Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Evi95 είπε:

Είναι λογικό να είσαι συγκρατημενη το καταλαβαίνω..Αλλά κάνε θετικές σκέψεις μόνο..Αυτό θα βοηθήσει και εσένα και το μωράκι σου..Η ψυχολογία παίζει σημαντικό ρόλο..

Πονακια εννοείς?Κι εμένα σε προηγούμενους κύκλους τύχαινε να έχω κάποιους πόνους ,μια φορά μάλιστα τόσο έντονο που δεν μπορούσα να σταθώ όρθια..Και έλεγα και εγώ μπορεί κάτι να καταφέραμε..Για αυτό μετά δεν έδινα σημασία σε πόνους..Αλλά μετά από επαφή ποτέ δεν είχα ενοχλήσεις..Σε οποιαδήποτε μέρα του κύκλου..Λίγη υπομονή θα κάνουμε και ξέρουμε..Κάποιο άλλο σύμπτωμα έχεις?Αν και είναι πολύ νωρίς για να μιλάμε για συμπτώματα..

Εννοώ ενοχλήσεις μετά από επαφή. Είχαν ξεκινήσει αμέσως μετά την επαφή αλλά κράτησε μόνο για ένα μισάωρο περίπου. Τώρα έχω μόνο μια ευαισθησία στο στήθος αλλά μάλλον έχει μείνει από τις γόνιμες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Evi95 είπε:

Είναι λογικό να είσαι συγκρατημενη το καταλαβαίνω..Αλλά κάνε θετικές σκέψεις μόνο..Αυτό θα βοηθήσει και εσένα και το μωράκι σου..Η ψυχολογία παίζει σημαντικό ρόλο..

Πονακια εννοείς?Κι εμένα σε προηγούμενους κύκλους τύχαινε να έχω κάποιους πόνους ,μια φορά μάλιστα τόσο έντονο που δεν μπορούσα να σταθώ όρθια..Και έλεγα και εγώ μπορεί κάτι να καταφέραμε..Για αυτό μετά δεν έδινα σημασία σε πόνους..Αλλά μετά από επαφή ποτέ δεν είχα ενοχλήσεις..Σε οποιαδήποτε μέρα του κύκλου..Λίγη υπομονή θα κάνουμε και ξέρουμε..Κάποιο άλλο σύμπτωμα έχεις?Αν και είναι πολύ νωρίς για να μιλάμε για συμπτώματα..

Αυτό προσπαθω! Μέχρι την Τετάρτη που έχω ραντεβού και θα σας ενημερώσω και εσάς!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Hlianaa είπε:

Ναι ισχύει αυτό που λέτε! Με πιο δικούς μου ανθρώπους δεν μπορώ να τα συζητάω όλα αυτά προς το παρόν ενώ εδώ καταλαβαίνει η μια την άλλη!!! 

Ακριβώς κορίτσια μου ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Εννοώ ενοχλήσεις μετά από επαφή. Είχαν ξεκινήσει αμέσως μετά την επαφή αλλά κράτησε μόνο για ένα μισάωρο περίπου. Τώρα έχω μόνο μια ευαισθησία στο στήθος αλλά μάλλον έχει μείνει από τις γόνιμες.

Εμένα μου κρατάνε ακόμη μια μέρα μετα οι ενοχλήσεις..Να αγχωθω?

Όσο για το στήθος είναι πρησμένο και πονάει όπως κάθε μήνα..

πρίν από 5 λεπτά , Hlianaa είπε:

Αυτό προσπαθω! Μέχρι την Τετάρτη που έχω ραντεβού και θα σας ενημερώσω και εσάς!!!

Εννοείται θα μας ενημερώσεις!Θα περιμένουμε με αγωνία!!:tongue:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Evi95 είπε:

Εμένα μου κρατάνε ακόμη μια μέρα μετα οι ενοχλήσεις..Να αγχωθω?

Όσο για το στήθος είναι πρησμένο και πονάει όπως κάθε μήνα..

Δεν χρειάζεται άγχος, πιθανότατα πρόκειται για διαφορετική περίπτωση. Εμένα μάλλον ήταν κάτι μυϊκό γι'αυτό έφυγε αμέσως. Πάντως ο πόνος στο στήθος είναι αυτό που με ενοχλεί περισσότερο κάθε μήνα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Δεν χρειάζεται άγχος, πιθανότατα πρόκειται για διαφορετική περίπτωση. Εμένα μάλλον ήταν κάτι μυϊκό γι'αυτό έφυγε αμέσως. Πάντως ο πόνος στο στήθος είναι αυτό που με ενοχλεί περισσότερο κάθε μήνα.

Κι εμένα με ενοχλεί,ειδικά τους μήνες που πονάω από την ωορρηξία και μέχρι την περίοδο..Και σε κάποιες στιγμές πονάω πολύ ακόμη και όταν κατεβαίνω σκάλες να φανταστείς..Ή στον ύπνο.. Και μετά τσουπ σταματάει και αδιαθετω..

