Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Πιθανή Βιοχημική εγκυμοσύνη


Recommended Posts

 

Καλημέρα σας, θα ήθελα την γνώμη σας!

Εχω ήδη ένα παιδάκι 5 μισή ετών και εγώ είμαι 42 χρόνων.

Έχω εξαιρετικά σταθερό κύκλο, ακλόνητο θα έλεγα και έτσι στα τέλη του Ιανουαρίου, στις γόνιμες μου μέρες (ωορρηξία 29/01) είπαμε να κάνουμε προσπάθεια για να αποκτήσουμε ακόμα ένα παιδί, περίμενα λοιπόν να αδιαθετήσω στις 12/02 , αλλά δεν αδιαθέτησα και έτσι 2 μέρες μετά, στις 14/02 έκανα τεστ εγκυμοσύνης όπου βγήκε θετικό, χαρήκαμε ιδιαίτερα, αλλά 11 μερες μετά την καθυστέρηση μου , δηλαδη στις 23/02 ξαφνικά βλέπω αίμα, μιλάω με τον γιατρό μου και μου συστήνει να πάρω Utrogestan των 200 πρωί / βράδυ ενδοκολπικά(προγεστερονη), τα ξεκινάω αμέσως, αλλά είμαι σίγουρη πως μάλλον έληξε η καθυστέρηση και αυτό δεν είναι αιμορραγία εγκυμοσύνης, αλλά περίοδος κανονική που ήρθε με καθυστέρηση (κάνω λαθος σε αυτό;;;;;) , πιθανώς ψευδώς θετικό τεστ, περιμένω λίγο, σταματάει στις 4 μέρες το αίμα που δεν ήταν πολύ γενικά  (στις 27/02 είχα καθαρίσει δηλαδη) και ξανά περιμένω λίγο, ξανά κάνω τεστ εγκυμοσύνης στις 02/03 (δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω εύκολα χοριακη λόγω ότι βρισκόμουν στο εξωτερικό σε σημείο που ήταν μακριά για να μπορέσω να έχω πρόσβαση σε διαγνωστικό κέντρο) , το τεστ όμως βγαίνει μάλλον θετικό αλλά τόσο αχνό που το λες και αρνητικό, μπερδεύομαι περισσότερο... στις 07/03 είμαι σίγουρη πως δεν είμαι έγκυος και έτσι σταματάω από μόνη μου την προγεστερονη γιατί θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να την παίρνω και εντομεταξυ ετοιμάζομαι να έρθω Ελλάδα όπου εχω κλείσει ραντεβού με τον γυναικολόγο για σημερα 14/03 το απόγευμα. Το στηθος μου δεν είναι καθόλου πρησμένο και εγώ δεν έχω καθόλου συμπτώματα. Φτάνω Ελλάδα αυτό το Σάββατο στις 12/03 το μεσημέρι αλλά δεν προλαβαίνω να κάνω χοριακη γιατί είχαν κλείσει τα διαγνωστικά και έτσι αγοράζω ένα τεστ ακόμα, το 3το, χτες το πρωί της Κυριακής έκανα το τεστ και βγήκε αρνητικό!

Έχει συμβεί σε άλλη κοπέλα με τόσο σταθερό κύκλο περιόδου και σταθερές γόνιμες μέρες μετά από θετικό τεστ και καθυστέρηση τόσων ημερών (11 ημέρες) να έχει αίμα , δηλαδη να της έρθει κανονικη περίοδος; Χρειάστηκε να κάνει κάτι μετά;

Έχει νόημα να πάω αύριο στον γιατρό μετά από αρνητικό τεστ να πούμε τι; να δούμε τι; αν είναι βιοχημική τότε μιλάμε για ένα τυχαίο γεγονός. Να αναφέρω πως στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα απολυτως θέμα, συνέβαλα με την πρώτη προσπάθεια μας και όλα κύλησαν φυσιολογικοτατα. 

