Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!

Είμαι μια χαρά από συμπτώματα. Έχω αρκετά ήπια πονάκια χαμηλά στη μήτρα,λίγη ζαλάδα, μερικές φορές το πρωί νιώθω μια αηδία μια αναγουλα, ευαίσθητο στήθος και συχνουρία.... Και αύριο έχω πρώτο υπέρηχο και έχω πάρα πολύ αγωνία.... Να δω ότι όλα είναι καλά..

Μια χαρά θα είναι όλα θα δεις!Θα δείτε και σάκο..Και σε λίγο καιρό θα δεις και το μωράκι σου!!!Θα ακούσεις και καρδούλα..Μην αγχώνεσαι,δεν υπάρχει λόγος..Όλα πάνε τέλεια..!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Evi95 είπε:

Μια χαρά θα είναι όλα θα δεις!Θα δείτε και σάκο..Και σε λίγο καιρό θα δεις και το μωράκι σου!!!Θα ακούσεις και καρδούλα..Μην αγχώνεσαι,δεν υπάρχει λόγος..Όλα πάνε τέλεια..!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλη τη ψυχολογική υποστήριξη και τη θετική ενέργεια που έχεις από την αρχή... Σε ευχαριστώ... Παίρνω και γω αρκετή θετική ενέργεια..  αύριο εννοείται ότι θα σας γράψω αμέσως....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Evi95 είπε:

Τώρα διάβασα τα προηγούμενα ποστ,ότι πρόκειται για προηγούμενη κύηση..

Ναι ήταν τον προηγούμενο μήνα ακριβώς και ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να περιμένω για να προσπαθήσουμε ξανά και τελικά πιάσαμε παλι αμέσως! Ελπίζω αυτή τη φορά βέβαια να είμαστε πιο τυχεροί!!!

πρίν από 54 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Σε ποια βδομάδα ήσουν και είδατε σάκο;; Και με πόσες μέρες καθυστέρηση;

Έχεις δίκιο ναι ... συμφωνώ...

Είχαμε δει τον σάκο την 33η μέρα του κύκλου!! Ο κύκλος μου είναι ασταθής από 25 έχει τύχει έως 29 ημέρες! Πιο συχνά 26-27 ημέρες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλη τη ψυχολογική υποστήριξη και τη θετική ενέργεια που έχεις από την αρχή... Σε ευχαριστώ... Παίρνω και γω αρκετή θετική ενέργεια..  αύριο εννοείται ότι θα σας γράψω αμέσως....

Για αυτό είμαστε εδώ,να στηρίζουμε η μία την άλλη!:xΑπο την αρχή ήσουν αισιόδοξη,μην το χάνεις αυτό ακόμη κι αν αγχώνεσαι..Και εδώ θα μιλάμε για ότι μας απασχολεί...Και εσένα σε ευχαριστώ με τη σειρά μου που ενώ είσαι έγκυος, ασχολείσαι με τις δικές μου ανησυχίες..

 

πρίν από 8 λεπτά , Hlianaa είπε:

Ναι ήταν τον προηγούμενο μήνα ακριβώς και ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να περιμένω για να προσπαθήσουμε ξανά και τελικά πιάσαμε παλι αμέσως! Ελπίζω αυτή τη φορά βέβαια να είμαστε πιο τυχεροί!!!

Είχαμε δει τον σάκο την 33η μέρα του κύκλου!! Ο κύκλος μου είναι ασταθής από 25 έχει τύχει έως 29 ημέρες! Πιο συχνά 26-27 ημέρες! 

Μια ατυχή στιγμή ήταν,δεν σημαίνει ότι θα ξαναγίνει..Μπράβο που τα καταφέρατε αμέσως! Παίρνεις κάτι προληπτικά?Προγεστερόνη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Evi95 είπε:

Για αυτό είμαστε εδώ,να στηρίζουμε η μία την άλλη!:xΑπο την αρχή ήσουν αισιόδοξη,μην το χάνεις αυτό ακόμη κι αν αγχώνεσαι..Και εδώ θα μιλάμε για ότι μας απασχολεί...Και εσένα σε ευχαριστώ με τη σειρά μου που ενώ είσαι έγκυος, ασχολείσαι με τις δικές μου ανησυχίες..

