Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Evi95 είπε:

Κάτι χαζοπονακια μπορεί να είχα..Αλλά όχι συνεχόμενα..Εδώ σκέφτομαι μήπως μου έρθει νωρίτερα και πονάω τόσο..

Σε κάθε περίπτωση πιστεύω πως το ότι συνέπεσε με την επαφή ίσως να είναι συμπτωματικό. Αν υπήρχε κάποιο τέτοιο θέμα, πιθανότατα να αισθανόσουν πόνο την ώρα της επαφής. Παρακολούθησε το και αν θεωρείς ότι είναι κάτι πρωτόγνωρο, μην διστάσεις να μιλήσεις με τον γιατρό σου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Evi95 είπε:

Κάτι χαζοπονακια μπορεί να είχα..Αλλά όχι συνεχόμενα..Εδώ σκέφτομαι μήπως μου έρθει νωρίτερα και πονάω τόσο..

Άλλο σύμπτωμα είχες που να σε προϊδεάζει ότι κάτι συμβαίνει?

Μου κόπηκε η όρεξη για γλυκά ενώ τρώω πολλά την ημέρα και δεν ζω χωρίς!!!επισης κάτι που διάβασα στο Ίντερνετ καθωσ δεν γνώριζα ότι πρόκειται για σύμπτωμα, λιγες μερεσ πριν κάνω το τεστ βούλωνε η μύτη μου τα βράδια μόνο σαν να ειχα συνάχι! Το στήθος μου την πρώτη φορά πρηστηκε μετά την ωορρηξία και παρέμεινε χωρίς  πόνο όμως ενώ τώρα τη δεύτερη φορά δεν είχε πρηστεί καθόλου και  πρηστηκε 2 μέρες πριν κάνω το τεστ! 
Γενικα παρατήρησα πολλά διαφορετικά πράγματα! ενώ ήμουν σίγουρη ότι αν ξανά μείνω έγκυος πια θα το καταλάβω,τελικά καμια σχέση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Σε κάθε περίπτωση πιστεύω πως το ότι συνέπεσε με την επαφή ίσως να είναι συμπτωματικό. Αν υπήρχε κάποιο τέτοιο θέμα, πιθανότατα να αισθανόσουν πόνο την ώρα της επαφής. Παρακολούθησε το και αν θεωρείς ότι είναι κάτι πρωτόγνωρο, μην διστάσεις να μιλήσεις με τον γιατρό σου.

Αν χειροτερέψει ναι θα το κοιτάξω..Μπορεί όντως να είναι συμπτωματικό έχεις δίκιο..Σε ζαλισα κι εσένα..Σε ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις!

πρίν από 9 λεπτά , Hlianaa είπε:

Μου κόπηκε η όρεξη για γλυκά ενώ τρώω πολλά την ημέρα και δεν ζω χωρίς!!!επισης κάτι που διάβασα στο Ίντερνετ καθωσ δεν γνώριζα ότι πρόκειται για σύμπτωμα, λιγες μερεσ πριν κάνω το τεστ βούλωνε η μύτη μου τα βράδια μόνο σαν να ειχα συνάχι! Το στήθος μου την πρώτη φορά πρηστηκε μετά την ωορρηξία και παρέμεινε χωρίς  πόνο όμως ενώ τώρα τη δεύτερη φορά δεν είχε πρηστεί καθόλου και  πρηστηκε 2 μέρες πριν κάνω το τεστ! 
Γενικα παρατήρησα πολλά διαφορετικά πράγματα! ενώ ήμουν σίγουρη ότι αν ξανά μείνω έγκυος πια θα το καταλάβω,τελικά καμια σχέση! 

Κάθε εγκυμοσύνη τα δικά της δηλαδή..Άντε να βγάλεις άκρη :P

Κι εγώ δεν θα το καταλάβω πιστεύω όταν συμβεί..Εδώ τόσα συμπτώματα άλλες φορές και τζιφος..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Evi95 είπε:

Αν χειροτερέψει ναι θα το κοιτάξω..Μπορεί όντως να είναι συμπτωματικό έχεις δίκιο..Σε ζαλισα κι εσένα..Σε ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις!