Και τώρα πότε θα ξέρω τις γόνιμες μου μέρες ή πότε θα αδιαθετησω; 
Να ήταν βιοχημική λέτε; Γιατί αλλιώς τι άλλο να ήταν ;;;;
Αφού όμως βγήκε θετικό το τεστ στην 2ρη μέρα καθυστέρησης και είχα παρατεταμένη καθυστέρηση (πράγμα αδιανόητο για τον κύκλο μου)
Να κάνω κάτι ή αφού συνέβη πρώτη φορά να ξανά προσπαθήσουμε και βλέπουμε; Υπάρχει καμμία απίθανη περίπτωση να είμαι ακόμα έγκυος και να έχω μπουρδουκλωθεί με τα τεστ;

Υπό συνθήκες νορμαλ θα είχα μπει στην 8η εβδομάδα, αλλά αυτή η ήπια αιμορραγία στις 11 μέρες καθυστέρησης τι ήταν;

Αν δεν ήταν καθυστερημένη περίοδος, να ήταν μικρό αιμορραγία εγκυμοσύνης; Μπορώ να κάνω χοριακη σήμερα, αλλά δεν ξέρω νομίζω θα στεναχωρηθώ αν βγει αρνητική, περισσότερο από ότι στεναχωρήθηκα χτες το πρωί με το αρνητικό τεστ. Και αυτό το 2ρο πολύ αχνό θετικό τεστ τι ήταν; Πππππππφφφφφφ

Έχω μπερδευτεί ρε παιδιά. 

 

 τα φωτα σας! 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Frina είπε:

 

Καλημέρα σας, θα ήθελα την γνώμη σας!

Εχω ήδη ένα παιδάκι 5 μισή ετών και εγώ είμαι 42 χρόνων.

Έχω εξαιρετικά σταθερό κύκλο, ακλόνητο θα έλεγα και έτσι στα τέλη του Ιανουαρίου, στις γόνιμες μου μέρες (ωορρηξία 29/01) είπαμε να κάνουμε προσπάθεια για να αποκτήσουμε ακόμα ένα παιδί, περίμενα λοιπόν να αδιαθετήσω στις 12/02 , αλλά δεν αδιαθέτησα και έτσι 2 μέρες μετά, στις 14/02 έκανα τεστ εγκυμοσύνης όπου βγήκε θετικό, χαρήκαμε ιδιαίτερα, αλλά 11 μερες μετά την καθυστέρηση μου , δηλαδη στις 23/02 ξαφνικά βλέπω αίμα, μιλάω με τον γιατρό μου και μου συστήνει να πάρω Utrogestan των 200 πρωί / βράδυ ενδοκολπικά(προγεστερονη), τα ξεκινάω αμέσως, αλλά είμαι σίγουρη πως μάλλον έληξε η καθυστέρηση και αυτό δεν είναι αιμορραγία εγκυμοσύνης, αλλά περίοδος κανονική που ήρθε με καθυστέρηση (κάνω λαθος σε αυτό;;;;;) , πιθανώς ψευδώς θετικό τεστ, περιμένω λίγο, σταματάει στις 4 μέρες το αίμα που δεν ήταν πολύ γενικά  (στις 27/02 είχα καθαρίσει δηλαδη) και ξανά περιμένω λίγο, ξανά κάνω τεστ εγκυμοσύνης στις 02/03 (δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω εύκολα χοριακη λόγω ότι βρισκόμουν στο εξωτερικό σε σημείο που ήταν μακριά για να μπορέσω να έχω πρόσβαση σε διαγνωστικό κέντρο) , το τεστ όμως βγαίνει μάλλον θετικό αλλά τόσο αχνό που το λες και αρνητικό, μπερδεύομαι περισσότερο... στις 07/03 είμαι σίγουρη πως δεν είμαι έγκυος και έτσι σταματάω από μόνη μου την προγεστερονη γιατί θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να την παίρνω και εντομεταξυ ετοιμάζομαι να έρθω Ελλάδα όπου εχω κλείσει ραντεβού με τον γυναικολόγο για σημερα 14/03 το απόγευμα. Το στηθος μου δεν είναι καθόλου πρησμένο και εγώ δεν έχω καθόλου συμπτώματα. Φτάνω Ελλάδα αυτό το Σάββατο στις 12/03 το μεσημέρι αλλά δεν προλαβαίνω να κάνω χοριακη γιατί είχαν κλείσει τα διαγνωστικά και έτσι αγοράζω ένα τεστ ακόμα, το 3το, χτες το πρωί της Κυριακής έκανα το τεστ και βγήκε αρνητικό!

