Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Είμαι 35 ετών και μητέρα 3 παιδιών. Τα 2 μου παιδιά είναι από τον πρώτο γάμο μου κ το 3 που είναι κ 6 μόλις μηνών είναι με τον σύντροφο μου που είμαστε 6 χρόνια μαζί και είναι 2 χρόνια μικρότερος μου. Η σχέση μας ήταν λίγο περίπλοκη όλα αυτά τα χρόνια καθώς δεν υπήρχε πραγματικό δέσιμο από την πλευρά του. Το μωράκι που έχουμε τώρα δεν το επιδιώξαμε και παρόλο που του έδωσα την επιλογή να μην το κρατήσουμε επέλεξε να το κάνουμε κ να προσπαθήσουμε μαζί. Εδώ να σημειώσω ότι λίγους μήνες πριν μείνω έγκυος μου είχε ζητήσει τον χρόνο του γιατί δεν ήξερε αν ήθελε να συνεχίσουμε μαζί ή όχι. Εννοείτε πως υπήρχε άλλη στον ορίζοντα. Επιβεβαιωμένο!
Δεν μετακόμισε απευθείας μαζί μου αλλά όταν είχα μπει ήδη στον 4ο μήνα κύησης. Γενικά είναι άνθρωπος που δεν ασχολείται και με πολλά πολλά ούτε με το σπίτι. Τα έχει φορτώσει όλα σε μένα και εγώ το δέχομαι και δεν παραπονιέμαι γιατί μου αρέσει να τον φροντίζω ειδικά τώρα που είμαι δε άδεια μητρότητας. Το «κακό» έγινε πριν έναν μήνα που άρχισα να υποπτεύομαι ότι υπάρχει άλλη πάλι. Άλλαξε η συμπεριφορά του προς εμένα, ήταν συνεχώς ενεργός στα σόσιαλ τις ώρες που ήταν στην δουλειά, κράταγε συνεχώς το κινητό κοντά του και οι έξοδοι του είχαν γίνει πιο συχνοί με αποτέλεσμα να μην τον νοιάζει αν την επόμενη μέρα θα του κρατήσω μούτρα ή όχι. Εδώ να σημειώσω ότι τις εξόδους αυτές τις ξεκίνησε με το που μετακομίσαμε μαζί γιατί όσα χρόνια μέναμε χώρια με το ζόρι πηγαίναμε για έναν καφέ ή ένα σινεμά. Έκανα λοιπόν την κατινιά να μάθω τον κωδικό του κ δυστυχώς οι υποψίες μου βγήκαν αληθινές. Τον έπιασα ένα πρωινό που ήμασταν μόνοι μας χωρίς να είναι παρών τα μεγάλα μου παιδιά και τον ρώτησα ευθέως. Φυσικά κ τα αρνήθηκε όλα μέχρι που του έδειξα ένα μήνυμα της άλλης γυναίκας που του έλεγε ότι τον αγαπάει. Με το ζόρι μου είπε ότι δεν ήταν κάτι σοβαρό κ μετά από μέρες παραδέχτηκε ότι πιεζόταν με όλα όσα συνέβαιναν,έχει καταλάβει το λάθος του κ ότι έχει τελειώσει μαζί της και θέλει να μεγαλώσουμε το μωρό μαζί. Εγώ όμως δεν πιστεύω τίποτα πια…Δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω πως αυτός ο άνθρωπος με παράταγε μόνη μου τα βράδια κ όντας έγκυος κ λεχώνα με ένα μωρό για να βγαίνει να κάνει την ζωή του με αποτέλεσμα να αφήσει ένα 3ο πρόσωπο να μπει ανάμεσα μας! Δεν το χωράει ο νους μου πραγματικά…Είπα ότι θα του δώσω μια τελευταία ευκαιρία λόγω του μωρού. Τον αγαπάω βέβαια, νιώθω ακόμα ερωτευμένη μαζί του όπως στις αρχές αλλά νιώθω ταυτόχρονα πολύ προδομένη. Φοβάμαι ότι θα ξαναγίνει και ας μου υποσχέθηκε ότι δεν θα υπάρξει άλλη φορά. Βλέπω κ στα μάτια του ότι ούτε αυτός είναι ο ίδιος πλέον. Δεν ξέρω αν είναι από τις τύψεις που νιώθει αλλά φοβάμαι πολύ ότι η προσπάθεια μου αυτή για άλλη μια φορά θα πέσει στο κενό….