Επεξεργάστηκαν by Evi95
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Evi95 είπε:

Κι εμένα με ενοχλεί,ειδικά τους μήνες που πονάω από την ωορρηξία και μέχρι την περίοδο..Και σε κάποιες στιγμές πονάω πολύ ακόμη και κατεβαίνω σκάλες να φανταστείς..Ή στον ύπνο.. Και μετά τσουπ σταματάει και αδιαθετω..

Ναι, το ίδιο μου συμβαίνει. Παίρνω κάποιες φορές κανένα παυσίπονο, βάζω σουτιέν που να βολεύουν σχετικά και κάπως έτσι την παλεύω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Ναι, το ίδιο μου συμβαίνει. Παίρνω κάποιες φορές κανένα παυσίπονο, βάζω σουτιέν που να βολεύουν σχετικά και κάπως έτσι την παλεύω.

Σε βοηθάει το παυσίπονο?Γιατί εγώ λόγω ίωσης πήρα ,αλλά το στήθος δεν σταματούσε να πονάει καθόλου..Σαν να μην είχα πάρει τίποτα..Ενώ οι υπόλοιποι πόνοι περνούσαν κανονικά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Evi95 είπε:

Σε βοηθάει το παυσίπονο?Γιατί εγώ λόγω ίωσης πήρα ,αλλά το στήθος δεν σταματούσε να πονάει καθόλου..Σαν να μην είχα πάρει τίποτα..Ενώ οι υπόλοιποι πόνοι περνούσαν κανονικά..

Κάτι λίγο συνήθως και όχι πάντα. Δεν παίρνω συχνά, μόνο όταν χειροτερεύει πολύ η κατάσταση. Περισσότερο με ενοχλεί στο πάνω μέρος και στα πλάγια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Κάτι λίγο συνήθως και όχι πάντα. Δεν παίρνω συχνά, μόνο όταν χειροτερεύει πολύ η κατάσταση. Περισσότερο με ενοχλεί στο πάνω μέρος και στα πλάγια.

Κι εμένα εκεί πονάει..Ειδικά στο πάνω μέρος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Ειδικά στο περπάτημα ή στις σκάλες όπως είπες που υπάρχουν αναταράξεις είναι το χειρότερο.

Εμένα με ενοχλουν και τα πολύ σφιχτά σουτιέν όταν πονάω πολύ..Πάντως ακόμη και τώρα που σου γράφω ξαναποναω στη μήτρα και έχω τσιμπήματα στη δεξιά ωοθήκη..Να είναι πόνος εντέρου που αντανακλάται εκεί?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Evi95 είπε:

Εμένα με ενοχλουν και τα πολύ σφιχτά σουτιέν όταν πονάω πολύ..Πάντως ακόμη και τώρα που σου γράφω ξαναποναω στη μήτρα και έχω τσιμπήματα στη δεξιά ωοθήκη..Να είναι πόνος εντέρου που αντανακλάται εκεί?

Ναι τα πολύ σφιχτά δεν βοηθάνε, θέλει απλά καλή στήριξη. Όσον αφορά την ενόχληση, δεν ξέρω συγκεκριμένα για το έντερο αλλά ίσως σχετίζεται με την φάση του κύκλου. Άλλες φορές είχες παρόμοιο σύμπτωμα τις μέρες πριν την ημερομηνία περιόδου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κορίτσια την πρώτη φορά κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος γιατί δεν είχα τον κλασικό πόνο περιόδου που πάντα καταλαβαίνουμε! Ένιωθα την κοιλιά σε όλη την περιοχή  να με τραβάει κάπως και να είναι κάπως μουδιασμένη! Αυτό αισθάνομαι και τώρα δηλαδή, δεν ένιωσα ποτε τον κλασικό πόνο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Ναι τα πολύ σφιχτά δεν βοηθάνε, θέλει απλά καλή στήριξη. Όσον αφορά την ενόχληση, δεν ξέρω συγκεκριμένα για το έντερο αλλά ίσως σχετίζεται με την φάση του κύκλου. Άλλες φορές είχες παρόμοιο σύμπτωμα τις μέρες πριν την ημερομηνία περιόδου;

Κάτι χαζοπονακια μπορεί να είχα..Αλλά όχι συνεχόμενα..Εδώ σκέφτομαι μήπως μου έρθει νωρίτερα και πονάω τόσο..

πρίν από 10 λεπτά , Hlianaa είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια την πρώτη φορά κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος γιατί δεν είχα τον κλασικό πόνο περιόδου που πάντα καταλαβαίνουμε! Ένιωθα την κοιλιά σε όλη την περιοχή  να με τραβάει κάπως και να είναι κάπως μουδιασμένη! Αυτό αισθάνομαι και τώρα δηλαδή, δεν ένιωσα ποτε τον κλασικό πόνο!!!

Άλλο σύμπτωμα είχες που να σε προϊδεάζει ότι κάτι συμβαίνει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...