να μιλήσεις με ένα γιατρό για να πάρεις; Εμένα ήταν στο 32 ο αιματοκρίτης και στο 57 ο σίδηρος και πίνω πρωί βράδυ..

Πότε κάνουμε τη καμπύλη; Αν και αύριο έχω γυναικολόγο και θα τη ρωτήσω..

Εμένα μου είπε να μην την κάνω. Δεν υπάρχει λόγος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Geo22 είπε:

Τότε μήπως να μιλήσεις με ένα γιατρό για να πάρεις; Εμένα ήταν στο 32 ο αιματοκρίτης και στο 57 ο σίδηρος και πίνω πρωί βράδυ..

Πότε κάνουμε τη καμπύλη; Αν και αύριο έχω γυναικολόγο και θα τη ρωτήσω..

Ναι σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό γιατί βλέπει προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν... 

Καμπύλη ιδανική εβδομάδα θεωρείται η 27η αλλά εμένα με έβαλε νωρίτερα λόγω του αυξημένου αμνιακού γιατί φοβόταν για διαβήτη κύησης 

πρίν από 52 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια εκανα σημερα υπερηχο 3/4d..η μπεμπα ηταν 816γ και σημερα ειμαι 25 εβδομαδων ..μετρησε και τον τραχηλο ηταν 3.84cm..μου ειπε ολα καλα..εσεις τι λετε;

Ναι μια χαρά είναι. Μπράβο στο κορίτσι σου! 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Λοιπόν, βγήκε η καμπύλη και δεν έχω σάκχαρο. Ωστόσο η γιατρός επιμένει ότι το αμνιακό είναι αυξημένο. Δεν θεωρεί ότι το μωρό δεν καταπίνει αρκετό αλλά ότι εγώ παράγω περισσότερο και επιμένει να ελαττωσω το νερό. Το οποίο είναι εξαιρετικά δύσκολο με τόση ζέστη. 

Ο αιματοκριτης μου 36 και η αιμοσφαρινη μου 12 και τα βρήκε καλά... 

Ο μπέμπης 878γρ.

Μπράβο για το ζάχαρο! Εμένα η γιατρός που με εξέτασε στη β επιπεδου ζήτησε απο την γυναικολόγο μου  να κανω εξετασεις και για καποια αντισώματα! Τα IGM για τοξοπλασμα, κυτταρομεγαλοιο, ερυθρά γιατί μου είπε αν δεν έχεις ζάχαρο μπορεί να υπάρχει η αιτία σε αυτά τα τρια! Αλλα τελικά αυτά ήταν αρνητικά και εχω και  ζάχαρο! Δεν μου είπαν τίποτα για το νερό! Θα ρωτήσω ξανα την Πέμπτη που εχω επανάληψη β επιπέδου! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nairobi said:

Μπράβο για το ζάχαρο! Εμένα η γιατρός που με εξέτασε στη β επιπεδου ζήτησε απο την γυναικολόγο μου  να κανω εξετασεις και για καποια αντισώματα! Τα IGM για τοξοπλασμα, κυτταρομεγαλοιο, ερυθρά γιατί μου είπε αν δεν έχεις ζάχαρο μπορεί να υπάρχει η αιτία σε αυτά τα τρια! Αλλα τελικά αυτά ήταν αρνητικά και εχω και  ζάχαρο! Δεν μου είπαν τίποτα για το νερό! Θα ρωτήσω ξανα την Πέμπτη που εχω επανάληψη β επιπέδου! 

Tώρα στις ζήτησε αυτές τις εξετάσεις ; Εμένα ο γιατρός μου μου της γράφει και τις κάνω τις συγκεκριμένες κάθε μήνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...