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στειλτον οσο ειναι καιρος και ξαναφτιαξε τη ζωη σου..Θα σκάσεις, θα στεναχωρηθεις αλλά θα ηρεμησεις φιλη μου απ αυτη την κατασταση... Ξερω ειναι δύσκολο, αλλα αν εχεις εστω και λίγη βοηθεια απο δικους σου ανθρώπους (γονεις κλπ) , καντο οσο ειναι νωρις...Αν πιεστηκε αυτός με εσενα λεχώνα, με μωρό και αλλα δυο παιδια, με σπιτι ολο πανω σου, τοτε εσυ τι επρεπε να πεις δηλαδη..?. Για μένα η κατάσταση ειναι ηδη τελειωμενη οποτε για το καλο ολων,στειλτον. Φυσικα το παιδακι του μπορει να το μεγαλωσετε μαζι αλλα ο καθένας τη ζωη του. Αυτή είναι η γνώμη μου .

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά βλέποντας τα πράγματα από έξω η σχέση αυτή έχει ημερομηνία λήξης.

Υπάρχουν πολλά ζευγάρια που χωρίζουν παρόλο που στην αρχή ήταν όλα μέλι γάλα, αλλά με τα χρόνια ήρθαν προβλήματα. Εσύ όπως τα λες ότι από την αρχή ήταν περίπλοκη η σχέση κ ότι πριν μείνεις έγκυος είχε ζητήσει χρόνο γιατί δεν ήξερε αν θέλει να είναι μαζί σου πως να κρατήσει? Κ είστε ακόμα πολύ νέοι για να παραμείνετε σε μια σχέση που δεν θα υπάρχει εμπιστοσύνη πια απ' τη μεριά σου. Αν σε απάτησε ήδη 1-2 φορές κ την δεύτερη ενώ ήσουν έγκυος κ λεχώνα πως να μην το κάνει πάλι σε λίγα χρόνια από τώρα?

Κ εσύ είσαι αρκετά νέα ακόμα, εύκολα μπορείς να ξαναφτιαξεις τη ζωή σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να διανοηθω οτι μια γυναικα περναει την εγκυμοσυνη της μονη χωρις στηριξη αγαπη και ενθουσιασμο απο τον/την συντροφο της.

Δεν αξιζει σε καμια. Δε θα πω τα κλισε τυπου αφου το κανε μια θα το ξανακανει κτλ. Αλλα ζουμε στο 2022. Ο εαυτος σου και τα παιδια σου πρεπει να ειναι πανω απ ολους και ολα. Δε σου αξιζει ενας ανθρωπος που δεν εχει την οικογενεια του προτεραιοτητα και σιγουρα δεν αξιζει και στα παιδια σου. Μακρυα και αγαπημενοι. Να κανει ο καθενας τη ζωουλα του και ολα καλα. Θα ειστε παντα γονεις, θα σας δενει ενα παιδι αλλα μεχρι εκει. 

Οι ευκαιριες να δινονται οταν υπαρχει ελπιδα και προσπαθεια. Οχι ψεμα και αδιαφορια. Μπορεις και μονη σου μια χαρα. Δωσε ποδι και αγκαλιασε τα παιδακια σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elle12 είπε:

Δε μπορω να διανοηθω οτι μια γυναικα περναει την εγκυμοσυνη της μονη χωρις στηριξη αγαπη και ενθουσιασμο απο τον/την συντροφο της.

Δεν αξιζει σε καμια. Δε θα πω τα κλισε τυπου αφου το κανε μια θα το ξανακανει κτλ. Αλλα ζουμε στο 2022. Ο εαυτος σου και τα παιδια σου πρεπει να ειναι πανω απ ολους και ολα. Δε σου αξιζει ενας ανθρωπος που δεν εχει την οικογενεια του προτεραιοτητα και σιγουρα δεν αξιζει και στα παιδια σου. Μακρυα και αγαπημενοι. Να κανει ο καθενας τη ζωουλα του και ολα καλα. Θα ειστε παντα γονεις, θα σας δενει ενα παιδι αλλα μεχρι εκει. 

Οι ευκαιριες να δινονται οταν υπαρχει ελπιδα και προσπαθεια. Οχι ψεμα και αδιαφορια. Μπορεις και μονη σου μια χαρα. Δωσε ποδι και αγκαλιασε τα παιδακια σου!