 

Εννοείται. Για αυτό υπάρχει αυτό το φόρουμ!!! Μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε ένα τρελό πάρτυ όλες μαζί από κοντά. Να μην ήταν απρόσωπο όλο αυτό. Αλλά βέβαια είναι πιο μαγικό να ξέρεις ότι σε στηρίζουν και στηρίζεις ανθρώπους που δεν γνωρίζεις καν....Με τόση συνομιλία νιώθω σαν να σας ξέρω καιρό... Τρελό ε;!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Evi95 είπε:

Για αυτό είμαστε εδώ,να στηρίζουμε η μία την άλλη!:xΑπο την αρχή ήσουν αισιόδοξη,μην το χάνεις αυτό ακόμη κι αν αγχώνεσαι..Και εδώ θα μιλάμε για ότι μας απασχολεί...Και εσένα σε ευχαριστώ με τη σειρά μου που ενώ είσαι έγκυος, ασχολείσαι με τις δικές μου ανησυχίες..

 

Μια ατυχή στιγμή ήταν,δεν σημαίνει ότι θα ξαναγίνει..Μπράβο που τα καταφέρατε αμέσως! Παίρνεις κάτι προληπτικά?Προγεστερόνη?

Σε ευχαριστώ!!! Δεν το περίμενα η αλήθεια είναι γιατί την πρώτη φορά κάναμε 6-7 μήνες! Νομίζω έπαιξε ρόλο το άγχος γιατί οι γόνιμες μέρες μου ξεκίνησαν μετα την επίσκεψη στον γυναικολόγο απλά για τυπικό έλεγχο και μου είπε ότι θα μείνω σίγουρα έγκυος και μου έδωσε πολύ απλές βιταμίνες! Επίσης σκέψου μου έγραψε και χάπια να πάρω την δεύτερη μερα της περιόδου για να ελέγξουμε την ωορρηξία.. μου είπε να τα πάρω αααν μου έρθει περίοδο και όντως δεν μου είχε έρθει! Οποτε νομίζω κάπως μου έφυγε το άγχος απο εκείνη τη μερα και μετά! Και τώρα τη δεύτερη δορά νομίζω ήμουν σίγουρη ότι δεν θα πιάσω εννοείται με την πρώτη και απλά δεν το είχα στο μυαλό μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Εννοείται. Για αυτό υπάρχει αυτό το φόρουμ!!! Μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε ένα τρελό πάρτυ όλες μαζί από κοντά. Να μην ήταν απρόσωπο όλο αυτό. Αλλά βέβαια είναι πιο μαγικό να ξέρεις ότι σε στηρίζουν και στηρίζεις ανθρώπους που δεν γνωρίζεις καν....Με τόση συνομιλία νιώθω σαν να σας ξέρω καιρό... Τρελό ε;!

Καθόλου τρελό!Εδώ σε είχα έννοια τις πρώτες μέρες..Φαντάσου να κάναμε και πάρτυ!Χαμός θα γινόταν..Και πιστεύω ότι βρίσκουμε περισσότερη ειλικρίνεια στο φόρουμ..Ταυτιζόμαστε,παίρνουμε πληροφορίες,ακούμε γνώμες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Evi95 είπε:

Καθόλου τρελό!Εδώ σε είχα έννοια τις πρώτες μέρες..Φαντάσου να κάναμε και πάρτυ!Χαμός θα γινόταν..Και πιστεύω ότι βρίσκουμε περισσότερη ειλικρίνεια στο φόρουμ..Ταυτιζόμαστε,παίρνουμε πληροφορίες,ακούμε γνώμες..

Ναι ισχύει αυτό που λέτε! Με πιο δικούς μου ανθρώπους δεν μπορώ να τα συζητάω όλα αυτά προς το παρόν ενώ εδώ καταλαβαίνει η μια την άλλη!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Evi95 είπε:

Γεια σου!!!:-DΣας διάβαζα κορίτσια όταν προλάβαινα γιατί ενδιαμεσα κόλλησα και ιωσουλα..

