Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Αχ Ούφ θεέ μου τι άγχος είναι αυτό. Αλλά λογικό από τη μία..  πρώτη φορά μου συμβαίνουν όλα αυτά... Διάβασα ότι οι περισσότερες αποβολές σχετίζονται με χρωμοσωματικές ανωμαλίες... Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!

10:30 αύριο πρωί και δυστυχώς απαγορεύεται η συνοδεία στο ιατρείο. Πραγματικά ελπίζω να μου πει έναν σημαντικό λόγο που απαγορεύεται... Ο σύντροφός μου ήθελε πάρα πολύ να έρθει...

Αα τουλάχιστον έχεις νωρίς! Εγώ πρέπει να περιμένω την Τετάρτη στις 8!! 
αληθεια δεν τον αφήνει; Περίεργο! Εμείς μαζί πηγαίνουμε!!

Εχω λίγα περισσότερα πονάκια στην κοιλιά χαμηλά σήμερα! Αλλά όχι έντονα..Πιστεύεις είναι φυσιολογικό; Θα ρωτήσω και αύριο τον γιατρό σίγουρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Hlianaa είπε:

Αα τουλάχιστον έχεις νωρίς! Εγώ πρέπει να περιμένω την Τετάρτη στις 8!! 
αληθεια δεν τον αφήνει; Περίεργο! Εμείς μαζί πηγαίνουμε!!

Εχω λίγα περισσότερα πονάκια στην κοιλιά χαμηλά σήμερα! Αλλά όχι έντονα..Πιστεύεις είναι φυσιολογικό; Θα ρωτήσω και αύριο τον γιατρό σίγουρα!!

Είναι φυσιολογικα.. αφού μέγαλωνει η μήτρα μας . Έχω και γω πολλά και ήπια.

Θα τη ρωτήσω αύριο γιατί δεν επιτρέπεται!

Νομίζω ότι είναι νωρίς για να ακούσουμε καρδιά. Κάτσε να δεις που μόνο σάκο θα δούμε. ΤΕΡ 12/05 και σήμερα είμαι 5w+3d βάσει ημερολογίου... Πραγματικά έχω τρελαθεί ...

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Είναι φυσιολογικα.. αφού μέγαλωνει η μήτρα μας . Έχω και γω πολλά και ήπια.

Θα τη ρωτήσω αύριο γιατί δεν επιτρέπεται!

Νομίζω ότι είναι νωρίς για να ακούσουμε καρδιά. Κάτσε να δεις που μόνο σάκο θα δούμε. ΤΕΡ 12/05 και σήμερα είμαι 5w+3d βάσει ημερολογίου... Πραγματικά έχω τρελαθεί ...

 

Μακαρι να είναι φυσιολογικά! Προηγούμενες μέρες είχα για λίγο το βράδυ, άλλες μέρες καθόλου και σήμερα έχω από το μεσημέρι που με πιάνουν και με αφήνουν!!! Στη μαία μια φορά που το ανέφερα μου είπε ακριβώς αυτό, ότι μεγαλώνει η μήτρα!!!

Μπορει να δούμε σάκο με κουκκίδα έστω, νομίζω μου φτάνει από το τίποτα!!! Την προηγούμενη φορά είχα δει μόνο τον σάκο οποτε αυτή τη φορά πάμε για την κουκκίδα και μετά καρδιά!!! Καλά να είναι και θα το περιμένουμε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Hlianaa είπε:

Μακαρι να είναι φυσιολογικά! Προηγούμενες μέρες είχα για λίγο το βράδυ, άλλες μέρες καθόλου και σήμερα έχω από το μεσημέρι που με πιάνουν και με αφήνουν!!! Στη μαία μια φορά που το ανέφερα μου είπε ακριβώς αυτό, ότι μεγαλώνει η μήτρα!!!

