Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αύριο είναι η μεγάλη μέρα. 08:00 το πρωί ο πεθερός μου μπαίνει για χειρουργείο για την αφαίρεση του γλοιοβλαστώματος και είμαστε όλοι σε αναμμένα κάρβουνα λόγω του ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα επιπλοκών..... είναι ο πιο κακοήθης όγκος στον εγκέφαλο και το προσδόκιμο ζωής δεν ξεπερνά συνήθως τα 2 χρόνια κι αν- περίπου, ακόμη και μετά από χειρουργική αφαίρεση, χημειοθεραπείες, ακτινοβολίες κτλ.....

 

 

 

 

Στον γαμπρό μου που είχε από τα 16 του μη χειρουργείο όγκο στον εγκέφαλο του είχανε δώσει 6 μήνες το πολύ και τελικά έζησε 25 χρόνια...τον χάσαμε πρόπερσι στα 41 του...έχε δύναμη και καλή επιτυχία να πάνε όλα καλά κ προσπάθησε να είσαι ήρεμη για το μπεμπακι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αύριο είναι η μεγάλη μέρα. 08:00 το πρωί ο πεθερός μου μπαίνει για χειρουργείο για την αφαίρεση του γλοιοβλαστώματος και είμαστε όλοι σε αναμμένα κάρβουνα λόγω του ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα επιπλοκών..... είναι ο πιο κακοήθης όγκος στον εγκέφαλο και το προσδόκιμο ζωής δεν ξεπερνά συνήθως τα 2 χρόνια κι αν- περίπου, ακόμη και μετά από χειρουργική αφαίρεση, χημειοθεραπείες, ακτινοβολίες κτλ.....

 

 

 

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να το ξεπεράσει! Καλή δύναμη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αύριο είναι η μεγάλη μέρα. 08:00 το πρωί ο πεθερός μου μπαίνει για χειρουργείο για την αφαίρεση του γλοιοβλαστώματος και είμαστε όλοι σε αναμμένα κάρβουνα λόγω του ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα επιπλοκών..... είναι ο πιο κακοήθης όγκος στον εγκέφαλο και το προσδόκιμο ζωής δεν ξεπερνά συνήθως τα 2 χρόνια κι αν- περίπου, ακόμη και μετά από χειρουργική αφαίρεση, χημειοθεραπείες, ακτινοβολίες κτλ.....

 

 

 

 

Καλημέρα Σπυριδούλα!!!Καλή επιτυχία στην εγχείρηση!!Όλα καλά θα πάνε κι αν μη τι άλλο θα προλάβει ο άνθρωπος να δει το εγγονάκι του,να χαρεί τα βαφτίσια του!! Μακάρι να μην είχε προκύψει τέτοιο πρόβλημα αλλά δυστυχώς έτσι είναι η ζωή...Ο άντρας σου ,ο καημένος θα δυσκολευτεί.Εσυ,τον νου σου σε σενα ,στο μωράκι και στον άνθρωπο σου..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα Σπυριδούλα!!!Καλή επιτυχία στην εγχείρηση!!Όλα καλά θα πάνε κι αν μη τι άλλο θα προλάβει ο άνθρωπος να δει το εγγονάκι του,να χαρεί τα βαφτίσια του!! Μακάρι να μην είχε προκύψει τέτοιο πρόβλημα αλλά δυστυχώς έτσι είναι η ζωή...Ο άντρας σου ,ο καημένος θα δυσκολευτεί.Εσυ,τον νου σου σε σενα ,στο μωράκι και στον άνθρωπο σου..

Καλημέρα κορίτσι μου.....σε ευχαριστώ πολύ....η ειρωνεία είναι ότι και τη πεθερά μου τη χάσαμε πέρσι παραμονή του Αγίου Σπυρίδωνος από το ίδιο.......

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,δεν μου πέφτει λόγος αλλά πραγματικά στεναχωριέμαι όταν ακούω ή διαβάζω ότι δεν θα κάνετε το εμβόλιο της γριππης.Γιατι ρισκάρετε; Καταρχήν γιατί να μη δώσετε έτοιμα τα αντισώματα στα μπεμπάκια σας;Δεν ξέρω, πραγματικά,όλοι αυτοί που έχουν προκαλέσει στον κόσμο αυτή την ανασφάλεια και τον φόβο για τα εμβόλια έχουν κάνει μεγάλο κακό στην ανθρωπότητα και θα πρέπει να απολογηθούν κάποια στιγμή...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να το ξεπεράσει! Καλή δύναμη!

