Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Natalia18 είπε:

Μπα δεν παρεξηγώ τα λέω κ εγώ στον εαυτό μου…δεν ξέρω τι πραγματικά με κρατάει κ δεν τον έχω ξαποστείλει ακόμα πίστεψε με! 

Τα ίδια μου λέει κ η κολλητή μου ή να πάρω αποφάση ότι έτσι είναι κ δεν θα αλλάξει ποτέ ή να τον στείλω μια ώρα αρχύτερα! Αλλά όπως κ στον πρώτο μου γάμο θέλω να το φτάσω μέχρι τέλους για να μην μου μείνει κανένα «απωθημένο» ότι υπήρχε κάτι που μπορούσα να κάνω κ δεν το έκανα! Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις πως το λέω…

δεν υπαρχει τιποτα που μπορεις να κανεις, ..το ξερω και το ξέρεις και εσυ, και η κολλητη σου και ολοι οσοι γνωριζουν την περιπτωση... τιποτα δεν μπορεις να κανεις

,... αλλα ΝΑΙ καταλαβαινω απολυτα... πρεπει να ερθει η πλήρωση του χρονου που λέμε,.. να το χωνέψεις καλα,... να μελετησεις τα βηματα σου... να δεις τι θα κανεις αλλα και πως.ειναι δυσκολες καταστασεις. αλλά μέσα σου ξερεις πολύ καλα τι πρεπει να γινει,.. 

  • Μου αρέσει 2

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οπως ειπαν και τα κοριτσια, εισαι ηδη μονη σου. 

Και σε βαθος χρονου θα δεις οτι ειναι για το καλυτερο. Μπορεις φυσικα αν θες να δωσεις μια ευκαιρια. Το αν το αντεχεις και το θες το ξερεις μονο εσυ. Αλλα να εισαι συνειδητοποιημενη. 

Και ακριβως επειδη εχεις περασει πολλα, τοσο μικρη, ηδη 3 παιδια, ηδη διαζυγιο, ηδη απατημενη, πραγματικα αν και δε σε ξερω, σε κανενα ανθρωπο δεν αξιζει τετοια συμπεριφορα. Σου αξιζει ενας ανθρωπος να σε αγαπαει, να σε στηριζει, να σε βοηθαει τοσο πρακτικα οσο και ψυχολογικα.

Το ζευγαρι ειναι απο κοινου συνυπευθυνο σε ολα. Απο τα παιδια και το σπιτι μεχρι τα συναισθηματα. Μονοπλευρα πραγματα ή δεν κρατανε ή σε φτανουν σε τελμα. 

Δε ξερω τι μπορεις να διαχειριστεις και πως μπορεις να τη παλεψεις, αλλα πραγματικα σκεψου τι θα συμβουλευες τη κολλητη σου αν εκεινη περνουσε οσα περνας εσυ. Απο αυτα που λες, αυτος ο ανθρωπος μονο εμποδιο σου εχει σταθει, μονο προβληματα σου εχει δημιουργησει.

Και στη τελικη, εμεις σου λεμε απλα τη γνωμη μας. Ενα ματσο αγνωστες.

Εσυ μετα απο ολα αυτα που εχει κανει, μπορεις να τον κοιτας; να σε αγκαλιαζει; να σου λεει σ αγαπω κ να το πιστευεις; εγω παντως αν ηξερα οτι εχει κανει ολα αυτα οχι να με ακουμπησει ουτε τη σκια του δε θα αντεχα να βλεπω. Θα του ριχνα και μια ροχαλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα αν ξαναδιαβασεις αυτα που γράφεις καταλαβαινεις τι πρεπει να κανεις. Φαντάζομαι οτι το μωρο εσυ το ηθελες... ρώτησες έναν ψεύτη, έναν ανθρώπο με τον οποιο δεν έχετε καμια επικοινωνία,  που σε απάτησε, σε κορόιδεψε που σκεφτόταν Να πάρει τις αποστάσεις του απο εσενα λιγουσ Μήνες πριν , που ειναι κατ εξακολούθηση ψεύτης αν θελει να κανετε οικογένεια.... μαλιςτα..και είπε ναι!!!! Και εσυ τι έκανες;;; Τον πίστεψες.. καλα έκανες και γέννησες το παιδι αλλα πραγματικά ευχομαι να ειναι δίκη σου αποφαδη.. τι προϋποθέσεις είχες για να κανεις οικογένεια με αυτόν ;;;;; Καμια.. δε ξερω τι ψάχνει ο κυριος αυτός..πάντως ειναι ενα άτομο που κοιτάει τον εαυτό του και οχι την οικογένεια του.. αν δεν τον νοιαζει το νεογέννητο φαντάσου ποσο τον νοιάζουν τα μεγαλύτερα παιδακια..Η καταςταςη σου ειναι απλή εχεις τρία παιδια και ειςαι μονη σου.. αποφάσισε πως θα τα μεγαλώσεις.. ο κυριος ειναι απών ..υπάρχουν τρία παιδια που θέλουν σταθερότητα ηρεμία αγάπη και φροντίδα. Ειςαι η μονη που μπορεις να τους τα δώσεις και να τα προστατέψεις . Ειναι προφανές επίσης οτι φοβάσαι τη μανα σου που σε περιμενει στη γωνία. προβλημα της Αν δεν της αρέσουν οι επιλογές σου. Οφείλει να ΔΟΥ πει ήρεμα μια δυο συμβουλές και να μη σε κρίνει. .. αν δε μπορει να σε βοηθήσει εχει κάλως. Αυτο που στην ελλαδα τα ζευγάρια στηρίζονται στους παππούδες ειναι λαθος. Ειςαι μονη σου αλλα ειςαι και δυνατή. Θα τα καταφέρεις.  Οτι και να ξανεις θες βοηθεια απο ψυχολόγο Γιατι επαναλαμβάνεις στο να επιλέγεις συντρόφους αδιάφορους . Κατι σου συμβαίνει και κανεις αυτες τις επιλογές. Όσον αφορά το τριήμερο - τεστ .. σε παρακαλώ τι αιδιες ειναι αυτες εκδρομές παει η οικογένεια να ειναι οοι μαζι να περαςετε όμορφα να μοιραστείτε νέες εμπειριες ..τι να τσεκάρεις άλλωστε.. αν θελει βα κερδίσει χρόνο πανεύκολακι ειναι υα παίξει θέατρο και μετα θα επιστρέψετε πίσω ξαι Αντε παλι τα ίδια. Παρε και τα παιδια μαζι να δεις αν θα ασχοληθεί .. πήγαινε σε έναν ψυχολόγο αυτο χρειαζεςαι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Natalia18 είπε:

Μπα δεν παρεξηγώ τα λέω κ εγώ στον εαυτό μου…δεν ξέρω τι πραγματικά με κρατάει κ δεν τον έχω ξαποστείλει ακόμα πίστεψε με! 

Τα ίδια μου λέει κ η κολλητή μου ή να πάρω αποφάση ότι έτσι είναι κ δεν θα αλλάξει ποτέ ή να τον στείλω μια ώρα αρχύτερα! Αλλά όπως κ στον πρώτο μου γάμο θέλω να το φτάσω μέχρι τέλους για να μην μου μείνει κανένα «απωθημένο» ότι υπήρχε κάτι που μπορούσα να κάνω κ δεν το έκανα! Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις πως το λέω…

Σε αυτο που γραφεις καταλαβαινω απολυτα πως το λες !!! Εχεις δικιο..εξαντλείς τα παντα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...