Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

Test ωορρηξίας home test


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

Είναι ο πρώτος μήνας που χρησιμοποιω τα τεστ ωορρηξίας home test. Σήμερα είναι 15 μερα κ τα κανω απο την 10 κ ακόμα δεν εχει δείξει θετικο. Εχω κυκλο περίπου 28 ημερων κ πιστεύω ότι θα έπρεπε να έχει φανεί. Φοβάμαι ότι δεν κανω ωορηξια καθόλου. Τι γνώμη έχετε? Τα έχετε χρησιμοποιήσει ποτέ? Θα συνεχισω κ λιγες μέρες ακομα να δω αν θα βγάλει. Δεν τα κανω πρωι να σημειωθεί.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!είδες έστω όχι τόση έντονη  δεύτερη γραμμή;

Βλέπω αχνη μονο τη δεύτερη γραμμουλα ναι... αλλά εχω διαβάσει ότι αυτό είναι αρνητικο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αυτό τον μήνα να έχεις πιο αργά οωρηξια κοπέλα μου αφού δεν έφυγε εντελώς η δεύτερη γραμμή .. εγώ έκανα 1 την ημέρα έβγαινε μονο άχνη για 1 με 2 μέρες κ μετά τίποτα..μάλλον την έχανα επειδη δεν έκανα δεύτερο τεστ το βράδυ..μια φορά μου έβγαλε θετικό στην 30η μέρα και εκείνο τον μήνα είχα μεγάλη καθυστέρηση..ενώ συνήθως είχα πολύ μικρό κύκλο..επίσης γράφουν να μην έχουμε πιει πολύ νερό και καφέ τις τελευταίες ώρες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Matina87 είπε:

Μπορεί αυτό τον μήνα να έχεις πιο αργά οωρηξια κοπέλα μου αφού δεν έφυγε εντελώς η δεύτερη γραμμή .. εγώ έκανα 1 την ημέρα έβγαινε μονο άχνη για 1 με 2 μέρες κ μετά τίποτα..μάλλον την έχανα επειδη δεν έκανα δεύτερο τεστ το βράδυ..μια φορά μου έβγαλε θετικό στην 30η μέρα και εκείνο τον μήνα είχα μεγάλη καθυστέρηση..ενώ συνήθως είχα πολύ μικρό κύκλο..επίσης γράφουν να μην έχουμε πιει πολύ νερό και καφέ τις τελευταίες ώρες..

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!! Τι να πω απλά απογοητεύτηκα λίγο γιατί ειπα να το παμε πιο στοχευμένα αυτό το μήνα κ δε βλέπω φως. Ίσως κανω αργότερα τί να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στην παρέα σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω κύκλο 28 ημερών Με 1η μέρα περιόδου 2 του μήνα . Τις μέρες ωορρηξιας κάναμε ελεύθερο . Πριν 3-4;μέρες άρχισα να έχω κάποιες κράμπες κάτω και ναυτία όλη μέρα και κάτι πονοκεφάλους . Θερμοκρασία 36.7-37. Ποτέ να κάνω τεστ εγκυμοσύνης ;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Zwgrafia90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στην παρέα σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω κύκλο 28 ημερών Με 1η μέρα περιόδου 2 του μήνα . Τις μέρες ωορρηξιας κάναμε ελεύθερο . Πριν 3-4;μέρες άρχισα να έχω κάποιες κράμπες κάτω και ναυτία όλη μέρα και κάτι πονοκεφάλους . Θερμοκρασία 36.7-37. Ποτέ να κάνω τεστ εγκυμοσύνης ;;;

Καλησπέρα, θα σου έλεγα να κάνεις την ημέρα που περιμένεις την περίοδο σου η κ με μια μερα καθυστέρηση για να είσαι σίγουρη! Καλη επιτυχία!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , teenthybell είπε:

Καλησπέρα, θα σου έλεγα να κάνεις την ημέρα που περιμένεις την περίοδο σου η κ με μια μερα καθυστέρηση για να είσαι σίγουρη! Καλη επιτυχία!!!!

 

πρίν από 22 λεπτά , teenthybell είπε:

Καλησπέρα, θα σου έλεγα να κάνεις την ημέρα που περιμένεις την περίοδο σου η κ με μια μερα καθυστέρηση για να είσαι σίγουρη! Καλη επιτυχία!!!!

Υπάρχει πιθανότητα να είμαι ;; Γιατί διαβάζω αυτά τα συμπτώματα και με έχουν βάλει σε σκέψεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Zwgrafia90 είπε:

 

Υπάρχει πιθανότητα να είμαι ;; Γιατί διαβάζω αυτά τα συμπτώματα και με έχουν βάλει σε σκέψεις 

Υπάρχει πιστεύω πιθανότητα εφόσον ειχες ελεύθερες επαφες τις γόνιμες μέρες.καλη επιτυχία!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...