Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Lila ki είπε:

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

Ημερήσιοι υπνοι μωρου


Recommended Posts

Καλησπέρα σας χθες γίναμε 6 μηνών όμως οι υπνοι ακόμα μέσα στη μέρα είναι 4-5 γιατι νυστάζει στο 2ωρο.Βεβαια τον κρατάω στο τελευταίο γεύμα για να κοιμηθεί μια φορά όμως στεναχωριέμαι που το παιδεύω θέλω να το κάνει μόνος του να κρατιέται λίγο παραπάνω....πείτε μου οι πιο έμπειρες μανουλες πότε αλλάζει αυτό?να έχουμε δηλαδή 3 υπνους μέσα στη μέρα ανά 3ωρο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Marganto είπε:

Καλησπέρα σας χθες γίναμε 6 μηνών όμως οι υπνοι ακόμα μέσα στη μέρα είναι 4-5 γιατι νυστάζει στο 2ωρο.Βεβαια τον κρατάω στο τελευταίο γεύμα για να κοιμηθεί μια φορά όμως στεναχωριέμαι που το παιδεύω θέλω να το κάνει μόνος του να κρατιέται λίγο παραπάνω....πείτε μου οι πιο έμπειρες μανουλες πότε αλλάζει αυτό?να έχουμε δηλαδή 3 υπνους μέσα στη μέρα ανά 3ωρο?

γιατι πρεπει να ειναι 3οι υπνοι του μωρου ανα 3ωρο;

γενικα με τον υπνο οπως κ με το φαι των παιδιων μου ημουν παντα  απλα συνοδηγος.εκεινα κανονιζαν το προγραμμα

κ μαλιστα με οχι κ τα πιο ευκολα παιδακια,αλλα ουτε μεγαλες δυσκολιες,κ μονο που κοιμουνταν μου ηταν αρκετο

μεγαλωνει,φτιαχνει ο καιρος,πιστευω συντομα θα δεις αλλαγες.δ ξερω αν το κανετε,αλλα οι βολτες παντα μας βοηθουσαν εμας

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marganto είπε:

Καλησπέρα σας χθες γίναμε 6 μηνών όμως οι υπνοι ακόμα μέσα στη μέρα είναι 4-5 γιατι νυστάζει στο 2ωρο.Βεβαια τον κρατάω στο τελευταίο γεύμα για να κοιμηθεί μια φορά όμως στεναχωριέμαι που το παιδεύω θέλω να το κάνει μόνος του να κρατιέται λίγο παραπάνω....πείτε μου οι πιο έμπειρες μανουλες πότε αλλάζει αυτό?να έχουμε δηλαδή 3 υπνους μέσα στη μέρα ανά 3ωρο?

Γενικα περιπου σε 2 μηνες αλλαζει αυτο!! και στον 1 ετος γενικα ο υπνος γινεται ενας τη μερα μεσημερι 2ωρο και ειναι ολα πιο απλα..εμεις για παραδειγμα 8 μηνων είχαμε καθε μερα το ιδιο προγραμμα ξύπνημα 7-7:30 ύπνος 9:30 με 10:00  μετα 12:00 με 14:00 και 17:30 με 18:00 και μετα υπνο 21:00 με 3 ξυπνηματα για γαλα .

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, vikib είπε:

γιατι πρεπει να ειναι 3οι υπνοι του μωρου ανα 3ωρο;

γενικα με τον υπνο οπως κ με το φαι των παιδιων μου ημουν παντα  απλα συνοδηγος.εκεινα κανονιζαν το προγραμμα

κ μαλιστα με οχι κ τα πιο ευκολα παιδακια,αλλα ουτε μεγαλες δυσκολιες,κ μονο που κοιμουνταν μου ηταν αρκετο

μεγαλωνει,φτιαχνει ο καιρος,πιστευω συντομα θα δεις αλλαγες.δ ξερω αν το κανετε,αλλα οι βολτες παντα μας βοηθουσαν εμας

Και γω δεν έχω παράπονο είναι πολύ καλός και το βράδυ κοιμάται σερί 9 ώρες χωρίς γάλα....βέβαια κάνουμε και βόλτες και παίζουμε ...απλά έχω ακούσει ότι όσο μεγαλώνουν μένουν παραπάνω ξύπνια την ημέρα και επειδή είμαι νέα μαμά και δεν έχω εμπειρία σκέφτομαι πότε αλλάζει το παιδι

12 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Γενικα περιπου σε 2 μηνες αλλαζει αυτο!! και στον 1 ετος γενικα ο υπνος γινεται ενας τη μερα μεσημερι 2ωρο και ειναι ολα πιο απλα..εμεις για παραδειγμα 8 μηνων είχαμε καθε μερα το ιδιο προγραμμα ξύπνημα 7-7:30 ύπνος 9:30 με 10:00  μετα 12:00 με 14:00 και 17:30 με 18:00 και μετα υπνο 21:00 με 3 ξυπνηματα για γαλα .