Έχει συμβεί σε άλλη κοπέλα με τόσο σταθερό κύκλο περιόδου και σταθερές γόνιμες μέρες μετά από θετικό τεστ και καθυστέρηση τόσων ημερών (11 ημέρες) να έχει αίμα , δηλαδη να της έρθει κανονικη περίοδος; Χρειάστηκε να κάνει κάτι μετά;

Έχει νόημα να πάω αύριο στον γιατρό μετά από αρνητικό τεστ να πούμε τι; να δούμε τι; αν είναι βιοχημική τότε μιλάμε για ένα τυχαίο γεγονός. Να αναφέρω πως στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είναι κανένα απολυτως θέμα, συνέβαλα με την πρώτη προσπάθεια μας και όλα κύλησαν φυσιολογικοτατα. 

Και τώρα πότε θα ξέρω τις γόνιμες μου μέρες ή πότε θα αδιαθετησω; 
Να ήταν βιοχημική λέτε; Γιατί αλλιώς τι άλλο να ήταν ;;;;
Αφού όμως βγήκε θετικό το τεστ στην 2ρη μέρα καθυστέρησης και είχα παρατεταμένη καθυστέρηση (πράγμα αδιανόητο για τον κύκλο μου)
Να κάνω κάτι ή αφού συνέβη πρώτη φορά να ξανά προσπαθήσουμε και βλέπουμε; Υπάρχει καμμία απίθανη περίπτωση να είμαι ακόμα έγκυος και να έχω μπουρδουκλωθεί με τα τεστ;

Υπό συνθήκες νορμαλ θα είχα μπει στην 8η εβδομάδα, αλλά αυτή η ήπια αιμορραγία στις 11 μέρες καθυστέρησης τι ήταν;

Αν δεν ήταν καθυστερημένη περίοδος, να ήταν μικρό αιμορραγία εγκυμοσύνης; Μπορώ να κάνω χοριακη σήμερα, αλλά δεν ξέρω νομίζω θα στεναχωρηθώ αν βγει αρνητική, περισσότερο από ότι στεναχωρήθηκα σήμερα το πρωί με το αρνητικό τεστ. Και αυτό το 2ρο πολύ αχνό θετικό τεστ τι ήταν; Πππππππφφφφφφ

Έχω μπερδευτεί ρε παιδιά. 

 

 τα φωτα σας! 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου. 43ετώ εδώ με 2 παιδάκια και 3 βιοχημικες τους τελευταίους 5 μήνες πανομοιότυπες.Κύκλος ρολόι όπως και εσύ. Καθυστέρηση έχω μόνο όταν είμαι έγγυος.Και οι 3 βιοχημικές ξεκινήσανε με θετικό τεστ χαμηλή χοριακή που στην επανάληψη δεν αυξήθηκε και μετά περίοδος. Θεωρώ ότι μάλλον κάτι τέτοιο συνέβη και σε εσενα. Τώρα το 2ο θετικό αχνό είναι το μυστήριο όπου μπορεί να πρόκειται για γραμμή εξάτμισης ή για χοριακή που δεν είχε μηδενίσει.Θα σου πρότεινα όσο ψυχοφθόρο και να είναι να κάνεις μία χοριακή για να ξέρεις που βρίσκεσαι .Οσο ψυχοφθόρο και να είναι.Σε καταλαβαίνω απόλυτα να ξέρεις και εύχομαι να πάνε όλα καλά αν όχι αυτό τον μήνα τον επόμενο κορίτσι μ.Να πας στο γιατρό σου πάντως να συζητησετε γιατί δυστυχώς η ηλικία μας μπορεί να μην βγάζει ποιοτικα ωάρια.Καλή συνέχεια εύχομαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Lily28 Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Η αλήθεια είναι πως αργά πήρα την απόφαση για δεύτερο παιδί και ενώ πίστευα πως θα είναι όλα ρολοι και σχετικά εύκολα οπως την πρώτη φορά να που φαίνεται πως δυσκολεύει το πράγμα, μας πήραν τα χρόνια βλέπεις :(. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Frina είπε:

@Lily28 Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Η αλήθεια είναι πως αργά πήρα την απόφαση για δεύτερο παιδί και ενώ πίστευα πως θα είναι όλα ρολοι και σχετικά εύκολα οπως την πρώτη φορά να που φαίνεται πως δυσκολεύει το πράγμα, μας πήραν τα χρόνια βλέπεις :(. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. 

Εαν το θέλεις κορίτσι μου θα γίνει απλά δυστυχώς οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μας.Μπορεί να ταλαιπωρηθούμε λίγο παραπάνω.Συμβουλέψου και ένα γιατρό θα σου έλεγα και σίγουρα η μία φορά μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός .Και το ότι έγινε η σύλληψη αμέσως επίσης πολύ σημαντικό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Frina είπε:

 

Καλημέρα σας, θα ήθελα την γνώμη σας!

Εχω ήδη ένα παιδάκι 5 μισή ετών και εγώ είμαι 42 χρόνων.

Έχω εξαιρετικά σταθερό κύκλο, ακλόνητο θα έλεγα και έτσι στα τέλη του Ιανουαρίου, στις γόνιμες μου μέρες (ωορρηξία 29/01) είπαμε να κάνουμε προσπάθεια για να αποκτήσουμε ακόμα ένα παιδί, περίμενα λοιπόν να αδιαθετήσω στις 12/02 , αλλά δεν αδιαθέτησα και έτσι 2 μέρες μετά, στις 14/02 έκανα τεστ εγκυμοσύνης όπου βγήκε θετικό, χαρήκαμε ιδιαίτερα, αλλά 11 μερες μετά την καθυστέρηση μου , δηλαδη στις 23/02 ξαφνικά βλέπω αίμα, μιλάω με τον γιατρό μου και μου συστήνει να πάρω Utrogestan των 200 πρωί / βράδυ ενδοκολπικά(προγεστερονη), τα ξεκινάω αμέσως, αλλά είμαι σίγουρη πως μάλλον έληξε η καθυστέρηση και αυτό δεν είναι αιμορραγία εγκυμοσύνης, αλλά περίοδος κανονική που ήρθε με καθυστέρηση (κάνω λαθος σε αυτό;;;;;) , πιθανώς ψευδώς θετικό τεστ, περιμένω λίγο, σταματάει στις 4 μέρες το αίμα που δεν ήταν πολύ γενικά  (στις 27/02 είχα καθαρίσει δηλαδη) και ξανά περιμένω λίγο, ξανά κάνω τεστ εγκυμοσύνης στις 02/03 (δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω εύκολα χοριακη λόγω ότι βρισκόμουν στο εξωτερικό σε σημείο που ήταν μακριά για να μπορέσω να έχω πρόσβαση σε διαγνωστικό κέντρο) , το τεστ όμως βγαίνει μάλλον θετικό αλλά τόσο αχνό που το λες και αρνητικό, μπερδεύομαι περισσότερο... στις 07/03 είμαι σίγουρη πως δεν είμαι έγκυος και έτσι σταματάω από μόνη μου την προγεστερονη γιατί θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να την παίρνω και εντομεταξυ ετοιμάζομαι να έρθω Ελλάδα όπου εχω κλείσει ραντεβού με τον γυναικολόγο για σημερα 14/03 το απόγευμα. Το στηθος μου δεν είναι καθόλου πρησμένο και εγώ δεν έχω καθόλου συμπτώματα. Φτάνω Ελλάδα αυτό το Σάββατο στις 12/03 το μεσημέρι αλλά δεν προλαβαίνω να κάνω χοριακη γιατί είχαν κλείσει τα διαγνωστικά και έτσι αγοράζω ένα τεστ ακόμα, το 3το, χτες το πρωί της Κυριακής έκανα το τεστ και βγήκε αρνητικό!

