Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη ;


Recommended Posts

Είμαι με το αγόρι μου ένα χρόνο η σεξουαλική μας επαφή είναι χωρίς προφύλαξη  έχω καθυστέρηση 5 μέρες δεν ήταν σίγουρος κάποια στιγμή εάν έχει τελειώσει μέσα και στο τέλος της ερωτικής μας επαφής τελείωσε ...υπάρχει περίπτωση να εισήλθε κάτι έστω και λίγο ...έκανα τεστ εγκυμοσύνης στο οποίο η μία γραμμή ήταν παρα πολύ αχνη που μετά βίας μπορούσες να την δεις ...θα ήθελα την γνώμη σας και τι πιστεύετε 

πρίν από 15 λεπτά , Χριστίνα Βενέτη είπε:

Είμαι με το αγόρι μου ένα χρόνο η σεξουαλική μας επαφή είναι χωρίς προφύλαξη  έχω καθυστέρηση 5 μέρες δεν ήταν σίγουρος κάποια στιγμή εάν έχει τελειώσει μέσα και στο τέλος της ερωτικής μας επαφής τελείωσε ...υπάρχει περίπτωση να εισήλθε κάτι έστω και λίγο ...έκανα τεστ εγκυμοσύνης στο οποίο η μία γραμμή ήταν παρα πολύ αχνη που μετά βίας μπορούσες να την δεις ...θα ήθελα την γνώμη σας και τι πιστεύετε 

Και όταν εννοώ τελείωσε εννοώ έξω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσι!

Το ότι είδες έστω και άχνη γραμμή στο τεστ σημαίνει ότι μάλλον είσαι έγκυος (αν έκανες σωστά το τεστ,το αποτέλεσμα να το είδες σε σωστό χρόνο)..Εγώ θα σου πρότεινα αφού έχεις και πέντε μέρες καθυστέρηση να κάνεις μια χοριακη για να είσαι σίγουρη...Να ξέρεις όμως ότι ακόμα και με τον τρόπο που περιγράφεις έχεις πιθανότητες να μείνεις έγκυος,ελάχιστες αλλά υπαρκτές..

Σε τι αποτέλεσμα ελπίζεις?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!

Το ότι είδες έστω και άχνη γραμμή στο τεστ σημαίνει ότι μάλλον είσαι έγκυος (αν έκανες σωστά το τεστ,το αποτέλεσμα να το είδες σε σωστό χρόνο)..Εγώ θα σου πρότεινα αφού έχεις και πέντε μέρες καθυστέρηση να κάνεις μια χοριακη για να είσαι σίγουρη...Να ξέρεις όμως ότι ακόμα και με τον τρόπο που περιγράφεις έχεις πιθανότητες να μείνεις έγκυος,ελάχιστες αλλά υπαρκτές..

Σε τι αποτέλεσμα ελπίζεις?

Το αποτέλεσμα ηταν στην δεύτερη μέρα καθυστέρησης ...είμαι 19 χρόνων και η αλήθεια είναι πως φοβάμαι λίγο οπότε δεν είμαι σίγουρη για το αποτέλεσμα που θέλω να δω 

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω..Κάνε μια χοριακη αν έχεις την δυνατότητα..Είναι ο πιο αξιόπιστος τρόπος για να μάθεις αν όντως είσαι έγκυος..Γίνεται σε μικροβιολογικό εργαστήριο και μαθαίνεις τα αποτελέσματα πολύ σύντομα σε μια με δύο ώρες..Κάνε μια για να ξέρεις..

Και μακάρι να πάρεις την απάντηση που θες.. Είσαι μικρούλα και καταλαβαίνω την αγωνία σου..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χριστίνα Βενέτη είπε:

Το αποτέλεσμα ηταν στην δεύτερη μέρα καθυστέρησης ...είμαι 19 χρόνων και η αλήθεια είναι πως φοβάμαι λίγο οπότε δεν είμαι σίγουρη για το αποτέλεσμα που θέλω να δω 

η αχνη γραμμη δ παυει να δειχνει θετικο

οπωσδηποτε χοριακη συντομα

κ τα βλεπεις ολα μετα

φυσικα υπαρχουν πιθανοτητες εγκυμοσυνης.το τραβηγμα δ ειναι μεθοδος αντισυλληψης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια, 

Είμαι καινούρια στην ομάδα κ θα ήθελα λιγάκι τη γνώμη σας. Προσπαθώ με τον σύζυγό μου εδώ κ περίπου 10 μήνες για παιδάκι. Πρώτη φορά λοιπόν έχω καθυστέρηση 5 ημέρες με σχεδόν σταθερό κύκλο 29-30 ημερών. Έχω κάνει έως σήμερα 4 τεστ εγκυμοσύνης (1 clear blue και 3 IQ test) και ωστόσο ήταν όλα αρνητικά. Ωστόσο η περίοδος είναι ακόμη άφαντη, η θερμοκρασία μου γενικά είναι σταθερή 36,6 ωστόσο τις τελευταίες 10 ημέρες έχω από 36,9-37,3 και νιώθω πρησμένη κοιλιά κ ελάχιστα υγρά. 

Λέτε παρόλα τα αρνητικά τεστ να είμαι έγκυος???? 

Παρακαλώ στείλτε μου τα φώτα σας 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις μια χοριακη γιατί πολλές φορές με τα τεστ δεν βγάζεις άκρη..Μπορεί να είναι ακόμη χαμηλά η ορμόνη και να μην την ανιχνεύουν..

Ίσως πάλι να είναι μια ορμονική αλλαγή που προκαλεί την καθυστέρηση..

Κάνε μια χοριακη που σου εύχομαι να είναι υψηλή!!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Temh είπε:

Γεια σας κορίτσια, 

Είμαι καινούρια στην ομάδα κ θα ήθελα λιγάκι τη γνώμη σας. Προσπαθώ με τον σύζυγό μου εδώ κ περίπου 10 μήνες για παιδάκι. Πρώτη φορά λοιπόν έχω καθυστέρηση 5 ημέρες με σχεδόν σταθερό κύκλο 29-30 ημερών. Έχω κάνει έως σήμερα 4 τεστ εγκυμοσύνης (1 clear blue και 3 IQ test) και ωστόσο ήταν όλα αρνητικά. Ωστόσο η περίοδος είναι ακόμη άφαντη, η θερμοκρασία μου γενικά είναι σταθερή 36,6 ωστόσο τις τελευταίες 10 ημέρες έχω από 36,9-37,3 και νιώθω πρησμένη κοιλιά κ ελάχιστα υγρά. 

Λέτε παρόλα τα αρνητικά τεστ να είμαι έγκυος???? 

Παρακαλώ στείλτε μου τα φώτα σας 

Υπάρχει περίπτωση ενώ είναι αρνητικά τα τεστ να είσαι έγκυος λόγω καθυστερημένης σύλληψης, αλλά υπάρχει κ η περίπτωση να είναι κάποια διαταραχή του κύκλου. Παρόλα αυτά σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα. Αν μπορείς κάνε μια χοριακη για σίγουρα η σήμερα ή αύριο. Πιστεύω θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...