Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια . Στις 19/4 ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος  με κάποια τεστ.. Αλλά η χαρά μου κόπηκε απότομα .. Από Μ Παρασκευή είχα λίγο καφέ αίμα  και από χθες το βράδυ κόκκινο σαν περιόδου στο σκούπισμα συν κάποια πηγματα . Έπαθα σοκ , πήγα το πρωί στη γυναικολόγο μου είπε ότι βλέπει σάκκο χωρίς έμβρυο επειδή  είναι μικρή ακόμα η κύηση και να μην σκέφτομαι αρνητικά  .. και μου έγραψε προγεστερονη  και φολικο οξύ και θα με ξαναδεί την άλλη Παρασκευή … Είμαι σε χαλια ψυχολογική κατάσταση και πιστεύω είναι αποβολή .. Θα ήθελα τις γνώμες σας και τις προσωπικές σας εμπειριες . Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/4/2022 at 10:19 ΜΜ, Stacy123 είπε:

Γεια σας κορίτσια . Στις 19/4 ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος  με κάποια τεστ.. Αλλά η χαρά μου κόπηκε απότομα .. Από Μ Παρασκευή είχα λίγο καφέ αίμα  και από χθες το βράδυ κόκκινο σαν περιόδου στο σκούπισμα συν κάποια πηγματα . Έπαθα σοκ , πήγα το πρωί στη γυναικολόγο μου είπε ότι βλέπει σάκκο χωρίς έμβρυο επειδή  είναι μικρή ακόμα η κύηση και να μην σκέφτομαι αρνητικά  .. και μου έγραψε προγεστερονη  και φολικο οξύ και θα με ξαναδεί την άλλη Παρασκευή … Είμαι σε χαλια ψυχολογική κατάσταση και πιστεύω είναι αποβολή .. Θα ήθελα τις γνώμες σας και τις προσωπικές σας εμπειριες . Ευχαριστώ πολύ 

Καλησπέρα και με το καλό!!! Στην κόρη μου είχα αίμα από την αρχή,σταμάτησε κ μετα ξανά πάλι πριν την αυχενική. Όλα πήγαν μια χαρά. Μου έδωσε ο γιατρός προγεστερόνη τρεις φορές την ημέρα.

Αφού ο γιατρός σου  σου είπε να μην ανησυχείς,προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά. Συμβαίνει συχνά η αλήθεια είναι,ειδικά στο πρώτο τρίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις .. Δυστυχώς τα χάπια δεν περιόρισαν το αίμα , είναι λες και μου έρχεται περίοδος . Κόκκινο με κάποια πηκτά στοιχεία .. Και πόνους ..

Εσείς όταν λέτε είχατε αίμα , εννοείται τέτοιου είδους ; Η καφέ ; 
Έχω πεθάνει από τη στενοχώρια μου ..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Stacy123 είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις .. Δυστυχώς τα χάπια δεν περιόρισαν το αίμα , είναι λες και μου έρχεται περίοδος . Κόκκινο με κάποια πηκτά στοιχεία .. Και πόνους ..

Εσείς όταν λέτε είχατε αίμα , εννοείται τέτοιου είδους ; Η καφέ ; 
Έχω πεθάνει από τη στενοχώρια μου ..

Είχα καφέ από τις πρώτες μέρες τις καθυστέρησης,αφού νόμιζα ότι θα μου έρθει περίοδος. Αίμα κόκκινο και πηγματα είχα αργότερα ,πριν την αυχενική,γύρω στην 11η εβδομάδα. Στην περίπτωση μου οφειλόταν στον πλακούντα που ήταν πολύ χαμηλά. 

Μίλησες με τον γιατρό σου;θα πας να σε δει;τι σε συμβούλεψε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα σήμερα στη γιατρό και μου επιβεβαίωσε ότι απέβαλα. Είμαι χαλια συναισθηματικά και έχω τρομερούς  πόνους .

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας !!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...