Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Αχ κ εγω εχω απο εχθες πονοκεφαλο τρελό!.προσπαθω να μη παρω φαρμακα.Να δω αν θα περασει.

Εγω κορίτσια δεν εχω παρει τπτ ακομη για τον μπέμπη...Μηπως πρέπει σιγα σιγα? Η να το αφησω για τον 8ο; Τωρα ειμαι 28ηεβδ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Effita είπε:

Αχ κ εγω εχω απο εχθες πονοκεφαλο τρελό!.προσπαθω να μη παρω φαρμακα.Να δω αν θα περασει.

Εγω κορίτσια δεν εχω παρει τπτ ακομη για τον μπέμπη...Μηπως πρέπει σιγα σιγα? Η να το αφησω για τον 8ο; Τωρα ειμαι 28ηεβδ.

Νομίζω καλό θα ήταν να ξεκινήσεις να ψωνίζεις σιγά σιγά για να μην αγχωθείς μετά..  πρέπει να τα πλύνεις κιόλας.. καρότσι και κούνια έχεις? Συνήθως δεν είναι ετοιμοπαραδοτα   .

@SpiridoulaK ααα ωραία μια χαρα λοιπόν!! Καλά έκανες, να είσαι ήσυχη απο αυτό το κομμάτι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Amalia! είπε:

Νομίζω καλό θα ήταν να ξεκινήσεις να ψωνίζεις σιγά σιγά για να μην αγχωθείς μετά..  πρέπει να τα πλύνεις κιόλας.. καρότσι και κούνια έχεις? Συνήθως δεν είναι ετοιμοπαραδοτα   .

@SpiridoulaK ααα ωραία μια χαρα λοιπόν!! Καλά έκανες, να είσαι ήσυχη απο αυτό το κομμάτι!

Ναιιιιι!!!!ουφ.

πρίν από 30 λεπτά , geozak είπε:

Σήμερα είμαι 27 + 1

 

Μια χαρά κορίτσι μου 

πρίν από 23 λεπτά , Effita είπε:

Αχ κ εγω εχω απο εχθες πονοκεφαλο τρελό!.προσπαθω να μη παρω φαρμακα.Να δω αν θα περασει.

Εγω κορίτσια δεν εχω παρει τπτ ακομη για τον μπέμπη...Μηπως πρέπει σιγα σιγα? Η να το αφησω για τον 8ο; Τωρα ειμαι 28ηεβδ.

Όχι καλέ ξεκινα!!! Πρέπει να τα ετοιμάσεις. Δε μένει πολύς καιρός και πρέπει να συγκεντρώσεις αυτά που θες. Εγώ ευτυχώς τα έχω σχεδόν όλα. Χθες ψώνισα και ρομπιτσες για το μαιευτήριο. Θα πάρω αργότερα εσώρουχα και σουτιέν. Περιμένω να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει το στήθος μου και ο ποπός μου.... χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Ναιιιιι!!!!ουφ.

Μια χαρά κορίτσι μου 

Όχι καλέ ξεκινα!!! Πρέπει να τα ετοιμάσεις. Δε μένει πολύς καιρός και πρέπει να συγκεντρώσεις αυτά που θες. Εγώ ευτυχώς τα έχω σχεδόν όλα. Χθες ψώνισα και ρομπιτσες για το μαιευτήριο. Θα πάρω αργότερα εσώρουχα και σουτιέν. Περιμένω να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει το στήθος μου και ο ποπός μου.... χαχαχαχα 

Κι εγώ σουτιέν δεν έχω πάρει.. εσωρουχα πήρα ενα νούμερο μεγαλύτερο απ ότι φοράω τώρα για να χωράει και τις σερβιετες λοχειας..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Κι εγώ σουτιέν δεν έχω πάρει.. εσωρουχα πήρα ενα νούμερο μεγαλύτερο απ ότι φοράω τώρα για να χωράει και τις σερβιετες λοχειας..

Αυτό θα κάνω κι εγώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Νομίζω καλό θα ήταν να ξεκινήσεις να ψωνίζεις σιγά σιγά για να μην αγχωθείς μετά..  πρέπει να τα πλύνεις κιόλας.. καρότσι και κούνια έχεις? Συνήθως δεν είναι ετοιμοπαραδοτα   .

