Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

1 hour ago, Arden είπε:

Δεν την έχω βουτήξει επειδή φοβάμαι μήπως δεν είναι καθαρή η θάλασσα, μόνο τα ποδαράκια της εβρεξα μια μέρα που είχε πολύ ζέστη.. δεν της άρεσε βέβαια.. φοβήθηκε? πάγωσε? Ποιος ξέρει? Στην δικιά σου άρεσε?

Νομίζω μου φαίνεται πως ασπρίζουν τα ούλα της εκεί που είναι να βγουν τα δύο κάτω δόντια.. βέβαια ακόμα επίσημα δεν έχουν εμφανιστεί.

Μπορεί να τρομάξε. Λογικό είναι. Είναι κάτι καινούργιο. Της αρέσει το μπανάκι σπίτι σας; Στη δική μου αρέσει σε γενικές γραμμές αλλά στην αρχή τρομάζει λίγο μέχρι να μπούμε. Μετά συνηθίζει. 

Ναι και στη δική μου είναι άσπρα τα ούλα της εδώ και δύο μήνες. Σε λίγες ημέρες θα πάει 6 μηνών και δε μπορώ να πιστέψω ότι περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα. Εύχομαι να είστε όλες καλά.

Δε ξέρω αν το έχουμε θίξει αυτό το θέμα,αλλά θέλω να σας ρωτήσω γιατί το σκέφτομαι συνεχώς...

Πότε θα ξεκινήσετε δουλειά; Έχετε σκεφτεί; Νομίζω ότι κάποια κοπέλα από την ομάδα μας ήδη εργάζεται και φαντάζει ηρωίδα στα μάτια μου... Πώς τα καταφέρνει;! Με αγχωνει τρομερά μονο η σκέψη ότι θα έρθει η στιγμή από τον νέο χρόνο λογικά να αφήσω τη μπέμπα μου....

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εύχομαι να είστε όλες καλά.

Δε ξέρω αν το έχουμε θίξει αυτό το θέμα,αλλά θέλω να σας ρωτήσω γιατί το σκέφτομαι συνεχώς...

Πότε θα ξεκινήσετε δουλειά; Έχετε σκεφτεί; Νομίζω ότι κάποια κοπέλα από την ομάδα μας ήδη εργάζεται και φαντάζει ηρωίδα στα μάτια μου... Πώς τα καταφέρνει;! Με αγχωνει τρομερά μονο η σκέψη ότι θα έρθει η στιγμή από τον νέο χρόνο λογικά να αφήσω τη μπέμπα μου....

Καλό μήνα κορίτσια! 

Σπυριδούλα μου για το μπάνιο που λέγαμε στο σπίτι της αρέσει πολύ, τώρα πλατσουριζει για τα καλά μάλιστα και μας κάνει μούσκεμα! Κ εμείς το ίδιο σε λίγες μέρες γινόμαστε 6 μηνών! Μεγαλώνουν γρήγορα τα ζουζούνια μας!

Στη δουλειά θα επιστρέψω όταν γίνει 1 έτους. Κ εγώ αγχώνομαι όταν το σκέφτομαι, αλλά θέλοντας και μη θα συνηθίσουμε.. πιθανόν να βρω κάποια κοπέλα να μου την κρατάει μερικά πρωινά.. εσύ πως το σκέφτεσαι? Έχεις κάποιον να σου την κρατήσει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλό μήνα κορίτσια! 

Σπυριδούλα μου για το μπάνιο που λέγαμε στο σπίτι της αρέσει πολύ, τώρα πλατσουριζει για τα καλά μάλιστα και μας κάνει μούσκεμα! Κ εμείς το ίδιο σε λίγες μέρες γινόμαστε 6 μηνών! Μεγαλώνουν γρήγορα τα ζουζούνια μας!

Στη δουλειά θα επιστρέψω όταν γίνει 1 έτους. Κ εγώ αγχώνομαι όταν το σκέφτομαι, αλλά θέλοντας και μη θα συνηθίσουμε.. πιθανόν να βρω κάποια κοπέλα να μου την κρατάει μερικά πρωινά.. εσύ πως το σκέφτεσαι? Έχεις κάποιον να σου την κρατήσει?

Καλό μήνα με υγεία!!!

Χαχαχα μια από τα ίδια πλατσουριζει και γελάει. Έγινε 6 μηνών στις 30 του μηνός η δική μου. 

