Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μικρό έμβρυο -Sos


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Γενικά ήταν ένα πολύ μικρό μωρό αλλά δεν τον ανησύχησε κάτι. Όταν γεννήθηκε η περίμετρος κεφαλής ήταν 29,5 και 43 πόντους ύψος 

Μια χαρά! Κι εμένα γενική μικρούλα είναι! Στα καλά νέα είναι ότι ανέβηκε θέση από 4 στα 8! Μικρό κεφαλάκι έχει, αλλά γενικά είναι μινιόν! 

Σε ευχαριστώ και πάλι και να σου ζήσει ο λεβέντης!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Motherof5 είπε:

Μια χαρά! Κι εμένα γενική μικρούλα είναι! Στα καλά νέα είναι ότι ανέβηκε θέση από 4 στα 8! Μικρό κεφαλάκι έχει, αλλά γενικά είναι μινιόν! 

Σε ευχαριστώ και πάλι και να σου ζήσει ο λεβέντης!!! 

Μπορεί να είχε και δύσκολη θέση στον προηγούμενο υπέρηχο και να μην ήταν σωστής η μέτρηση. Αφού είναι στην 8 τώρα μια χαρά λοιπόν. Με το καλό κορίτσι μου να την πάρεις αγκαλίτσα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κ εγώ μαμά δύο παιδιών μινιον. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα θέμα αιμάτωσης βέβαια, ήταν iugr η κόρη μου και την γέννησα 34+3 μέρες 1540γρ, όλα εξελίχθηκαν μια χαρά, μόνο που παραμένει 5 χρόνια μετά πολύ μικροκαμωμένη κ αδυνατουλα.

Στην δεύτερη κύηση ο γιος μου πάλι ήταν μικρούλης αλλά επειδή όλα στην μήτρα, αιματωσεις, πλακούντας, αμνιακό ήταν φυσιολογικά δεν ανησύχησε ο γιατρός. Απλά απ' ότι κατάλαβα κάνω μικρά μωρά! Ο γιος μου γεννήθηκε στις 38+4 μέρες 2490γρ και 46 εκατοστά. Τώρα είναι σχεδόν 3, αδυνατουλης κ αυτός κ σε ύψος κάτω απ' τον μέσο όρο, αλλά κ ο άντρας μου δεν έχει κ το πρώτο μπόι οπότε λογικό το βρίσκω!

Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2022 at 10:36 ΜΜ, mama16 είπε:

Είμαι κ εγώ μαμά δύο παιδιών μινιον. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα θέμα αιμάτωσης βέβαια, ήταν iugr η κόρη μου και την γέννησα 34+3 μέρες 1540γρ, όλα εξελίχθηκαν μια χαρά, μόνο που παραμένει 5 χρόνια μετά πολύ μικροκαμωμένη κ αδυνατουλα.

Στην δεύτερη κύηση ο γιος μου πάλι ήταν μικρούλης αλλά επειδή όλα στην μήτρα, αιματωσεις, πλακούντας, αμνιακό ήταν φυσιολογικά δεν ανησύχησε ο γιατρός. Απλά απ' ότι κατάλαβα κάνω μικρά μωρά! Ο γιος μου γεννήθηκε στις 38+4 μέρες 2490γρ και 46 εκατοστά. Τώρα είναι σχεδόν 3, αδυνατουλης κ αυτός κ σε ύψος κάτω απ' τον μέσο όρο, αλλά κ ο άντρας μου δεν έχει κ το πρώτο μπόι οπότε λογικό το βρίσκω!

Να σου ζήσουν! Εμένα τα 2 αγόρια μου ήταν μεγάλα έμβρυα, αλλά είχα κάνει και σάκχαρο στην εγκυμοσύνη. Τώρα, η μικρή ευτυχώς ακολουθεί τη δική της καμπύλη σταθερά τις τελευταίες βδομάδες. Κοιτάξαμε αμνιακα κλπ κι όλα ήταν καλά. Τελευταία φορά είπε ο γιατρός ότι είναι μικρό έμβρυο κι όλα δείχνουν οκ. Μακάρι να φτάσω 37 εβδομάδων κι ας είναι μινιόν. Καλά να είναι τα παιδιά και δεν γίνεται όλα να είναι ίδια κοψια. Κι εγώ 1,60 είμαι και είμαι η πιο ψηλή στο σόι μου, άρα δεν περιμένω να γίνουν τα παιδιά μου μεγάλα ντερεκια. Ο συζυγος 1,80 είναι, νορμαλ τον λες, άλλα όχι και θηρίο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...