@SpiridoulaK ααα ωραία μια χαρα λοιπόν!! Καλά έκανες, να είσαι ήσυχη απο αυτό το κομμάτι!

Τα περισσοτερα πραγματα τα εχω απο τη κορη μου...τα ειχα παρει ουδετερο χρώμα...μονο ρουχαλακια δεν εχω κ  κανένα κουβέρτακι.Ισως χρειαστω κ ενα ριλαξ κ ενα μαρσιπο που τα  ειχα παρει δανεικα.

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Ναιιιιι!!!!ουφ.

Μια χαρά κορίτσι μου 

Όχι καλέ ξεκινα!!! Πρέπει να τα ετοιμάσεις. Δε μένει πολύς καιρός και πρέπει να συγκεντρώσεις αυτά που θες. Εγώ ευτυχώς τα έχω σχεδόν όλα. Χθες ψώνισα και ρομπιτσες για το μαιευτήριο. Θα πάρω αργότερα εσώρουχα και σουτιέν. Περιμένω να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει το στήθος μου και ο ποπός μου.... χαχαχαχα 

Εγω για καποιο λογο νιωθω οτι εχω πολυυυυυυυ καιρο μπροστα μου..Να σου πω την αληθεια τα περισσοτερα τα εχω απ τη κορη μου.Αλλα θα χρειαστώ σιγουρα ρουχαλακια για τον μπεμπη κ τα δικα μου πράγματα για τη βαλίτσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Effita είπε:

Τα περισσοτερα πραγματα τα εχω απο τη κορη μου...τα ειχα παρει ουδετερο χρώμα...μονο ρουχαλακια δεν εχω κ  κανένα κουβέρτακι.Ισως χρειαστω κ ενα ριλαξ κ ενα μαρσιπο που τα  ειχα παρει δανεικα.

Εγω για καποιο λογο νιωθω οτι εχω πολυυυυυυυ καιρο μπροστα μου..Να σου πω την αληθεια τα περισσοτερα τα εχω απ τη κορη μου.Αλλα θα χρειαστώ σιγουρα ρουχαλακια για τον μπεμπη κ τα δικα μου πράγματα για τη βαλίτσα.

Ααα τότε εντάξει!!!! Μια χαρά θα τα οργανώσεις όλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Effita είπε:

Τα περισσοτερα πραγματα τα εχω απο τη κορη μου...τα ειχα παρει ουδετερο χρώμα...μονο ρουχαλακια δεν εχω κ  κανένα κουβέρτακι.Ισως χρειαστω κ ενα ριλαξ κ ενα μαρσιπο που τα  ειχα παρει δανεικα.

Εγω για καποιο λογο νιωθω οτι εχω πολυυυυυυυ καιρο μπροστα μου..Να σου πω την αληθεια τα περισσοτερα τα εχω απ τη κορη μου.Αλλα θα χρειαστώ σιγουρα ρουχαλακια για τον μπεμπη κ τα δικα μου πράγματα για τη βαλίτσα.

Ααα εντάξει τότε.. λίγα πράγματα θα χρειαστείς οπότε προλαβαίνεις!!! Εγώ αυτή την εβδομάδα θα αρχίσω να πλένω ότι έχω ψωνίσει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Effita είπε:

Κοριτσια εκανα εξετασεις αιματος το πρωι κ εχω αιματοκριτη 32..Μηπως ειναι λιγο χαμηλα??? Αυριο θα τα παω κ στο γιατρο

Πίνεις σίδηρο?? Είναι καλά κοπέλα μου.. είσαι έγκυος μην ξεχνάς.. σιγά σιγά θα αρχίσει να αυξάνεται από δω και πέρα.! Απλώς μην ξεχνάς να πίνεις τον σίδηρο σου μαζί με λίγο χυμό πορτοκάλι για καλύτερη απορρόφηση και μακριά από το ασβέστιο και γαλακτοκομικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Effita είπε:

Κοριτσια εκανα εξετασεις αιματος το πρωι κ εχω αιματοκριτη 32..Μηπως ειναι λιγο χαμηλα??? Αυριο θα τα παω κ στο γιατρο

Μην αγχώνεσαι..κι εγώ χαμηλό έχω όπως και σίδηρο και φερριτινη και από σήμερα θα παίρνω τρία χάπια σιδήρο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Amalia! είπε:

Πίνεις σίδηρο?? Είναι καλά κοπέλα μου.. είσαι έγκυος μην ξεχνάς.. σιγά σιγά θα αρχίσει να αυξάνεται από δω και πέρα.! Απλώς μην ξεχνάς να πίνεις τον σίδηρο σου μαζί με λίγο χυμό πορτοκάλι για καλύτερη απορρόφηση και μακριά από το ασβέστιο και γαλακτοκομικά!

