Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Arden είπε:

Καλημέρα Σπυριδούλα μου! Εμείς δεν κάνουμε συγκοιμηση. Ωστόσο η μετάβαση  στην κούνια της  αντί για την καλαθουνα που κοιμοταν είχε μια δυσκολία .. αυτό που έκανα ήταν να την αφήνω να κοιμηθεί στο κρεβάτι μαζί μου για λίγο και μετά να την βάζω στην κούνια. Φυσικά κοιμόταν 15 λεπτά και ξυπνούσε, την ξανακοιμιζα και πάλι στην κούνια. Ήταν κουραστικό γιατί μπορεί και να γινόταν 5 φορές το βράδυ αυτή η διαδικασία, όπως και την ημέρα μου κοιμόταν λιγότερο αλλά σε μια εβδομάδα είχε συνηθίσει το νέο κρεβάτι της..Με υπομονή και επιμονή θα την μάθεις, δεν γίνεται αλλιώς.. είναι κάτι καινούργιο για αυτήν και είναι λογικό να κλαίει.. να την βάζεις και το πρωί στην κούνια αν σου κοιμάται. Εμάς η κούνια της είναι στο δικό μας δωμάτιο και εκεί θα μείνει για την ώρα, γιατί δεν υπάρχει χώρος στο δωμάτιο των παιδιών. Η αλήθεια είναι ότι χρειαζόμαστε μεγαλύτερο σπίτι μελλοντικά..

Είχαμε παιδίατρο χθες για εμβόλιο.. είμαστε 7 κιλά και 68 εκ. Είπε ότι μπορεί να ξεκινήσει γιαούρτι ή κρέμα βρώμης το απόγευμα και σε 1 μήνα περίπου θα βάλουμε και το αυγό.

Αλήθεια η δερματολόγος τι σου είπε? Εγώ έχω την αίσθηση ότι υπάρχει μια βελτίωση με τις βιταμίνες..

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. 

Χθες κοιμήθηκε 2 φορές στο δωμάτιο της στη κούνια της. Τον μεσημεριανό και απογευματινό ύπνο της. Με λίγη γκρίνια άλλα κοιμήθηκε πάνω από 1 ώρα και τις δύο φορές. Η γκρίνια υπάρχει όταν καταλαβαίνει ότι την αφήνω ξυπνάει κλαίει την κουνάω και βάζω νανούρισμα και ξανακοιμαται. Θα το συνηθίσει ναιι. Θέλει λίγο χρόνο. Λογικό είναι!

Πολύ ωραία!!! Η δική μου λογικά τώρα θα είναι πάνω από 6.5 κιλά και ήταν στη τελευταία μέτρηση 67.5 πόντους.

Έχει φάει αυγό της άρεσε πολύ και γενικά από τέλος Αυγούστου περίπου τρώει με όρεξη χωρίς γκρίνιες και κλάματα και είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που τρώει. Γιατί είχα άγχος. 

Πήγα στη δερματολογο και μου είπε ότι είναι πολύ φυσιολογικό να συμβαίνει αυτό μετά τον τοκετό, λόγω ορμονών και μου είπε ότι στο 6μηνο θα σταματήσει μόνη της η τριχόπτωση. Ουσιαστικά πέφτουν τα μαλλιά που δεν έπεφταν στην εγκυμοσύνη τώρα. Παίρνω ήδη πολυβιταμινες από πριν,τις ενέκρινε,τις συνεχίζω λοιπόν και μου έδωσε μια λοσιόν κατά της τριχόπτωσης που ενδυναμώνει την ρίζα. Τώρα θα δούμε.... 

Εσύ ποιες παίρνεις;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. 

Χθες κοιμήθηκε 2 φορές στο δωμάτιο της στη κούνια της. Τον μεσημεριανό και απογευματινό ύπνο της. Με λίγη γκρίνια άλλα κοιμήθηκε πάνω από 1 ώρα και τις δύο φορές. Η γκρίνια υπάρχει όταν καταλαβαίνει ότι την αφήνω ξυπνάει κλαίει την κουνάω και βάζω νανούρισμα και ξανακοιμαται. Θα το συνηθίσει ναιι. Θέλει λίγο χρόνο. Λογικό είναι!

Πολύ ωραία!!! Η δική μου λογικά τώρα θα είναι πάνω από 6.5 κιλά και ήταν στη τελευταία μέτρηση 67.5 πόντους.