Εγώ δεν έχω βοήθεια εξ αρχής από κανέναν... Μόνο μια φορά μου τη κρατήσε η μάνα μου για να πάω στη κηδεία του πεθερού μου... Οι γονείς μου είναι νέοι και εργάζονται και οι γονείς του άντρα μου δε ζουν δυστυχώς... Σε βρεφονηπιακό τρέμω να τη βάλω κορίτσια.. πως μπορώ να εμπιστευτώ σε ξένους ανθρώπους τη μπεμπα μου; Αν συμβεί κάτι δε θα μπορεί ποτέ να μου το πει με λόγια,μόνο με τη συμπεριφορά της... Ίσως γίνομαι υπερβολική αλλά έχω γίνει πολύ φοβική και ίσως πιο συνειδητοποιημένη από πριν με τον ερχομό του μωρού... Αν εργαστώ , λογικά θα εργαστώ σεζόν όπως κάθε χρόνο μιας και δουλεύω σε ρεσεψιόν ξενοδοχείου. Η μπεμπούλα θα είναι 1,5 ετών. Είναι πολύπλοκη η κατάσταση αυτή. Προσπαθώ να σκέφτομαι το τώρα και τις στιγμές μαζί της και πόσο τυχερή είμαι που μπορώ να τη χαίρομαι γιατί ξέρω ότι άλλες μητέρες αναγκάζονται να δουλέψουν σχεδόν αμέσως μετά τον τοκετό και νιώθω πολύ ευγνώμων για αυτό. Αλλά η σκέψη αυτή με τρώει όπως καταλαβαίνετε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλό μήνα με υγεία!!!

Χαχαχα μια από τα ίδια πλατσουριζει και γελάει. Έγινε 6 μηνών στις 30 του μηνός η δική μου. 

Εγώ δεν έχω βοήθεια εξ αρχής από κανέναν... Μόνο μια φορά μου τη κρατήσε η μάνα μου για να πάω στη κηδεία του πεθερού μου... Οι γονείς μου είναι νέοι και εργάζονται και οι γονείς του άντρα μου δε ζουν δυστυχώς... Σε βρεφονηπιακό τρέμω να τη βάλω κορίτσια.. πως μπορώ να εμπιστευτώ σε ξένους ανθρώπους τη μπεμπα μου; Αν συμβεί κάτι δε θα μπορεί ποτέ να μου το πει με λόγια,μόνο με τη συμπεριφορά της... Ίσως γίνομαι υπερβολική αλλά έχω γίνει πολύ φοβική και ίσως πιο συνειδητοποιημένη από πριν με τον ερχομό του μωρού... Αν εργαστώ , λογικά θα εργαστώ σεζόν όπως κάθε χρόνο μιας και δουλεύω σε ρεσεψιόν ξενοδοχείου. Η μπεμπούλα θα είναι 1,5 ετών. Είναι πολύπλοκη η κατάσταση αυτή. Προσπαθώ να σκέφτομαι το τώρα και τις στιγμές μαζί της και πόσο τυχερή είμαι που μπορώ να τη χαίρομαι γιατί ξέρω ότι άλλες μητέρες αναγκάζονται να δουλέψουν σχεδόν αμέσως μετά τον τοκετό και νιώθω πολύ ευγνώμων για αυτό. Αλλά η σκέψη αυτή με τρώει όπως καταλαβαίνετε...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. έτσι σκέφτομαι κ εγώ..όμως όπως λες και εσύ ας ζήσουμε το τώρα! Έχεις ακόμα αρκετούς μήνες να ευχαριστήθεις το μπεμπακι σου.

Αλήθεια με το φαγητό πως τα πάτε? Εγώ σήμερα δοκίμασα πρώτη φορά να της δώσω πατάτα. Πρέπει να έφαγε 10 κουταλιές, μετά την είδα κάπως σαν να ξινιζε τη μουριτσα της και δεν της έδωσα άλλο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Arden είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. έτσι σκέφτομαι κ εγώ..όμως όπως λες και εσύ ας ζήσουμε το τώρα! Έχεις ακόμα αρκετούς μήνες να ευχαριστήθεις το μπεμπακι σου.

Αλήθεια με το φαγητό πως τα πάτε? Εγώ σήμερα δοκίμασα πρώτη φορά να της δώσω πατάτα. Πρέπει να έφαγε 10 κουταλιές, μετά την είδα κάπως σαν να ξινιζε τη μουριτσα της και δεν της έδωσα άλλο..

Έχεις δίκιο....

