Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Efaki είπε:

@Jiji μην αγχώνεσαι κοπέλα μου πήγαινε στο νοσοκομείο να στο κανουν σωστά να ηρεμήσεις.

Οσο για το εμβόλιο καμία παρενέργεια μόνο λίγη φαγουρα στο χέρι στο σημείο που εγινε.

Θα το κάνω την επόμενη εβδομάδα το εμβολιο τελικά γιατί τώρα δεν ήθελα να περιμένω να μου το κάνει γιατί αγχώθηκα ήθελα να φύγω να πάω γρήγορα νοσοκομείο για να ησυχάσω.. αλλά θα το κάνω οπωσδήποτε γιατί το έχω πολύ άγχος μην κολλήσω κ ειδικά επειδή δουλεύει ο άντρας μου με κόσμο...θα το κάνει κ αυτός να είμαστε όσο πιο ασφαλής γίνετε.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Jiji είπε:

Αχ κορίτσια τι ταλαιπωρία...τώρα πρέπει να πάω νοσοκομείο γιατί η γιατρός δεν μπορούσε να βρει τη μπέμπα με τον καρδιοτοκογραφο,αλλά εγώ πιστεύω ότι απλά έχει ότι να ναι μηχάνημα γιατί κάθε φορά τα ίδια τραβάω...κ τώρα θα πάω για σιγουριά νοσοκομείο να μου το κάνουνε...απ το στρες μου ανέβασα και ζαχαρο πάλι,γενικά δεν περνάω κ πολύ καλά χαχχαχαα συγνώμη για το σεντόνι ήθελα κάπου να πω τον πόνο μου χαχχαχαχα

Γιατί δε σου έκανε έναν υπέρηχο να δείτε το μωράκι?? Την επόμενη φορά πες της να πας κατευθείαν νοσοκομείο να ξεμπερδεύεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Jiji είπε:

Αχ κορίτσια τι ταλαιπωρία...τώρα πρέπει να πάω νοσοκομείο γιατί η γιατρός δεν μπορούσε να βρει τη μπέμπα με τον καρδιοτοκογραφο,αλλά εγώ πιστεύω ότι απλά έχει ότι να ναι μηχάνημα γιατί κάθε φορά τα ίδια τραβάω...κ τώρα θα πάω για σιγουριά νοσοκομείο να μου το κάνουνε...απ το στρες μου ανέβασα και ζαχαρο πάλι,γενικά δεν περνάω κ πολύ καλά χαχχαχαα συγνώμη για το σεντόνι ήθελα κάπου να πω τον πόνο μου χαχχαχαχα

Όλα καλά θά πάνε.... καλή δύναμη 

1 ώρα πρίν, Effita είπε:

Καλημερα κ απο εμένα κορίτσια !Σημερα πηγα για εξετασεις αίματος..για να δουμε που εχει φτασει  ο αιματοκρίτης.!

Σπυριδούλα μου ευχομαι καλη επιτυχία στο χειρουργείο του πεθερου σου κ καλη δυναμη σε ολους σας!

Αυτο για τον κοκυτη πότε σας το προτείνουν βρε κοριτσια.;

Δεν είμαι υπέρ των εμβολίων ούτε του κορονοιου έκανα αλλά μου το πρότεινε η γιατρός μου κ γρίπης κ κοκκυτη....το σκέφτομαι ακόμη...... διότι μου είπε θα τα κάνουμε Ιανουάριο γιατί σκοπός είναι να προφυλάξουμε το μωρό...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Amalia! είπε:

Γιατί δε σου έκανε έναν υπέρηχο να δείτε το μωράκι?? Την επόμενη φορά πες της να πας κατευθείαν νοσοκομείο να ξεμπερδεύεις!

Κάναμε υπερηχο όλα οκ απλά κάτι έγινε δεν κατάλαβα νομίζω πέσανε για λίγο οι παλμοί της μπεμπας κ γι αυτό πρέπει να τσεκάρουμε κ με καρδιοτοκογραφο,ήρθα τώρα νοσοκομείο κ το βρήκανε κατευθείαν τον χτυπο της...άρα θεωρώ το μηχάνημα της γιατρού μου είναι ότι να ναι!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , geozak είπε:

Κορίτσια φορμακια για εξωρουχα όχι μακριμανικα  για φανέλα, πήρατε βελουτε η βαμβακερά??

Εσώρουχα μόνο βαμβακερά.. φορμακια πυτζαμακια κι από τα 2..

Κορίτσια από χθες έχω πονοκέφαλο. Πίεση μετράω συνέχεια δεν έχω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , geozak είπε:

Κορίτσια φορμακια για εξωρουχα όχι μακριμανικα  για φανέλα, πήρατε βελουτε η βαμβακερά??

Καλησπέρα..εγώ βαμβακερά 

πρίν από 35 λεπτά , Amalia! είπε:

Εσώρουχα μόνο βαμβακερά.. φορμακια πυτζαμακια κι από τα 2..

Κορίτσια από χθες έχω πονοκέφαλο. Πίεση μετράω συνέχεια δεν έχω.. 

