Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πως είστε;;

8 ώρες πρίν, Panagiotakats39 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!!! Αύριο το πρωί θα πάω για την 1η χοριακη μου!!!! Έχω κάνει κάποια τεστ έχουν δείξει θετικά με αχνη γραμμουλα κ λογικά αν όλα πάνε καλά θα ανήκω κ εγώ στις μανουλες Δεκεμβρίου 2022!!!! ποια είναι η «σωστή» τιμή στην 1η χοριακη που θα έπρεπε να έχω… αν υπάρχει βέβαια σωστή τιμή για αυτό… εννοώ πάνω από 50-60-70 να είμαι χαρούμενη;;;; Γιατί ξέρω πως μετά έχεις το άγχος για να διπλασιαστεί… 

Καλώς ήρθες στη παρέα μας!! Δεν έχει απόλυτο σωστό η λάθος νούμερο φτάνει να διπλασιάζεται!! 
εγω πήγα τη 2ηημερα καθυστέρησης κ είχα 737 κ μ είπε να μην κάνω άλλη θα πάμε να το ΔΟυμε τη Πέμπτη που θα είμαι 5&2

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Panagiotakats39 είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου!!!!! Έχω βάλει 2 βλαστοκυστες,… την εμβρυομεταφορα στην έκανα 13/4 κ σήμερα θα πάω για χοριακη!!!!! Έχω κάνει κάποια τεστ κ έχουν βγει θετικά με αχνη γραμμή όποτε πάω πιο ήρεμη… δεν έχω πολλές ελπίδες για να μείνουν κ τα 2 εμβρυα, γιατί η μια βλαστοκύστη ήταν άριστη κ η άλλη πολύ μέτρια… απλά ο γιατρός μου ήθελε να βάλει κ τα 2 για μεγαλύτερες πιθανότητες κύησης! 

Τότε είσαι μια χαρά κορίτσι μου και 50-60 να είναι δλδ. Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε. Και το ότι δεν είναι και οι δύο άριστες δεν σημαίνει κάτι. Πολλές φορές και οι μέτριες βλαστοκύστες πιάνουν.. γιατί μπορεί μια μέτρια βλαστοκύστη πχ να είναι άριστη χρωμοσωματικα και να εμφυτευθεί και να προχωρήσει μια χαρά! Με το καλό μια υπέροχη χοριακη εύχομαι. Πότε θα έχεις αποτελέσματα;

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πως είστε;;

Καλώς ήρθες στη παρέα μας!! Δεν έχει απόλυτο σωστό η λάθος νούμερο φτάνει να διπλασιάζεται!! 
εγω πήγα τη 2ηημερα καθυστέρησης κ είχα 737 κ μ είπε να μην κάνω άλλη θα πάμε να το ΔΟυμε τη Πέμπτη που θα είμαι 5&2

Καλημέρα γλυκιά μου κ σε σένα!!!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!! Μόλις μάθω θα σας γράψω!!!!! Πάω τώρα Ιασώ!!!! Θα μάθω λογικά σήμερα… 

πρίν από 17 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Τότε είσαι μια χαρά κορίτσι μου και 50-60 να είναι δλδ. Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε. Και το ότι δεν είναι και οι δύο άριστες δεν σημαίνει κάτι. Πολλές φορές και οι μέτριες βλαστοκύστες πιάνουν.. γιατί μπορεί μια μέτρια βλαστοκύστη πχ να είναι άριστη χρωμοσωματικα και να εμφυτευθεί και να προχωρήσει μια χαρά! Με το καλό μια υπέροχη χοριακη εύχομαι. Πότε θα έχεις αποτελέσματα;

Πάω τώρα Ιασώ να κάνω την εξέταση!!!! Μου είχαν πει ότι θα μάθω κιόλας σήμερα!!!!! Μόλις έχω νέα θα σας γράψω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Panagiotakats39 είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου κ σε σένα!!!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!! Μόλις μάθω θα σας γράψω!!!!! Πάω τώρα Ιασώ!!!! Θα μάθω λογικά σήμερα… 

Πάω τώρα Ιασώ να κάνω την εξέταση!!!! Μου είχαν πει ότι θα μάθω κιόλας σήμερα!!!!! Μόλις έχω νέα θα σας γράψω!!!!!!

Αντε με το καλό να πάρεις το πολυπόθητο νούμερο! Περιμένουμε νέα σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Panagiotakats39 είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου κ σε σένα!!!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!! Μόλις μάθω θα σας γράψω!!!!! Πάω τώρα Ιασώ!!!! Θα μάθω λογικά σήμερα… 

Πάω τώρα Ιασώ να κάνω την εξέταση!!!! Μου είχαν πει ότι θα μάθω κιόλας σήμερα!!!!! Μόλις έχω νέα θα σας γράψω!!!!!!