Με το φαγητό ακόμα στη προσαρμογή είμαστε. Δεν έχει κάθε μέρα την ίδια όρεξη για φαγητό και δε μπορώ να πω ότι είναι ιδιαίτερα φαγανη... Κάνω υπομονή και προσπαθώ να της δίνω νέες γεύσεις...

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2023 at 6:45 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Έχεις δίκιο....

Με το φαγητό ακόμα στη προσαρμογή είμαστε. Δεν έχει κάθε μέρα την ίδια όρεξη για φαγητό και δε μπορώ να πω ότι είναι ιδιαίτερα φαγανη... Κάνω υπομονή και προσπαθώ να της δίνω νέες γεύσεις...

 

On 1/8/2023 at 9:13 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Καλό μήνα με υγεία!!!

Χαχαχα μια από τα ίδια πλατσουριζει και γελάει. Έγινε 6 μηνών στις 30 του μηνός η δική μου. 

Εγώ δεν έχω βοήθεια εξ αρχής από κανέναν... Μόνο μια φορά μου τη κρατήσε η μάνα μου για να πάω στη κηδεία του πεθερού μου... Οι γονείς μου είναι νέοι και εργάζονται και οι γονείς του άντρα μου δε ζουν δυστυχώς... Σε βρεφονηπιακό τρέμω να τη βάλω κορίτσια.. πως μπορώ να εμπιστευτώ σε ξένους ανθρώπους τη μπεμπα μου; Αν συμβεί κάτι δε θα μπορεί ποτέ να μου το πει με λόγια,μόνο με τη συμπεριφορά της... Ίσως γίνομαι υπερβολική αλλά έχω γίνει πολύ φοβική και ίσως πιο συνειδητοποιημένη από πριν με τον ερχομό του μωρού... Αν εργαστώ , λογικά θα εργαστώ σεζόν όπως κάθε χρόνο μιας και δουλεύω σε ρεσεψιόν ξενοδοχείου. Η μπεμπούλα θα είναι 1,5 ετών. Είναι πολύπλοκη η κατάσταση αυτή. Προσπαθώ να σκέφτομαι το τώρα και τις στιγμές μαζί της και πόσο τυχερή είμαι που μπορώ να τη χαίρομαι γιατί ξέρω ότι άλλες μητέρες αναγκάζονται να δουλέψουν σχεδόν αμέσως μετά τον τοκετό και νιώθω πολύ ευγνώμων για αυτό. Αλλά η σκέψη αυτή με τρώει όπως καταλαβαίνετε...

Καλησπέρα!! Εμένα είναι 5,5 μηνών και 6100 κιλά.. της δίνω από τροφές ρυζαλευρο και σήμερα για να δοκιμάσει πήρα μια έτοιμη φρουτοκρεμα που βρήκα σε βαζάκι από το σουπερμαρκετ έλεγε από 5 μηνών δεν τρελάθηκε νομίζω.. δεν ρώτησα βέβαια την παιδίατρο ραντεβού έχουμε μαζί της τέλος του μήνα..της δίνω και λίγο νεράκι μετά το ρυζαλευρο 

On 31/7/2023 at 11:26 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εύχομαι να είστε όλες καλά.

Δε ξέρω αν το έχουμε θίξει αυτό το θέμα,αλλά θέλω να σας ρωτήσω γιατί το σκέφτομαι συνεχώς...

Πότε θα ξεκινήσετε δουλειά; Έχετε σκεφτεί; Νομίζω ότι κάποια κοπέλα από την ομάδα μας ήδη εργάζεται και φαντάζει ηρωίδα στα μάτια μου... Πώς τα καταφέρνει;! Με αγχωνει τρομερά μονο η σκέψη ότι θα έρθει η στιγμή από τον νέο χρόνο λογικά να αφήσω τη μπέμπα μου....

Καλησπέρα Σπυριδουλα μου!! Εγώ δεν καθησα καθόλου επέστρεψα δουλειά κατευθείαν επειδή είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και αν δεν εργαστώ δεν θα πληρωθώ κιόλας 😂 ευτυχώς εχω τη μαμά μου αλλά την περιμένω πως και πως το πρωί για να εξαφανιστω και να πάω δουλειά 🤣 πιο πολύ ξεκουράζομαι εκεί παρα στο σπίτι.. ειχα μια πολύ καλή εμπειρία με έναν βρεφονηπιακό που είναι και νήπιο εκεί έστελνα το γιο μου από 2 χρονων μέχρι φέτος που θα πάει πλέον α δημοτικού!! Εκεί θα στείλω και την κόρη μου με το καλό όταν πάει 2 μπορεί και νωρίτερα!! Το θέμα είναι να διαλέξεις έναν σταθμό που να νιώθεις εμπιστοσύνη.. ρώτησε πήγαινε από εκεί κάνε μια έρευνα και είμαι σίγουρη ότι θα βρεις κάτι αξιόλογο!! 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DINA86 είπε:

 

Καλησπέρα!! Εμένα είναι 5,5 μηνών και 6100 κιλά.. της δίνω από τροφές ρυζαλευρο και σήμερα για να δοκιμάσει πήρα μια έτοιμη φρουτοκρεμα που βρήκα σε βαζάκι από το σουπερμαρκετ έλεγε από 5 μηνών δεν τρελάθηκε νομίζω.. δεν ρώτησα βέβαια την παιδίατρο ραντεβού έχουμε μαζί της τέλος του μήνα..της δίνω και λίγο νεράκι μετά το ρυζαλευρο 

Καλησπέρα Σπυριδουλα μου!! Εγώ δεν καθησα καθόλου επέστρεψα δουλειά κατευθείαν επειδή είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και αν δεν εργαστώ δεν θα πληρωθώ κιόλας 😂 ευτυχώς εχω τη μαμά μου αλλά την περιμένω πως και πως το πρωί για να εξαφανιστω και να πάω δουλειά 🤣 πιο πολύ ξεκουράζομαι εκεί παρα στο σπίτι.. ειχα μια πολύ καλή εμπειρία με έναν βρεφονηπιακό που είναι και νήπιο εκεί έστελνα το γιο μου από 2 χρονων μέχρι φέτος που θα πάει πλέον α δημοτικού!! Εκεί θα στείλω και την κόρη μου με το καλό όταν πάει 2 μπορεί και νωρίτερα!! Το θέμα είναι να διαλέξεις έναν σταθμό που να νιώθεις εμπιστοσύνη.. ρώτησε πήγαινε από εκεί κάνε μια έρευνα και είμαι σίγουρη ότι θα βρεις κάτι αξιόλογο!! 

Ευχαριστώ πολύ... Κορίτσια σήμερα εγώ και η μπέμπα βγήκαμε θετικές στον κοβιντ. Δεν είχα νοσήσει προηγουμένως.. και ήρθε τη χειρότερη στιγμή που έχω το μωρό.. εγώ έφτασα 39.5 χθες. Ψηνομουν κυριολεκτικά και δεν πέφτει κάτω από 38 συνήθως. Είναι ακατεβατος. Η μπέμπα έχει λίγη γκρίνια όπως είναι φυσικό. Παίρνουμε τα αντιπυρετικά μας,τα σιρόπια μας και κάνουμε ότι μπορούμε αλλά δε τη παλεύω άλλο. Μου έρχεται να ουρλιάξω. Δεν έχω βοήθεια και η βοήθεια που έχω είναι λειψή. Όλη μέρα σχεδόν μόνη μου με τη μπέμπα άυπνη. Κατάλαβα ότι εμείς δεν έχουμε δικαίωμα να αρρωστήσουμε μια φορά.... 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Ευχαριστώ πολύ... Κορίτσια σήμερα εγώ και η μπέμπα βγήκαμε θετικές στον κοβιντ. Δεν είχα νοσήσει προηγουμένως.. και ήρθε τη χειρότερη στιγμή που έχω το μωρό.. εγώ έφτασα 39.5 χθες. Ψηνομουν κυριολεκτικά και δεν πέφτει κάτω από 38 συνήθως. Είναι ακατεβατος. Η μπέμπα έχει λίγη γκρίνια όπως είναι φυσικό. Παίρνουμε τα αντιπυρετικά μας,τα σιρόπια μας και κάνουμε ότι μπορούμε αλλά δε τη παλεύω άλλο. Μου έρχεται να ουρλιάξω. Δεν έχω βοήθεια και η βοήθεια που έχω είναι λειψή. Όλη μέρα σχεδόν μόνη μου με τη μπέμπα άυπνη. Κατάλαβα ότι εμείς δεν έχουμε δικαίωμα να αρρωστήσουμε μια φορά.... 

Περαστικά σας κορίτσι μου! Εύχομαι αύριο να είστε και οι δύο καλύτερα! Έχω νοσήσει κ εγώ πριν μείνω έγκυος. Εμένα με βοηθούσε πολύ το αλγκοφρεν..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Arden είπε:

@SpiridoulaK πως είστε?