 

 

 

 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα σχόλια σας! Κ οι φίλες μου το ίδιο μου λένε να τον ξαποστείλω αλλά δεν νιώθω πως έχω την δύναμη κ την αντοχή να μεγαλώσω άλλο ένα παιδί μόνη μου. Όταν χώρισα με τον πρώην σύζυγο μου ο γιος μου ήταν μόλις 2,5 ετών κ ήταν όλα πολύ δύσκολα γιατί εγώ δούλευα πολλές ώρες κ εκείνος σχεδόν άφαντος από τις ζωές μας. Είχα βοήθεια από την μαμά μου δεν λέω αλλά με πολύ γκρίνια όλα αυτά τα χρόνια…κ με περιμένει στην γωνία γιατί ακόμα δεν έχει χωνέψει τον χωρισμό μου κ ούτε ήθελε φυσικά να ξαναφτιάξω την ζωή μου πόσο μάλλον το μωρό. Λογικό από την μια γιατί είναι 62 χρόνων αν κ δεν δουλεύει… 
Δεν πιστεύετε δηλαδή ότι θα φέρει καρπούς η ευκαιρία που του δίνω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Natalia18 είπε:


 

 

 

 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα σχόλια σας! Κ οι φίλες μου το ίδιο μου λένε να τον ξαποστείλω αλλά δεν νιώθω πως έχω την δύναμη κ την αντοχή να μεγαλώσω άλλο ένα παιδί μόνη μου. Όταν χώρισα με τον πρώην σύζυγο μου ο γιος μου ήταν μόλις 2,5 ετών κ ήταν όλα πολύ δύσκολα γιατί εγώ δούλευα πολλές ώρες κ εκείνος σχεδόν άφαντος από τις ζωές μας. Είχα βοήθεια από την μαμά μου δεν λέω αλλά με πολύ γκρίνια όλα αυτά τα χρόνια…κ με περιμένει στην γωνία γιατί ακόμα δεν έχει χωνέψει τον χωρισμό μου κ ούτε ήθελε φυσικά να ξαναφτιάξω την ζωή μου πόσο μάλλον το μωρό. Λογικό από την μια γιατί είναι 62 χρόνων αν κ δεν δουλεύει… 
Δεν πιστεύετε δηλαδή ότι θα φέρει καρπούς η ευκαιρία που του δίνω;

δεν μπορει καμια μας να στο πει αυτο

περισσοτερο εσυ που τον ξερεις,τον βλεπεις.εχει αλλαξει κατι;

εσυ εισαι πραγματι ετοιμη να δωσεις κ αλλη ευκαιρια;να το αφησεις πισω;η θα εισαι μαγκωμενη κ με δευτερες σκεψεις παντα;

ισως ενας συμβουλος γαμου να σας βοηθουσε αν θελεις να δωσεις ευκαιρια

μιλας για εναν ανθρωπο που σε απατησε δυο φορες ηδη,σωστα;κ μαλιστα σε ευαισθητες χρονικες περιοδους,κ οταν θα επρεπε να ειστε στα μελια,περιμενωντας το μωρο σας,που συμφωνησε να κρατησετε

μιλας για εναν ανθρωπο που ειχε ζητησει χρονο,κ παντα δ υπηρχε το δεσιμο που ηθελες

δ τα λες κ καλες προυποθεσεις

δ ξερω τι βλεπεις στα ματια του.η αν θελεις να δεις.αν αλλαζει ο ανθρωπος

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω μια unpopular opinion. Δες κατά ποσό είναι αυτό εφικτό για σένα γιατί μόνο εσυ ξέρεις τα δικά σου όρια.

Πρόκειται για έναν άνθρωπο που δε σε σέβεται (σε απαταει έγκυο, λεχώνα κλπ) δε σε σεβόταν (δε δενόταν συναισθηματικά και σου έχει ζητήσει να χωρίσετε) και άρα και ούτε πρόκειται να σε σεβαστεί στο μέλλον. Από αυτή τη σχέση δεν έχεις να κερδίσεις τίποτα πέρα από την κοινωνική σύμβαση να φαίνεστε οικογένεια.

Κοίταξε όμως μήπως έχεις να κερδίσεις ως προς το παιδί. Τι εννοώ? Δες στο σπίτι βοηθάει? Σε ελαφρύνει από βάρη μέσα στην καθημερινότητα? Οικονομικά συνεισφέρει πολύ? Με το παιδί ασχολείται? Αν όλα αυτά τα κάνει ίσως να σε συμφέρει μέχρι να μεγαλώσει λίγο το μικρό να κρατήσεις τη βοήθεια του, αλλά έχοντας επίγνωση ότι μόνο γι αυτο πρόκειται. Η σχέση αν δεν την τελειώσεις εσυ θα την τελειώσει αυτός μια των ημερών όποτε πάρε τα μέτρα σου και απεμπλεξου συναισθηματικά από έναν άνθρωπο που μόνο κακη επιρροή είναι για τα παιδιά σου.