Καλή επιτυχία , που είναι σίγουρη....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου καλησπέρα!!!!! Δυστυχώς είναι ασχημα τα νέα… η χοριακη βγήκε 5,5 μόνο! Μου είπε η μαία να συνέχεια τα χάπια κ να πάω ξανά την Τρίτη να κάνω άλλη μια χοριακη μήπως ανεβεί, αλλά ξέρω ότι δεν…! Δυστυχώς αποτύχαμε! 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Panagiotakats39 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!!!!! Δυστυχώς είναι ασχημα τα νέα… η χοριακη βγήκε 5,5 μόνο! Μου είπε η μαία να συνέχεια τα χάπια κ να πάω ξανά την Τρίτη να κάνω άλλη μια χοριακη μήπως ανεβεί, αλλά ξέρω ότι δεν…! Δυστυχώς αποτύχαμε! 

Λυπάμαι πάρα πολύ! Ελπίζω να κάνει την ανατροπή η χοριακη την Τρίτη! Πάντως πρέπει να έγινε η εμφύτευση έτσι φαίνεται. 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Panagiotakats39 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!!!!! Δυστυχώς είναι ασχημα τα νέα… η χοριακη βγήκε 5,5 μόνο! Μου είπε η μαία να συνέχεια τα χάπια κ να πάω ξανά την Τρίτη να κάνω άλλη μια χοριακη μήπως ανεβεί, αλλά ξέρω ότι δεν…! Δυστυχώς αποτύχαμε! 

Υπάρχει ακόμα ελπίδα λογικά για να σου είπε να κάνεις ακόμα μια χοριακη! Εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Panagiotakats39 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!!!!! Δυστυχώς είναι ασχημα τα νέα… η χοριακη βγήκε 5,5 μόνο! Μου είπε η μαία να συνέχεια τα χάπια κ να πάω ξανά την Τρίτη να κάνω άλλη μια χοριακη μήπως ανεβεί, αλλά ξέρω ότι δεν…! Δυστυχώς αποτύχαμε! 

Λυπαμαι πολύ!! Εύχομαι την Τρίτη να αλλάξει προς το καλύτερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Λυπαμαι πολύ!! Εύχομαι την Τρίτη να αλλάξει προς το καλύτερο 

Μπα δεν υπάρχει περίπτωση… ο άντρας μου επιμένει να συνεχίσω, εγώ θεωρώ ότι δεν… αλλά θα του κάνω το χατήρι… είχε κ γενέθλια σήμερα κ ήλπιζε να του έκανα το καλύτερο δώρο στην ζωή του! Αλλά δυστυχώς δεν μας έκατσε!!!! Το μόνο καλό είναι ότι εμφυτεύθηκαν τα έμβρυα… αυτό κρατάω μόνο!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κορίτσια 

Κάνενα σύμπτωμα έχετε ;; Ή είναι νωρίς ακόμα ;; 

Εγώ εκτός από λίγη υπνηλία και άμα κάτσω σε καρέκλα πάνω από μία ώρα λίγο η μέση μου τπτ άλλο 

πρίν από 7 λεπτά , Ellidr είπε:

Ρε κορίτσια 

Κάνενα σύμπτωμα έχετε ;; Ή είναι νωρίς ακόμα ;; 

Εγώ εκτός από λίγη υπνηλία και άμα κάτσω σε καρέκλα πάνω από μία ώρα λίγο η μέση μου τπτ άλλο 

Αα και κάτι περίεργα διάφανα υγρά πότε πότε

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Ρε κορίτσια 

Κάνενα σύμπτωμα έχετε ;; Ή είναι νωρίς ακόμα ;; 

Εγώ εκτός από λίγη υπνηλία και άμα κάτσω σε καρέκλα πάνω από μία ώρα λίγο η μέση μου τπτ άλλο 

Αα και κάτι περίεργα διάφανα υγρά πότε πότε

Εγώ μόνο τη μέση μου και άρχισε το βράδυ λίγο να ξυπνάω για τουαλέτα. Στήθος πρησμένο και πονάει και άμα κουραστω με πιάνουν κάτι πονάκια. Κατά τα άλλα τίποτα άλλο.

Πάντως κορίτσια όσο κι αν νοιώθουμε ότι είμαστε εντάξει πρέπει να προσέχουμε. Εγώ επειδή ενοιωθα μια χαρά ξεθαρεψα πήγα χθες με τις ώρες βόλτα κούνιες και περπάτημα με το παιδάκι μου που είναι 15 μηνών και χθες μετά πονούσα και είδα ροζ υγρά. Ευτυχώς κράτησαν μόνο δύο τρεις ώρες και πήρα οδηγίες από το γιατρό και ξεκουράστηκα και όλα καλά. Πρέπει να προσέχουμε πάρα πολύ και να μην ξεθαρεύουμε στο πρώτο τρίμηνο.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ρε κορίτσια 

Κάνενα σύμπτωμα έχετε ;; Ή είναι νωρίς ακόμα ;; 