Έχει συμβεί σε άλλη κοπέλα με τόσο σταθερό κύκλο περιόδου και σταθερές γόνιμες μέρες μετά από θετικό τεστ και καθυστέρηση τόσων ημερών (11 ημέρες) να έχει αίμα , δηλαδη να της έρθει κανονικη περίοδος; Χρειάστηκε να κάνει κάτι μετά;

Έχει νόημα να πάω αύριο στον γιατρό μετά από αρνητικό τεστ να πούμε τι; να δούμε τι; αν είναι βιοχημική τότε μιλάμε για ένα τυχαίο γεγονός. Να αναφέρω πως στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα απολυτως θέμα, συνέβαλα με την πρώτη προσπάθεια μας και όλα κύλησαν φυσιολογικοτατα. 

Και τώρα πότε θα ξέρω τις γόνιμες μου μέρες ή πότε θα αδιαθετησω; 
Να ήταν βιοχημική λέτε; Γιατί αλλιώς τι άλλο να ήταν ;;;;
Αφού όμως βγήκε θετικό το τεστ στην 2ρη μέρα καθυστέρησης και είχα παρατεταμένη καθυστέρηση (πράγμα αδιανόητο για τον κύκλο μου)
Να κάνω κάτι ή αφού συνέβη πρώτη φορά να ξανά προσπαθήσουμε και βλέπουμε; Υπάρχει καμμία απίθανη περίπτωση να είμαι ακόμα έγκυος και να έχω μπουρδουκλωθεί με τα τεστ;

Υπό συνθήκες νορμαλ θα είχα μπει στην 8η εβδομάδα, αλλά αυτή η ήπια αιμορραγία στις 11 μέρες καθυστέρησης τι ήταν;

Αν δεν ήταν καθυστερημένη περίοδος, να ήταν μικρό αιμορραγία εγκυμοσύνης; Μπορώ να κάνω χοριακη σήμερα, αλλά δεν ξέρω νομίζω θα στεναχωρηθώ αν βγει αρνητική, περισσότερο από ότι στεναχωρήθηκα χτες το πρωί με το αρνητικό τεστ. Και αυτό το 2ρο πολύ αχνό θετικό τεστ τι ήταν; Πππππππφφφφφφ

Έχω μπερδευτεί ρε παιδιά. 

 

 τα φωτα σας! 

 

 

πιθανον να ειχες βιοχημικη

θα συμφωνησω με την λιλη να κανεις μια χοριακη,για να δεις σιγουρα οτι ειναι αρνητικη,να πας κ στον γιατρο να σε δει υπερηχογραφικα οτι ολα ειναι οκ

με μια πιθανη βιοχημικη δ πιστευω οτι χρειαζεται να το ψαξεις,η να ανησυχεις.εμεινες κ με την πρωτη