Μπορει να δούμε σάκο με κουκκίδα έστω, νομίζω μου φτάνει από το τίποτα!!! Την προηγούμενη φορά είχα δει μόνο τον σάκο οποτε αυτή τη φορά πάμε για την κουκκίδα και μετά καρδιά!!! Καλά να είναι και θα το περιμένουμε!!! 

Είχες προλάβει να κάνεις υπερηχογράφημα;;

Όλα καλά θα είναι .. λόγω του άγχους μας τα σκεφτόμαστε όλα αυτά... Βέβαια θεωρώ ότι είναι καλό να είμαστε έτοιμες για όλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Είχες προλάβει να κάνεις υπερηχογράφημα;;

Όλα καλά θα είναι .. λόγω του άγχους μας τα σκεφτόμαστε όλα αυτά... Βέβαια θεωρώ ότι είναι καλό να είμαστε έτοιμες για όλα!!

Είχα κανει χοριακη την Παρασκευή η οποία βγηκε 199 και τη Δευτέρα με είδε ο γιατρός! Είδαμε μόνο τον σάκο(σκέψου το είχα φωτογραφία, χαρά κλπ). Δεν μου είπε κάτι ανησυχητικό και απλά μου έκλεισε ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα και μου είπε να κάνω μια χοριακη την επόμενη μέρα και βγηκε 90! 
Καλο είναι όντως να είμαστε προετοιμασμένες γιατί εγώ δεν είχα καθόλου το κακό στο μυαλό μου,τα ειχα ολα δεδομένα και μου ήρθε ξαφνικό και ήταν άσχημο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Hlianaa είπε:

Είχα κανει χοριακη την Παρασκευή η οποία βγηκε 199 και τη Δευτέρα με είδε ο γιατρός! Είδαμε μόνο τον σάκο(σκέψου το είχα φωτογραφία, χαρά κλπ). Δεν μου είπε κάτι ανησυχητικό και απλά μου έκλεισε ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα και μου είπε να κάνω μια χοριακη την επόμενη μέρα και βγηκε 90! 
Καλο είναι όντως να είμαστε προετοιμασμένες γιατί εγώ δεν είχα καθόλου το κακό στο μυαλό μου,τα ειχα ολα δεδομένα και μου ήρθε ξαφνικό και ήταν άσχημο! 

Δηλαδή η χοριακη σου πήγε από 199 σε 90 αν κατάλαβα καλά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Hlianaa είπε:

Είχα κανει χοριακη την Παρασκευή η οποία βγηκε 199 και τη Δευτέρα με είδε ο γιατρός! Είδαμε μόνο τον σάκο(σκέψου το είχα φωτογραφία, χαρά κλπ). Δεν μου είπε κάτι ανησυχητικό και απλά μου έκλεισε ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα και μου είπε να κάνω μια χοριακη την επόμενη μέρα και βγηκε 90! 
Καλο είναι όντως να είμαστε προετοιμασμένες γιατί εγώ δεν είχα καθόλου το κακό στο μυαλό μου,τα ειχα ολα δεδομένα και μου ήρθε ξαφνικό και ήταν άσχημο! 

Σε ποια βδομάδα ήσουν και είδατε σάκο;; Και με πόσες μέρες καθυστέρηση;

Έχεις δίκιο ναι ... συμφωνώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Evi95 είπε:

Τώρα διάβασα τα προηγούμενα ποστ,ότι πρόκειται για προηγούμενη κύηση..

Εσύ τι κάνεις;;; Πόσες μέρες πριν την περίοδο δεν είσαι;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Εσύ τι κάνεις;;; Πόσες μέρες πριν την περίοδο δεν είσαι;;;

Γεια σου!!!:-DΣας διάβαζα κορίτσια όταν προλάβαινα γιατί ενδιαμεσα κόλλησα και ιωσουλα..

Δεν περιμένω σε έξι μέρες..Αλλά από τη χθεσινή επαφή έχω πολλά πονακια και τραβήγματα στη μήτρα..Περίοδος?Κάτι άλλο?..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Evi95 είπε:

Γεια σου!!!:-DΣας διάβαζα κορίτσια όταν προλάβαινα γιατί ενδιαμεσα κόλλησα και ιωσουλα..