Έχει φάει αυγό της άρεσε πολύ και γενικά από τέλος Αυγούστου περίπου τρώει με όρεξη χωρίς γκρίνιες και κλάματα και είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που τρώει. Γιατί είχα άγχος. 

Πήγα στη δερματολογο και μου είπε ότι είναι πολύ φυσιολογικό να συμβαίνει αυτό μετά τον τοκετό, λόγω ορμονών και μου είπε ότι στο 6μηνο θα σταματήσει μόνη της η τριχόπτωση. Ουσιαστικά πέφτουν τα μαλλιά που δεν έπεφταν στην εγκυμοσύνη τώρα. Παίρνω ήδη πολυβιταμινες από πριν,τις ενέκρινε,τις συνεχίζω λοιπόν και μου έδωσε μια λοσιόν κατά της τριχόπτωσης που ενδυναμώνει την ρίζα. Τώρα θα δούμε.... 

Εσύ ποιες παίρνεις;;

Είδες συνηθίζει σιγά σιγά το κορίτσι σου!

Πολύ χαίρομαι που τα πάτε καλύτερα και με το φαγητό! Εμείς είμαστε ανάλογα τα κέφια μας, αλλά δεν την πιέζω, όσο θέλει. Το δίνεις αλεσμένο? Εγώ ναι. Αύριο θα της δώσω γιαούρτι να δοκιμάσει, για να δούμε..

Βιταμίνες πήρα τις cystiphane που είχε προτείνει η Ντίνα και πήρα και το ίδιο σαμπουάν. Ποια λοσιόν σου έδωσε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Arden είπε:

Είδες συνηθίζει σιγά σιγά το κορίτσι σου!

Πολύ χαίρομαι που τα πάτε καλύτερα και με το φαγητό! Εμείς είμαστε ανάλογα τα κέφια μας, αλλά δεν την πιέζω, όσο θέλει. Το δίνεις αλεσμένο? Εγώ ναι. Αύριο θα της δώσω γιαούρτι να δοκιμάσει, για να δούμε..

Βιταμίνες πήρα τις cystiphane που είχε προτείνει η Ντίνα και πήρα και το ίδιο σαμπουάν. Ποια λοσιόν σου έδωσε?

Καλημέρα... 

Ναι προφανώς συνηθίζει. Δε μπορεί να κάνει και διαφορετικά. Κάθε αρχή και δύσκολη.

Πλέον δεν τις δίνω συχνά αλεσμένα.

Τρώει με τα χεράκια της. Της αρέσει περισσότερο έτσι. Το κουτάλι δεν της αρέσει τόσο . Της αρέσει πολύ το γιαούρτι της δικής μου. Θα τη μάθω σε κατσικίσιο γάλα και γιαούρτι γτ είναι πιο θρεπτικό από το αγελαδινό και είναι και πιο κοντά στο μητρικό γάλα .

Μου έδωσε το creastim reactiv. Έτσι λέγεται αν δε κάνω λάθος. Μια λοσιόν 60μλ 3 φορές την εβδομάδα εφαρμογή στο τριχωτό της κεφαλής. 50 ευρώ τα 60μλ και είναι για ένα μήνα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. σας διαβάζω συχνά αν και έχω χαθεί.. βασικά δεν προλαβαίνω να γράψω. Δεν έχω κουράγιο. Δε μου μένει ελεύθερος χρόνος καθόλου. Την μικρή την έχω μόνη μου, δεν έχω καμία βοήθεια. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα άλλο εκτός από το να ασχολούμαι μαζί της. Πως τα βγάζετε πέρα όσες επίσης δεν έχετε καμία βοηθεια; @SpiridoulaK σε νιώθω... 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. σας διαβάζω συχνά αν και έχω χαθεί.. βασικά δεν προλαβαίνω να γράψω. Δεν έχω κουράγιο. Δε μου μένει ελεύθερος χρόνος καθόλου. Την μικρή την έχω μόνη μου, δεν έχω καμία βοήθεια. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα άλλο εκτός από το να ασχολούμαι μαζί της. Πως τα βγάζετε πέρα όσες επίσης δεν έχετε καμία βοηθεια; @SpiridoulaK σε νιώθω... 

