Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

On 25/11/2023 at 5:12 ΠΜ, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια γεια σας.

Υπάρχει κάποια που να έχει κάνει το bexsero κατά της μηνιγγίτιδας;

Όχι.....θα το αφήσουμε για αργότερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 25/11/2023 at 5:12 ΠΜ, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια γεια σας.

Υπάρχει κάποια που να έχει κάνει το bexsero κατά της μηνιγγίτιδας;

Καλησπέρα,

Εμείς έχουμε κανει την πρώτη δόση και σε 15 μέρες έχουμε τη δευτερη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Kalaleme είπε:

Καλησπέρα,

Εμείς έχουμε κανει την πρώτη δόση και σε 15 μέρες έχουμε τη δευτερη

Καλησπέρα. 

Η μπέμπα είναι 10 μηνών σήμερα.

Τη προηγούμενη Τρίτη 21/10 έκανε τη δεύτερη δόση και για 5 μέρες ήταν ανυπόφορη η κατάσταση. Την επηρέασε πάρα πολύ. Είχε πολύ γκρίνια,δεν είχε όρεξη να φάει, ξυπνούσε συνέχεια το βράδυ και ήταν γενικά τις περισσότερες ώρες της ημέρας κακοδιαθετη. 

Εννοείται ότι πλέον είναι μια χαρά ένα χαρούμενο μωρό όπως πριν,αλλά είχα φρικαρει για αυτό ήθελα να μάθω πως κι αν έχει επηρεάσει το δικό σας μωρό όσες το έχετε κάνει. 

Το θεωρώ και είναι ένα από τα βασικά εμβόλια μιας και η μηνιγγίτιδα είναι μεν πιο σπάνια αλλά σε πολλές περιπτώσεις είναι συνήθως θανατηφόρα. Τον Σεπτέμβρη πήγα να χάσω την 19χρονη αδερφή μου από αυτό. Μην το αμελησετε κορίτσια.

On 27/11/2023 at 10:45 ΜΜ, geozak είπε:

Όχι.....θα το αφήσουμε για αργότερα 

Καλησπέρα. 

Η μπέμπα είναι 10 μηνών σήμερα.

Τη προηγούμενη Τρίτη 21/10 έκανε τη δεύτερη δόση και για 5 μέρες ήταν ανυπόφορη η κατάσταση. Την επηρέασε πάρα πολύ. Είχε πολύ γκρίνια,δεν είχε όρεξη να φάει, ξυπνούσε συνέχεια το βράδυ και ήταν γενικά τις περισσότερες ώρες της ημέρας κακοδιαθετη. 

Εννοείται ότι πλέον είναι μια χαρά ένα χαρούμενο μωρό όπως πριν,αλλά είχα φρικαρει για αυτό ήθελα να μάθω πως κι αν έχει επηρεάσει το δικό σας μωρό όσες το έχετε κάνει. 

Το θεωρώ και είναι ένα από τα βασικά εμβόλια μιας και η μηνιγγίτιδα είναι μεν πιο σπάνια αλλά σε πολλές περιπτώσεις είναι συνήθως θανατηφόρα. Τον Σεπτέμβρη πήγα να χάσω την 19χρονη αδερφή μου από αυτό. Μην το αμελησετε κορίτσια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα. 

Η μπέμπα είναι 10 μηνών σήμερα.

Τη προηγούμενη Τρίτη 21/10 έκανε τη δεύτερη δόση και για 5 μέρες ήταν ανυπόφορη η κατάσταση. Την επηρέασε πάρα πολύ. Είχε πολύ γκρίνια,δεν είχε όρεξη να φάει, ξυπνούσε συνέχεια το βράδυ και ήταν γενικά τις περισσότερες ώρες της ημέρας κακοδιαθετη. 

Εννοείται ότι πλέον είναι μια χαρά ένα χαρούμενο μωρό όπως πριν,αλλά είχα φρικαρει για αυτό ήθελα να μάθω πως κι αν έχει επηρεάσει το δικό σας μωρό όσες το έχετε κάνει. 

Το θεωρώ και είναι ένα από τα βασικά εμβόλια μιας και η μηνιγγίτιδα είναι μεν πιο σπάνια αλλά σε πολλές περιπτώσεις είναι συνήθως θανατηφόρα. Τον Σεπτέμβρη πήγα να χάσω την 19χρονη αδερφή μου από αυτό. Μην το αμελησετε κορίτσια.

Καλησπέρα. 

Η μπέμπα είναι 10 μηνών σήμερα.

Τη προηγούμενη Τρίτη 21/10 έκανε τη δεύτερη δόση και για 5 μέρες ήταν ανυπόφορη η κατάσταση. Την επηρέασε πάρα πολύ. Είχε πολύ γκρίνια,δεν είχε όρεξη να φάει, ξυπνούσε συνέχεια το βράδυ και ήταν γενικά τις περισσότερες ώρες της ημέρας κακοδιαθετη. 

Εννοείται ότι πλέον είναι μια χαρά ένα χαρούμενο μωρό όπως πριν,αλλά είχα φρικαρει για αυτό ήθελα να μάθω πως κι αν έχει επηρεάσει το δικό σας μωρό όσες το έχετε κάνει. 

Το θεωρώ και είναι ένα από τα βασικά εμβόλια μιας και η μηνιγγίτιδα είναι μεν πιο σπάνια αλλά σε πολλές περιπτώσεις είναι συνήθως θανατηφόρα. Τον Σεπτέμβρη πήγα να χάσω την 19χρονη αδερφή μου από αυτό. Μην το αμελησετε κορίτσια.