να συνεχισετε τις προσπαθειες κ θα ερθει κ το δευτερο μωρακι

λογικα σαν τελευταια περιοδος θα πιαστει απο 23/2.πιθανον να μπορεσει να σου πει ο γιατρος σε τι φαση εισαι.ισως 1-2μ να μην ειναι ο κυκλος σου ακριβως ιδιος,αλλα πιστευω θα επανελθει συντομα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@FrinaΚαλημέρα!! Ναι κατα πάσα πιθανοτητα ηταν βιοχημικη και ναι πρεπει να πας στον γιατρό σου για να δει αν εχεις καθαρίσει ή θα χρειστεί να κανεις απόξεση. Το πιθανοτερο ειναι οτι θα εχεις καθαρισει απο μονη σου. Επισης λογικα θα σε στειλει και για χοριακη για να δει αν εχει μηδενισει. Ιδια περιπτωση εγώ. Σύλληψη στις γόνικες, αχνό θετικό τεστ τη μερα που περιμενα περιοδο, δεν σκουραινε ομως η γραμμη αλλα φαινοταν ολο και πιο αχνη και 10 μερες μετα βλεπω αιμα οπου πηρα κι εγώ ενεσεις προγεστερονης αλλα ηταν περιοδος κανονικά. Ειχα αρχισει να το αποβαλλω. Χοριακη μια μερα αφου ξεκινησε το αιμα 14 και τη μεθεπονη 5 και μια βδομαδα μετα ειχε μηδενισει. Τυχαιο γεγονος. Εμεινα εγκυος στον ιδιο κυκλο χωρις να μου ερθει ξανα περιοδος και τωρα ειμαι 6 μηνων.  Μας ειχε πει να περιμενουμε έναν κύκλο αλλα ειχαμε επαφη μια φορα ολη κ ολη και πιασαμε. Οποτε αυτή τωρα την μετρας κανονικα σαν πρωτη μερα περιοδου αλλα θα στο πει και ο γιατρος να περιμενεις εναν κυκλο ίσως και 2 και μετα να προσπαθησεις. Μην ανησυχεις καθολου ηταν καθαρα τυχαιο μην ασχοληθεις παραπανω. Απλα να σε δει οτι εχεις καθαρίσει. Στειλε μα νας πα πεις πως πηγε <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Evaki19 με το καλό κούκλα μου.
Όταν εννοείς έμεινες έγκυος στον ίδιο κύκλο εννοείς στο καπάκι σωστά; Βασικά και εμείς κάναμε προσπάθεια μια εβδομάδα μετά την παραξενη αυτή περίοδο και στις υποτιθέμενες γονικές μέρες (αν και έτσι όπως άλλαξαν όλα δεν ήμουν σίγουρη αν ήταν οι σωστές μέρες) αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς να δείξει κάτι, αν τυχών φυσικά προέκυψε κιόλας (δεν νομίζω αλλά οκ). Θα πάω να με δει ναι , ελπίζω να ήταν ένα τυχαίο γεγονός και φυσικά δεν σου κρύβω πως απογοητεύτηκα με την τροπή γιατί και ηλικιακά (άλλο που δεν νιώθω 42 και δεν φαίνομαι) δεν με παίρνει καθόλου και ήδη είμαι παραπάνω από το όριο :(  σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ναι θα γράψω σαν και αν έχω νέα .... και εσυ με το καλό :wub: Τι παιδάκι περιμένεις; 

 

@vikib σε ευχαριστώ για την απάντηση σου κορίτσι μου. Και εγώ πιστεύω σαν τελευταία περίοδος θα θεωρηθεί η 23/02 (κακή της ώρα :D) οπότε λογικά περιμένω πάλι γύρω στις 22/03 όπως λέει και το πρόγραμμα που έχω στο κινητό. Ναι εννοείται θα το προσπαθήσω απλά δεν με παίρνει και πολύ ο χρόνος ;) όσο και να μην το νιώθω και να μην φαίνεται είμαι 42 καλή καρδιά όμως! 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Frina said:

@Evaki19 με το καλό κούκλα μου.
Όταν εννοείς έμεινες έγκυος στον ίδιο κύκλο εννοείς στο καπάκι σωστά; Βασικά και εμείς κάναμε προσπάθεια μια εβδομάδα μετά την παραξενη αυτή περίοδο και στις υποτιθέμενες γονικές μέρες (αν και έτσι όπως άλλαξαν όλα δεν ήμουν σίγουρη αν ήταν οι σωστές μέρες) αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς να δείξει κάτι, αν τυχών φυσικά προέκυψε κιόλας (δεν νομίζω αλλά οκ). Θα πάω να με δει ναι , ελπίζω να ήταν ένα τυχαίο γεγονός και φυσικά δεν σου κρύβω πως απογοητεύτηκα με την τροπή γιατί και ηλικιακά (άλλο που δεν νιώθω 42 και δεν φαίνομαι) δεν με παίρνει καθόλου και ήδη είμαι παραπάνω από το όριο :(  σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ναι θα γράψω σαν και αν έχω νέα .... και εσυ με το καλό :wub: Τι παιδάκι περιμένεις; 

