Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , Ellidr είπε:

Έχω περάσει πολλά η αλήθεια είναι και όχι μόνο με το θέμα παιδιού 

Αλλά τώρα έχω μια ελπίδα ότι ο Θεός θα με βοηθήσει και εμένα να πάνε όλα  καλά. Εγώ είμαι 4+1 αλλά λόγω εξωσωματικής δεν ξέρω αν μετριέται κάπως αλλιώς 

Ανυπομονώ για την χοριακη μου και σήμερα 

Όλα καλά θα πάνε!! Είναι ευλογημένος μηνας!! Θα περιμένουμε!! Πρώτη χοριακη ή δεύτερη; 

1 ώρα πρίν, Sisii είπε:

Γεια σουυυυ είμαστε ακριβώς μαζίιιι ❤️ 
κ εγώ είμαι 4 και 2 και μάντεψε!!! Την Πέμπτη 28/4 έχω κ εγώ τον πρώτο μου υπέρηχο χαχα

τι καλααααα 

με το καλό και σε εσένααααα

Αχ τελειααα εσυ πόσες χοριακες έκανες;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Ποσο θα είσαι αύριο στον υπέρηχο; 

4+5 ή 4+6 λογικά! Καλημέρα κορίτσι μου..

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας

εμαθα κ εγώ ότι είμαι εγκυος και μάλλον κ εγώ μανούλα του Δεκέμβρη! Εύχομαι σε ολες να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και να περάσει γρήγορα ο καιρός να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!! 
 

Σύμφωνα με το ημερολόγιο μ είμαι 4w&2d εκανα χθες χοριακη πρώτη φορά 737 και θα πάω για υπέρηχο την Πέμπτη 28/4 ανυπομονώ παρά πολύ!! 
 

συμπτωματα δεν έχω τίποτα σχεδόν…όταν είμαι ήρεμη δεν κάνω τίποτα δεν ξέρω αν είναι επειδή το σκέφτομαι ή οντως το νιώθω, είναι ένα μπούκωμα στη κοιλια λες κ έχει κάτι κ θες να το βγάλεις…

Ραφαέλλα μου συγχαρητήρια κι από εδώ τα είπαμε και στο αλλο φορουμ.Αυτο το μπουκωμα το εχω κι εγώ και κατα τα άλλα εχω λιγο εμοχληση στη μέση και πονο στο στηθος. Αλλα εχω να σου πω ότι το στήθος πρίσηκε μετά την καθυστερηση και καθε μέρα και περισσότερο. Τίποτα αλλο κατα τα αλλα.Και κάτι πονακια που ειχα κρατησαν 4-5 μερες. Τωρα νοιωθω μονο τραβηγματα αν κουραστω.

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Συγχαρητήρια Ραφαέλα μου 

Κ εγώ πρώτα ο Θεός θα είμαι μανούλα Δεκεμβρίου 

Το λέω και δε το πιστεύω , πάω σήμερα για δεύτερη χοριακη 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας με τέλειο μήνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια. 

Συγχαρητηρια και σε σενα κοριτσι μου κι εγω ετσι οπως ηρθε αυτο το μωρακι ακομα δεν το εχω πιστεψει!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Όλα καλά θα πάνε!! Είναι ευλογημένος μηνας!! Θα περιμένουμε!! Πρώτη χοριακη ή δεύτερη; 

Αχ τελειααα εσυ πόσες χοριακες έκανες;; 

Δυο έχω κάνει. Την μια την έκανα πολύ νωρίς, γιατί ειδα θετικό τεστ από νωρισ, 3 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο και βγήκε 40 και μετά έκανα άλλη μια μια μέρα μετά την αναμενόμενη περιοδο και πήγε 404. Δεν έχω ιδέα απο αριθμούς χοριακων να πω κάπου εδώ :P

1 ώρα πρίν, Hope.2019 είπε:

4+5 ή 4+6 λογικά! Καλημέρα κορίτσι μου..

Καλημεραααα, σήμερα έχεις τον πρώτο υπέρηχο τι καλααα :wub:

βρε κορίτσια εμένα μια μέρα πονάει πολύ το στηθος και μια όχι, χθες μάλιστα νόμιζα ότι πονούσε πιο πολύ το ένα από το άλλο που δεν πονούσε σχεδόν καθόλου. Επισης η συχνοουρία δειλά δειλά επανέρχεται. Δεν μπορούν να αποφασίσουν τι θέλουν οι ορμόνες μου λογικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Sisii είπε:

Δυο έχω κάνει. Την μια την έκανα πολύ νωρίς, γιατί ειδα θετικό τεστ από νωρισ, 3 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο και βγήκε 40 και μετά έκανα άλλη μια μια μέρα μετά την αναμενόμενη περιοδο και πήγε 404. Δεν έχω ιδέα απο αριθμούς χοριακων να πω κάπου εδώ :P

