Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Χαχαχα. Δε θα το πιστέψεις! Όντως φαίνεται στον υπέρηχο να έχει πολύ και σκούρο μαλλί η μπέμπα μου. Χαχαχαχα. Μου το είπε ο γυναικολόγος χθές .

Ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να πάνε όλα καλά αν και η συνέχεια έπεται δύσκολη....με την υγεία του

Αλήθεια???!!! Φοβερό!!! ΧΑ ΧΑ ΧΑ! Εμένα πάλι δε βλέπω να έχει μαλλάκια! :lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , Effita είπε:

κορίτσια πηγα κ είδα τον μπεμπη...1380! ολα καλα κ ο τραχηλος μια χαρα.Δοξα τω θεω! 

εγω έφτασα στο +9 στα κιλά κ είμαι ακομα 28η εβδ....

Μια χαρά ο μπεμπης σου! Μην αγχώνεστε βρε κορίτσια για τα κιλα!!! Εδώ εγώ που πήρα τόσα κ λέω εντάξει με υπομονή κ επιμονή θα τα χάσουμε αργότερα,το θέμα είναι να είναι καλά τα μωράκια μας! 9 κιλά είναι μια χαρά θεωρώ...

Βρε κορίτσια νιωθετε καθολου να πετρωνει η κοιλιά σας σε κάποια σημεία? Έχει λίγες μέρες που κάποιες φορές το νιώθω αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι σύσταση ή η μπέμπα που μαζεύεται σε ένα σημείο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Μια χαρά ο μπεμπης σου! Μην αγχώνεστε βρε κορίτσια για τα κιλα!!! Εδώ εγώ που πήρα τόσα κ λέω εντάξει με υπομονή κ επιμονή θα τα χάσουμε αργότερα,το θέμα είναι να είναι καλά τα μωράκια μας! 9 κιλά είναι μια χαρά θεωρώ...

Βρε κορίτσια νιωθετε καθολου να πετρωνει η κοιλιά σας σε κάποια σημεία? Έχει λίγες μέρες που κάποιες φορές το νιώθω αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι σύσταση ή η μπέμπα που μαζεύεται σε ένα σημείο...

Την ίδια απορία είχα κι εγώ..  πλέον καταλαβαίνω πότε με πιέζει το μωρό.. συσπαση δεν ξέρω οως είναι κι αν έχω πάθει. Αλλά είναι φυσιολογικό απο δω και πέρα να έχουμε κάποιες συσπάσεις για να προετοιμαστει η μήτρα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Arden είπε:

Αλήθεια???!!! Φοβερό!!! ΧΑ ΧΑ ΧΑ! Εμένα πάλι δε βλέπω να έχει μαλλάκια! :lol:

Καλημέραααα. Εγώ είχα γεννηθεί με μαλλιά από ότι μου έχει πει η μαμά μου οπότε είναι κληρονομικό λογικά....κάτσε θα δούμε στο επόμενο υπερηχογράφημα 

7 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Μια χαρά ο μπεμπης σου! Μην αγχώνεστε βρε κορίτσια για τα κιλα!!! Εδώ εγώ που πήρα τόσα κ λέω εντάξει με υπομονή κ επιμονή θα τα χάσουμε αργότερα,το θέμα είναι να είναι καλά τα μωράκια μας! 9 κιλά είναι μια χαρά θεωρώ...

Βρε κορίτσια νιωθετε καθολου να πετρωνει η κοιλιά σας σε κάποια σημεία? Έχει λίγες μέρες που κάποιες φορές το νιώθω αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι σύσταση ή η μπέμπα που μαζεύεται σε ένα σημείο...

Καλημέραααα. Εγώ δεν έχω καταλάβει να πετρώνει η κοιλιά μου. Νομίζω ότι θα το επιβεβαιώσω και στο καρδιοτοκογραφημα αν δεν έχω μέχρι τότε. Εμένα σκληραίνει μόνο όταν είναι η μπέμπα σε ένα σημείο την ζουμπαω και μετακινείται χαχαχα. Αυτή η ενδοκοιλιακή επικοινωνία θα μου λείψει χαχαχα. Πάντως έχω μερικά χαζοπονάκια και ο γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Λέτε να έχουμε αυτά τα Braxton Hicks contractions??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια κ εγω καταλαβαίνω ότι σκληραίνει όταν κάθεται σε ένα σημείο κ την πειράζω και μετακινείται.Σήμερα έχω ξυπνήσει με πονάκια χαμηλά ελπίζω να περάσουν.

