Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Καλησπέρα Και πάλι


Recommended Posts

Είχα γράψει πριν λίγες μέρες ότι είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και είχα για κάποιες μέρες ροζ αίμα και λίγο κόκκινο. Εντέλει χθες το βράδυ είχα μια αιμορραγία με δυνατούς πόνους και αρκετά κομμάτια αίματος.Αμεσως κατάλαβα τι είναι.Σημερα έμαθα ότι η κύηση παλινδρομησε.Εχω διαβάσει ότι αυτή η κατάσταση είναι αναπόφευκτη.Το θέμα είναι ότι γυρίζοντας από την γιατρό το μεσημέρι το κόκκινο αίμα σταμάτησε έχοντας τώρα πολύ ελάχιστο ροζ.Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι κάτι που προετοιμάζονταν μέρες ωστόσο αν και δεν ήθελα να το πω στην αρχή έχω τις αμφιβολίες μου για αυτή.Λογω του ότι έχω αλλάξει περιοχή διαμονής λόγο του άνδρα μου μας την σύστησε κάποιος γνωστός.Θελω να πω πως μόνο δύο φορές έχω πάει, δεν υπάρχει εμπιστοσύνη.Αυτο που μου έκανε εντύπωση και με ξένισε είναι ότι από τη στιγμή που της είπα ότι έχω έστω αυτό το ροζ χρώμα στην αρχή μου είπε δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.Χωρις καν να ξέρει τι μπορεί να είναι.και αν όχι να μου δώσει κάποιο φάρμακο έστω να μου πει κάτσε στο κρεβάτι.Ισα ίσα μου είπε ότι και στο κρεβάτι κάτσω δε σημαίνει κάτι.Επισης στο πρώτο ραντεβού στην επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης δε μου είπε να προσέχω κάτι, ακόμα και κάτι πολύ βαρύ να σηκώσω δε παίζει ρόλο.Μου είπε ότι ότι υπάρχει θα αποβληθεί μόνο του σαν να έχω μια βαριά περίοδο, και σε μια βδομάδα να κάνω μια χοριακη.Η ερώτηση μου είναι ότι αφού έχω αποβάλλει και ενώ χθες το βράδυ είχα κανονικά αρκετό αίμα τώρα γιατί εξαφανίστηκε;Από την προηγούμενη Παρασκευή μια έχω ροζ μια κόκκινο,μια πονάω μια όχι.Η αλήθεια είναι ότι στον υπέρηχο δε φάνηκε να υπάρχει κάτι.Υπαρχει περίπτωση μια στο εκατομμύριο να έχει κάνει λάθος;Όχι στο ότι δεν απεβαλα αλλά μήπως ήταν άλλος ο λόγος.Συγνωμη για το κατεβατο τέτοια ώρα.Με μία γνωστή μου που μίλησα έγινε έξαλλη που ενώ είχα αίμα και χωρίς να ξέρουμε από πού προέρχεται δε με συμβούλευσε να κάνω κάτι.Εσεις τι πιστεύετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συνήθως όταν υπάρχει λίγο αίμα ή ροζ στο σκούπισμα λένε να μην κινούμαστε πολύ κ δίνουν utrogestan. Αλλά βέβαια δεν ξέρω αν δίνουν τόσο αρχή. Αν όμως νιώθεις ότι δεν σε καλύπτει να πας σε κάποιον άλλον.

Εν μέρει έχει δίκιο γιατί αν μια εγκυμοσύνη είναι καλή ακόμα κ βάρος να σηκώσεις δεν συμβαίνει κάτι αλλά απ' την άλλη καλό είναι να προσέχουμε. Υπάρχουν όμως κ εγκυμοσύνες που ξεκινάνε με αίμα κ αν δεν προσέξεις υπάρχει περίπτωση να μην εξελιχθούν καλά τα πράγματα.

Σ ευχομαι οπότε είσαι έτοιμη κ το θέλεις να μείνεις πολύ γρήγορα πάλι εγκυουλα!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...