Καλημεραααα, σήμερα έχεις τον πρώτο υπέρηχο τι καλααα :wub:

βρε κορίτσια εμένα μια μέρα πονάει πολύ το στηθος και μια όχι, χθες μάλιστα νόμιζα ότι πονούσε πιο πολύ το ένα από το άλλο που δεν πονούσε σχεδόν καθόλου. Επισης η συχνοουρία δειλά δειλά επανέρχεται. Δεν μπορούν να αποφασίσουν τι θέλουν οι ορμόνες μου λογικά 

Nαι έτσι είναι και αγχωνόμαστε! Κι εγώ τα ίδια θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη. Όλα έρχονταν και έφευγαν.. Ειδικά το στήθος έκανε τα δικά του χαχαχα:rolleyes:

Αυτό που δεν θυμαμαι είναι οι πόνοι περιόδου τι είχα τότε. Τώρα πάντως είχα 4-5 μέρες πριν την αναμενόμενη και σταματησαν 2 μέρες μετά την καθυστέρηση. Από τότε νοιώθω μόνο ένα ''μπούκωμα'' όπως λεει και η Ραφαέλλα πιο πάνω και που και που τραβήγματα ειδικά όταν παίζω με το πρώτο μου μωρό που είναι 14 μηνών. Σαν να περασαν γρήγορα. Αλλά δεν ξερω και τι ειναι φυσιολογικο γιατι η πρωτη εγκυμοσυνη ηταν απο εξωσωματικη οποτε και λογω των ορμονων και των πολλων φαρμακων ολα τα ενοιωθα σε τεραστιο βαθμο.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , Ellidr είπε:

1137 η δεύτερη χοριακη μου δυο μέρες μετά την πρώτη που ήταν 427

Μπράβο βρε κορίτσι μου πάει σφαίρα :) ποτέ θα πας για υπέρηχο; 
 

εγω βρε κορίτσια λετε να κάνω μια από μόνη μ αύριο; Να μην αγχώνομαι; 

Η πρώτη μ βγήκε 737

Link to comment
Share on other sites

@Rafaela_123 ότι νοιώθεις εσύ καλύτερα... εμένα ας πουμε θα με άγχωνε περισσότερο αν έκανα χοριακές πολλές. Εμένα μου ζήτησε δεύτερη επειδή την πρώτη την είχα κάνει νωρίς και αφού είδε τριπλασιαστηκε δεν ζήτησε άλλη μου έκλεισε κατευθειαν υπέρηχο. Δεν ξέρω εμένα θα με άγχωναν  οι πολλές χοριακές.. Ασε που εχεις πολυ υψηή Ραφαέλλα μου. Αλλά αν εσύ νοιώθεις ότι έτσι θα ηρεμήσεις κάνε!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

@Rafaela_123 ότι νοιώθεις εσύ καλύτερα... εμένα ας πουμε θα με άγχωνε περισσότερο αν έκανα χοριακές πολλές. Εμένα μου ζήτησε δεύτερη επειδή την πρώτη την είχα κάνει νωρίς και αφού είδε τριπλασιαστηκε δεν ζήτησε άλλη μου έκλεισε κατευθειαν υπέρηχο. Δεν ξέρω εμένα θα με άγχωναν  οι πολλές χοριακές.. Ασε που εχεις πολυ υψηή Ραφαέλλα μου. Αλλά αν εσύ νοιώθεις ότι έτσι θα ηρεμήσεις κάνε!

Από την μια νιώθω τέλεια κανένα άγχος για κάποιο λόγο θέλω να άκουω να διαβάζω μόνο θετικά πράγματα κ από την άλλη λεω να δω αν διπλασιάζεται…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

Γεια σας κορίτσια.

Λοιπόν είδαμε σάκο μου είπε που συμβαδίζει με την ηλικία κύησης και έχει εμφυτευθεί σε πολύ καλό σημείο στη μήτρα μάλιστα μακρυά από την καισαρική μου και αυτό είναι πολύ καλό.   Κλείσαμε σε δύο εβδομάδες που θα είμαι 6+5 να ακούσουμε καρδούλα. Έχω άγχος πολύ γιατί γενικά είμαι πολύ αγχώδης άνθρωπος αλλά προς το παρόν μου είπε όλα είναι τέλεια όπως έπρεπε να τα δούμε

9 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Η δεύτερη είναι 13 μέρα από την έμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες

Υπέροχα κορίτσι μου, πιστεύω θα πάει πολύ καλά!!! Πότε έχεις ραντεβού;

10 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Από την μια νιώθω τέλεια κανένα άγχος για κάποιο λόγο θέλω να άκουω να διαβάζω μόνο θετικά πράγματα κ από την άλλη λεω να δω αν διπλασιάζεται…

Εγώ πιστεύω θα προσθέσεις επιπλέον άγχος χωρίς λόγο Ραφαέλα μου. Εγώ θα ακουγα τη γιατρό και δεν θα πήγαινα.  Κι εγώ το είχα σκεφτεί να πάω αλλα δεν πήγα αφού δεν ήθελε ο γιατρός. Γιατί να προσθέσω επιπλέον άγχος ; 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

 

Γεια σας κορίτσια.

