Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Γίνεται να είμαι έγκυος;


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, εύχομαι καλή Αναστάση με υγεία και σύντομα με μωράκια στην αγκαλιά όσων το επιθυμούν❣️❣️❣️ 
Τελευταία μου περιόδος ήταν στης 29 Μαρτίου. Έχω άστατο κύκλο λόγω πολυκυστικών και είναι συνήθως 38-43 ημέρες. Είμαι στην φάση ρύθμισης με τον γυναικολόγο μου. Λίγες ημέρες μετά την περίοδο μου όπου αυτή την φορά δεν είχα σχεδόν καθόλου πόνο ενώ στις προηγούμενες υπέφερα,  στις ημέρες τις ωορρηξίας πρήστηκε το στήθος μου υπερβολικά πολύ και γενικά νιώθω πρησμένη παντού. Αυτό συνεχίζεται μέχρι τώρα όπου συνοδεύεται με κόπωση, κούραση ελάχιστους πόνους περιόδου, καούρες και πόνους στην μέση. Εχθές στον επιτάφιο με το ζόρι προχωρούσα. 
Τώρα είναι η 26η ημέρα. Να σημειώσω πως πριν την περίοδο είχα επαφές μετά όχι έως τις ημέρες που πρήστηκα. Έχει τύχει σε κάποια να ήταν έγκυος με «περίοδο»; Επίσης πριν την περίοδο είχα κάνει υπέρηχο για τυπικό έλεγχο και ήταν όλα άψογα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσωπικά δεν μου έχει συμβεί αλλά έχω διαβάσει για περιπτώσεις που είδαν αίμα ενώ ήταν έγκυες.. Απ'όσο ξέρω έχει μικρότερη διάρκεια από την κανονική περίοδο..Μια έως δύο μέρες..Ίσως να είναι αίμα εμφύτευσης το οποίο εμφανίζεται συνήθως στις μέρες που περιμένουμε περίοδο..

Από την άλλη μπορεί απλά να ήταν μια πιο ελαφριά περίοδος..Στην τελευταία μου περίοδο είχα μόνο μια μέρα αίμα και μετά ελάχιστο καφέ και μετά τίποτα..Ενω συνήθως έχω τρεις τέσσερις μέρες..Αλλα όλα αυτά μπορεί να είναι και ορμονικά..Γιατί δεν κάνεις ένα τέστ?Λογικά θα δείξει εφ'οσον έχει περάσει αρκετός καιρός..

Σου εύχομαι ενα θετικότατο τεστ!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, faithandlove είπε:

Καλησπέρα σας, εύχομαι καλή Αναστάση με υγεία και σύντομα με μωράκια στην αγκαλιά όσων το επιθυμούν❣️❣️❣️ 
Τελευταία μου περιόδος ήταν στης 29 Μαρτίου. Έχω άστατο κύκλο λόγω πολυκυστικών και είναι συνήθως 38-43 ημέρες. Είμαι στην φάση ρύθμισης με τον γυναικολόγο μου. Λίγες ημέρες μετά την περίοδο μου όπου αυτή την φορά δεν είχα σχεδόν καθόλου πόνο ενώ στις προηγούμενες υπέφερα,  στις ημέρες τις ωορρηξίας πρήστηκε το στήθος μου υπερβολικά πολύ και γενικά νιώθω πρησμένη παντού. Αυτό συνεχίζεται μέχρι τώρα όπου συνοδεύεται με κόπωση, κούραση ελάχιστους πόνους περιόδου, καούρες και πόνους στην μέση. Εχθές στον επιτάφιο με το ζόρι προχωρούσα. 
Τώρα είναι η 26η ημέρα. Να σημειώσω πως πριν την περίοδο είχα επαφές μετά όχι έως τις ημέρες που πρήστηκα. Έχει τύχει σε κάποια να ήταν έγκυος με «περίοδο»; Επίσης πριν την περίοδο είχα κάνει υπέρηχο για τυπικό έλεγχο και ήταν όλα άψογα! 

ποτε ακριβως ειχες κανει υπερηχο;σκεφτομαι αν ειχες μεινει πριν οτι μπορει να φαινοταν εστω παχυ ενδομητριο

οταν λες εισαι σε φαση ρυθμισης,παιρνεις καποιο φαρμακο;μηπως αυτο προκαλει τπτ συμπτωματα;

ποτε υπολογιζες ωορρηξια;κ ποτε ειχες επαφες;

καλο πασχα!κ συντομα εγκυουλα!!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, vikib είπε:

ποτε ακριβως ειχες κανει υπερηχο;σκεφτομαι αν ειχες μεινει πριν οτι μπορει να φαινοταν εστω παχυ ενδομητριο

οταν λες εισαι σε φαση ρυθμισης,παιρνεις καποιο φαρμακο;μηπως αυτο προκαλει τπτ συμπτωματα;

ποτε υπολογιζες ωορρηξια;κ ποτε ειχες επαφες;

καλο πασχα!κ συντομα εγκυουλα!!