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν βοηθάει σε τπτ στο σπίτι αλλά αυτό είναι και δικό μου φταίξιμο γιατί τον καλό έμαθα από την αρχή της σχέσης μας. Όσο για το μωρό μετά την αποκάλυψη άρχισε να δείχνει περισσότερο ενδιαφέρον αλλά όχι τπτ σπουδαίο…όσο για το οικονομικό κομμάτι δεν θα έλεγα ότι συνεισφέρει ιδιαίτερα! Δεν ξέρω κορίτσια αλήθεια ποιο είναι το πιο σωστό να κάνω… Κανονίσαμε να φύγουμε ένα 3ήμερο οι δυο μας μόνο τώρα κ νομίζω εκει θα φανούν αρκετά πράγματα κ απο πλευράς μου κ απο την δίκη του…

Από πλευράς μου νιώθω ακόμα πολύ προδομένη κ παγωμένη παρόλο που μου είπε ότι δεν προχώρησε σε κάτι παραπάνω μαζί της αλλά αν θέλω το πιστεύω…είδα στην συνομιλία τους ότι η άλλη του είχε στείλει βίντεο(δυστυχως δεν μπορούσαν να το δω) την ώρα που έκανε μπανιο κ αυτός της έλεγε ότι έπρεπε να είναι εκεί μαζί της οποτε δεν ξέρω κατά ποσο ειναι εφικτό να μην είχαν προχωρήσει περαιτέρω τα πράγματα ανάμεσα τους 

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος σε κερατωνε όσο ήσουν έγκυος,σε κερατωσε και μετά,είδες βίντεο που του στέλνει η γκόμενα (καλό τσόκαρο κ αυτό),με το παιδί ήταν ψιλοαδιαφορος,στο σπίτι δε σε βοηθάει και τα περιμενει όλα από σένα,οικονομικά δεν βοηθάει και ιδιαίτερα.. Ε ναι,με τόσα προτερηματα που έχει ο πασάς,πως να τον χωρίσεις μετά? Τέτοιο κελεπουρι δεν το αφήνεις έτσι απλα..

Κορίτσι μου καλο οσο πιο γρήγορα τον ξεφορτωθεις,τόσο καλύτερα για σένα και τα παιδιά σου. Είσαι σίγουρη ότι αυτός ο τύπος είναι το κατάλληλο  πατρικό πρότυπο για τα παιδιά σου? Ο,τι και να σου πούμε εμείς,αν εσύ η ίδια δεν εκτιμήσεις τον εαυτό σου, δυστυχώς δεν πρόκειται να τον χωρίσεις και είναι κρίμα

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Natalia18 είπε:

Όχι δυστυχώς δεν βοηθάει σε τπτ στο σπίτι αλλά αυτό είναι και δικό μου φταίξιμο γιατί τον καλό έμαθα από την αρχή της σχέσης μας. Όσο για το μωρό μετά την αποκάλυψη άρχισε να δείχνει περισσότερο ενδιαφέρον αλλά όχι τπτ σπουδαίο…όσο για το οικονομικό κομμάτι δεν θα έλεγα ότι συνεισφέρει ιδιαίτερα! Δεν ξέρω κορίτσια αλήθεια ποιο είναι το πιο σωστό να κάνω… Κανονίσαμε να φύγουμε ένα 3ήμερο οι δυο μας μόνο τώρα κ νομίζω εκει θα φανούν αρκετά πράγματα κ απο πλευράς μου κ απο την δίκη του…

Από πλευράς μου νιώθω ακόμα πολύ προδομένη κ παγωμένη παρόλο που μου είπε ότι δεν προχώρησε σε κάτι παραπάνω μαζί της αλλά αν θέλω το πιστεύω…είδα στην συνομιλία τους ότι η άλλη του είχε στείλει βίντεο(δυστυχως δεν μπορούσαν να το δω) την ώρα που έκανε μπανιο κ αυτός της έλεγε ότι έπρεπε να είναι εκεί μαζί της οποτε δεν ξέρω κατά ποσο ειναι εφικτό να μην είχαν προχωρήσει περαιτέρω τα πράγματα ανάμεσα τους 