Λοιπόν είδαμε σάκο μου είπε που συμβαδίζει με την ηλικία κύησης και έχει εμφυτευθεί σε πολύ καλό σημείο στη μήτρα μάλιστα μακρυά από την καισαρική μου και αυτό είναι πολύ καλό.   Κλείσαμε σε δύο εβδομάδες που θα είμαι 6+5 να ακούσουμε καρδούλα. Έχω άγχος πολύ γιατί γενικά είμαι πολύ αγχώδης άνθρωπος αλλά προς το παρόν μου είπε όλα είναι τέλεια όπως έπρεπε να τα δούμε

Υπέροχα κορίτσι μου, πιστεύω θα πάει πολύ καλά!!! Πότε έχεις ραντεβού;

Εγώ πιστεύω θα προσθέσεις επιπλέον άγχος χωρίς λόγο Ραφαέλα μου. Εγώ θα ακουγα τη γιατρό και δεν θα πήγαινα.  Κι εγώ το είχα σκεφτεί να πάω αλλα δεν πήγα αφού δεν ήθελε ο γιατρός. Γιατί να προσθέσω επιπλέον άγχος ; 

Μου είπε τη Δευτέρα να παρω τηλέφωνο στο ιατρείο να κλείσω ραντεβού 

Λογικά θα με βάλει μέσα στην άλλη βδομάδα αλλά δε ξέρω ακόμα πότε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

 

Γεια σας κορίτσια.

Λοιπόν είδαμε σάκο μου είπε που συμβαδίζει με την ηλικία κύησης και έχει εμφυτευθεί σε πολύ καλό σημείο στη μήτρα μάλιστα μακρυά από την καισαρική μου και αυτό είναι πολύ καλό.   Κλείσαμε σε δύο εβδομάδες που θα είμαι 6+5 να ακούσουμε καρδούλα. Έχω άγχος πολύ γιατί γενικά είμαι πολύ αγχώδης άνθρωπος αλλά προς το παρόν μου είπε όλα είναι τέλεια όπως έπρεπε να τα δούμε

Υπέροχα κορίτσι μου, πιστεύω θα πάει πολύ καλά!!! Πότε έχεις ραντεβού;

Εγώ πιστεύω θα προσθέσεις επιπλέον άγχος χωρίς λόγο Ραφαέλα μου. Εγώ θα ακουγα τη γιατρό και δεν θα πήγαινα.  Κι εγώ το είχα σκεφτεί να πάω αλλα δεν πήγα αφού δεν ήθελε ο γιατρός. Γιατί να προσθέσω επιπλέον άγχος ; 

Καλημέρα!! Πολύ ωραία νέα, μπράβο!!! τωρα θα ξανά πας για την καρδούλα…πωπω!! 
 

και εγώ έτσι σκέφτηκα λεω αν πάω θα αγχωθώ κ αν δεν διπλασιαστεί τι θα κάνω; Θα είμαι μέσα στο άγχος κ λεω καλύτερα να μην κάνω κ ότι θέλει ο θεός! Στην Αγγλία δεν κάνουν καν πρώτη χοριακη κ περιμένουν να γίνουν πόσες εβδομαδες να ακούσουν καρδιά… 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα!! Πολύ ωραία νέα, μπράβο!!! τωρα θα ξανά πας για την καρδούλα…πωπω!! 
 

και εγώ έτσι σκέφτηκα λεω αν πάω θα αγχωθώ κ αν δεν διπλασιαστεί τι θα κάνω; Θα είμαι μέσα στο άγχος κ λεω καλύτερα να μην κάνω κ ότι θέλει ο θεός! Στην Αγγλία δεν κάνουν καν πρώτη χοριακη κ περιμένουν να γίνουν πόσες εβδομαδες να ακούσουν καρδιά… 

Ξυπνάτε κ εσείς από τα αξημερωτα σαν και εμένα ή είστε τπτ φυσιολογικές

Κάθε μέρα 6.30 το μάτι γαρίδα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ellidr είπε:

Ξυπνάτε κ εσείς από τα αξημερωτα σαν και εμένα ή είστε τπτ φυσιολογικές

Κάθε μέρα 6.30 το μάτι γαρίδα

Εγώ από τις 5:30 μάτι γαρίδας κ είμαι μια χαρά εννοώ ούτε νύστα  ούτε τίποτα…6:30 ξυπνάω κάθε μέρα για δουλεια αλλά τώρα αυτες τις ημερες από τις 5:30! Αλλά γύρω στις 15:00 ξεκινάνε τα χασμουρητά…χθες σχόλασα πήγα σπίτι κοιμήθηκα 1 ώρα στον καναπέ κ ξανά κοιμήθηκα στις 21:30

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...