Εγώ εκτός από λίγη υπνηλία και άμα κάτσω σε καρέκλα πάνω από μία ώρα λίγο η μέση μου τπτ άλλο 

Αα και κάτι περίεργα διάφανα υγρά πότε πότε

Εμεις είχαμε προγραμματισμένο ταξίδι για το Πάσχα κ όταν το είπα στη γιατρο ν είπε να πάω να μην αγχώνομαι…χθες ταλαιπωρηθήκαμε λίγο πονούσα την κοιλια μου αρκετά κ ως το βράδυ είχα τυμπανισμό, υπνηλία σε αεροπλανο κ λεωφορείο! Έχω αϋπνίες σήμερα ξύπνησα από τις 4:30 προσπάθησα να κοιμηθώ ακόμα λίγο κ κοιμήθηκα για καμία ώρα, ξυπνάω φλατ αλλά τώρα δλδ ένα φούσκωμα το έχω, κ έχω κ πονακια περπατήσαμε παρά πολύ σήμερα αλλά κοιμήθηκα σε λεωφορεία κ καράβι κ τώρα ξανά στο ξενοδοχείο κανένα 2ωρο, κ το χειρότερο μου ότι φάω έστω κ λίγο κάθετε πάνω στο στομάχι κ νιώθω μια δυσφορία! Κανει πολλες ώρες να φύγει αυτό το πραγμα και με πονάει η κοιλια μου…επίσης έχω διάρροια κάθε μέρα, είχα κ πριν το μάθω κ νόμιζα ήταν συνδυασμός νηστείας κ κρυολογήματος…και μυρίζομαι τα πάντα σαν λαγωνικό αλλά ακόμα δε με πιανει  η αηδία 

πρίν από 51 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εγώ μόνο τη μέση μου και άρχισε το βράδυ λίγο να ξυπνάω για τουαλέτα. Στήθος πρησμένο και πονάει και άμα κουραστω με πιάνουν κάτι πονάκια. Κατά τα άλλα τίποτα άλλο.

Πάντως κορίτσια όσο κι αν νοιώθουμε ότι είμαστε εντάξει πρέπει να προσέχουμε. Εγώ επειδή ενοιωθα μια χαρά ξεθαρεψα πήγα χθες με τις ώρες βόλτα κούνιες και περπάτημα με το παιδάκι μου που είναι 15 μηνών και χθες μετά πονούσα και είδα ροζ υγρά. Ευτυχώς κράτησαν μόνο δύο τρεις ώρες και πήρα οδηγίες από το γιατρό και ξεκουράστηκα και όλα καλά. Πρέπει να προσέχουμε πάρα πολύ και να μην ξεθαρεύουμε στο πρώτο τρίμηνο.

Εχεις απόλυτο δίκιο αφού νομίζω ότι θα πάω τουαλέτα κ θα δω ροζ…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εμεις είχαμε προγραμματισμένο ταξίδι για το Πάσχα κ όταν το είπα στη γιατρο ν είπε να πάω να μην αγχώνομαι…χθες ταλαιπωρηθήκαμε λίγο πονούσα την κοιλια μου αρκετά κ ως το βράδυ είχα τυμπανισμό, υπνηλία σε αεροπλανο κ λεωφορείο! Έχω αϋπνίες σήμερα ξύπνησα από τις 4:30 προσπάθησα να κοιμηθώ ακόμα λίγο κ κοιμήθηκα για καμία ώρα, ξυπνάω φλατ αλλά τώρα δλδ ένα φούσκωμα το έχω, κ έχω κ πονακια περπατήσαμε παρά πολύ σήμερα αλλά κοιμήθηκα σε λεωφορεία κ καράβι κ τώρα ξανά στο ξενοδοχείο κανένα 2ωρο, κ το χειρότερο μου ότι φάω έστω κ λίγο κάθετε πάνω στο στομάχι κ νιώθω μια δυσφορία! Κανει πολλες ώρες να φύγει αυτό το πραγμα και με πονάει η κοιλια μου…επίσης έχω διάρροια κάθε μέρα, είχα κ πριν το μάθω κ νόμιζα ήταν συνδυασμός νηστείας κ κρυολογήματος…και μυρίζομαι τα πάντα σαν λαγωνικό αλλά ακόμα δε με πιανει  η αηδία 

Εχεις απόλυτο δίκιο αφού νομίζω ότι θα πάω τουαλέτα κ θα δω ροζ…

Μια από τα ίδια και εγώ 

Οπότε καλά πάμε . Ευτυχώς ροζ δεν έχω δει 

Πιστεύω άμα δω θα λιποθυμησω 

ΧΑΧΑΧΑ

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ellidr είπε:

Μια από τα ίδια και εγώ 

Οπότε καλά πάμε . Ευτυχώς ροζ δεν έχω δει 

Πιστεύω άμα δω θα λιποθυμησω 

ΧΑΧΑΧΑ

 

Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...