Αναρωτιόμουν που είσαι τόσες μέρες... καλημέρα!!!

Εγώ τα βγάζω πέρα αλλά αυτές τις ημέρες είχα ξέσπασμα. Είχα φτάσει στα όρια μου με την αϋπνία και ξέρεις η αϋπνία δημιουργεί νευρικότητα....Πήρα το μαξιλάρι και έκλαιγα με λυγμούς. Τουλάχιστον ξέσπασα. Γενικά είμαι άνθρωπος που ξεσπάω με το κλάμα. Είμαι άυπνη σχεδόν μια εβδομάδα τώρα. Η μπέμπα ξυπνάει πολλές φορές μες τη νύχτα. Πάνω από 5 συνήθως. Είμαστε στη φάση αποσυγκοιμησης. Εγώ στο μονό στο δωμάτιο της κι εκείνη στη κούνια. Βέβαια ξυπνούσε πολλές φορές κι όταν κοιμόμασταν στο ίδιο κρεβάτι. Δε ξέρω τι φταίει. Μάλλον η οδοντοφυΐα και άλμα ανάπτυξης που της δημιουργούν αυτά παλινδρόμηση ύπνου. 19 του μηνός έχουμε παιδίατρο θα τη ρωτήσω τι άλλο μπορώ να κάνω. Στα ευχάριστα νέα, τρώει με πολλή όρεξη από τέλη Αυγούστου και είμαι πάρα πολύ χαρούμενη με αυτό. Ένα άγχος λιγότερο... συζήτησα ξανά με τον άντρα μου και είπαμε οπότε προλαβαίνει να τη παίρνει βόλτα να φεύγουν από το σπίτι να κοιμάμαι λίγο. Ο βραδινός ύπνος βέβαια δεν αναπληρώνεται αλλά από το τίποτα καλό κι αυτό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
On 23/10/2023 at 2:05 ΠΜ, Amalia! είπε:

Κορίτσια τι κανετε; από που τα λετε και χαθηκατε;; τι κάνουν τα μωρά σας;;

Αυτό αναρωτιομουν κ εγώ.....εμείς 0ταν κλείσαμε τον 8 ο μήνα  ακριβώς, ήταν τότε 9.5 κιλά κ 78 πόντους ...... όλα καλά πάνε κ θέλει πολύ να τον κρατάω για να περπατήσει.. βέβαια δεν στηρίζω το βάρος του..τον κρατάω.....τρώει κανονικά αλλά τα δίνω αλεσμένα..... έτσι συστήνει ο γιατρός..πιστεύω έχει καιρό να μάθει.....τον Σεπτέμβριο τον βαφτίσαμε κιόλας...  να σας ρωτήσω τα εμβόλια που είναι προαιρετικα για μηνιγγίτιδα θα τα κάνετε????

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2023 at 11:30 ΜΜ, geozak είπε:

Αυτό αναρωτιομουν κ εγώ.....εμείς 0ταν κλείσαμε τον 8 ο μήνα  ακριβώς, ήταν τότε 9.5 κιλά κ 78 πόντους ...... όλα καλά πάνε κ θέλει πολύ να τον κρατάω για να περπατήσει.. βέβαια δεν στηρίζω το βάρος του..τον κρατάω.....τρώει κανονικά αλλά τα δίνω αλεσμένα..... έτσι συστήνει ο γιατρός..πιστεύω έχει καιρό να μάθει.....τον Σεπτέμβριο τον βαφτίσαμε κιόλας...  να σας ρωτήσω τα εμβόλια που είναι προαιρετικα για μηνιγγίτιδα θα τα κάνετε????

Μιλάνε σε viber κορίτσι μου.. είχαν γράψει εδώ να πάνε να φτιάξουν ομάδα και μετά έσβησαν τα μηνύματα..

Πολύ μεγάλο το μωράκι σου! Να το χαίρεσαι! Εμείς είμαστε λίγο πιο κάτω, αυτόν τον μήνα θα πάμε να ζυγιστουμε! Έχετε κάνει όλες τις εισαγωγες; δεν είχατε θέμα με κάποια αλλεργία έτσι;

Εμείς τρώμε και αλεσμένα και λιωμένα με το πιρούνι..  εξαρτάται την τροφή! Για το εμβόλιο το σκεφτόμαστε ακόμα. Εσείς θα το κανετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2023 at 2:58 ΠΜ, Amalia! είπε:

Μιλάνε σε viber κορίτσι μου.. είχαν γράψει εδώ να πάνε να φτιάξουν ομάδα και μετά έσβησαν τα μηνύματα..