Δεν με ζάλισες καθόλου! Γι' αυτό είμαστε εδώ να τα λέμε. Είτε με κάποιες απαντήσεις αν έχουμε, είτε απλώς με ηθική υποστήριξη για να νιώσουμε καλύτερα. Καλή σου νύχτα και όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Δεν με ζάλισες καθόλου! Γι' αυτό είμαστε εδώ να τα λέμε. Είτε με κάποιες απαντήσεις αν έχουμε, είτε απλώς με ηθική υποστήριξη για να νιώσουμε καλύτερα. Καλή σου νύχτα και όλα καλά θα πάνε!

Πω πω πέρασε η ώρα..Καληνύχτα!!!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Hlianaa είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια την πρώτη φορά κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος γιατί δεν είχα τον κλασικό πόνο περιόδου που πάντα καταλαβαίνουμε! Ένιωθα την κοιλιά σε όλη την περιοχή  να με τραβάει κάπως και να είναι κάπως μουδιασμένη! Αυτό αισθάνομαι και τώρα δηλαδή, δεν ένιωσα ποτε τον κλασικό πόνο!!!

Ναι είναι σαν μια πίεση... Είναι διαφορετικός πόνος από εκείνος της περιόδου...

5 ώρες πρίν, Hlianaa είπε:

Μου κόπηκε η όρεξη για γλυκά ενώ τρώω πολλά την ημέρα και δεν ζω χωρίς!!!επισης κάτι που διάβασα στο Ίντερνετ καθωσ δεν γνώριζα ότι πρόκειται για σύμπτωμα, λιγες μερεσ πριν κάνω το τεστ βούλωνε η μύτη μου τα βράδια μόνο σαν να ειχα συνάχι! Το στήθος μου την πρώτη φορά πρηστηκε μετά την ωορρηξία και παρέμεινε χωρίς  πόνο όμως ενώ τώρα τη δεύτερη φορά δεν είχε πρηστεί καθόλου και  πρηστηκε 2 μέρες πριν κάνω το τεστ! 
Γενικα παρατήρησα πολλά διαφορετικά πράγματα! ενώ ήμουν σίγουρη ότι αν ξανά μείνω έγκυος πια θα το καταλάβω,τελικά καμια σχέση! 

Χαχαχα εγώ πάλι είχα 3 συνεχόμενες μέρες τρομερή ημικρανία πράγμα που με παρεξενεψε και 3 μέρες διάρροια... Αυτά νομίζω ήταν τα δύο πιο κουφά... Και εννοείται ευαίσθητο στήθος και πονάκια χαμηλά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Hlianaa είπε:

Καλό βράδυ!! Θα τα πούμε παλι αύριο!!!

Καλημέρα Ηλιάνα μου. Πώς είσαι;

Όλα καλά είναι ενδομήτριο για αρχή!!!

Είμαι 5w+4d ουτε καν 6 εβδομάδων,οπότε τώρα ξεκινάει να σχηματίζεται ο λεκιθικός σάκος. Την Πέμπτη 30/06 που θα είμαι 7 εβδομάδων λογικά θα ακούσουμε καρδιά με το καλό!!!

Έχω ραντεβού. Επιτρέπεται τελικά η συνοδεία!

Μου έγραψε προγεννητικό έλεγχο. Έκανα τα περισσότερα στο μικροβιολογικό. Την επόμενη φορά θα ζυγίστώ ,θα μου πάρει καλλιέργεια κολπικού υγρού και θα αξιολογηθούν τα αποτελέσματα του προγεννητικού από ότι μου είπε.

Όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλημέρα Ηλιάνα μου. Πώς είσαι;

Όλα καλά είναι ενδομήτριο για αρχή!!!

Είμαι 5w+4d ουτε καν 6 εβδομάδων,οπότε τώρα ξεκινάει να σχηματίζεται ο λεκιθικός σάκος. Την Πέμπτη 30/06 που θα είμαι 7 εβδομάδων λογικά θα ακούσουμε καρδιά με το καλό!!!

Έχω ραντεβού. Επιτρέπεται τελικά η συνοδεία!

Μου έγραψε προγεννητικό έλεγχο. Έκανα τα περισσότερα στο μικροβιολογικό. Την επόμενη φορά θα ζυγίστώ ,θα μου πάρει καλλιέργεια κολπικού υγρού και θα αξιολογηθούν τα αποτελέσματα του προγεννητικού από ότι μου είπε.

Όλα καλά!!!

Καλημέρα!!! Πολύ ωραία!! Όντως είναι νωρίς και ας νιώθουμε εμείς ότι έχει περάσει καιρός από την αναμονή αλλά ευτυχώς θα ακούσετε την καρδούλα μαζί με τον σύντροφο σου!! Είναι πολύ σημαντικό αυτό!!

