Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Ερώτηση


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα έχω ξαναγραψει πριν δυο μερες θέλω τα φώτα σας, σας παρακαλω , περιοδο περιμενα σε δυο μερες πριν τρεις μερες με ήρθε λίγο καφέ και αχνο ρωζ , εδώ και δυο μερες λοιπόν έχω μόνο ελάχιστα καφέ ελάχιστα μόνο όταν σκουπίζομαι, να παω να κάνω χωριακη ή να περιμενω ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, zouko είπε:

Εφόσον έχεις επίσημα καθυστέρηση, ναι, να πας να κάνεις, ναι.

 

Καθυστέρηση δεν έχω η περιιδος θα μ ερχόταν αυριο μεθαυριο, απλά έχω αυτά που ανέφερα παραπανω και αγχωθηκα και το κακό είναι ότι έχω και πονοκεφαλο τρελό 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Katrin85 said:

Καθυστέρηση δεν έχω η περιιδος θα μ ερχόταν αυριο μεθαυριο, απλά έχω αυτά που ανέφερα παραπανω και αγχωθηκα και το κακό είναι ότι έχω και πονοκεφαλο τρελό  

Κάνε χοριακή τότε την ημέρα που έχεις επίσημα καθυστέρηση.

Μπορείς , εαν θέλεις , να πάρεις ένα απο τα predictor αυτά που δείχνουν 6 ημέρες νωρίτερα μήπως και ηρεμήσεις, απλώς δεν υπάρχει τίποτα πιο σίγουρο απο την χοριακή.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , zouko είπε:

Κάνε χοριακή τότε την ημέρα που έχεις επίσημα καθυστέρηση.

Μπορείς , εαν θέλεις , να πάρεις ένα απο τα predictor αυτά που δείχνουν 6 ημέρες νωρίτερα μήπως και ηρεμήσεις, απλώς δεν υπάρχει τίποτα πιο σίγουρο απο την χοριακή.

 

Σ ευχαριστώ πολυ η αλήθεια είναι ότι δεν έχω το θάρρος να κάνω γιατί δεν θέλω να δω παλι αρνητικό, και ο γιατρός μου το ίδιο μ είπε να παω να κάνω αυριο ή την Δευτέρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ εγω θα εκανα μια χοριακη,γτ αν ειααι εγκυος μπορει να χρειαστει καποιο φαρμακο

αλλα χωρις να σημαινει οτι θα ειχα πολλες ελπιδες.μπορει να ειναι απλα μια ορμονικη διαταραχη κ να σου ερθει κανονικα

επαφες ποτε ειχες;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Katrin85 said:

Σ ευχαριστώ πολυ η αλήθεια είναι ότι δεν έχω το θάρρος να κάνω γιατί δεν θέλω να δω παλι αρνητικό, και ο γιατρός μου το ίδιο μ είπε να παω να κάνω αυριο ή την Δευτέρα  

Σε καταλαβαίνω απο την μία (και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν). Απο την άλλη, εαν είναι να το δεις , τουλάχιστον δεν θα παραταθεί η αγωνία σου.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , zouko είπε:

Σε καταλαβαίνω απο την μία (και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν). Απο την άλλη, εαν είναι να το δεις , τουλάχιστον δεν θα παραταθεί η αγωνία σου.

 

Έχεις δίκιο θα παω αυριο πρωι μακάρι να έκανε το θαυμα της η Αγία Ειρήνη 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katrin85 είπε:

Σήμερα έκανα χωριακη καντε μια προσευχουλα σας παρακαλω 

Εύχομαι ολα να σου πάνε τελεια!! ++++ θα περιμένουμε νεα σου! Πότε θα βγουν τα αποτελέσματα?? 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...