Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Αχ τι ωραία κορίτσι μου μπράβο όλα καλά δηλαδή!! Μπράβο!!! Άντε να περάσουν οι μερες να δω και εγώ ότι όλα είναι καλά… 

εγω δεν έχω καθόλου συμπτώματα κ ανησυχώ λιγάκι…είμαι 4&2 είναι πολύ νωρις να νιωσω κάτι; Πέρα από κάτι ψιλό πονακια  που τα έχω το απόγευμα προς βράδυ κ λίγο κούραση που πάλι αρχίζει το απόγευμα δεν έχω κάτι άλλο…

Κ εγω αυτα ειχα..κατι ψιλοπονακια λιγο κουραση..λιγο το στηθος..αυτα...τωρα εχω κ το λαχανιασμα...μια σκαλα ανεβαινω κ λαχανιαζω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου. Πάντως κι εγώ που έκανα υπέρηχο τόσο νωρίς 4+5 και είδαμε  σάκο περισσότερο άγχος έχω τώρα για τις 4/5 που θα πάω για καρδούλα. Μήπως καλύτερα να πήγαινα τότε μια και καλή. Οπότε κορίτσια μάλλον καλύτερα που θα πάτε πιο μετά να τα δείτε όλα μαζί. Τώρα εγώ σαν κλασσική υπέρ αγχώδης που είμαι φαντάζομαι διάφορα μέχρι τον άλλο υπέρηχο αν όλα θα συνεχίσουν καλα και αν θα ακούσουμε καρδούλα. Τι είναι αυτή η παράνοια που μας πιάνει βρε κορίτσια μου!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Λυπάμαι πολύ για αυτό που σου συνέβη κορίτσι μου διάβασα την ιστορία σου και ανατριχιασα... 

Με το καλό το μωράκι σου κορίτσι μου και όλα να πάνε κατ ευχήν! Σου εύχομαι μια υπέροχη, ανέμελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Πότε πας για υπέρηχο; Ποσων εβδομάδων υπολογίζεις να είσαι;

 

Ειλικρινα σε ευχαριστώ πολύ, μέσα από τηνκαρδιάμου!!!  Ήταν ο,τι χειρότερο μπορεί να βιώσει μια γυναίκα νομίζω, αλλά αν γεννουσα 3 εβδομάδες πιο μετά θα μου το έβαζαν θερμοκοιτίδα, με κίνδυνο να μείνει στη ζωή ένα εγκεφαλικά παράλυτο παιδάκι.. Με αυτό ζω, και λέω να είναι καλά η ψυχούλα, όπου και αν είναι, πως έφυγε για να μην ταλαιπωρηθεί. 

Όσο για το νέο μας μωράκι, η χοριακη δείχνει να πηγαίνει σφαίρα! Βρε παιδιά, 3.285 για 3η ημέρα καθυστέρησης δεν είναι πολύ μεγάλος αριθμός? Ο γιατρός δεν το σχολίασε κάπως βέβαια,  είπε απλα σούπερ! 

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Πάντως κι εγώ που έκανα υπέρηχο τόσο νωρίς 4+5 και είδαμε  σάκο περισσότερο άγχος έχω τώρα για τις 4/5 που θα πάω για καρδούλα. Μήπως καλύτερα να πήγαινα τότε μια και καλή. Οπότε κορίτσια μάλλον καλύτερα που θα πάτε πιο μετά να τα δείτε όλα μαζί. Τώρα εγώ σαν κλασσική υπέρ αγχώδης που είμαι φαντάζομαι διάφορα μέχρι τον άλλο υπέρηχο αν όλα θα συνεχίσουν καλα και αν θα ακούσουμε καρδούλα. Τι είναι αυτή η παράνοια που μας πιάνει βρε κορίτσια μου!

Αχ Κι εμένα μου έβαλε υπέρηχο στις 6 Μαΐου! Πως να περιμένω εγώ μέχρι τότε! Έτσι μου έρχεται να πάω να κάνω κάθε 2 μέρες χοριακη να παρακολουθώ μόνη μου ότι πάει καλά! Λέει δεν έχει νόημα να πάω νωρίτερα και να μην δούμε τίποτα, αλλά εγώ έστω και τον σάκο να έβλεπα θα έπαιρνα χαρά και δύναμη! 