παντως δ νομιζω οτι κ η γνωμη που ειπε η rainbee δ ειναι δημοφιλης.γτ οι περισσοτερες ειπαμε οτι αν θες να δωσεις ευκαιρια να το κανεις,αλλα δ αφησες κ πολυ θετικες εντυπωσεις απο οσα ειπες

ακομη κ αυτο που λεει να το δεις πρακτικα κ χωρις συναισθημα,δ το θεωρω κακο.στο κατω κατω ο,τι κ να πουμε εμεις εσυ ξερεις καλυτερα κατα βαθος.κ αν αντεχεις να μεινεις παλι μονη με 3παιδια.κ οχι μονο οικονομικα.ειναι αλλο να εχεις μονος τις ευθυνες

πιστευω ναι,αν μεινετε οι δυο σας θα καταλαβεις τα συναισθηματα σου.αρκει να μην φαινονται ολα τελεια στις διακοπες,κ στην καθημερινοτητα γυρισετε στα ιδια

αν σαν "συγκατοικος" δ βοηθαει,σαν πατερας δ συμμετεχει πολυ,σαν συντροφο δ το εμπιστευεσαι,τι μενει;

επισης εγραψες οτι η αλλη του εγραψε οτι τον αγαπαει;ετσι πλατωνικα;το βιντεο θα μπορουσε να σταλει κ χωρις να εχουν προχωρησει,αλλα τα σ'αγαπω;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξερω οτι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεμε. Και κατανοω τους προβληματισμους σου. Αλλα απ οσα μας λες, ειτε ειναι στο σπιτι ειτε οχι, ειναι ενα και το αυτο. Δλδ να μου λεγες μενω για οικονομικους λογους γιατι μας συντηρει, να το καταλαβω, να μου λεγες ειναι ο τελειος πατερας και συνεισφερει στα παντα να πω ενταξει. 

Αλλα ρε φιλη, και κερατας και δαρμενος που λενε παει πολυ. Αν ειναι να μεγαλωνεις 3 παιδια και να κυνηγας και να ταιζεις και τον αλλον, ε χεστο. Δωστα ολα στα παιδια σου. Νεο κοριτσι εισαι ακομα, δε χαθηκαν οι αντρες. 

Εγω που δε με ειχε κερατωσει, αλλα ειχαμε χωρισει εις διπλουν, εδωσα και 3η ευκαιρια αλλα  την αρπαξε απο τα μαλλια, μου εξηγησε, μου απολογηθηκε τα λυσαμε τα βρηκαμε και τωρα ειμαστε παντρεμενοι. Δεν ειναι ολα ροδινα, συννεφακια και μονοκεροι, φυσικα ολες οι σχεσεις εχουν τα πανω και τα κατω τους, αλλα αναρωτησου. Αξιζει και παλευεται μια ζωη με αυτον τον ανθρωπο παρων-απων; 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , vikib είπε:

παντως δ νομιζω οτι κ η γνωμη που ειπε η rainbee δ ειναι δημοφιλης.γτ οι περισσοτερες ειπαμε οτι αν θες να δωσεις ευκαιρια να το κανεις,αλλα δ αφησες κ πολυ θετικες εντυπωσεις απο οσα ειπες

ακομη κ αυτο που λεει να το δεις πρακτικα κ χωρις συναισθημα,δ το θεωρω κακο.στο κατω κατω ο,τι κ να πουμε εμεις εσυ ξερεις καλυτερα κατα βαθος.κ αν αντεχεις να μεινεις παλι μονη με 3παιδια.κ οχι μονο οικονομικα.ειναι αλλο να εχεις μονος τις ευθυνες

πιστευω ναι,αν μεινετε οι δυο σας θα καταλαβεις τα συναισθηματα σου.αρκει να μην φαινονται ολα τελεια στις διακοπες,κ στην καθημερινοτητα γυρισετε στα ιδια

αν σαν "συγκατοικος" δ βοηθαει,σαν πατερας δ συμμετεχει πολυ,σαν συντροφο δ το εμπιστευεσαι,τι μενει;

επισης εγραψες οτι η αλλη του εγραψε οτι τον αγαπαει;ετσι πλατωνικα;το βιντεο θα μπορουσε να σταλει κ χωρις να εχουν προχωρησει,αλλα τα σ'αγαπω;

Το σ´αγαπώ ήταν από την δική της πλευρά γιατί τα δικά του τελευταία λόγια ήταν λ ότι θέλει να αφοσιωθεί στο παιδί κ στην οικογένεια του…κ αυτή του απάντησε ότι τώρα ξαφνικά θυμήθηκε ότι έχει οικογένεια;;; 
Εκει να αγιάσει το στόμα της πραγματικά αν κ ξέρω ότι το είπε από κακία πάνω στην πίκρα της .