Της φιλενάδας μου το μωρό μόλις μπήκε στον 7ο αργούσε τη μέρα να κοιμηθεί....ίσως είναι στο παιδί μάλλον σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marganto είπε:

Και γω δεν έχω παράπονο είναι πολύ καλός και το βράδυ κοιμάται σερί 9 ώρες χωρίς γάλα....βέβαια κάνουμε και βόλτες και παίζουμε ...απλά έχω ακούσει ότι όσο μεγαλώνουν μένουν παραπάνω ξύπνια την ημέρα και επειδή είμαι νέα μαμά και δεν έχω εμπειρία σκέφτομαι πότε αλλάζει το παιδι

Της φιλενάδας μου το μωρό μόλις μπήκε στον 7ο αργούσε τη μέρα να κοιμηθεί....ίσως είναι στο παιδί μάλλον σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κοριτσια

Σιγουρα είναι κ στο παιδι αλλα καμια φορα νομιζεις  οτι το παιδι δε νυστάζει κ το αφηνεις..τελικα δεν ειναι ετσι νυστάζει κ καλο ειναι να υπαρχει προγραμμα ιδιο καθε μερα.δηλαδη και εγω μπορουσα να μη τα βαλω για υπνο (αντεχανε ) αλλα μετα τα επιανε υπερενταση.οποτε τα «προλαβαινα» & ηταν ηρεμα μετα παντα ..εισαι πολυ τυχερή στο σερι παντως δε το συζητω ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Marganto είπε:

Και γω δεν έχω παράπονο είναι πολύ καλός και το βράδυ κοιμάται σερί 9 ώρες χωρίς γάλα....βέβαια κάνουμε και βόλτες και παίζουμε ...απλά έχω ακούσει ότι όσο μεγαλώνουν μένουν παραπάνω ξύπνια την ημέρα και επειδή είμαι νέα μαμά και δεν έχω εμπειρία σκέφτομαι πότε αλλάζει το παιδι

Της φιλενάδας μου το μωρό μόλις μπήκε στον 7ο αργούσε τη μέρα να κοιμηθεί....ίσως είναι στο παιδί μάλλον σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κοριτσια

εισαι τυχερη.θα δυσκολευτειτε λιγο αν καλοκαιριατικα κοιμαται τοσο συχνα,αλλα τουλ ξεκουραζεστε κ ειναι ηρεμο κ το παιδι

δ ειναι ιδια η στιγμη που συμβαινει αυτο για καθε παιδι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω κοιτάζω να τον βάζω για ύπνο στην ώρα του και αν δεν νυστάζει δεν θα κοιμηθεί δεν θέλω να τον κουράζω.Για βράδυ του δίνω νωρίτερα γαλατάκι και τον κρατάω μισή ωρίτσα μόνο....θα το φτιάξει και μόνος του είναι πολύ καλό παιδάκι 

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2022 at 4:29 ΜΜ, Marganto είπε:

Καλησπέρα σας χθες γίναμε 6 μηνών όμως οι υπνοι ακόμα μέσα στη μέρα είναι 4-5 γιατι νυστάζει στο 2ωρο.Βεβαια τον κρατάω στο τελευταίο γεύμα για να κοιμηθεί μια φορά όμως στεναχωριέμαι που το παιδεύω θέλω να το κάνει μόνος του να κρατιέται λίγο παραπάνω....πείτε μου οι πιο έμπειρες μανουλες πότε αλλάζει αυτό?να έχουμε δηλαδή 3 υπνους μέσα στη μέρα ανά 3ωρο?

Διάβασα την δημοσίευση και λέω τι λέει η κοπελα;;;; Που υπήρχαν μερες στην ηλικία σας που εκανα 8.000 βήματα μεσα στο σπίτι αγκαλιά και κούνημα  για να καταφέρω να τον κοιμησω! Να χαίρεσαι που κοιμάται το παιδακι σου , οταν μεγαλώσει μόνος του θα σταματήσει να κοιμάται τοσο συχνά μην αγχώνεσαι γι αυτο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Καντι είπε:

Διάβασα την δημοσίευση και λέω τι λέει η κοπελα;;;; Που υπήρχαν μερες στην ηλικία σας που εκανα 8.000 βήματα μεσα στο σπίτι αγκαλιά και κούνημα  για να καταφέρω να τον κοιμησω! Να χαίρεσαι που κοιμάται το παιδακι σου , οταν μεγαλώσει μόνος του θα σταματήσει να κοιμάται τοσο συχνά μην αγχώνεσαι γι αυτο.

Όχι μην το ματιαξω έστρωσε γιατί το πρώτο 3 μηνό με τους κολικούς υπέφερε πολύ 3 ώρες κοιμομασταν για βράδυ εναλλάξ με τον άντρα μου ώστε κάποιος να κάθεται με το μωρό και να κοιμηθούμε και λίγο αλλά μετά τον 4ο όλα καλά ησύχασε και το μωρό δεν έχω παράπονο αλλά ακούω από γύρω τι μου λένε φίλες μου και λέω μεγάλωσε και ο δικός μου και θα τους μαζέψει τους υπνους του 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...