Πολύ μεγάλο το μωράκι σου! Να το χαίρεσαι! Εμείς είμαστε λίγο πιο κάτω, αυτόν τον μήνα θα πάμε να ζυγιστουμε! Έχετε κάνει όλες τις εισαγωγες; δεν είχατε θέμα με κάποια αλλεργία έτσι;

Εμείς τρώμε και αλεσμένα και λιωμένα με το πιρούνι..  εξαρτάται την τροφή! Για το εμβόλιο το σκεφτόμαστε ακόμα. Εσείς θα το κανετε

Αμαλία, μπορείς να ανατρέξεις στη σελίδα 236 με ημερομηνία 2 Ιουνίου και θα τα δεις τα μηνύματα. Δεν διαγραψαμε τίποτα. Η πρόσκληση ήταν ανοιχτή για όλες. Όπως επίσης ήταν σεβαστό ότι δεν θέλατε όλες να μιλάτε τόσο τακτικά μέσω viber. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση κακεντρέχεια! Εύχομαι όλα τα μωράκια να είναι καλά!🥰

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2023 at 2:05 ΠΜ, Amalia! είπε:

Κορίτσια τι κανετε; από που τα λετε και χαθηκατε;; τι κάνουν τα μωρά σας;;

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εύχομαι να είστε όλες καλά!!!

Η μπεμπουλα είναι 9 μηνών και 5 ημερών.

Είναι τώρα δύο εβδομάδες που κοιμάται σερί 10ωρα και 12ωρα. Άντε να ξυπνήσει μια φορά γύρω στις 03:00-04:00 για στήθος γιατί ακόμα θηλάζω. 

Τρώει τα πάντα από ότι επιτρέπεται να φάει. Μόνο το μεσημεριανό της είναι συνήθως αλεσμένη τροφή,εγώ ακολουθώ το Montessori κατά κάποιο τρόπο οπότε τρώει μόνη της εδώ και δύο μήνες περίπου από μέσα Σεπτέμβρη. 

Τη τελευταία φορά ήταν 70,5 εκ και 6780. Είναι μικρούλα σε βάρος η δική μου από ότι καταλαβαίνω συγκριτικά με τα δικά σας.

Σε άλλα νέα,έχει λίγη γκρίνια με τα δόντια γτ είναι έτοιμα να βγουν τα δύο στη κάτω γνάθο,όλη μέρα παίζει,λέει μικρές λέξεις, περπατάει όταν τη κρατάω από το ένα χέρι,δειλά δειλά εννοείται ακόμα αλλά κάνει 2-3 βηματακια. Πιστεύω δε θα αργήσει να περπατήσει.

Δε ξέρω αν το είχα γράψει,μέχρι τον Αύγουστο έκανα συγκοιμηση,αλλά από αρχές Σεπτεμβρίου κοιμάται μόνη της στο δωμάτιο της πια. Δυσκολεύτηκε 5 μέρες περίπου αλλά εγώ επέμεινα κι έτσι τα καταφέραμε και πλέον κοιμάται στο δωμάτιο της. Επίσης κάνει περίπου 2 υπνους την ημέρα πια,έχει περισσότερη ενέργεια. Τέλος, σχετικά με το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας εγώ της το έκανα γιατί ναι μεν είναι σπάνια ασθένεια αλλά έχει μεγάλη θνησιμότητα και κοστίζει 105 ευρώ η κάθε δόση για αυτό δεν έχει γίνει υποχρεωτικό ακόμη. Είναι δυο δόσεις αν θυμάμαι καλά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/11/2023 at 9:37 ΜΜ, Marilou7 είπε:

Αμαλία, μπορείς να ανατρέξεις στη σελίδα 236 με ημερομηνία 2 Ιουνίου και θα τα δεις τα μηνύματα. Δεν διαγραψαμε τίποτα. Η πρόσκληση ήταν ανοιχτή για όλες. Όπως επίσης ήταν σεβαστό ότι δεν θέλατε όλες να μιλάτε τόσο τακτικά μέσω viber. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση κακεντρέχεια! Εύχομαι όλα τα μωράκια να είναι καλά!🥰

Καμία κακεντρεχεία! Απλή παρατήρηση ήταν στο ότι χαθήκατε.. και ναι τα μηνύματα όντως υπάρχουν, λάθος μου! 