 

πρίν από 33 λεπτά , Elle12 είπε:

Ξερω οτι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεμε. Και κατανοω τους προβληματισμους σου. Αλλα απ οσα μας λες, ειτε ειναι στο σπιτι ειτε οχι, ειναι ενα και το αυτο. Δλδ να μου λεγες μενω για οικονομικους λογους γιατι μας συντηρει, να το καταλαβω, να μου λεγες ειναι ο τελειος πατερας και συνεισφερει στα παντα να πω ενταξει. 

Αλλα ρε φιλη, και κερατας και δαρμενος που λενε παει πολυ. Αν ειναι να μεγαλωνεις 3 παιδια και να κυνηγας και να ταιζεις και τον αλλον, ε χεστο. Δωστα ολα στα παιδια σου. Νεο κοριτσι εισαι ακομα, δε χαθηκαν οι αντρες. 

Εγω που δε με ειχε κερατωσει, αλλα ειχαμε χωρισει εις διπλουν, εδωσα και 3η ευκαιρια αλλα  την αρπαξε απο τα μαλλια, μου εξηγησε, μου απολογηθηκε τα λυσαμε τα βρηκαμε και τωρα ειμαστε παντρεμενοι. Δεν ειναι ολα ροδινα, συννεφακια και μονοκεροι, φυσικα ολες οι σχεσεις εχουν τα πανω και τα κατω τους, αλλα αναρωτησου. Αξιζει και παλευεται μια ζωη με αυτον τον ανθρωπο παρων-απων; 

Νέο κορίτσι ηλικιακά μπορεί αλλά έχω τραβήξει πολλά όλα αυτά τα χρόνια να τα φέρνω βόλτα όλα μόνη μου γιαυτο ίσως κ δεν Μου κακοφαίνεται πολύ που δεν συμμετέχει στο σπίτι γιατί έτσι είχα συνηθίσει…όλα πάνω μου!!! Και όσα χρόνια ήμασταν μαζί πριν το μωρό το μόνο που αναζητούσα σ’ αυτόν άνθρωπο ήτανε λίγες στιγμές να ξεφεύγω και εγώ από την ρουτίνα κ τα προβλήματα της Καθημερινότητας! Για αυτό έχω θυμώσει τόσο κ τόσο πολύ μαζί του επειδή με έβαλε σε αυτή τη διαδικασία για άλλη μια φορά ενώ πραγματικά δεν ήταν έτοιμος γι’ αυτό

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Natalia18 είπε:

Το σ´αγαπώ ήταν από την δική της πλευρά γιατί τα δικά του τελευταία λόγια ήταν λ ότι θέλει να αφοσιωθεί στο παιδί κ στην οικογένεια του…κ αυτή του απάντησε ότι τώρα ξαφνικά θυμήθηκε ότι έχει οικογένεια;;; 
Εκει να αγιάσει το στόμα της πραγματικά αν κ ξέρω ότι το είπε από κακία πάνω στην πίκρα της .

 

Νέο κορίτσι ηλικιακά μπορεί αλλά έχω τραβήξει πολλά όλα αυτά τα χρόνια να τα φέρνω βόλτα όλα μόνη μου γιαυτο ίσως κ δεν Μου κακοφαίνεται πολύ που δεν συμμετέχει στο σπίτι γιατί έτσι είχα συνηθίσει…όλα πάνω μου!!! Και όσα χρόνια ήμασταν μαζί πριν το μωρό το μόνο που αναζητούσα σ’ αυτόν άνθρωπο ήτανε λίγες στιγμές να ξεφεύγω και εγώ από την ρουτίνα κ τα προβλήματα της Καθημερινότητας! Για αυτό έχω θυμώσει τόσο κ τόσο πολύ μαζί του επειδή με έβαλε σε αυτή τη διαδικασία για άλλη μια φορά ενώ πραγματικά δεν ήταν έτοιμος γι’ αυτό

