Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

Λοιπον κοριτσια νομιζω οτι ηρθε η ωρα και εμεις οι μελλουσες μανουλες του δεκεμβριου  να κανουμε την δικη μας ομαδα!περιμενω να γινουμε πολλες κ να λυνουμε καθε απορία μας!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Θεού θέλοντος θα είμαι κι εγώ Μανούλα Δεκεμβρίου 2022. Δευτερη απρόσμενη κύηση μετά από μια εξωσωματική όπου απέκτησα το αγοράκι μου. Περίμενα περίοδο για να ξεκινήσω διαδιακaσία εμβρυομεταφοράς για δεύτερο παιδάκι και συνέβη απροσδόκητα το θαύμα φυσιολογικά. Σήμερα είχα 2η χοριακή που τριπλασιάστηκε! Είnαι πολύ αρχή ακόμα οπότε δεν ξέρω αν θα πάει καλά.. 

@Hope19εσύ κορίτσι μου έχεις κάνει υπέρηχο;

  • Μου αρέσει 6

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα! Θεού θέλοντος θα είμαι κι εγώ Μανούλα Δεκεμβρίου 2022. Δευτερη απρόσμενη κύηση μετά από μια εξωσωματική όπου απέκτησα το αγοράκι μου. Περίμενα περίοδο για να ξεκινήσω διαδιακaσία εμβρυομεταφοράς για δεύτερο παιδάκι και συνέβη απροσδόκητα το θαύμα φυσιολογικά. Σήμερα είχα 2η χοριακή που τριπλασιάστηκε! Είnαι πολύ αρχή ακόμα οπότε δεν ξέρω αν θα πάει καλά.. 

@Hope19εσύ κορίτσι μου έχεις κάνει υπέρηχο;

Γεια σου κοριτσι μου σου ευχομαι τελειομηνη κ υγιη εγκυμοσυνη να εχεις!!! Εκανα ενα υπερηχο πριν 3 μερες ειδα καρδουλα να αναβοσβηνει...την αλλη εβδομαδα θα την ακουσουμε κιολας!!! Κ εμενα νωρις ειναι αλλα αυτη την φορα ειμαι αισιοδοξη..προερχομαι κ εγω απο 2 εμβρυομεταφορες..η 1 διχως εμφυτευση κ η δευτερη τον νοεμβριο που εφτασα ως 8 εβδομαδων κ παλιδρομισε...ειμαι κ με δωρεα ωαριου εγω ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου σου ευχομαι τελειομηνη κ υγιη εγκυμοσυνη να εχεις!!! Εκανα ενα υπερηχο πριν 3 μερες ειδα καρδουλα να αναβοσβηνει...την αλλη εβδομαδα θα την ακουσουμε κιολας!!! Κ εμενα νωρις ειναι αλλα αυτη την φορα ειμαι αισιοδοξη..προερχομαι κ εγω απο 2 εμβρυομεταφορες..η 1 διχως εμφυτευση κ η δευτερη τον νοεμβριο που εφτασα ως 8 εβδομαδων κ παλιδρομισε...ειμαι κ με δωρεα ωαριου εγω ..

Σου εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν αυτή τη φορά κορίτσι μου.  Και γιατί να μην πάνε άλλωστε! Να είσαι αισιόδοξη!!

Μακάρι να μαζευτούμε κι άλλες μελλοντικές μανουλες να τα λέμε! Από συμπτώματα πώς πας;

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειαααα σας κορίτσια! Έχω την δεύτερη χοριακη μου την δευτερα, αν όλα πάνε καλά και αν τα έχω υπολογίσει σωστά και εγώ Δεκέμβρη θα γεννήσω το πρώτο μου μωράκι ❤️❤️❤️ 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Γειαααα σας κορίτσια! Έχω την δεύτερη χοριακη μου την δευτερα, αν όλα πάνε καλά και αν τα έχω υπολογίσει σωστά και εγώ Δεκέμβρη θα γεννήσω το πρώτο μου μωράκι ❤️❤️❤️ 

 

Με το καλό κορίτσι μου!  Περιμένουμε την χοριακη σου τη Δευτέρα! :)


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Γειαααα σας κορίτσια! Έχω την δεύτερη χοριακη μου την δευτερα, αν όλα πάνε καλά και αν τα έχω υπολογίσει σωστά και εγώ Δεκέμβρη θα γεννήσω το πρώτο μου μωράκι ❤️❤️❤️ 

 

Καλως ηρθες στην παρεα μας κοριτσι μου! Καλο διπλασιασμο να εχεις!! Περιμενουμε τα νεα σου!!

6 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Σου εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν αυτή τη φορά κορίτσι μου.  Και γιατί να μην πάνε άλλωστε! Να είσαι αισιόδοξη!!

