Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Καλημέρα!!


Recommended Posts

Είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε.Γενικα με την μνήμη μου και τις ημερομηνίες δε θα πάω καλά για αυτό έχω εφαρμογή ημερολόγιο περίοδου στο κινητό.Τον περασμένο μήνα,τον Φεβρουάριο δηλαδή αδιαθετησα στις 15.Με βάση το ημερολόγιο η ωορρηξία μου ήταν στις 3  Μαρτίου.Χωρις να ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι έγινε η επαφή εκείνη τη μέρα.Με βάση αυτό σε 4 μέρες περιμένω περίοδο.Λιγες μέρες μετά την επαφή πρήστηκε πολύ το στήθος και είχα πόνους περιόδου.Ειδικα χθες το βράδυ είχα τρομερούς πόνους και σήμερα το πρωί που ξύπνησα πονούσαν τα πόδια μου από πάνω μέχρι κάνω.Ενω χθες κοιμήθηκα αρκετά νωρίς που δε το συνηθίζω σήμερα αισθάνομαι μια απίστευτη κούραση, δεν έχω διάθεση ούτε από το κρεβάτι να σηκωθώ.Να πω πως εκείνο το βράδυ της επαφής είδα στον ύπνο μου θετικά τεστ εγκυμοσύνης, το συνέβη και το χθεσινό βράδυ.Μαλλον επειδή είναι συνέχεια στο μυαλό μου.Και εγκυμοσύνη να υπάρχει σαφώς είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα.Δε την ξαναπαταω θα περιμένω την καθυστέρηση πρώτα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Anna_24 είπε:

Είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε.Γενικα με την μνήμη μου και τις ημερομηνίες δε θα πάω καλά για αυτό έχω εφαρμογή ημερολόγιο περίοδου στο κινητό.Τον περασμένο μήνα,τον Φεβρουάριο δηλαδή αδιαθετησα στις 15.Με βάση το ημερολόγιο η ωορρηξία μου ήταν στις 3  Μαρτίου.Χωρις να ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι έγινε η επαφή εκείνη τη μέρα.Με βάση αυτό σε 4 μέρες περιμένω περίοδο.Λιγες μέρες μετά την επαφή πρήστηκε πολύ το στήθος και είχα πόνους περιόδου.Ειδικα χθες το βράδυ είχα τρομερούς πόνους και σήμερα το πρωί που ξύπνησα πονούσαν τα πόδια μου από πάνω μέχρι κάνω.Ενω χθες κοιμήθηκα αρκετά νωρίς που δε το συνηθίζω σήμερα αισθάνομαι μια απίστευτη κούραση, δεν έχω διάθεση ούτε από το κρεβάτι να σηκωθώ.Να πω πως εκείνο το βράδυ της επαφής είδα στον ύπνο μου θετικά τεστ εγκυμοσύνης, το συνέβη και το χθεσινό βράδυ.Μαλλον επειδή είναι συνέχεια στο μυαλό μου.Και εγκυμοσύνη να υπάρχει σαφώς είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα.Δε την ξαναπαταω θα περιμένω την καθυστέρηση πρώτα!!!!

Μακάρι κοπέλα μου να είσαι ήδη έγκυος...απλά οι περισσότερες όταν ξεκινάμε τις προσπάθειες παθαίνουμε εμμονή...

Εγώ προσωπικά κάθε μήνα δημιουργούσα μόνη μου τα συμπτώματα..κ επί 6 μηνεσ έκλαιγα κάθε φορά που ερχόταν η ακατανομαση..

Προσπάθησε να κανεισ κ άλλα πράγματα για να ξεχνιέσαι κ να μην το σκέφτεσαι..επισησ εγώ χρησιμοποίησα για τον πρώτο καιρό κ τεστ ωορρηξίας..για να δω αν συμβαδίζουν τα τεστ με την εφαρμογή του κινητού..παρόλα ήταν είχα επαφές μερα παρά μέρα αφότου τελείωνε η περιοδοσ..εγώ δεν δούλευα εκείνη την περίοδο κ το μόνο που σκεφτόμουν ήταν αυτό..( είχα κ μια εξωμήτριο κύηση είχα χάσει κ την σάλπιγγα κ το αγχοσ μου ήταν διπλο) 

Σου εύχομαι να είσαι πολύ τυχερή και να είσαι ήδη εγγυουλα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...