Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Διεργεση με χαπια


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.Ειναι η πρώτη φορά που γράφω και θα ήθελα την βοήθεια σας. Προσπαθούμε με τον άντρα μου για παιδάκι ενα μισή χρόνο χωρίς επιτυχία...Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και όλες μέχρι πρόσφατα είχαν βγει καλές.. Έτσι καταφύγαμε σε γιατρό εξωσωματιστη για να δουμε τι ακριβώς συμβαίνει και εάν πρέπει να προχωρήσουμε πιο επεμβατια.Με τα πολλά καταλήξαμε στο έχω πολύκυστικες και ξεκινήσαμε με χάπια femara και ovitrelle για την ωορρηξία και τώρα περιμένω να δω εάν θα αδιαθετησω η όχι.Θελω να ρωτήσω λοιπόν εάν είχε κάποια κοπέλα επιτυχία με αυτή τη μέθοδο και εάν υπάρχει πιθανότητα καθυστερησης χωρίς να οφείλεται σε εγκυμοσύνη πχ να φταίνε τα φάρμακα.Συγγνωμη για το μακροσκελές μήνυμα! Οποία εμπειρία και γνώση θα ήταν πολύ βοηθητική.

Επεξεργάστηκαν by Ελενακι91
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Kαλησπέρα Ελενάκι, ελπίζω να πήγαν ολα πολύ καλά! Μου μίλησε και εμενα η γιατρός μου για  το femara και είπαμε να το δοκιμάσουμε τον επόμενο μηνα. Έχω κ εγώ πολυκυστικές,και προσπαθούμε και εμεις ενάμιση χρονο σχεδον. Εαν θέλεις πες μου για την εμπειρία σου.

Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2022 at 10:52 ΜΜ, Μaka είπε:

Kαλησπέρα Ελενάκι, ελπίζω να πήγαν ολα πολύ καλά! Μου μίλησε και εμενα η γιατρός μου για  το femara και είπαμε να το δοκιμάσουμε τον επόμενο μηνα. Έχω κ εγώ πολυκυστικές,και προσπαθούμε και εμεις ενάμιση χρονο σχεδον. Εαν θέλεις πες μου για την εμπειρία σου.

Καλησπέρα! Έκανα άλλη μια προσπάθεια με femara αλλά δεν κατάφερα να φτιάξω ωάριο οπότε πήγε τσάμπα αυτός ο μήνας.Αυτον τον μήνα προσπάθησα με serpafar.Εγιναν δύο ωάρια ,έκανα και την ovitrelle του Αγίου Πνεύματος, κάναμε και τις προσπαθείς μας και τ τα περιμένω να δω αν θα έχουμε ευχάριστα νέα ..μακάρι πραγματικά γιατί το θέλουμε πάρα πολύ! Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!!!! Ο,τι απορία έχεις πες μου να σε βοηθήσω όσο μπορώ!

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2022 at 11:07 PM, Ελενακι91 said:

Καλησπέρα! Έκανα άλλη μια προσπάθεια με femara αλλά δεν κατάφερα να φτιάξω ωάριο οπότε πήγε τσάμπα αυτός ο μήνας.Αυτον τον μήνα προσπάθησα με serpafar.Εγιναν δύο ωάρια ,έκανα και την ovitrelle του Αγίου Πνεύματος, κάναμε και τις προσπαθείς μας και τ τα περιμένω να δω αν θα έχουμε ευχάριστα νέα ..μακάρι πραγματικά γιατί το θέλουμε πάρα πολύ! Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!!!! Ο,τι απορία έχεις πες μου να σε βοηθήσω όσο μπορώ!

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!! Εύχομαι από καρδιας να πάνε ολα πολύ καλα και σε λίγες μερες να έχεις ενα θετικό αποτέλεσμα!!! Θα τα συζητησω μ εγω ξανά με τον γιατρο μου και θα αποφασισω πως θα προχωρησουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσι μου ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με πολυκυστικες κ ο εξωσωματικος μου προτεινε τα φεμαρα.εκανα ενα φυσικο κυκλο μονη μου εννοειται ηταν αδειο το ωοθυλακιο κ στο επομενο ξεκιναω φεμαρα.μακαρι να κανει κατι αυτη η μεθοδος δεν θελω να παω σε κανονικη διεγερση.αν ειχε καμιε κοπελα επιτυχια μηπως παρουμε θαρρος!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Προσπαθώ εδώ και τρία χρόνια να μείνω έγκυος. Αφού δεν τα καταφέραμε με τον φυσιολογικό τρόπο είπαμε να προχωρήσουμε σε σπερματεγχυση.

Ο κύκλος μου είναι σταθερός δεν έχω ποτέ καθυστέρηση. Διαρκεί 24 με 25 ημέρες. 

Πήρα για 5 ημέρες σερπαφαρ και έκανα και μια ένεση οβιτρελ. 

Έχω καθυστέρηση 5 ημερών.

Υπάρχει περίπτωση το σερπαφαρ να προκαλέσει καθυστέρηση? 

Είναι η πρώτη φορά που το παίρνω.

Έκανα β χοριακη στις 12 μέρες μετά την σπερματεγχυση και βγήκε αρνητική.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...