Οι ορμόνες φταίνε για τους πονοκέφαλους. Αν δεν αντέχεις πάρε ένα Ντεπον ή παναντολ. Μόνο παρακεταμόλη επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα..εγώ βαμβακερά 

Οι ορμόνες φταίνε για τους πονοκέφαλους. Αν δεν αντέχεις πάρε ένα Ντεπον ή παναντολ. Μόνο παρακεταμόλη επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη 

Δεν έχω πάρει κάτι.. προσπαθώ να ξεκουράζομαι και να ηρεμώ.. τώρα είμαι καλύτερα, αλλά αν νυστάξω και δεν κοιμηθώ τότε με πιάνει.. ελπίζω να ναι παροδικό. Να μην κρατήσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Amalia! είπε:

Δεν έχω πάρει κάτι.. προσπαθώ να ξεκουράζομαι και να ηρεμώ.. τώρα είμαι καλύτερα, αλλά αν νυστάξω και δεν κοιμηθώ τότε με πιάνει.. ελπίζω να ναι παροδικό. Να μην κρατήσει

Θέλει ξεκούραση και όχι πίεση....πρεπει να ακούμε το σώμα μας γενικά....ειδικα τώρα!!! Λοιπόν 1700 γρ η Μπέμπα σήμερα! Ραντεβού σε δύο εβδομάδες και λογικά ενδιάμεσα θα κάνω το ντοπλερ. Για το καρδιοτοκογραφημα αργότερα. Όσες έχουν πρόωρες συσπάσεις κάνουν νωρίτερα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Θέλει ξεκούραση και όχι πίεση....πρεπει να ακούμε το σώμα μας γενικά....ειδικα τώρα!!! Λοιπόν 1700 γρ η Μπέμπα σήμερα! Ραντεβού σε δύο εβδομάδες και λογικά ενδιάμεσα θα κάνω το ντοπλερ. Για το καρδιοτοκογραφημα αργότερα. Όσες έχουν πρόωρες συσπάσεις κάνουν νωρίτερα 

Μια χαρά η μπέμπα σου!! Δεν είχες ξανά ραντεβού σχετικά πρόσφατα??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Amalia! είπε:

Μια χαρά η μπέμπα σου!! Δεν είχες ξανά ραντεβού σχετικά πρόσφατα??

Ναιιι. Είχα τη προηγούμενη εβδομάδα. Θα σου πω.. κατέληξα ότι θα γεννήσω στην ιδιωτική κλινική εδώ στη Κέρκυρα με το καλό. Σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού με τον γυναικολόγο μαιευτήρα που θα με αναλάβει,ο οποίος είναι ο σύζυγος της γυναικολογου που πήγαινα μέχρι τώρα. Απλώς εκείνη δεν εξασκεί την ειδικότητα της μαίας κι έτσι μου πρότεινε να με ξεγεννήσει ο άντρας της. Φαίνεται πάρα πολύ καλός. Πολύ ευγενικός, εξυπηρετικός και γλυκός. Φαντάσου το γραφείο του ήταν γεμάτο δώρα και φωτογραφίες από όλα τα μωρά που έχει ξεγεννήσει. Πολύ συγκινητικό. Από εκεί καταλαβαίνει κανείς ότι είναι πολύ αγαπητός στους γονείς και ότι κάνει καλή δουλειά. Μου έφυγε ένα βάρος. Έπρεπε να το τακτοποιήσω αυτό το θέμα το που θα γεννήσω γιατί είχα πολυ άγχος και με αυτό.....είχα κάνει επίσκεψη σε μια γυναικολογο στο γενικό νοσοκομείο εδώ στη Κέρκυρα και δεν μου άρεσε καθόλου οπότε κατέληξα σε μια απόφαση που πιστεύω ότι θα είναι η καλύτερη για τη δική μου άνεση και ψυχολογία. Όλα καλά να πάνε για όλες μας!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, geozak είπε:

Κορίτσια φορμακια για εξωρουχα όχι μακριμανικα  για φανέλα, πήρατε βελουτε η βαμβακερά??

Εγώ πήρα και από τα δύο...επίσης αναφορικά με τα φανελάκια, φίλες μου είπαν πως τα μακρυμάνικα δεν θα με βολεψουν και πολύ...γιατί είναι δύσκολο να βάζεις μανίκι πάνω σε μανίκι...και το μωρό να πλανταζει στο κλάμα!!! Τώρα τι να πω...έχω πάρει και μακρυμάνικα και κοντομάνικα και θα δείξει τι θα βολεψει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Θέλει ξεκούραση και όχι πίεση....πρεπει να ακούμε το σώμα μας γενικά....ειδικα τώρα!!! Λοιπόν 1700 γρ η Μπέμπα σήμερα! Ραντεβού σε δύο εβδομάδες και λογικά ενδιάμεσα θα κάνω το ντοπλερ. Για το καρδιοτοκογραφημα αργότερα. Όσες έχουν πρόωρες συσπάσεις κάνουν νωρίτερα 

Μπράβο!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , geozak είπε:

Μπράβο!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι 

Σήμερα 30+1. Εσύ;;

πρίν από 25 λεπτά , Marilou7 είπε:

Εγώ πήρα και από τα δύο...επίσης αναφορικά με τα φανελάκια, φίλες μου είπαν πως τα μακρυμάνικα δεν θα με βολεψουν και πολύ...γιατί είναι δύσκολο να βάζεις μανίκι πάνω σε μανίκι...και το μωρό να πλανταζει στο κλάμα!!! Τώρα τι να πω...έχω πάρει και μακρυμάνικα και κοντομάνικα και θα δείξει τι θα βολεψει!!!

Εγώ έχω κοντομάνικα εσώρουχα και μακρυμάνικα φορμακια. Έχεις δίκιο αυτό πιστεύω κι εγώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...