Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Πτώση χοριακης


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Stacy123 είπε:

Μου είπε να αφήσω έναν κύκλο σίγουρα και μετά να ξεκινήσουμε  … Είχα και εγώ το ίδιο άγχος με εσένα , μήπως δεν έχω καθάρισει και χρειαστώ επέμβαση … όλα μια χαρά θα είναι θα δεις .

Γενικά σε καταλαβαίνω φουλ γιατί είμαστε σχεδόν στην ίδια δύσκολη θέση … 

Θετική σκέψη όσο μπορούμε :) 

Ναι όντως μιλώντας με κοπέλες που περνάνε το ίδιο σίγουρα υπάρχει περισσότερη κατανόηση! 
περιμένω τη Δευτέρα να με δει για να μου λύσει και τις απορίες μου για όλο αυτό γιατί από το τηλέφωνο δεν μπορούσα να ρωτήσω όσα ήθελα!!

θετική σκέψη και όλα θα γίνουν! Από τη μια είμαι αρνητική αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι απλά έτυχε και την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια!! σκεφτόμουν εδώ και μέρες να μπώ και εγώ στην ομάδα και τελικά σήμερα το πήρα απόφαση. 

12/4 έκανα και ε΄γω απόξεση :-( ακόμα δεν το πιστεύω ότι δεν τα κατάφερα.. μου είπε ο γιατρός για δυο εβδομάδες να μην έρθω σε επαφή.έπειτα πήγα να με δεί ότι καθάρισα και μου είπε ότι πλέον μπορώ...... 

κάθε μέρα μπαίνω και διαβάζω παρόμοιες ιστορίες και συνέχεια κάνω αναζήτηση στο ίντερνετ για διάφορα.

περιμένω να αδιαθετήσω αλλα τίποτα ακόμα. την προυγούμενη εβδομάδα είχα κάποιες φορές δυνατούς πόνους για 3 μέρες περίπου και απο το σάββατο τίποτα πλέον. Το σάββατο απλά είχα λίγα καφέ υγρά και τπτ άλλο. έκανα χοριακή και βγήκε 3,09. 

πόσες μέρες μετά την απόξεση αδιαθετήσατε;;;; υπάρχει ενδεχόμενο εγκυμοσύνης;;;;;; 

Τι άγχος και αυτό........κάθε μέρα το μυαλό μου εκεί...... 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

καλησπέρα κορίτσια!! σκεφτόμουν εδώ και μέρες να μπώ και εγώ στην ομάδα και τελικά σήμερα το πήρα απόφαση. 

12/4 έκανα και ε΄γω απόξεση :-( ακόμα δεν το πιστεύω ότι δεν τα κατάφερα.. μου είπε ο γιατρός για δυο εβδομάδες να μην έρθω σε επαφή.έπειτα πήγα να με δεί ότι καθάρισα και μου είπε ότι πλέον μπορώ...... 

κάθε μέρα μπαίνω και διαβάζω παρόμοιες ιστορίες και συνέχεια κάνω αναζήτηση στο ίντερνετ για διάφορα.

περιμένω να αδιαθετήσω αλλα τίποτα ακόμα. την προυγούμενη εβδομάδα είχα κάποιες φορές δυνατούς πόνους για 3 μέρες περίπου και απο το σάββατο τίποτα πλέον. Το σάββατο απλά είχα λίγα καφέ υγρά και τπτ άλλο. έκανα χοριακή και βγήκε 3,09. 

πόσες μέρες μετά την απόξεση αδιαθετήσατε;;;; υπάρχει ενδεχόμενο εγκυμοσύνης;;;;;; 

Τι άγχος και αυτό........κάθε μέρα το μυαλό μου εκεί...... 

Καλησπέρα! Λυπάμαι για αυτό πέρασες! 
ειχα και εγώ την αποβολή πριν μια εβδομάδα, ωστόσο η περίοδος μου ήρθε μετά από λίγες μέρες! Και σήμερα θα με δει ο γιατρός αν έχω καθαρίσει! 
Οπότε γενικα δεν γνωριζω πολλά πράγματα για να σε βοηθήσω δυστυχώς! Ελπίζω όμως σύντομα να έχεις το μωράκι που επιθυμείς!

Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2022 at 5:09 PM, Hlianaa said:

Καλησπέρα! Λυπάμαι για αυτό πέρασες! 
ειχα και εγώ την αποβολή πριν μια εβδομάδα, ωστόσο η περίοδος μου ήρθε μετά από λίγες μέρες! Και σήμερα θα με δει ο γιατρός αν έχω καθαρίσει! 
Οπότε γενικα δεν γνωριζω πολλά πράγματα για να σε βοηθήσω δυστυχώς! Ελπίζω όμως σύντομα να έχεις το μωράκι που επιθυμείς!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..ΕΓΩ ΕΚΛΕΓΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......:-(:-( ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΠΟΣΟ ΗΣΟΥΝ;; 

ΕΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ..ΑΠΟ ΤΗΣ 12/04 ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΞΕΣΗ, ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ... ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ. ΜΟΥ ΕΙΜΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝ ΑΡΓΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ... 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΗΛΙΑΝΑ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..ΕΓΩ ΕΚΛΕΓΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......:-(:-( ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΠΟΣΟ ΗΣΟΥΝ;; 

ΕΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ..ΑΠΟ ΤΗΣ 12/04 ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΞΕΣΗ, ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ... ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ. ΜΟΥ ΕΙΜΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝ ΑΡΓΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ... 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΗΛΙΑΝΑ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!

 

Καλησπέρα! Εγώ στην 5η εβδομάδα ήμουν αλλά είχα προλάβει να δω μόνο τον σάκο και νομίζω δεν πρόλαβε καν να αναπτυχθεί κάτι!

Εγώ έχω κανονικά αίμα εδώ και μέρες ακόμη και ο γιατρός που έδωσε χάπια και αντιβίωση μήπως γλιτώσω την απόξεση! Δεν ξέρω αν θα ήταν καλό να κάνω ή όχι αλλά θα με ξανά δει σε λίγες μέρες για σίγουρα! 

Υπομονή και θετική σκέψη και όλα θα έρθουν στην ώρα τους!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τωρα ανακαλυψα αυτό το ποστ. Άλλη μια στην παρέα, εμεις είδαμε την 5η εβδομαδα και 5 μέρες οτι είχαμε μόνο σάκο. 

Επειτα απο 2 εβδομάδες, δεν ειχαμε καμία εξέλιξη, κάναμε απόξεση. Στον υπέρηχο πριν την απόξεση είδαμε ότι ειχε αρχίσει η αποκόλληση. Σήμερα, μια εβδομάδα και μια μέρα μετα την απόξεση δεν εχω πλέον αίμα καθόλου, ενώ μέχρι χθες είχαμε λίγο καφέ. 

Εμένα η γιατρός μου είπε για 2 ολόκληρους κύκλους μέχρι να προσπαθησω ξανα και 20 μέρες χωρίς επαφες και μπανιο σε θάλασσα ή πισίνα. 

Προσωπικά, ακριβως είναι οι 2 μήνες μέσα στο καλοκαίρι, σκέφτομαι πως μονο θετικά μπορεί να λειτουργήσουν. Λίγο η ξεκούραση και η άδεια απο τη δουλειά, λίγο οι διακοπές, θα βοηθήσουν να ξεχαστούμε και να ξενοιάσουμε προσπαθώντας έπειτα ξανα για μωράκι. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...