21 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εύχομαι να είστε όλες καλά!!!

Η μπεμπουλα είναι 9 μηνών και 5 ημερών.

Είναι τώρα δύο εβδομάδες που κοιμάται σερί 10ωρα και 12ωρα. Άντε να ξυπνήσει μια φορά γύρω στις 03:00-04:00 για στήθος γιατί ακόμα θηλάζω. 

Τρώει τα πάντα από ότι επιτρέπεται να φάει. Μόνο το μεσημεριανό της είναι συνήθως αλεσμένη τροφή,εγώ ακολουθώ το Montessori κατά κάποιο τρόπο οπότε τρώει μόνη της εδώ και δύο μήνες περίπου από μέσα Σεπτέμβρη. 

Τη τελευταία φορά ήταν 70,5 εκ και 6780. Είναι μικρούλα σε βάρος η δική μου από ότι καταλαβαίνω συγκριτικά με τα δικά σας.

Σε άλλα νέα,έχει λίγη γκρίνια με τα δόντια γτ είναι έτοιμα να βγουν τα δύο στη κάτω γνάθο,όλη μέρα παίζει,λέει μικρές λέξεις, περπατάει όταν τη κρατάω από το ένα χέρι,δειλά δειλά εννοείται ακόμα αλλά κάνει 2-3 βηματακια. Πιστεύω δε θα αργήσει να περπατήσει.

Δε ξέρω αν το είχα γράψει,μέχρι τον Αύγουστο έκανα συγκοιμηση,αλλά από αρχές Σεπτεμβρίου κοιμάται μόνη της στο δωμάτιο της πια. Δυσκολεύτηκε 5 μέρες περίπου αλλά εγώ επέμεινα κι έτσι τα καταφέραμε και πλέον κοιμάται στο δωμάτιο της. Επίσης κάνει περίπου 2 υπνους την ημέρα πια,έχει περισσότερη ενέργεια. Τέλος, σχετικά με το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας εγώ της το έκανα γιατί ναι μεν είναι σπάνια ασθένεια αλλά έχει μεγάλη θνησιμότητα και κοστίζει 105 ευρώ η κάθε δόση για αυτό δεν έχει γίνει υποχρεωτικό ακόμη. Είναι δυο δόσεις αν θυμάμαι καλά. 

Καλημέρα Σπυριδούλα μου! Στο δωμάτιο της κοιμάται σε κούνια; πως την θηλάζεις; επίσης τη νύχτα αν ξυπνήσει ξανά κοιμάται μόνη της ή πας εσυ;;

Εμένα κάνει αρκετά ξυπνηματα τη νύχτα τις τελευταίες ημέρες! Και θηλάζει για να ξανα κοιμηθεί! Σε βάρος πρέπει να είμαστε πάνω από 9 κιλά τώρα.. Μου κόβει τα χέρια! Τώρα θα αρχίσουμε να προσπαθούμε να φάει μόνη της.. μέχρι στιγμής είναι τεμπελουλα και θέλει να την ταΐζω! Χαχαχ θα δούμε πως θα πάει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2023 at 3:08 ΜΜ, Amalia! είπε:

Καμία κακεντρεχεία! Απλή παρατήρηση ήταν στο ότι χαθήκατε.. και ναι τα μηνύματα όντως υπάρχουν, λάθος μου! 

Καλημέρα Σπυριδούλα μου! Στο δωμάτιο της κοιμάται σε κούνια; πως την θηλάζεις; επίσης τη νύχτα αν ξυπνήσει ξανά κοιμάται μόνη της ή πας εσυ;;

Εμένα κάνει αρκετά ξυπνηματα τη νύχτα τις τελευταίες ημέρες! Και θηλάζει για να ξανα κοιμηθεί! Σε βάρος πρέπει να είμαστε πάνω από 9 κιλά τώρα.. Μου κόβει τα χέρια! Τώρα θα αρχίσουμε να προσπαθούμε να φάει μόνη της.. μέχρι στιγμής είναι τεμπελουλα και θέλει να την ταΐζω! Χαχαχ θα δούμε πως θα πάει!