On 21/4/2022 at 7:43 ΠΜ, Rafaela_123 είπε:

Εγώ από τις 5:30 μάτι γαρίδας κ είμαι μια χαρά εννοώ ούτε νύστα  ούτε τίποτα…6:30 ξυπνάω κάθε μέρα για δουλεια αλλά τώρα αυτες τις ημερες από τις 5:30! Αλλά γύρω στις 15:00 ξεκινάνε τα χασμουρητά…χθες σχόλασα πήγα σπίτι κοιμήθηκα 1 ώρα στον καναπέ κ ξανά κοιμήθηκα στις 21:30

Α καλά, η νύστα είναι από άλλο πλανήτη! Δεν υπάρχει! Κοιμάμαι όρθια στην κυριολεξία!Μέχρι και έξω που βγήκαμε για φαγητό, με το που τελείωσε το φαγητό λέω παμε να φύγουμε, άρχισα να χασμουριεμαι, να κλείνουν τα μάτια μου, να με πιάνει εκνευρισμός. Βάζω συνέχεια ξυπνητήρι μην αποκοιμηθω κάπου και δεν φύγω για δουλειά!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κάθε μέρα κ πιο έντονα τα πονακια, Επίσης έχω αναπτύξει έντονη όσφρηση!! Μυρίζομαι πράγματα κ ο ανδρας Μ δε τα μυρίζει 

Και εγώ παρατηρώ την όσφρηση τώρα. Μάλιστα εγώ από τότε που είχα κολλήσει πρώτη φορά κοβιντ(κόλλησα και δεύτερη τον Φλεβάρη), είχα χάσει κατά μεγάλο ποσοστό την όσφρηση και δεν επανηλθε και ξαφνικά τώρα άρχισα να μυρίζω!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Ειλικρινα σε ευχαριστώ πολύ, μέσα από τηνκαρδιάμου!!!  Ήταν ο,τι χειρότερο μπορεί να βιώσει μια γυναίκα νομίζω, αλλά αν γεννουσα 3 εβδομάδες πιο μετά θα μου το έβαζαν θερμοκοιτίδα, με κίνδυνο να μείνει στη ζωή ένα εγκεφαλικά παράλυτο παιδάκι.. Με αυτό ζω, και λέω να είναι καλά η ψυχούλα, όπου και αν είναι, πως έφυγε για να μην ταλαιπωρηθεί. 

Όσο για το νέο μας μωράκι, η χοριακη δείχνει να πηγαίνει σφαίρα! Βρε παιδιά, 3.285 για 3η ημέρα καθυστέρησης δεν είναι πολύ μεγάλος αριθμός? Ο γιατρός δεν το σχολίασε κάπως βέβαια,  είπε απλα σούπερ! 

Αχ Κι εμένα μου έβαλε υπέρηχο στις 6 Μαΐου! Πως να περιμένω εγώ μέχρι τότε! Έτσι μου έρχεται να πάω να κάνω κάθε 2 μέρες χοριακη να παρακολουθώ μόνη μου ότι πάει καλά! Λέει δεν έχει νόημα να πάω νωρίτερα και να μην δούμε τίποτα, αλλά εγώ έστω και τον σάκο να έβλεπα θα έπαιρνα χαρά και δύναμη! 

Α καλά, η νύστα είναι από άλλο πλανήτη! Δεν υπάρχει! Κοιμάμαι όρθια στην κυριολεξία!Μέχρι και έξω που βγήκαμε για φαγητό, με το που τελείωσε το φαγητό λέω παμε να φύγουμε, άρχισα να χασμουριεμαι, να κλείνουν τα μάτια μου, να με πιάνει εκνευρισμός. Βάζω συνέχεια ξυπνητήρι μην αποκοιμηθω κάπου και δεν φύγω για δουλειά!!! 

Ναι κορίτσι μου μέσα στην ατυχία σου ίσως καλύτερα που έγινε έτσι για να μην ταλαιπωρηθεί το μωράκι.

Όντως είναι πολύ μεγάλη η χοριακη σου! Ή θα είχες πιο νωρίς οωρρηξια από ότι υπολόγισες ή μήπως είναι δίδυμα!