Η αληθεια ειανι οτι ξεχναω καποιες μερες το σίδηρο.Μακρυα απ το ασβεστιο  γιατι??? κ ελεγα να τον ρωτησω αυριο μηπως παρω

πρίν από 26 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Μην αγχώνεσαι..κι εγώ χαμηλό έχω όπως και σίδηρο και φερριτινη και από σήμερα θα παίρνω τρία χάπια σιδήρο 

Μωρε ξεχναω καποιες μερες το σιδηρο !Ισως φταιει κ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Effita είπε:

Η αληθεια ειανι οτι ξεχναω καποιες μερες το σίδηρο.Μακρυα απ το ασβεστιο  γιατι??? κ ελεγα να τον ρωτησω αυριο μηπως παρω

Μωρε ξεχναω καποιες μερες το σιδηρο !Ισως φταιει κ αυτο.

Γιατί ο σίδηρος δεν απορροφάται καλά μαζί με το ασβέστιο. Οπότε προσπάθησε να έχουν μια απόσταση μεταξύ τους. Και να μην το ξεχνάς! Θα δεις στις επόμενες εξετάσεις θα έχει ανέβει! Δεν έχεις κιόλας κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.! Μην αγχώνεσαι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χάνομαι με τόσες δημοσιεύσεις γι αυτό δεν απαντάω σε ολα!!!! Μήπως να ξανά σκεφτούμε για καμιά ομαδουλα στο viber ή WhatsApp? Θα μιλάγαμε πιο εύκολα!

Εγώ έχω ψωνίσει μόνο ρούχα κουβερτουλες κλπ...παιδικό δωμάτιο καρότσια κλπ δεν πήρα ακόμα...λέω να τα πάρω αρχές Γενάρη..

Να σας ρωτήσω μήπως έχει μαλακώσει το στήθος σας? Εμένα ξαφνικά εδώ κ λίγες μέρες νοιώθω ότι είναι πολύ μαλακό ενώ δεν ήταν έτσι...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Effita είπε:

Η αληθεια ειανι οτι ξεχναω καποιες μερες το σίδηρο.Μακρυα απ το ασβεστιο  γιατι??? κ ελεγα να τον ρωτησω αυριο μηπως παρω

Μωρε ξεχναω καποιες μερες το σιδηρο !Ισως φταιει κ αυτο.

Κι εγώ το ξεχνάω το δεύτερο χάπι. Συνήθως παίρνω ένα ...τώρα θα προσπαθήσω να είμαι συνεπής 

πρίν από 41 λεπτά , Jiji είπε:

Κορίτσια χάνομαι με τόσες δημοσιεύσεις γι αυτό δεν απαντάω σε ολα!!!! Μήπως να ξανά σκεφτούμε για καμιά ομαδουλα στο viber ή WhatsApp? Θα μιλάγαμε πιο εύκολα!

Εγώ έχω ψωνίσει μόνο ρούχα κουβερτουλες κλπ...παιδικό δωμάτιο καρότσια κλπ δεν πήρα ακόμα...λέω να τα πάρω αρχές Γενάρη..

Να σας ρωτήσω μήπως έχει μαλακώσει το στήθος σας? Εμένα ξαφνικά εδώ κ λίγες μέρες νοιώθω ότι είναι πολύ μαλακό ενώ δεν ήταν έτσι...

Καλησπέραααα.

Εγώ γενικά δεν έχω δει αξιοσημείωτη αλλαγή στο στήθος μου. Μόνο το ότι έχουν μεγαλώσει και σκουρήνει πολύ οι θηλές μου. Εχω μικρό στήθος γενικά. Πάντως κάποιες φορές το νιώθω σκληρό κάποιες μαλακό και άλλες φορές πολύ ευαίσθητο. Οι ορμόνες τα προκαλούν όλα αυτά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...