Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Παλινδρομη κυηση - εμπειρίες


Efigiann

Recommended Posts

Κορίτσια μου όσες έχετε βιώσει παλινδρομη κύηση είχατε κάποιο σύμπτωμα ή απλά το ανακαλύψατε στον υπέρηχο; σε ποια εβδομάδα ήσασταν.;

Ειμαι 9η εβδομάδα, απ την αρχή τα μόνα συμπτώματα που είχα ήταν πρησμένο κ πονεμένο στήθος, υπνηλία και ζαλαδα όταν σηκωνομουν απότομα. Νιώθω πλέον ότι δεν τα έχω τόσο έντονα αυτά τα συμπτώματα (το στήθος είναι ακόμα ευαίσθητο) κ αγχώνομαι.. 

Πριν μια εβδομάδα ακούσαμε καρδούλα και σε μια εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσο έχεις ευαισθησία στο στήθος μην αγχώνεσαι καθόλου. Είναι δείγμα ότι οι ορμόνες της χοριακης είναι μια χαρά. Μη σκέφτεσαι αρνητικά. Όλα καλά θα πανε αφου ακουσατε καρδούλα. 

Αίμα να μη δεις μόνο, κόκκινο, το ροζ δε πειραζει τόσο, αλλά όλα να τα λες στο γιατρό σου.  όλα θα πανε μια χαρά να κοιτάξεις να είσαι ηρεμη, να τρως καλά κ να πινεις βιταμινούλες. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παλινδρομησε και τα συμπτώματα υπήρχαν, απλά είχαν φύγει οι πολλές αναγουλες. Δεν είχα κάποιο σύμπτωμα ότι σταμάτησε η καρδιά πάντως και το ανακάλυψα στον υπερηχο ..νόμιζα πως όλα ήταν καλά. Ο γιατρός μου είχε πει ότι γύρω στη 10η βδομάδα υποχωρούν τα συμπτώματα, συνηθίζει ο οργανισμός, ίσως είσαι σε αυτή την περίπτωση και απλά να έχουν υποχωρήσει . Οι ζαλάδες ίσως σου έφυγαν επειδή έφτιαξες το σίδηρο πιθανόν με κάποιο συμπλήρωμα. Ζαλάδες δεν είχα από την αρχη .μην κάνεις αρνητικές σκέψεις ..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efigiann είπε:

Κορίτσια μου όσες έχετε βιώσει παλινδρομη κύηση είχατε κάποιο σύμπτωμα ή απλά το ανακαλύψατε στον υπέρηχο; σε ποια εβδομάδα ήσασταν.;

Ειμαι 9η εβδομάδα, απ την αρχή τα μόνα συμπτώματα που είχα ήταν πρησμένο κ πονεμένο στήθος, υπνηλία και ζαλαδα όταν σηκωνομουν απότομα. Νιώθω πλέον ότι δεν τα έχω τόσο έντονα αυτά τα συμπτώματα (το στήθος είναι ακόμα ευαίσθητο) κ αγχώνομαι.. 

Πριν μια εβδομάδα ακούσαμε καρδούλα και σε μια εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο.. 

Κορίτσι μου να μην αγχώνεσαι!! Σου μιλάω εγώ που τρέμω και είχα ακριβώς τις ίδιες φοβίες.. ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικο , κάπου στην 7 εβδομάδα και για τις επόμενες 15 μέρες δεν είχα κανένα σύμπτωμα και μετά τσουπ ξανά ήρθαν. Μια έρχονται μια φεύγουν μην ανησυχείς 

Link to comment
Share on other sites

Κουβαλάω δυο παλινδρομες στην πλάτη από εξωσωματικές..Η πρωτη στην 10η εβδομάδα η δεύτερη στην 7η. 
Στην πρώτη δεν είχα καταλάβει τίποτα τα συμπτώματα υπήρχαν ενώ είχε σταματήσει η καρδούλα του. Στην δεύτερη που ήταν πιο νωρίς δεν είχα συμπτώματα εξ αρχής..

Δυστυχως οι παλινδρομες δεν δίνουν πάντα σημάδια εγώ πχ δεν ειχα ούτε σταγόνα αίμα ούτε καφε ,πόνο στο στήθος είχα κ αφού διαπιστώθηκε η αποβολή ακόμα κ καούρες..

Κατανοώ το άγχος κ τον φόβο απόλυτα αλλά δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας..Όσο μπορείς προσπάθησε να μην βασανίζεις το μυαλό σου με όλο αυτό το αγχος..Ξέρω δεν είναι εύκολο αλλά δεν ωφελεί πουθενά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...