Και εμάς ενώ τα προηγούμενα εμβόλια δεν τα επηρέασαν καθόλου, η πρώτη δόση της μηνιγγίτιδας τα επηρέασε αρκετά. Η παιδίατρος μας είχε προετοιμάσει βέβαια κ επέμενε να μη ξεχάσουμε να τους δώσουμε παυσίπονο αμέσως όταν γυρίσουμε στο σπίτι. Αναγκαίο κακό, δυστυχώς.

Ελπίζω όλα καλά με την αδερφή σου!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια δεν ξέρω αν ακόμη μπαίνετε στο φόρουμ.

Πέρσι τέτοια εποχή ήμασταν έγκυες και ανταλλάσσαμε ευχές για να καλωσορίσουμε τα μωράκια μας και τώρα κοντεύουν κιόλας ενός έτους. Απίστευτο! 🥹🥰

Εύχομαι καλή χρονιά σε όλες τις οικογένειες,με υγεία και αγάπη. 

Καλά να περνάτε ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/12/2023 at 10:18 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν ακόμη μπαίνετε στο φόρουμ.

Πέρσι τέτοια εποχή ήμασταν έγκυες και ανταλλάσσαμε ευχές για να καλωσορίσουμε τα μωράκια μας και τώρα κοντεύουν κιόλας ενός έτους. Απίστευτο! 🥹🥰

Εύχομαι καλή χρονιά σε όλες τις οικογένειες,με υγεία και αγάπη. 

Καλά να περνάτε ❤️

Καλή χρονιά κορίτσια!!! Με υγεία και ευτυχία για όλο τον κόσμο!!!

Σπυριδούλα μου πραγματικά απίστευτο πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια!!! Με υγεία και ευτυχία για όλο τον κόσμο!!!

Σπυριδούλα μου πραγματικά απίστευτο πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός..

Είναι όντως τρομερό.....σαν νερό... 

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2024 at 10:36 ΜΜ, Efaki είπε:

Χρόνια πολλά καλή χρόνια κοριτσια με υγεία πάνω από όλα να χαίρεστε τις οικογένειες σας!!!

Οντως πέρασε τόσο γρήγορα🥹🥹

Τι κάνουν τα μικρά σας κορίτσια;;

Εμένα έτοιμη να περπατησει και μόνη της πια χωρίς να τη κρατω από το χεράκι της και έχουμε πάθει πλάκα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


On 6/1/2024 at 10:35 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Τι κάνουν τα μικρά σας κορίτσια;;

Εμένα έτοιμη να περπατησει και μόνη της πια χωρίς να τη κρατω από το χεράκι της και έχουμε πάθει πλάκα..

Εμας πιάνει μια περπατουρα π έχει κ κάνει βόλτες μες το σπιτι έχει πολύ πλάκα!!αλλα για την ώρα έτσι ν πιάνεται από κάπου κ να περπατάει όχι τελειως μόνη.

On 14/1/2024 at 10:39 ΜΜ, geozak είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια......έχετε πάρει υπνοσακο στα μωρά σας;;; σας βολεύει;;;;

Της είχα υπνόσακο σάκο κ τώρα της πηρα με πόδια μιας κ θέλει ν κινείται κ αναμένω ν στεγνώσει για να της τον φορέσω.Εμας μα βολεψε γιατί δεν έχουμε έννοια ότι θα ξεσκεπαστεί.

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2024 at 10:39 ΜΜ, geozak είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια......έχετε πάρει υπνοσακο στα μωρά σας;;; σας βολεύει;;;;

Εγώ μόνο υπνοσακο της βάζω. Έχω 3 για να τους αλλάζω. Βολεύουν πολύ γιατί μέχρι πάντα ζεστή χωρίς να ξεσκεπάζεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 14/1/2024 at 10:39 ΜΜ, geozak είπε:

 

Κορίτσια τί κάνετε??? Σιγά σιγά όλες θα γιορτάζουμε τα γενέθλια των ζουζουνιων μας.... εμείς γιορτάσαμε 10 Φεβρουαρίου.. πως είναι τα παιδάκια σας???

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 27/2/2024 at 5:47 ΜΜ, geozak είπε:

Κορίτσια τί κάνετε??? Σιγά σιγά όλες θα γιορτάζουμε τα γενέθλια των ζουζουνιων μας.... εμείς γιορτάσαμε 10 Φεβρουαρίου.. πως είναι τα παιδάκια σας???

Καλησπέραααα. εύχομαι όλες να είστε καλά κορίτσια μου.

Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία. Πολυχρονο το παιδάκι σου.

Εμείς είχαμε γενέθλια 30/01. Κάνει τόσα πολλά πράγματα,έχει τρομερή αντίληψη όπως όλα τα παιδάκια πλέον,ενώ είναι μια σταλιά ανθρωπάκια. Περνάμε σε γενικές γραμμές πολύ ωραία. εσείς τι κάνετε;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 14/3/2024 at 9:41 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέραααα. εύχομαι όλες να είστε καλά κορίτσια μου.

Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία. Πολυχρονο το παιδάκι σου.

Εμείς είχαμε γενέθλια 30/01. Κάνει τόσα πολλά πράγματα,έχει τρομερή αντίληψη όπως όλα τα παιδάκια πλέον,ενώ είναι μια σταλιά ανθρωπάκια. Περνάμε σε γενικές γραμμές πολύ ωραία. εσείς τι κάνετε;;;;

Να είναι γερή και τυχερή η κουκλίτσα σου.... μεγαλώνουμε ... είναι ζωηρός... αυτές τις μέρες σταμάτησα κ τα αλεσμένα......κ έχω αρχίσει να του δίνω ότι τρώμε πολλές φορές..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...