Δεν περιμένω σε έξι μέρες..Αλλά από τη χθεσινή επαφή έχω πολλά πονακια και τραβήγματα στη μήτρα..Περίοδος?Κάτι άλλο?..

Περαστικά!!!

Ποιος ξέρει ακόμη....

Μην εμπιστευτείς τα πρώιμης ανίχνευσης. Έχω ακούσει ότι έχουν μεγάλο ποσοστό αποτυχίας. Περιμένε τη πρώτη μέρα της περιόδου σου που θα είναι πιο αξιόπιστο. Γενικά έχεις σταθερό κύκλο;

Έχεις παρατηρήσει κάνα περίεργο συμπτώμα;

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Περαστικά!!!

Ποιος ξέρει ακόμη....

Μην εμπιστευτείς τα πρώιμης ανίχνευσης. Έχω ακούσει ότι έχουν μεγάλο ποσοστό αποτυχίας. Περιμένε τη πρώτη μέρα της περιόδου σου που θα είναι πιο αξιόπιστο. Γενικά έχεις σταθερό κύκλο;

Έχεις παρατηρήσει κάνα περίεργο συμπτώμα;

 

 

 

Τεστ δεν κάνω ακόμη για κάνενα λόγο,έχω πέσει στη παγίδα πολλές φορές..

Ο κύκλος μου γενικά είναι 28-29 με εξαίρεση κάποιες ελάχιστες φορές που έρχεται στις 27 ή στις 30..Μεγαλύτερη απόκλιση δεν είχα ποτέ..Οπότε όταν και αν υπάρξει καθυστέρηση μετά τις 32-33 μέρες θα κάνω τέστ..

Από συμπτώματα την τελευταία εβδομάδα λογω της ίωσης δεν πρόσεξα κανένα..Είχα υπνηλία,βάρος στα πόδια,εξάντληση αλλά λογικό αφού ήμουν άρρωστη..Και από χθες που αισθάνθηκα καλύτερα και ήρθαμε σε επαφή ξεκίνησαν τα πονακια.. Πράγμα που δεν μου έχει ξανασυμβεί..Δεν ξέρω τι να υποθέσω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Evi95 είπε:

Τεστ δεν κάνω ακόμη για κάνενα λόγο,έχω πέσει στη παγίδα πολλές φορές..

Ο κύκλος μου γενικά είναι 28-29 με εξαίρεση κάποιες ελάχιστες φορές που έρχεται στις 27 ή στις 30..Μεγαλύτερη απόκλιση δεν είχα ποτέ..Οπότε όταν και αν υπάρξει καθυστέρηση μετά τις 32-33 μέρες θα κάνω τέστ..

Από συμπτώματα την τελευταία εβδομάδα λογω της ίωσης δεν πρόσεξα κανένα..Είχα υπνηλία,βάρος στα πόδια,εξάντληση αλλά λογικό αφού ήμουν άρρωστη..Και από χθες που αισθάνθηκα καλύτερα και ήρθαμε σε επαφή ξεκίνησαν τα πονακια.. Πράγμα που δεν μου έχει ξανασυμβεί..Δεν ξέρω τι να υποθέσω..

Υπομονή και θα το μάθεις σε λίγες ημέρες.... Εδώ είμαστε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Evi95 είπε:

Εσύ πως είσαι??Σε είχα στο μυαλό μου και έμπαινα να διαβάσω..

Ευχαριστώ πολύ!!!

Είμαι μια χαρά από συμπτώματα. Έχω αρκετά ήπια πονάκια χαμηλά στη μήτρα,λίγη ζαλάδα, μερικές φορές το πρωί νιώθω μια αηδία μια αναγουλα, ευαίσθητο στήθος και συχνουρία.... Και αύριο έχω πρώτο υπέρηχο και έχω πάρα πολύ αγωνία.... Να δω ότι όλα είναι καλά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...