Καλημέρα κορίτσι μου.

Μόνη της στο δωμάτιο σε κούνια και αν ξυπνήσει πάω τη θηλάζω και ξανακοιμαται και την αφήνω πάλι στη κούνια.

Εγώ στο δωμάτιο με τον άντρα μου επιτέλους ως ζευγάρι που είχαμε τόσους μήνες να κοιμηθούμε μαζί και ήθελα να το διορθώσω αυτό. 

Εμένα το άκρως αντίθετο. Μόλις βλέπει κουτάλι ξεκινάει γκρίνια....εδώ και δύο μήνες...

Έχεις κι εσύ μεγάλο μωράκι συγκριτικά με τη δική μου. Αχ κορίτσια έχει γίνει μια πολύ χαριτωμένη κουκλιτσα πια. Τη κοιτάζουμε και λιώνουμε......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2023 at 2:58 ΠΜ, Amalia! είπε:

Μιλάνε σε viber κορίτσι μου.. είχαν γράψει εδώ να πάνε να φτιάξουν ομάδα και μετά έσβησαν τα μηνύματα..

Πολύ μεγάλο το μωράκι σου! Να το χαίρεσαι! Εμείς είμαστε λίγο πιο κάτω, αυτόν τον μήνα θα πάμε να ζυγιστουμε! Έχετε κάνει όλες τις εισαγωγες; δεν είχατε θέμα με κάποια αλλεργία έτσι;

Εμείς τρώμε και αλεσμένα και λιωμένα με το πιρούνι..  εξαρτάται την τροφή! Για το εμβόλιο το σκεφτόμαστε ακόμα. Εσείς θα το κανετε;

Αλλεργίες δεν είχαμε...κ ότι του δίνω το τρώει... Το μόνο που δεν θέλει είναι ο κρόκος αυγού..  μέχρι στιγμής κρόκο είπε ο γιατρός κ καλά βρασμένο...το παλεύω με φρούτο μαζί.προς το παρόν δεν πάει σχολείο ο μικρός.... οπότε τα εμβόλια της μηνιγγίτιδας δε σκεφτόμαστε άμεσα να τα κάνουμε......ίσως μετά την ηλικία των δύο ετών που θα είναι κ 2 δόσεις...εμείς ως γονείς ούτε του Κορονοιου κάναμε.... οπότε όχι κ θα  δείξει στο μέλλον 

Δόντια έβγαλε από  7 μηνών που τον βαφτίσαμε....τώρα κοντεύουν κ τα δυο επάνω να σκάσουν.... φιλιά στο μπεμπακι σου..κ σε σένα @SpiridoulaK

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2023 at 12:53 ΜΜ, geozak είπε:

Αλλεργίες δεν είχαμε...κ ότι του δίνω το τρώει... Το μόνο που δεν θέλει είναι ο κρόκος αυγού..  μέχρι στιγμής κρόκο είπε ο γιατρός κ καλά βρασμένο...το παλεύω με φρούτο μαζί.προς το παρόν δεν πάει σχολείο ο μικρός.... οπότε τα εμβόλια της μηνιγγίτιδας δε σκεφτόμαστε άμεσα να τα κάνουμε......ίσως μετά την ηλικία των δύο ετών που θα είναι κ 2 δόσεις...εμείς ως γονείς ούτε του Κορονοιου κάναμε.... οπότε όχι κ θα  δείξει στο μέλλον 

Δόντια έβγαλε από  7 μηνών που τον βαφτίσαμε....τώρα κοντεύουν κ τα δυο επάνω να σκάσουν.... φιλιά στο μπεμπακι σου..κ σε σένα @SpiridoulaK

Εγώ έχω δώσει και ψάρι πια και η παιδίατρος μου είπε να δωσω και φακές αλλά όχι σκέτες αλλά με φακορυζο και εννοείται χωρίς αλάτι κτλ. Εγώ μαγειρεύω ξεχωριστά για τη μπέμπα. Η δική μου έχει τρομερή γκρίνια με τα ούλα της είναι πολύ πρησμένα και όλη την ώρα βάζει κάτι στο στόμα της. Θα βγουν και τα 4 μαζί μας είπε η παιδίατρος πριν λίγες μέρες όπως φαίνεται. Δύναμη κορίτσια και υπομονή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...