Μακάρι να μαζευτούμε κι άλλες μελλοντικές μανουλες να τα λέμε! Από συμπτώματα πώς πας;

Απο συμπτωματα εχω μονο κανα 2 μερες που εχω καποιες στιγμες ζαλαδα...κ κατι σιχαμαρες να το πω..αηδιες...ανακατωμα..κατι τετοιο..αλλα δεν διαρκει ευτυχως...εσυ?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Καλως ηρθες στην παρεα μας κοριτσι μου! Καλο διπλασιασμο να εχεις!! Περιμενουμε τα νεα σου!!

Απο συμπτωματα εχω μονο κανα 2 μερες που εχω καποιες στιγμες ζαλαδα...κ κατι σιχαμαρες να το πω..αηδιες...ανακατωμα..κατι τετοιο..αλλα δεν διαρκει ευτυχως...εσυ?

Κι εγώ τα έχω αυτά. Επίσης δύο τρεις μέρες είχα λίγο μπεζ υγρά που ευτυχώς σταμάτησαν. Τώρα πρίστηκε το στήθος μου και πονάει και έχω παρατηρήσει με αηδιάζουν τα γαλακτοκομικά ειδικά το γάλα που το λατρεύω κατά τα άλλα. Έχω και κάτι πονάκια και νιώθω πρισμένη γενικά.. 

Εντωμεταξυ κορίτσια εγώ περίμενα περίοδο την Παρασκευή που μας πέρασε. Είχα κάνει χοριακη την Τετάρτη και ήταν 88 και την Παρασκευή που ήταν η αναμενόμενη περίοδος πήγε 287 τριπλασιάστηκε δηλαδή και ο γιατρός μου είπε πάει σούπερ. Υπολόγισε ο γιατρός ότι θα πάει τουλάχιστον 1200 την Τρίτη αν διπλασιάζεται τουλάχιστον και με έβαλε για υπέρηχο Μ.Τεταρτη για να επιβεβαιώσουμε την κύηση υπερηχογραφικά. Νωρίς είναι νομίζω όμως βρε κορίτσια λογικά θα είμαι 4+5 δεν νομίζω να δούμε και κάτι.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Sisii είπε:

Εγώ από συμπτώματα έχω πρησμένο στηθος και συχνοουρία το βράδυ(δεν ξέρω αν είναι άσχετη με την εγκυμοσύνη) 

Α ναι ναι κι αυτό! Σε μια δυο εβδομάδες αυτό θα γίνει πιο έντονο να ξέρεις! Η συχνοουρία εννοώ!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Α ναι ναι κι αυτό! Σε μια δυο εβδομάδες αυτό θα γίνει πιο έντονο να ξέρεις! Η συχνοουρία εννοώ!

Κι άλλο; Σχεδόν δεν κοιμήθηκα χθες βράδυ με τα πηγαινελα :lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Κι άλλο; Σχεδόν δεν κοιμήθηκα χθες βράδυ με τα πηγαινελα :lol:

Χαχαχα κι εγώ τώρα που σου γράψω είναι η τρίτη φορά που ξυπνάω και σηκώνομαι για τουαλέτα:P

Υπομονή, σκέψου ότι είναι για τα σποράκια μας!! Μεγαλώνει η μήτρα τώρα και πιέζει την κύστη..

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κι εγώ τα έχω αυτά. Επίσης δύο τρεις μέρες είχα λίγο μπεζ υγρά που ευτυχώς σταμάτησαν. Τώρα πρίστηκε το στήθος μου και πονάει και έχω παρατηρήσει με αηδιάζουν τα γαλακτοκομικά ειδικά το γάλα που το λατρεύω κατά τα άλλα. Έχω και κάτι πονάκια και νιώθω πρισμένη γενικά.. 

Εντωμεταξυ κορίτσια εγώ περίμενα περίοδο την Παρασκευή που μας πέρασε. Είχα κάνει χοριακη την Τετάρτη και ήταν 88 και την Παρασκευή που ήταν η αναμενόμενη περίοδος πήγε 287 τριπλασιάστηκε δηλαδή και ο γιατρός μου είπε πάει σούπερ. Υπολόγισε ο γιατρός ότι θα πάει τουλάχιστον 1200 την Τρίτη αν διπλασιάζεται τουλάχιστον και με έβαλε για υπέρηχο Μ.Τεταρτη για να επιβεβαιώσουμε την κύηση υπερηχογραφικά. Νωρίς είναι νομίζω όμως βρε κορίτσια λογικά θα είμαι 4+5 δεν νομίζω να δούμε και κάτι.

Θα δειτε σακο θα δειτε πραγματακια.μην αγχωνεσαι...οχι πολλα..αλλα αυτα που πρεπει θα τα δειτε...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

@Hope19 ελπιζω να δουμε κατι και να περάσω ήρεμο Πάσχα γιατί έχω λίγο άγχος

@Sisii περιμένουμε τη χοριακή σου κορίτσι μου εύχομαι να έχεις καλό διπλασιασμό!

Ευχαριστωω.. τώρα με έπιασε κ εμένα τπ άγχος μου ξαφνικά... το μεσημέρι μου είπαν θα βγει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...