δεν βλεπω κανενα προτερημα σ αυτον τον ανθρωπο, "με" αυτόν ή "χωρίς",.. εγω βλεπω οτι μονη σου εισαι ουτως ή αλλως. σε απατουσε πριν την εγκυμοσυνη, στη διάρκεια κ τωρα. δεν θα αλλαξει ποτε ! εγγυηση !  για αποκούμπι σε έχει,... να βγαινει να κανει τις βρωμοδουλειες του και να χει ενα σπιτι να γυρνάει οταν θέλει να τα βρισκει ετοιμα. ευκαιριες δωσε οσες θες.... αλλα δε θα αλλαξει τιποτα... το ποιος ειναι το χει δειξει 100%. ή ΕΙΣΑΙ σωστος συντροφος και πατερας ή δεν εισαι. αυτος ανηκει στην ανίατη περιπτωση ! δεν ειναι και δε θα γινει ποτέ ! σου αναγνωρίζω οτι εισαι ηρωίδα παντως ! αμα με προέτρεπε εμενα να το κρατησουμε και μετα εκανε αυτα τα πραματα,... λίγο η ευαισθησια της εγκυμοσυνης λιγο οι ορμονες θα τον ειχα σκοτώσει χαχα
δεν θεωρώ σωστό "να σου πω τι να κανεις", απλα θα σου πω οτι αυτος ο ανθρωπος δεν θα αλλάξει ΠΟΤΕ' ! ή τον κρατας έτσι οπως ειναι -μεχρι να φυγει μονος του- ή τον ξαποστελνεις. θεωρω οτι σου αξιζουν καλυτερα. επισης πιστευω οτι δε θα σου λειψει και πολυ... μονη τα κανεις ολα ουτως ή αλλως... ουδεις αναντικατάστατος, και στην περιπτωση του ειδικά... καλυτερους απο αυτον πολλους μπορεις να βρεις αν το θελησεις καποια στιγμη ! ο τροπος που σε βλεπει αυτος ο ανθρωπος και αυτα που (δε) νοιωθει για σένα ειναι σαφή. ποτέ δεν θα σε "αγαπησει" παραφορα, δε θα σε σεβαστει απολυτα, δε θα σου γινει πιστός.. λυπαμαι πολυ,..  γιατι δε σου αξιζει ολο αυτο. ενας παλιομλκας ειναι (ΣΥΓΝΩΜΗ αλλα δεν αντεξα ! συγνωμη)

υ.γ. εννοείται οτι εχουνε γινει τα παντα μ αυτη τη γυναικα και φανταζομαι και οχι μονο μ αυτη αλλα κ με άλλες κατα καιρους ! 

αξιζεις ΠΟΛΥ καλυτερα και ευχομαι καποια στιγμή να σταθεί καποιος ισαξιος σου αν καταφερεις κ ξεμπλεξεις... ειναι ζορικες καταστασεις αυτες.... παρε το χρονο σου και δες τι μπορεις να διαχειριστεις... 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Natalia18 είπε:

Όχι δυστυχώς δεν βοηθάει σε τπτ στο σπίτι αλλά αυτό είναι και δικό μου φταίξιμο γιατί τον καλό έμαθα από την αρχή της σχέσης μας. Όσο για το μωρό μετά την αποκάλυψη άρχισε να δείχνει περισσότερο ενδιαφέρον αλλά όχι τπτ σπουδαίο…όσο για το οικονομικό κομμάτι δεν θα έλεγα ότι συνεισφέρει ιδιαίτερα! Δεν ξέρω κορίτσια αλήθεια ποιο είναι το πιο σωστό να κάνω… Κανονίσαμε να φύγουμε ένα 3ήμερο οι δυο μας μόνο τώρα κ νομίζω εκει θα φανούν αρκετά πράγματα κ απο πλευράς μου κ απο την δίκη του…

Από πλευράς μου νιώθω ακόμα πολύ προδομένη κ παγωμένη παρόλο που μου είπε ότι δεν προχώρησε σε κάτι παραπάνω μαζί της αλλά αν θέλω το πιστεύω…είδα στην συνομιλία τους ότι η άλλη του είχε στείλει βίντεο(δυστυχως δεν μπορούσαν να το δω) την ώρα που έκανε μπανιο κ αυτός της έλεγε ότι έπρεπε να είναι εκεί μαζί της οποτε δεν ξέρω κατά ποσο ειναι εφικτό να μην είχαν προχωρήσει περαιτέρω τα πράγματα ανάμεσα τους 

