Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Hlianaa είπε:

Ναι ναι! Μια μέρα διαφορά έχουμε μόνο!!! 
σε ποια μέρα του κύκλου σου είχε επαφή ;

Φοβερό ρε συ!!!

Μια ελεύθερη επαφή ξημερώματα 25/05 δηλαδή 14η μέρα του κύκλου και πιθανή ωορρηξία 26/05. Θα μου το επιβεβαιώσει στην επόμενη επίσκεψη κι εκείνη. Αλλά το ξέρω και γω και ο σύντροφός μου γιατί μια και μοναδική εκσπερμάτωση είχαμε εντός.

Εσείς σε όλες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Φοβερό ρε συ!!!

Μια ελεύθερη επαφή ξημερώματα 25/05 δηλαδή 14η μέρα του κύκλου και πιθανή ωορρηξία 26/05. Θα μου το επιβεβαιώσει στην επόμενη επίσκεψη κι εκείνη. Αλλά το ξέρω και γω και ο σύντροφός μου γιατί μια και μοναδική εκσπερμάτωση είχαμε εντός.

Εσείς σε όλες;

ΕΕ ναι αφού ήταν μόνο μια είναι σίγουρο!!!

Εμεις 24,25 και 26 Μαΐου είχαμε επαφή δηλαδή 11η,12η, και 13η μέρα του κύκλου! Είχα πάει στον γιατρό να με δει τη Δευτέρα στις 23 και μου είχε πει ότι σε 2 μέρες θα έχω ωορρηξία! Και αφού μας επέτρεψε ξεκινήσαμε την επόμενη μέρα τις προσπάθειες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Hlianaa είπε:

ΕΕ ναι αφού ήταν μόνο μια είναι σίγουρο!!!

Εμεις 24,25 και 26 Μαΐου είχαμε επαφή δηλαδή 11η,12η, και 13η μέρα του κύκλου! Είχα πάει στον γιατρό να με δει τη Δευτέρα στις 23 και μου είχε πει ότι σε 2 μέρες θα έχω ωορρηξία! Και αφού μας επέτρεψε ξεκινήσαμε την επόμενη μέρα τις προσπάθειες!!!

Super!!! Τώρα δε σου κρύβω ότι έχω άγχος μέχρι την άλλη Πέμπτη... θεέ μου τι αγωνία είναι αυτή.... Ευτυχώς που δουλεύω από τη μία και ξεχνιέμαι μερικές ώρες στη δουλειά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Super!!! Τώρα δε σου κρύβω ότι έχω άγχος μέχρι την άλλη Πέμπτη... θεέ μου τι αγωνία είναι αυτή.... Ευτυχώς που δουλεύω από τη μία και ξεχνιέμαι μερικές ώρες στη δουλειά

Ναι η δουλειά σίγουρα βοηθάει για να ξεφεύγει λίγο το μυαλό! Αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι μέχρι να αρχίσουμε να αισθανόμαστε το μωρό και θα ξέρουμε ότι είναι καλά ( που έχουμε δρόμο ακόμη μπροστά μας) πάντα θα υπάρχει άγχος!!! Αλλά είναι και αυτό μέρος της εγκυμοσύνης οποτε θα το ζήσουμε!!τι να κάνουμε!!! 
 

Αα για μπάνιο στη θάλασσα τελικά ρώτησες ;;; Εγώ θα ρωτήσω και για διακοπές αν μου επιτρέπει να παω, που δεν βρίσκω το λόγο να μου πει όχι βέβαια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Hlianaa είπε:

Ναι η δουλειά σίγουρα βοηθάει για να ξεφεύγει λίγο το μυαλό! Αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι μέχρι να αρχίσουμε να αισθανόμαστε το μωρό και θα ξέρουμε ότι είναι καλά ( που έχουμε δρόμο ακόμη μπροστά μας) πάντα θα υπάρχει άγχος!!! Αλλά είναι και αυτό μέρος της εγκυμοσύνης οποτε θα το ζήσουμε!!τι να κάνουμε!!! 
 

Αα για μπάνιο στη θάλασσα τελικά ρώτησες ;;; Εγώ θα ρωτήσω και για διακοπές αν μου επιτρέπει να παω, που δεν βρίσκω το λόγο να μου πει όχι βέβαια! 