προγεννητικο έλεγχο ε; Δεν έχω ιδέα, περιλαμβάνει πολλά;;

σου είπε κάτι άλλο σαν συμβουλή να προσεχείς ;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Hlianaa είπε:

Καλημέρα!!! Πολύ ωραία!! Όντως είναι νωρίς και ας νιώθουμε εμείς ότι έχει περάσει καιρός από την αναμονή αλλά ευτυχώς θα ακούσετε την καρδούλα μαζί με τον σύντροφο σου!! Είναι πολύ σημαντικό αυτό!!

προγεννητικο έλεγχο ε; Δεν έχω ιδέα, περιλαμβάνει πολλά;;

σου είπε κάτι άλλο σαν συμβουλή να προσεχείς ;;;

Ναι είναι πολύ νωρίς ακόμα μου είπε. Αφού δεν είχα προλάβει καν καθυστέρηση να κάνω. Οπότε αναμένουμε μέχρι την άλλη Πέμπτη. Ναι ευτυχώς. Είναι πολύ σημαντικό αυτό αν τα καταφέρει να αλλάξει βάρδια στη δουλειά θα είναι σούπερ.

Ο προγεννητικός έλεγχος περιλαμβάνει πάρα πολλά άλλα αν στα γράψει είναι πολύ λιγότερο το κόστος. Πλήρωσα 30,00 συμμετοχή ενώ κόστιζε 90,00 ευρώ περίπου. Τα αποτελέσματα θα βγουν αύριο. Αν δει κάποια τιμή οριακή θα με ειδοποίησει η γιατρός. 

Τη ρώτησα διάφορα και μου είπε ότι:

Επιτρέπεται το ήπιο σεξ, απαγορεύεται το βάρος,ψάρια με υδράργυρο όπως σολωμός και ξιφίας απαγορεύονται, απαγορεύεται το βάψιμο της ρίζας στο 1ο τρίμηνο, πρέπει να τρώμε υγιεινά,καλό είναι να μην βάφουμε τα νύχια μας γιατί απορροφάται από τους ιστούς του δέρματος ,να γυμνάζομαστε ήπια και άλλα πολλά... Δεν τα θυμάμαι όλα.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ναι είναι πολύ νωρίς ακόμα μου είπε. Αφού δεν είχα προλάβει καν καθυστέρηση να κάνω. Οπότε αναμένουμε μέχρι την άλλη Πέμπτη. Ναι ευτυχώς. Είναι πολύ σημαντικό αυτό αν τα καταφέρει να αλλάξει βάρδια στη δουλειά θα είναι σούπερ.

Ο προγεννητικός έλεγχος περιλαμβάνει πάρα πολλά άλλα αν στα γράψει είναι πολύ λιγότερο το κόστος. Πλήρωσα 30,00 συμμετοχή ενώ κόστιζε 90,00 ευρώ περίπου. Τα αποτελέσματα θα βγουν αύριο. Αν δει κάποια τιμή οριακή θα με ειδοποίησει η γιατρός. 

Τη ρώτησα διάφορα και μου είπε ότι:

Επιτρέπεται το ήπιο σεξ, απαγορεύεται το βάρος,ψάρια με υδράργυρο όπως σολωμός και ξιφίας απαγορεύονται, απαγορεύεται το βάψιμο της ρίζας στο 1ο τρίμηνο, πρέπει να τρώμε υγιεινά,καλό είναι να μην βάφουμε τα νύχια μας γιατί απορροφάται από τους ιστούς του δέρματος ,να γυμνάζομαστε ήπια και άλλα πολλά... Δεν τα θυμάμαι όλα.

 

 

 

 

Μακαρι να τα καταφέρει και να είστε μαζί!!! 
Α οκ μικρό ευτυχώς το κόστος! Πάντως με όλες τις εξετάσεις όλο τον καιρό παλι άγχος θα έχουμε μέχρι να βγαίνουν καλές!!!

Εμενα δεν μου είχε επιτρέψει επαφή οποτε το αποκλείω νομίζω και για τώρα, αλλα να σου πω την αλήθεια φοβόμαστε και λίγο στη σκέψη! Τα μαλλιά άου τα βάφεις; Εγώ όχι οποτε δεν με επηρεάζει! Λίγο τα νυχια αν μου πει θα με στενοχωρήσει αλλα δεν πειράζει χαλάλι!!