Δεν περιμένω σε έξι μέρες..Αλλά από τη χθεσινή επαφή έχω πολλά πονακια και τραβήγματα στη μήτρα..Περίοδος?Κάτι άλλο?..

Καλησπέρα κορίτσι και περαστικά. Εύχομαι να νιώθεις καλύτερα. Όσο για τις ενοχλήσεις, ίσως να μην έχει σχέση με την επαφή αλλά με τη φάση του κύκλου που βρίσκεσαι.

Επεξεργάστηκαν by IOANNA28
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Hlianaa είπε:

Σε ευχαριστώ!!! Δεν το περίμενα η αλήθεια είναι γιατί την πρώτη φορά κάναμε 6-7 μήνες! Νομίζω έπαιξε ρόλο το άγχος γιατί οι γόνιμες μέρες μου ξεκίνησαν μετα την επίσκεψη στον γυναικολόγο απλά για τυπικό έλεγχο και μου είπε ότι θα μείνω σίγουρα έγκυος και μου έδωσε πολύ απλές βιταμίνες! Επίσης σκέψου μου έγραψε και χάπια να πάρω την δεύτερη μερα της περιόδου για να ελέγξουμε την ωορρηξία.. μου είπε να τα πάρω αααν μου έρθει περίοδο και όντως δεν μου είχε έρθει! Οποτε νομίζω κάπως μου έφυγε το άγχος απο εκείνη τη μερα και μετά! Και τώρα τη δεύτερη δορά νομίζω ήμουν σίγουρη ότι δεν θα πιάσω εννοείται με την πρώτη και απλά δεν το είχα στο μυαλό μου!!!

Και ήρθε αμέσως το μπεμπακι!Πάντως έχω ακούσει για περιπτώσεις σαν τη δική σου που ο γιατρός προληπτικά έδινε προγεστερόνη σε επόμενη εγκυμοσύνη..Βέβαια γιατρός δεν είμαι και ο γυναικολόγος σου σίγουρα ξέρει καλύτερα..Αυτή τη φορά η τελευταία σου χοριακη πόσο ήταν?

πρίν από 5 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι και περαστικά. Εύχομαι να νιώθεις καλύτερα. Όσο για τις ενοχλήσεις, ίσως να μην έχει σχέση με την επαφή αλλά με τη φάση του κύκλου που βρίσκεσαι.

Γεια σου Ιωάννα μου!

Ναι τώρα είμαι πολύ καλύτερα..Αυτό δεν το είχα σκεφτεί να σου πω την αλήθεια γιατί δεν μου έχει ξανασυμβεί..Εσύ πως είσαι??

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Evi95 είπε:

Και ήρθε αμέσως το μπεμπακι!Πάντως έχω ακούσει για περιπτώσεις σαν τη δική σου που ο γιατρός προληπτικά έδινε προγεστερόνη σε επόμενη εγκυμοσύνη..Βέβαια γιατρός δεν είμαι και ο γυναικολόγος σου σίγουρα ξέρει καλύτερα..Αυτή τη φορά η τελευταία σου χοριακη πόσο ήταν?

Μου είχε πει απλά να τσεκάρουμε την περίοδο αν είναι όπως πριν αλλά παλι ποτε δεν ήρθε αλλά δεν μου έδωσε κάτι όχι! Όλα μου τα ξεκίνησε μετά το θετικό τεστ!! 
η πρώτη ήτανε 220 και η δεύτερη μετά από 6 μέρες 3000! Και ραντεβού έχω την Τετάρτη για υπέρηχο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Hlianaa είπε:

Μου είχε πει απλά να τσεκάρουμε την περίοδο αν είναι όπως πριν αλλά παλι ποτε δεν ήρθε αλλά δεν μου έδωσε κάτι όχι! Όλα μου τα ξεκίνησε μετά το θετικό τεστ!! 
η πρώτη ήτανε 220 και η δεύτερη μετά από 6 μέρες 3000! Και ραντεβού έχω την Τετάρτη για υπέρηχο!