Δε σε βοηθαει οικονομικά και δεν εχει να σου δωσει τιποτα συναισθηματικά και δε βοηθαει κ για το μωρο κ σε τι βοηθαει;;; βρε δε πα στο διαολο λεω εγω..;;;απλα θα τον σιχαινομουν μετα απο αυτο ..σορυ που στα λεω ετσι ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Nephele78 είπε:

Δε σε βοηθαει οικονομικά και δεν εχει να σου δωσει τιποτα συναισθηματικά και δε βοηθαει κ για το μωρο κ σε τι βοηθαει;;; βρε δε πα στο διαολο λεω εγω..;;;απλα θα τον σιχαινομουν μετα απο αυτο ..σορυ που στα λεω ετσι ..

Μπα δεν παρεξηγώ τα λέω κ εγώ στον εαυτό μου…δεν ξέρω τι πραγματικά με κρατάει κ δεν τον έχω ξαποστείλει ακόμα πίστεψε με! 

πρίν από 29 λεπτά , elise είπε:

δεν βλεπω κανενα προτερημα σ αυτον τον ανθρωπο, "με" αυτόν ή "χωρίς",.. εγω βλεπω οτι μονη σου εισαι ουτως ή αλλως. σε απατουσε πριν την εγκυμοσυνη, στη διάρκεια κ τωρα. δεν θα αλλαξει ποτε ! εγγυηση !  για αποκούμπι σε έχει,... να βγαινει να κανει τις βρωμοδουλειες του και να χει ενα σπιτι να γυρνάει οταν θέλει να τα βρισκει ετοιμα. ευκαιριες δωσε οσες θες.... αλλα δε θα αλλαξει τιποτα... το ποιος ειναι το χει δειξει 100%. ή ΕΙΣΑΙ σωστος συντροφος και πατερας ή δεν εισαι. αυτος ανηκει στην ανίατη περιπτωση ! δεν ειναι και δε θα γινει ποτέ ! σου αναγνωρίζω οτι εισαι ηρωίδα παντως ! αμα με προέτρεπε εμενα να το κρατησουμε και μετα εκανε αυτα τα πραματα,... λίγο η ευαισθησια της εγκυμοσυνης λιγο οι ορμονες θα τον ειχα σκοτώσει χαχα
δεν θεωρώ σωστό "να σου πω τι να κανεις", απλα θα σου πω οτι αυτος ο ανθρωπος δεν θα αλλάξει ΠΟΤΕ' ! ή τον κρατας έτσι οπως ειναι -μεχρι να φυγει μονος του- ή τον ξαποστελνεις. θεωρω οτι σου αξιζουν καλυτερα. επισης πιστευω οτι δε θα σου λειψει και πολυ... μονη τα κανεις ολα ουτως ή αλλως... ουδεις αναντικατάστατος, και στην περιπτωση του ειδικά... καλυτερους απο αυτον πολλους μπορεις να βρεις αν το θελησεις καποια στιγμη ! ο τροπος που σε βλεπει αυτος ο ανθρωπος και αυτα που (δε) νοιωθει για σένα ειναι σαφή. ποτέ δεν θα σε "αγαπησει" παραφορα, δε θα σε σεβαστει απολυτα, δε θα σου γινει πιστός.. λυπαμαι πολυ,..  γιατι δε σου αξιζει ολο αυτο. ενας παλιομλκας ειναι (ΣΥΓΝΩΜΗ αλλα δεν αντεξα ! συγνωμη)

υ.γ. εννοείται οτι εχουνε γινει τα παντα μ αυτη τη γυναικα και φανταζομαι και οχι μονο μ αυτη αλλα κ με άλλες κατα καιρους ! 

αξιζεις ΠΟΛΥ καλυτερα και ευχομαι καποια στιγμή να σταθεί καποιος ισαξιος σου αν καταφερεις κ ξεμπλεξεις... ειναι ζορικες καταστασεις αυτες.... παρε το χρονο σου και δες τι μπορεις να διαχειριστεις... 

Τα ίδια μου λέει κ η κολλητή μου ή να πάρω αποφάση ότι έτσι είναι κ δεν θα αλλάξει ποτέ ή να τον στείλω μια ώρα αρχύτερα! Αλλά όπως κ στον πρώτο μου γάμο θέλω να το φτάσω μέχρι τέλους για να μην μου μείνει κανένα «απωθημένο» ότι υπήρχε κάτι που μπορούσα να κάνω κ δεν το έκανα! Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις πως το λέω…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...