Άγχος για όλα και λογικό είναι...

Ναι μου είπε ότι μπορώ να πηγαίνω δεν υπάρχει θέμα. Χρόνο όμως δεν έχω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Άγχος για όλα και λογικό είναι...

Ναι μου είπε ότι μπορώ να πηγαίνω δεν υπάρχει θέμα. Χρόνο όμως δεν έχω....

Καταλαβαίνω! Ούτε εγώ βέβαια..κάθε μέρα δουλειά είναι και μακρυά εδώ από την Αθήνα οι παραλία που πηγαίνουμε οποτε δεν είναι εύκολο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Hlianaa είπε:

Καταλαβαίνω! Ούτε εγώ βέβαια..κάθε μέρα δουλειά είναι και μακρυά εδώ από την Αθήνα οι παραλία που πηγαίνουμε οποτε δεν είναι εύκολο! 

Εντάξει εμένα θα μου άρεσε να πήγαινα... Θα πάω τον Σεπτέμβρη που δεν θα έχει τόσο κόσμο και που ίσως να έχει χαλαρώσει λίγο ο τουρισμός

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Εντάξει εμένα θα μου άρεσε να πήγαινα... Θα πάω τον Σεπτέμβρη που δεν θα έχει τόσο κόσμο και που ίσως να έχει χαλαρώσει λίγο ο τουρισμός

Πως πήγε ο υπέρηχος?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evi95 είπε:

Πως πήγε ο υπέρηχος?

Καλησπέραααα!!!

Μια χαρά . Τώρα ξεκινάει να φαίνεται ο σάκος . Ήταν ακόμη νωρίς να με δει απλώς βιαζόταν να επιβεβαιώσει ότι είναι όλα καλά. Ότι είναι ενδομήτριο για αρχή.

Δεν είμαι ούτε 6 εβδομάδων ακόμα μου είπε οπότε έκλεισα ραντεβού για 30/06 που θα είμαι 7 εβδομάδων. Ανυπομονούμε πολύ μακάρι όλα να είναι καλά. 

Εσύ τι κάνεις;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέραααα!!!

Μια χαρά . Τώρα ξεκινάει να φαίνεται ο σάκος . Ήταν ακόμη νωρίς να με δει απλώς βιαζόταν να επιβεβαιώσει ότι είναι όλα καλά. Ότι είναι ενδομήτριο για αρχή.

Δεν είμαι ούτε 6 εβδομάδων ακόμα μου είπε οπότε έκλεισα ραντεβού για 30/06 που θα είμαι 7 εβδομάδων. Ανυπομονούμε πολύ μακάρι όλα να είναι καλά. 

Εσύ τι κάνεις;;

Μπράβο όλα πάνε μια χαρά,πολύ χαίρομαι!Καλά έκανε και σε είδε από νωρίς..Άρα θα ακούσεις και καρδούλα μάλλον τότε!

Εγώ τίποτα,ακόμη στην αναμονή..Λίγο πονοκέφαλο έχω,τίποτα άλλο..Σε τρεις μέρες θα ξέρω..Αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες..Δεν πειράζει όμως,πάντα υπάρχει ο επόμενος μήνας:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Evi95 είπε:

Μπράβο όλα πάνε μια χαρά,πολύ χαίρομαι!Καλά έκανε και σε είδε από νωρίς..Άρα θα ακούσεις και καρδούλα μάλλον τότε!

Εγώ τίποτα,ακόμη στην αναμονή..Λίγο πονοκέφαλο έχω,τίποτα άλλο..Σε τρεις μέρες θα ξέρω..Αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες..Δεν πειράζει όμως,πάντα υπάρχει ο επόμενος μήνας:)

Ευχαριστώ πολύ Εύη μου!!! Λογικά ναι ..

Δεν θυμάμαι αν σε έχω ξαναρωτήσει. Είστε καιρό στη προσπάθεια;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πολύ Εύη μου!!! Λογικά ναι ..