Καλησπέρα κορίτσι μου. Είμαστε χωρίς πυρετό έως τώρα σήμερα. Εγώ έχω μπούκωμα και έντονο βήχα η μπέμπα λίγο βήχα και φτέρνισμα. 

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου ❤️

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2023 at 8:55 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Είμαστε χωρίς πυρετό έως τώρα σήμερα. Εγώ έχω μπούκωμα και έντονο βήχα η μπέμπα λίγο βήχα και φτέρνισμα. 

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου ❤️

Καλημέρα! Κ εμείς από προχθές με κοβιντ κ εγώ κ η μικρή μέχρι 39,5 φτάσαμε κ οι δύο πήγα κ νοσοκομείο γιατί φοβήθηκα που μου ανέβαζε ανά 2 ώρες πυρετο...αλλά ευτυχώς από χθες δεν ξανά έκανε...κνειαμστε κ διακοπές...άστα...ευτυχώς φαίνεται να περνάει.. κ εγώ μπούκωμα βήχα φτερνισμα αλλά σήμερα πολύ καλύτερα...μάλλον κολλήσαμε στο αεροπλάνο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Jiji είπε:

Καλημέρα! Κ εμείς από προχθές με κοβιντ κ εγώ κ η μικρή μέχρι 39,5 φτάσαμε κ οι δύο πήγα κ νοσοκομείο γιατί φοβήθηκα που μου ανέβαζε ανά 2 ώρες πυρετο...αλλά ευτυχώς από χθες δεν ξανά έκανε...κνειαμστε κ διακοπές...άστα...ευτυχώς φαίνεται να περνάει.. κ εγώ μπούκωμα βήχα φτερνισμα αλλά σήμερα πολύ καλύτερα...μάλλον κολλήσαμε στο αεροπλάνο...

Πωωω περαστικά σας... Εμείς είμαστε ήδη καλύτερα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι μανούλα Μαρτίου και η μπεμπα μου είναι 5μηνων και μιας εβδομάδας. 
ηθελα να ρωτήσω  με ποια σειρά και πως εντάξατε τις στέρεες τροφές; Και πότε  τις αρχίσατε; 
 

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2023 at 11:25 ΠΜ, Jiji είπε:

Καλημέρα! Κ εμείς από προχθές με κοβιντ κ εγώ κ η μικρή μέχρι 39,5 φτάσαμε κ οι δύο πήγα κ νοσοκομείο γιατί φοβήθηκα που μου ανέβαζε ανά 2 ώρες πυρετο...αλλά ευτυχώς από χθες δεν ξανά έκανε...κνειαμστε κ διακοπές...άστα...ευτυχώς φαίνεται να περνάει.. κ εγώ μπούκωμα βήχα φτερνισμα αλλά σήμερα πολύ καλύτερα...μάλλον κολλήσαμε στο αεροπλάνο...

Περαστικά σας κορίτσι μου! Λογικά θα είστε καλύτερα τώρα..

2 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι μανούλα Μαρτίου και η μπεμπα μου είναι 5μηνων και μιας εβδομάδας. 
ηθελα να ρωτήσω  με ποια σειρά και πως εντάξατε τις στέρεες τροφές; Και πότε  τις αρχίσατε; 
 

Καλησπέρα! Να σου ζήσει το μωράκι σου! Εμείς ξεκινήσαμε πριν μια εβδομάδα περίπου την εισαγωγή. Σε 2 μέρες γίνεται 6 μηνών η μπέμπα μου. Εγώ έδωσα για πρώτη φορά πατάτα με μια κουταλιτσα ελαιόλαδο. Μετά από τρεις μέρες πρόσθεσα λίγο καρότο. Γενικά κάθε τροφή που εισάγεις την δίνεις τρεις μέρες και μετά προσθέτεις κάτι καινούριο, ώστε αν χτυπά ξύλο την πειράξει κάτι ή κάνει αλλεργία να ξέρεις ποιο ήταν. Τώρα σταμάτησα για λίγο τα λαχανικά και θέλω να της δώσω φρούτα.. έχω δώσει μπανάνα και μήλο. Γενικά δεν μου τρώει και πολύ, 10 κουταλιές με το ζόρι.. αλλά δεν επιμένω.. είναι κάτι καινούργιο για αυτή και θέλει χρόνο.. εννοείται μετά της δίνω γάλα, αφού ακόμα δεν τρώει ποσότητα.. της δίνω και λίγο νεράκι μετά το φαγητό.. Μίλα και με τον παιδίατρο σου εννοείται να σε κατευθύνει και αυτός.. καλή αρχή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...