@SpiridoulaKΧαίρομαι που πήγε καλα το χειρουργείο του πεθερού σου καλή ανάρρωση ευχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια...Ναι ετσι είναι για τα κιλά μην αγχωνομαστε.Ειναι το λιγότερο.Χανονται μετά.Στο κορη μου βγηκα απ το νοσοκομειο -7 κιλά.Κ την επομενη εβδομαδα εχασα αλλα τοσα..Ειχα παρει 15-16 ,κιλα.

Τα πετρώματα που λετε κοριτσια μου ειναι οι συσπασεις..ειδικα αν συνοδεύονται απο κατι σαν δυσφορια στη καρδιά.Λογικο απο εδω κ περα για ολες.Αρκει να μην ειναι συστηματικές κ να μη γίνεται σε ολη την επιφανεια της κοιλίτσας.Αν δλδ συμβαινει απο τη μια πλευρά ειναι οκ.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Effita είπε:

Καλημερα κορίτσια...Ναι ετσι είναι για τα κιλά μην αγχωνομαστε.Ειναι το λιγότερο.Χανονται μετά.Στο κορη μου βγηκα απ το νοσοκομειο -7 κιλά.Κ την επομενη εβδομαδα εχασα αλλα τοσα..Ειχα παρει 15-16 ,κιλα.

Τα πετρώματα που λετε κοριτσια μου ειναι οι συσπασεις..ειδικα αν συνοδεύονται απο κατι σαν δυσφορια στη καρδιά.Λογικο απο εδω κ περα για ολες.Αρκει να μην ειναι συστηματικές κ να μη γίνεται σε ολη την επιφανεια της κοιλίτσας.Αν δλδ συμβαινει απο τη μια πλευρά ειναι οκ.

Καλημέρα!! Όταν κάνει συσπάσεις η μήτρα θα πετρωνει όλη η κοιλιά, όχι μόνο μια πλευρά.. έτσι μας έχουν πει οι μαιες στα σεμινάρια που κάνω! Αν είναι σκληρή η μία πλευρά μόνο τότε μάλλον είναι το μωρό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια κ εγω καταλαβαίνω ότι σκληραίνει όταν κάθεται σε ένα σημείο κ την πειράζω και μετακινείται.Σήμερα έχω ξυπνήσει με πονάκια χαμηλά ελπίζω να περάσουν.

@SpiridoulaKΧαίρομαι που πήγε καλα το χειρουργείο του πεθερού σου καλή ανάρρωση ευχομαι!!!

Καλημέρα! Όταν λες πονακια χαμηλα εννοεις στην κοιλια?γιατί κι εγώ νιώθω κάποιες μέρες έτσι διαφορά πονακια κ στην κοιλια κ στην πυελο...δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ μη γεννήσω πριν την ώρα μου αν και δεν έχουμε τέτοια δείγματα μέχρι στιγμής!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


40 minutes ago, Efaki said:

Ναι χαμηλά στην κοιλιά τα νιώθω όπως όταν ένιωθα περιμένοντας περίοδο είχα πολυυυυ καιρό να τα νιώσω.

Μπορει να ειναι το μωρο που σε πιεζει κ νιωθεις αυτα τα πονακια χαμηλα κ σε μενα εχει τυχει κ αν αλλαξει θεση φευγουν..για συσπασεις κ εγω δεν ξερω αν εχω, δεν καταλαβαινω..καμια φορα αυτο που νιωθω οταν πχ περπατησω κ κουραστω ενα σφιξιμο στην κοιλια δεν ξερω αν εκεινη την στιγμη ειναι συσπαση..

40 minutes ago, Efaki said:
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Efaki είπε:

@N.Angel αυτό με το περπάτημα κ την κούραση το νιώθω κ εγω αλλά σφίγγεται η κοιλιά μ ψηλά κ μόλις κάτσω κ ηρεμήσω περνάει ούτε εγω ξέρω αν είναι σύσπαση…

Κι εγώ το νιώθω αυτό όταν είμαι ώρα σε κίνηση και μόλις ξεκουραστώ περνάει 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Δεν βολευομαι με τίποτα στον ύπνο! Είτε στο πλάι είτε ανάσκελα, πιάνεται η μέση μου!!! Κι ακόμα έχουμε δρόμο μπροστά μας! Νιώθω ότι έχω βαρύνει πολύ στην κοιλιά...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...