Δεν θυμάμαι αν σε έχω ξαναρωτήσει. Είστε καιρό στη προσπάθεια;;

Πέρυσι προς τα τέλη του ετους το συζητήσαμε πρώτη φορά αλλά δεν ξεκινήσαμε αμέσως τις προσπάθειες..Τον Δεκέμβριο είχα καθυστέρηση πέντε μέρες,χωρίς να είμαι βέβαια,και τότε καταλάβαμε και οι δύο ότι το θέλαμε και μάλιστα πολύ..Αλλά είχαμε και αρκετές ατυχίες ενδιάμεσα,όπως το να χάνουμε λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων τις γόνιμες μέρες (πάντα τότε τύχαινε κάτι!!Όπως και αυτόν τον μήνα δηλαδή..)Πέρασα και κορονοιο..Και κάπως έτσι έφτασε Ιούνιος και ακόμη περιμένουμε..Εγώ είχα πιεστεί αρκετά είναι η αλήθεια σε κάποια φάση (είχα ανοίξει και ένα θέμα εδώ στο φόρουμ σχετικό)..Τώρα το πήρα πιο ψύχραιμα..Από φθινόπωρο λέμε να κάνουμε και εξετάσεις αν μέσα στο καλοκαίρι δεν έρθει το μπεμπακι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evi95 είπε:

Πέρυσι προς τα τέλη του ετους το συζητήσαμε πρώτη φορά αλλά δεν ξεκινήσαμε αμέσως τις προσπάθειες..Τον Δεκέμβριο είχα καθυστέρηση πέντε μέρες,χωρίς να είμαι βέβαια,και τότε καταλάβαμε και οι δύο ότι το θέλαμε και μάλιστα πολύ..Αλλά είχαμε και αρκετές ατυχίες ενδιάμεσα,όπως το να χάνουμε λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων τις γόνιμες μέρες (πάντα τότε τύχαινε κάτι!!Όπως και αυτόν τον μήνα δηλαδή..)Πέρασα και κορονοιο..Και κάπως έτσι έφτασε Ιούνιος και ακόμη περιμένουμε..Εγώ είχα πιεστεί αρκετά είναι η αλήθεια σε κάποια φάση (είχα ανοίξει και ένα θέμα εδώ στο φόρουμ σχετικό)..Τώρα το πήρα πιο ψύχραιμα..Από φθινόπωρο λέμε να κάνουμε και εξετάσεις αν μέσα στο καλοκαίρι δεν έρθει το μπεμπακι..

Είναι πολύ σημαντικό να μην χάνετε τις γόνιμες... Θα το βρείτε είμαι σίγουρη!!

Υπομονή και προπάντων χαλάρωσε.. όταν χαλαρώσεις θα έρθει! Μην κάνεις σεξ και έχεις αυτό στο μυαλό σου πρέπει να το απολαμβάνεις κι εσύ και ο σύντροφός σου...

Ξέρω γυναίκα που προσπαθούσε χρόνια με εξωσωματική γονιμοποίηση και τελικά ήρθε όταν δεν το σκεφτόταν καν... Και οι δύο είχαν χαλαρώσει τελείως και αμέσως με δύο επαφές έπιασε. Η ψυχολογία παίζει σημαντικό ρόλο σε ζευγάρια που προσπαθούν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Μπράβο όλα πάνε μια χαρά,πολύ χαίρομαι!Καλά έκανε και σε είδε από νωρίς..Άρα θα ακούσεις και καρδούλα μάλλον τότε!

Εγώ τίποτα,ακόμη στην αναμονή..Λίγο πονοκέφαλο έχω,τίποτα άλλο..Σε τρεις μέρες θα ξέρω..Αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες..Δεν πειράζει όμως,πάντα υπάρχει ο επόμενος μήνας:)

Καμιά φορά το ευτυχές έρχεται στις πιο αναπάντεχες στιγμές, οπότε πιστεύω ότι η συγκρατημένη αισιοδοξία είναι η καλύτερη προσέγγιση σε αυτές τις περιπτώσεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Καμιά φορά το ευτυχές έρχεται στις πιο αναπάντεχες στιγμές, οπότε πιστεύω ότι η συγκρατημένη αισιοδοξία είναι η καλύτερη προσέγγιση σε αυτές τις περιπτώσεις.

Ιωάννα εσύ τι κάνεις;;; Έχεις μέρες μπροστά σου;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...