Άψογη η χοριακη σου,μπράβο!Άρα θα δεις και έμβρυο στον υπέρηχο!

Απορώ πως κρατιέσαι μέχρι την Τετάρτη..Εγώ θα είχα τρελάνει τον γιατρό για να πάω νωρίτερα!!:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Evi95 είπε:

Άψογη η χοριακη σου,μπράβο!Άρα θα δεις και έμβρυο στον υπέρηχο!

Απορώ πως κρατιέσαι μέχρι την Τετάρτη..Εγώ θα είχα τρελάνει τον γιατρό για να πάω νωρίτερα!!:P

Είμαι πολύ συγκρατημένη λόγω της προηγούμενης αποβολής! 
καλε δεν με αφήνει! Εδώ χοριακη του είπα να κάνω νωρίτερα γιατί είχα άγχος αλλά δεν! Οποτε δεν προσπαθω και για ραντεβού πριν την Τετάρτη! Σκέφτομαι ότι ό,τι είναι να γίνει θα γίνει και κάνω υπομονή! 
 

Λιγες μέρες μείνανε και για σένα! Ευχομαι να είσαι και εσυ έγκυος!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Evi95 είπε:

Και ήρθε αμέσως το μπεμπακι!Πάντως έχω ακούσει για περιπτώσεις σαν τη δική σου που ο γιατρός προληπτικά έδινε προγεστερόνη σε επόμενη εγκυμοσύνη..Βέβαια γιατρός δεν είμαι και ο γυναικολόγος σου σίγουρα ξέρει καλύτερα..Αυτή τη φορά η τελευταία σου χοριακη πόσο ήταν?

Γεια σου Ιωάννα μου!

Ναι τώρα είμαι πολύ καλύτερα..Αυτό δεν το είχα σκεφτεί να σου πω την αλήθεια γιατί δεν μου έχει ξανασυμβεί..Εσύ πως είσαι??

Εδώ στην αναμονή κι εγώ. Βέβαια έχω ακόμα ένα δεκαήμερο. Μου έχει συμβεί πάντως κι εμένα κάτι παρόμοιο αλλά κράτησε πολύ λίγο.        

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Hlianaa είπε:

Είμαι πολύ συγκρατημένη λόγω της προηγούμενης αποβολής! 
καλε δεν με αφήνει! Εδώ χοριακη του είπα να κάνω νωρίτερα γιατί είχα άγχος αλλά δεν! Οποτε δεν προσπαθω και για ραντεβού πριν την Τετάρτη! Σκέφτομαι ότι ό,τι είναι να γίνει θα γίνει και κάνω υπομονή!

Είναι λογικό να είσαι συγκρατημενη το καταλαβαίνω..Αλλά κάνε θετικές σκέψεις μόνο..Αυτό θα βοηθήσει και εσένα και το μωράκι σου..Η ψυχολογία παίζει σημαντικό ρόλο..

πρίν από 5 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Εδώ στην αναμονή κι εγώ. Βέβαια έχω ακόμα ένα δεκαήμερο. Μου έχει συμβεί πάντως κι εμένα κάτι παρόμοιο αλλά κράτησε πολύ λίγο.        

Πονακια εννοείς?Κι εμένα σε προηγούμενους κύκλους τύχαινε να έχω κάποιους πόνους ,μια φορά μάλιστα τόσο έντονο που δεν μπορούσα να σταθώ όρθια..Και έλεγα και εγώ μπορεί κάτι να καταφέραμε..Για αυτό μετά δεν έδινα σημασία σε πόνους..Αλλά μετά από επαφή ποτέ δεν είχα ενοχλήσεις..Σε οποιαδήποτε μέρα του κύκλου..Λίγη υπομονή θα κάνουμε και ξέρουμε..Κάποιο άλλο σύμπτωμα έχεις?Αν και είναι πολύ νωρίς για να μιλάμε για συμπτώματα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...