Εγώ δεν είμαι υπέρ των πολλών χοριακών ρε συ μου προσδίδουν περισσότερο άγχος. Ειδικά σε τόσο μεγάλες τιμές ξεκινούν και δεν διπλασιάζονται και μπορεί να αγχωθεις χωρίς λόγο. Πάντως εμένα ο γιατρός με είδε και τώρα νωρίς νωρίς και είδαμε σάκο μόνο. Αλλά να σου πω την αλήθεια ίσως προτιμούσα να με έβλεπε μια και καλή 4/5 γιατί κάπως περισσότερο αγχώνομαι τώρα. Κάνω κάτι τρέλες σκέψεις μήπως πάω και δεν έχει μεγαλώσει ο σάκος μήπως δεν δούμε έμβρυο ή μην ακούσουμε καρδούλα. Είμαι λίγο παρανοϊκή το ξέρω! Χαχαχα

πρίν από 35 λεπτά , Sisii είπε:

Και εγώ παρατηρώ την όσφρηση τώρα. Μάλιστα εγώ από τότε που είχα κολλήσει πρώτη φορά κοβιντ(κόλλησα και δεύτερη τον Φλεβάρη), είχα χάσει κατά μεγάλο ποσοστό την όσφρηση και δεν επανηλθε και ξαφνικά τώρα άρχισα να μυρίζω!  

Κι εγώ κορίτσια. Μας έφερε κάτι αρωματικά σαπούνια η κουμπάρα μας και δεν μπορώ να τα μυρίζω. Επίσης άρχισα να έχω άσχετες λιγούρες. Πχ από χθες μου έχει κολλήσει το τζατζίκι.. που ποτέ δεν μου είχε έρθει έτσι στο άσχετο να θέλω να φάω τζατζίκι χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Ναι κορίτσι μου μέσα στην ατυχία σου ίσως καλύτερα που έγινε έτσι για να μην ταλαιπωρηθεί το μωράκι.

Όντως είναι πολύ μεγάλη η χοριακη σου! Ή θα είχες πιο νωρίς οωρρηξια από ότι υπολόγισες ή μήπως είναι δίδυμα!

Εγώ δεν είμαι υπέρ των πολλών χοριακών ρε συ μου προσδίδουν περισσότερο άγχος. Ειδικά σε τόσο μεγάλες τιμές ξεκινούν και δεν διπλασιάζονται και μπορεί να αγχωθεις χωρίς λόγο. Πάντως εμένα ο γιατρός με είδε και τώρα νωρίς νωρίς και είδαμε σάκο μόνο. Αλλά να σου πω την αλήθεια ίσως προτιμούσα να με έβλεπε μια και καλή 4/5 γιατί κάπως περισσότερο αγχώνομαι τώρα. Κάνω κάτι τρέλες σκέψεις μήπως πάω και δεν έχει μεγαλώσει ο σάκος μήπως δεν δούμε έμβρυο ή μην ακούσουμε καρδούλα. Είμαι λίγο παρανοϊκή το ξέρω! Χαχαχα

Κι εγώ κορίτσια. Μας έφερε κάτι αρωματικά σαπούνια η κουμπάρα μας και δεν μπορώ να τα μυρίζω. Επίσης άρχισα να έχω άσχετες λιγούρες. Πχ από χθες μου έχει κολλήσει το τζατζίκι.. που ποτέ δεν μου είχε έρθει έτσι στο άσχετο να θέλω να φάω τζατζίκι χαχαχα

Δίδυμα???? Έλα Παναγία μου! Υπάρχει τέτοια περίπτωση με αυτή την χοριακη??? Ωορρηξια νωρίτερα αποκλείεται να είχα γιατί την παρακολουθούμε με τεστακι. Ααα μου έβαλες ιδέες τώρα χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Δίδυμα???? Έλα Παναγία μου! Υπάρχει τέτοια περίπτωση με αυτή την χοριακη??? Ωορρηξια νωρίτερα αποκλείεται να είχα γιατί την παρακολουθούμε με τεστακι. Ααα μου έβαλες ιδέες τώρα χαχαχα 

Κοίταξε μπορεί και απλά ο οργανισμός σου να ανεβάζει μεγάλες χοριακες αλλά παίζει κι αυτό. Εύχομαι ότι καλύτερο και ότι επιθυμείτε!

Κορίτσια εγώ τις μέρες που περίμενα περίοδο είχα λίγα ροζ και καφέ υγρά περίπου για τρεις μέρες. Σταμάτησαν και σήμερα είδα λίγο βλέννη πάλι κάπως ροζ χρωματισμένη, έχω και κάτι πονάκια. Κουράστηκα σήμερα γτ όπως σας έχω πει έχω και ένα άλλο μικρό μωρό. Ανησυχώ μήπως κάτι δεν πάει καλά. Ουφ

Πάντως παίρνω outrogestan


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εμένα εντόσθια μου τα απαγορεύει κορίτσι μου.   Αλλά ρώτησε το γιατρό σου καλύτερα!