Ευχαριστώ Αμαλία μου.....

6 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Στον γαμπρό μου που είχε από τα 16 του μη χειρουργείο όγκο στον εγκέφαλο του είχανε δώσει 6 μήνες το πολύ και τελικά έζησε 25 χρόνια...τον χάσαμε πρόπερσι στα 41 του...έχε δύναμη και καλή επιτυχία να πάνε όλα καλά κ προσπάθησε να είσαι ήρεμη για το μπεμπακι!

Ποπό.... λυπάμαι....ήταν τόσο νέος..... είναι δυστυχώς θέμα τύχης πλέον αυτός ο διάολος....... εύχομαι να μην το περάσει άλλος άνθρωπος αυτό 

πρίν από 17 λεπτά , Marla@ είπε:

Κορίτσια,δεν μου πέφτει λόγος αλλά πραγματικά στεναχωριέμαι όταν ακούω ή διαβάζω ότι δεν θα κάνετε το εμβόλιο της γριππης.Γιατι ρισκάρετε; Καταρχήν γιατί να μη δώσετε έτοιμα τα αντισώματα στα μπεμπάκια σας;Δεν ξέρω, πραγματικά,όλοι αυτοί που έχουν προκαλέσει στον κόσμο αυτή την ανασφάλεια και τον φόβο για τα εμβόλια έχουν κάνει μεγάλο κακό στην ανθρωπότητα και θα πρέπει να απολογηθούν κάποια στιγμή...

Ούτε εγώ θα το κάνω. Δεν το έχω κάνει ποτέ. Δεν έχω επαφές με ανθρώπους. Δεν έχω κολλήσει ποτέ εποχιακή γρίπη. Έχω επιβαρύνει τον οργανισμό μου με τα εμβόλια για τον Κορονοιό οπότε έχω πει τώρα που είμαι έγκυος δεν θέλω να κάνω κανένα εμβόλιο γιατί φοβάμαι πάρα πολύ τυχόν επιπλοκές. Η γυναικολόγος μου δεν επιμένει εξάλλου. Είμαι και πολύ μικρή ηλικιακα. Πιστεύω πως πρέπει να είναι καθαρά προσωπική επιλογή......η καθεμία πράττει όπως πιστεύει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πετάγομαι για να πω ότι σίγουρα είναι προσωπική επιλογή και είναι αδιαπραγμάτευτη. Εμένα από την πλευρά μου με χαλάει μόνο όταν ακούω για περιπτώσεις όπου επαγγελματίες υγείας δεν το προτείνουν. Είναι άλλο να μη θέλει κάποιος για χ,ψ,ω λόγους να το κάνει, κι άλλο να ακούω την ατάκα "ο/η γυναικολόγος δε μου είπε κάτι".

Τι να κάνουμε τώρα, είναι μέσα στο πρωτόκολλο διαχείρισης της εγκυμοσύνης. Όπως ενημερωνεις για αυχενική, β επιπέδου, καμπύλη, καρδιοτοκογράφο, αντισώματα, κλπ, έτσι ενημερωνεις και για εμβόλια. Εξατομικευμένη ιατρική ναι. Επιλογή του ασθενούς ναι. Αλλά τα βήματα από τους γιατρούς πρέπει να ακολουθούνται. 

Καλή συνέχεια και δύναμη σε όλες!

ΥΓ: Για στατιστικούς λόγους, προσωπικά πάντως το έκανα. Το κάνω κάθε χρόνο, έτσι κι αλλιώς, όπως και το μεγάλο μου παιδί. Και τέταρτη δόση εμβολίου για κόβιντ, και κοκκύτη βέβαια.

ΥΓ2: Καλή επιτυχία για το χειρουργείο!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αύριο είναι η μεγάλη μέρα. 08:00 το πρωί ο πεθερός μου μπαίνει για χειρουργείο για την αφαίρεση του γλοιοβλαστώματος και είμαστε όλοι σε αναμμένα κάρβουνα λόγω του ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα επιπλοκών..... είναι ο πιο κακοήθης όγκος στον εγκέφαλο και το προσδόκιμο ζωής δεν ξεπερνά συνήθως τα 2 χρόνια κι αν- περίπου, ακόμη και μετά από χειρουργική αφαίρεση, χημειοθεραπείες, ακτινοβολίες κτλ.....