 

Ναι αυτό ακριβως εννοω στα καπάκια. Η αληθεια ειναι πως εγώ επειδη πηγαινα συνεχεια να με δει τοτε λιγες μερες μετα τη συλληψη ειδαμε το ωχρο σωματειο μεσα και μου λεει αυτό είτε θα φυγει μονο του με την επομενη περιοδο ειτε θα πρεπει να το αφαιρεσουμε εμεις για να καθαρισεις. Και τελικά ειχε αρχισει η γονιμοποιηση απ οτι καταλαβα εγώ μετα (γιατι δεν το συζητησαμε με τον γιατρό). Αλλα ναι ειναι πολυ νωρις ακομα για να φανει κατι. Αλλα εχω και αλλη περιπτωση γνωστής μου που συνεβη ακριβως το ιδιο με μενα και ειναι τωρα εγκυος 5 μηνων. Ο γιατρός μου ειπε οτι αν συμβει πανω απο 3 φορες το κοιταμε αλλιως δεν το θεωρουμε κατι. Οποτε γι αυτό σου λεω μην αγχωνεσαι αυτό συνηθως συμβαινει γιατι υπαρχει καποια ανωμαλια στα χρωμοσωματα και απο μονο του το σωμα το καταλαβαινει και το αποβαλλει. Κι εγώ ειμαι 30. Οποτε μπορει να συμβει σε οποια ηλικια και αν εισαι. Επισης μην σκεφτεσαι οτι ειναι αργα και μην απογοητευεσαι!! Εφόσον πιάνεις ολα καλα θα πάνε! Θα συμβει ειτε τωρα είτε στον επομενο κυκλο!! Εχω ενα κοριτσάκι και τωρα περιμενουμε αγορακι <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

@Evaki19 σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Το είδα μόλις το μήνυμα. Δεν πήγα στο προκαθορισμένο μας ραντεβού που ήταν για 14/03 , περίμενα να έρθει και ο επόμενος κύκλος να δω πως θα πάει και μόλις καθαρίσω να πάω, αλλά ακόμα δεν έχω αδιαθετησει. Έχω μπερδευτεί δεν ξέρω πότε να περιμένω. Υποτίθεται θα αδιαθετούσα στις 22/03 αν πιαστεί ότι στις 23/02 αδιαθέτησα και διακόπηκε η (βιοχημική) κύηση αλλά έχουμε 27/03 και τίποτα, σκέφτομαι να περάσουν λίγες μέρες ακόμα να δω και αν δεν αδιαθετησω θα τον καλέσω να μου πει. Λες να έχει διαταραχθεί τόσο πολύ ο κύκλος μου από όλη αυτήν την διαδικασία; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/27/2022 at 6:25 PM, Frina said:

@Evaki19 σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Το είδα μόλις το μήνυμα. Δεν πήγα στο προκαθορισμένο μας ραντεβού που ήταν για 14/03 , περίμενα να έρθει και ο επόμενος κύκλος να δω πως θα πάει και μόλις καθαρίσω να πάω, αλλά ακόμα δεν έχω αδιαθετησει. Έχω μπερδευτεί δεν ξέρω πότε να περιμένω. Υποτίθεται θα αδιαθετούσα στις 22/03 αν πιαστεί ότι στις 23/02 αδιαθέτησα και διακόπηκε η (βιοχημική) κύηση αλλά έχουμε 27/03 και τίποτα, σκέφτομαι να περάσουν λίγες μέρες ακόμα να δω και αν δεν αδιαθετησω θα τον καλέσω να μου πει. Λες να έχει διαταραχθεί τόσο πολύ ο κύκλος μου από όλη αυτήν την διαδικασία; 

Καλημέρα! Ναι ειναι πολυ πιθανο να εχει διαταραχτει αλλα εγώ θα πηγαινα καλου κακου και πριν και μετα! Βασικα παρτον ενα τηλεφωνο και θα σε κατευθυνει αυτός αν θεωρει οτι πρεπει να σε δει δηλαδη τωρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...