Σας ευχαριστώ πολύ!!!  Χριστός Ανέστη. 
Όχι έχω κάνει ορμονολογικές έχω πολυκυστικές και προσπαθώ να χάσω βάρος για αρχή, δεν παίρνω όμως κάποια αγωγή ακόμη. Είχα παχύ ενδομήτριο ναι!!! Μου το είπε και ο γιατρός αλλά αυτό δεν συμβαίνει και πριν την αναμενόμενη περίοδο; Είχα επαφές μια φορά αυτό το μήνα, ωορρηξία δυστυχώς λόγω άστατου κύκλου δεν ξέρω πότε ακριβώς κάνω. Αλλά υπέθεσα πως όταν πρήστηκα είχε ξεκινήσει. 

 

16 ώρες πρίν, vikib είπε:

ποτε ακριβως ειχες κανει υπερηχο;σκεφτομαι αν ειχες μεινει πριν οτι μπορει να φαινοταν εστω παχυ ενδομητριο

οταν λες εισαι σε φαση ρυθμισης,παιρνεις καποιο φαρμακο;μηπως αυτο προκαλει τπτ συμπτωματα;

ποτε υπολογιζες ωορρηξια;κ ποτε ειχες επαφες;

καλο πασχα!κ συντομα εγκυουλα!!

 

18 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Προσωπικά δεν μου έχει συμβεί αλλά έχω διαβάσει για περιπτώσεις που είδαν αίμα ενώ ήταν έγκυες.. Απ'όσο ξέρω έχει μικρότερη διάρκεια από την κανονική περίοδο..Μια έως δύο μέρες..Ίσως να είναι αίμα εμφύτευσης το οποίο εμφανίζεται συνήθως στις μέρες που περιμένουμε περίοδο..

Από την άλλη μπορεί απλά να ήταν μια πιο ελαφριά περίοδος..Στην τελευταία μου περίοδο είχα μόνο μια μέρα αίμα και μετά ελάχιστο καφέ και μετά τίποτα..Ενω συνήθως έχω τρεις τέσσερις μέρες..Αλλα όλα αυτά μπορεί να είναι και ορμονικά..Γιατί δεν κάνεις ένα τέστ?Λογικά θα δείξει εφ'οσον έχει περάσει αρκετός καιρός..

Σου εύχομαι ενα θετικότατο τεστ!!

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!! 
Θα κάνω αν υπάρξει καθυστέρηση στην περίοδο που περιμένω! Σας εύχομαι και εσάς αν το επιθυμείτε να είστε!!! Πάντως είναι καλή ημέρα για προσευχές.

17 ώρες πρίν, vikib είπε:

ποτε ακριβως ειχες κανει υπερηχο;σκεφτομαι αν ειχες μεινει πριν οτι μπορει να φαινοταν εστω παχυ ενδομητριο

οταν λες εισαι σε φαση ρυθμισης,παιρνεις καποιο φαρμακο;μηπως αυτο προκαλει τπτ συμπτωματα;

ποτε υπολογιζες ωορρηξια;κ ποτε ειχες επαφες;

καλο πασχα!κ συντομα εγκυουλα!!

Είχα κάνει υπέρηχο περίπου 10 μέρες πριν την τελευταία μου περίοδο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , faithandlove είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ!!!  Χριστός Ανέστη. 
Όχι έχω κάνει ορμονολογικές έχω πολυκυστικές και προσπαθώ να χάσω βάρος για αρχή, δεν παίρνω όμως κάποια αγωγή ακόμη. Είχα παχύ ενδομήτριο ναι!!! Μου το είπε και ο γιατρός αλλά αυτό δεν συμβαίνει και πριν την αναμενόμενη περίοδο; Είχα επαφές μια φορά αυτό το μήνα, ωορρηξία δυστυχώς λόγω άστατου κύκλου δεν ξέρω πότε ακριβώς κάνω. Αλλά υπέθεσα πως όταν πρήστηκα είχε ξεκινήσει. 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!! 
Θα κάνω αν υπάρξει καθυστέρηση στην περίοδο που περιμένω! Σας εύχομαι και εσάς αν το επιθυμείτε να είστε!!! Πάντως είναι καλή ημέρα για προσευχές.

Είχα κάνει υπέρηχο περίπου 10 μέρες πριν την τελευταία μου περίοδο! 

ναι πραγματι.10μερες πριν λογικο να ηταν παχυ το ενδομητριο

απλα αν πραγματι εμεινες στον προηγουμενο κυκλο,πριν την "περιοδο",καλο ειναι να το ξερεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...