Σου έκανε κολπικο  υπέρηχο να φανταστώ ε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Hlianaa είπε:

Μακαρι να τα καταφέρει και να είστε μαζί!!! 
Α οκ μικρό ευτυχώς το κόστος! Πάντως με όλες τις εξετάσεις όλο τον καιρό παλι άγχος θα έχουμε μέχρι να βγαίνουν καλές!!!

Εμενα δεν μου είχε επιτρέψει επαφή οποτε το αποκλείω νομίζω και για τώρα, αλλα να σου πω την αλήθεια φοβόμαστε και λίγο στη σκέψη! Τα μαλλιά άου τα βάφεις; Εγώ όχι οποτε δεν με επηρεάζει! Λίγο τα νυχια αν μου πει θα με στενοχωρήσει αλλα δεν πειράζει χαλάλι!!

Σου έκανε κολπικο  υπέρηχο να φανταστώ ε;

Μακάρι ναι ..

Γιατί δεν σου επιτρέπει;; Λόγω της προηγούμενης αποτυχίας;;

Εμένα ήταν πολύ υπέρ αλλά μου είπε αν δω αίμα γιατί το περίπου 30% των εγκύων μετά την επαφή έχουν μικρή αιμορραγία,να μην κάνουμε. Αν όχι πολύ καλώς!!

Ναι είμαι καστανόξανθη αλλά τα βάφω αρκετά χρόνια μαύρα. Μετά το πρώτο τρίμηνο μου είπε ναι με φυτική βαφή μόνο.

Μου έκανε κολπικό υπέρηχο ναι... Μόνο έτσι θα φαινόταν το οτιδήποτε σε τόσο πρώιμο στάδιο μου είπε.

Άντε με το καλό Πέμπτη εσύ;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Μακάρι ναι ..

Γιατί δεν σου επιτρέπει;; Λόγω της προηγούμενης αποτυχίας;;

Εμένα ήταν πολύ υπέρ αλλά μου είπε αν δω αίμα γιατί το περίπου 30% των εγκύων μετά την επαφή έχουν μικρή αιμορραγία,να μην κάνουμε. Αν όχι πολύ καλώς!!

Ναι είμαι καστανόξανθη αλλά τα βάφω αρκετά χρόνια μαύρα. Μετά το πρώτο τρίμηνο μου είπε ναι με φυτική βαφή μόνο.

Μου έκανε κολπικό υπέρηχο ναι... Μόνο έτσι θα φαινόταν το οτιδήποτε σε τόσο πρώιμο στάδιο μου είπε.

Άντε με το καλό Πέμπτη εσύ;;

Δεν μου είχε επιτρέψει τον προηγούμενο μήνα, δεν ρώτησα τον λόγο οποτε για αυτό φανταζομαι ότι και τώρα θα μου πει όχι! Θα ρωτήσω παλι βέβαια για σίγουρα!! 
Νομιζω για λίγο καιρό που είναι νωρισ μόνο κολπικά γίνεται αν και εγώ ήμουν έτοιμη να μου κανει από την κοιλιά και είχα απογοητευτεί λίγο χαχα!!

Την Τετάρτη έχω ραντεβού, στις 8! Εχω λίγη υπομονή να κανω ακομη!!! 
 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Hlianaa είπε:

Δεν μου είχε επιτρέψει τον προηγούμενο μήνα, δεν ρώτησα τον λόγο οποτε για αυτό φανταζομαι ότι και τώρα θα μου πει όχι! Θα ρωτήσω παλι βέβαια για σίγουρα!! 
Νομιζω για λίγο καιρό που είναι νωρισ μόνο κολπικά γίνεται αν και εγώ ήμουν έτοιμη να μου κανει από την κοιλιά και είχα απογοητευτεί λίγο χαχα!!

Την Τετάρτη έχω ραντεβού, στις 8! Εχω λίγη υπομονή να κανω ακομη!!! 
 

 

Σήμερα πόσων εβδομάδων υπολογίζεις ότι είσαι; Λογικά 5w+3d;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Σήμερα πόσων εβδομάδων υπολογίζεις ότι είσαι; Λογικά 5w+3d;

Ναι ναι! Μια μέρα διαφορά έχουμε μόνο!!! 
σε ποια μέρα του κύκλου σου είχε επαφή ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...