 

 

 

 

Ευχομαι να πάνε όλα καλα με το χειρουργείο!!Καλη επιτυχία!!Εσυ προσπάθησε να μην αγχώνεσαι για το μωράκι σου!!

Το εμβόλιο της γρίπης το έκανα εδώ κ πολύ καιρό.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@SpiridoulaK Καλή επιτυχία για το χειρουργείο! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Ο γιατρός μου ακύρωσε το ραντεβού κορίτσια για σήμερα και θα με ενημερώσει για το πότε θα μπορέσει. Λογικα από την άλλη εβδομάδα πάλι. Ουφ, στενοχωρήθηκα.. Έχω ένα μήνα να δω την μπέμπα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,εγώ τώρα πάω να κάνω το εμβολιο γρίπης! Όσες το κάνατε είχατε συμπτώματα ή κάτι? Θα το κάνει κ ο άντρας μου επίσης γιατί δουλεύει με κόσμο κ φοβαμαι πολύ...επίσης η γυναικολόγος μου έχει πει κ για του κοκκυτη αλλά δεν ξέρω να το κάνω ή οχι? Μου φαίνεται λίγο απίθανο να κολλήσω κοκκυτη ή αλήθεια είναι δεν έχω ακούσει κανένα πότε να έχει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια . Δεν εχω κανει καρδιοτοκοφράφο ακόμα ισως πιο μετα!! Doppler εχω μετα τα Χριστούγεννα και γιατρό την αλλη εβδομάδα.

@SpiridoulaK ευχομαι να πανε ολα καλά. Βήμα βημα την φορα...διαφορετικα θα φαίνονται ολα βουνό.

@Jiji εκανα και γρίπη και κοκκύτη. Δεν υπήρχαν συμπτώματα.  Ο κοκκύτης ειναι θανατηφόρος ιος για τα βρέφη ειναι σημαντικο να αποκτήσουν αντισώματα απο εμάς μεχρι να μπορέσουν να εμβολιαστούν.

@Marla@ συμφωνώ απόλυτα!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο εμένα κορίτσια !Σημερα πηγα για εξετασεις αίματος..για να δουμε που εχει φτασει  ο αιματοκρίτης.!

Σπυριδούλα μου ευχομαι καλη επιτυχία στο χειρουργείο του πεθερου σου κ καλη δυναμη σε ολους σας!

Αυτο για τον κοκυτη πότε σας το προτείνουν βρε κοριτσια.;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Κορίτσια,δεν μου πέφτει λόγος αλλά πραγματικά στεναχωριέμαι όταν ακούω ή διαβάζω ότι δεν θα κάνετε το εμβόλιο της γριππης.Γιατι ρισκάρετε; Καταρχήν γιατί να μη δώσετε έτοιμα τα αντισώματα στα μπεμπάκια σας;Δεν ξέρω, πραγματικά,όλοι αυτοί που έχουν προκαλέσει στον κόσμο αυτή την ανασφάλεια και τον φόβο για τα εμβόλια έχουν κάνει μεγάλο κακό στην ανθρωπότητα και θα πρέπει να απολογηθούν κάποια στιγμή...

Είναι προσωπική επιλογή. Επίσης κυκλοφορούν κι άλλες ασθένειες γύρω μας για τις οποίες ενώ υπάρχουν εμβόλια, δεν επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη! Δεν κινδυνεύουμε μόνο από τη γρίπη!!!

Καλύτερα να αφήσουμε αυτό το θέμα εκτός της συζήτησης μας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια τι ταλαιπωρία...τώρα πρέπει να πάω νοσοκομείο γιατί η γιατρός δεν μπορούσε να βρει τη μπέμπα με τον καρδιοτοκογραφο,αλλά εγώ πιστεύω ότι απλά έχει ότι να ναι μηχάνημα γιατί κάθε φορά τα ίδια τραβάω...κ τώρα θα πάω για σιγουριά νοσοκομείο να μου το κάνουνε...απ το στρες μου ανέβασα και ζαχαρο πάλι,γενικά δεν περνάω κ πολύ καλά χαχχαχαα συγνώμη για το σεντόνι ήθελα κάπου να πω τον πόνο μου χαχχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Jiji μην αγχώνεσαι κοπέλα μου πήγαινε στο νοσοκομείο να στο κανουν σωστά να ηρεμήσεις.

Οσο για το εμβόλιο καμία παρενέργεια μόνο λίγη φαγουρα στο χέρι στο σημείο που εγινε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...