Δεν μου είπε τίποτα τέτοιο όταν μου έδωσε οδηγίες τι να μην τρώω αλλά θα ξαναρωτησω 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!!! Αύριο το πρωί θα πάω για την 1η χοριακη μου!!!! Έχω κάνει κάποια τεστ έχουν δείξει θετικά με αχνη γραμμουλα κ λογικά αν όλα πάνε καλά θα ανήκω κ εγώ στις μανουλες Δεκεμβρίου 2022!!!! ποια είναι η «σωστή» τιμή στην 1η χοριακη που θα έπρεπε να έχω… αν υπάρχει βέβαια σωστή τιμή για αυτό… εννοώ πάνω από 50-60-70 να είμαι χαρούμενη;;;; Γιατί ξέρω πως μετά έχεις το άγχος για να διπλασιαστεί… 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Δεν μου είπε τίποτα τέτοιο όταν μου έδωσε οδηγίες τι να μην τρώω αλλά θα ξαναρωτησω 

Η αλήθεια κορίτσι μου είναι ότι  κάθε γιατρός λέει άλλα. Εμένα έτσι μου είπε. Εννοείται ρώτησε τον γιατρό σου και ότι σου πει.

2 ώρες πρίν, Panagiotakats39 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!!! Αύριο το πρωί θα πάω για την 1η χοριακη μου!!!! Έχω κάνει κάποια τεστ έχουν δείξει θετικά με αχνη γραμμουλα κ λογικά αν όλα πάνε καλά θα ανήκω κ εγώ στις μανουλες Δεκεμβρίου 2022!!!! ποια είναι η «σωστή» τιμή στην 1η χοριακη που θα έπρεπε να έχω… αν υπάρχει βέβαια σωστή τιμή για αυτό… εννοώ πάνω από 50-60-70 να είμαι χαρούμενη;;;; Γιατί ξέρω πως μετά έχεις το άγχος για να διπλασιαστεί… 

Γεια σου κορίτσι μου. Είσαι από εξωσωματική από ότι κατάλαβα; Τι έμβρυα και μετά από πόσες μέρες θα πας για χοριακη; Πάντως να ξέρεις δεν υπάρχει "πρέπει" σε αυτα . Μπορεί να ξεκινήσεις με μεγάλη τιμή αλλά μπορεί και με πιο χαμηλή πχ 40-50 και να διπλασιάζεται μετά και να πηγαίνει μια χαρά. Απλά σε ρωτάω τι μέρας έμβρυα έχεις βάλει και πότε πας για να καταλάβω αν θα πρέπει να έχει ανέβει λίγο παραπάνω ή όχι 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Η αλήθεια κορίτσι μου είναι ότι  κάθε γιατρός λέει άλλα. Εμένα έτσι μου είπε. Εννοείται ρώτησε τον γιατρό σου και ότι σου πει.

Γεια σου κορίτσι μου. Είσαι από εξωσωματική από ότι κατάλαβα; Τι έμβρυα και μετά από πόσες μέρες θα πας για χοριακη; Πάντως να ξέρεις δεν υπάρχει "πρέπει" σε αυτα . Μπορεί να ξεκινήσεις με μεγάλη τιμή αλλά μπορεί και με πιο χαμηλή πχ 40-50 και να διπλασιάζεται μετά και να πηγαίνει μια χαρά. Απλά σε ρωτάω τι μέρας έμβρυα έχεις βάλει και πότε πας για να καταλάβω αν θα πρέπει να έχει ανέβει λίγο παραπάνω ή όχι 

Καλημέρα γλυκιά μου!!!!! Έχω βάλει 2 βλαστοκυστες,… την εμβρυομεταφορα στην έκανα 13/4 κ σήμερα θα πάω για χοριακη!!!!! Έχω κάνει κάποια τεστ κ έχουν βγει θετικά με αχνη γραμμή όποτε πάω πιο ήρεμη… δεν έχω πολλές ελπίδες για να μείνουν κ τα 2 εμβρυα, γιατί η μια βλαστοκύστη ήταν άριστη κ η άλλη πολύ μέτρια… απλά ο γιατρός μου ήθελε να βάλει κ τα 2 για μεγαλύτερες πιθανότητες κύησης! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...