Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Τέστ ωορρηξίας


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Ξεκίνησα πρώτη φορά να χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας. 

Παρόλο που το ημερολόγιο περιόδου μου έλεγε ότι θα έχω ωορρηξία αργότερα  εγώ έκανα τεστ σύμφωνα με τα συμπτώματα που ένιωσα. Πράγματι το πρώτο τεστ ήταν αχνό θετικό και την επόμενη μέρα που ξανά έκανα ήταν σκούρο θετικό την τρίτη σερί μέρα που έκανα πάλι τεστ ήταν τελείως αρνητικό. Επαφή χωρίς προφύλαξη είχαμε την ημέρα του δεύτερου τεστ. (Σκούρο θετικό)

Το ξέρω ότι αυτή δεν είναι μία ουσιώδης προσπάθεια για παιδί αλλά για άλλους λόγους τις προηγούμενες ημέρες είχαμε επαφή με προφύλαξη. Ευελπιστώ βέβαια να συλλάβουμε τόσο εύκολα όσο και στην πρώτη εγκυμοσύνη η οποία δυστυχώς είχε αρνητική εξέλιξη στον πέμπτο μήνα κύησης. 

Θα ήθελα να μου πείτε σχετικά με το τεστ. Το ότι είχα δύο μέρες σερί θετικό τεστ από ότι διάβασα και στις οδηγίες είναι πολύ θετικό όμως δεν έχω καταλάβει τελικά ποια να ήταν άραγε η πιθανή ημέρα ωορρηξίας. 

Θελω να ελπίζω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Mountain_girl23 είπε:

Καλησπέρα σας. Ξεκίνησα πρώτη φορά να χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας. 

Παρόλο που το ημερολόγιο περιόδου μου έλεγε ότι θα έχω ωορρηξία αργότερα  εγώ έκανα τεστ σύμφωνα με τα συμπτώματα που ένιωσα. Πράγματι το πρώτο τεστ ήταν αχνό θετικό και την επόμενη μέρα που ξανά έκανα ήταν σκούρο θετικό την τρίτη σερί μέρα που έκανα πάλι τεστ ήταν τελείως αρνητικό. Επαφή χωρίς προφύλαξη είχαμε την ημέρα του δεύτερου τεστ. (Σκούρο θετικό)

Το ξέρω ότι αυτή δεν είναι μία ουσιώδης προσπάθεια για παιδί αλλά για άλλους λόγους τις προηγούμενες ημέρες είχαμε επαφή με προφύλαξη. Ευελπιστώ βέβαια να συλλάβουμε τόσο εύκολα όσο και στην πρώτη εγκυμοσύνη η οποία δυστυχώς είχε αρνητική εξέλιξη στον πέμπτο μήνα κύησης. 

Θα ήθελα να μου πείτε σχετικά με το τεστ. Το ότι είχα δύο μέρες σερί θετικό τεστ από ότι διάβασα και στις οδηγίες είναι πολύ θετικό όμως δεν έχω καταλάβει τελικά ποια να ήταν άραγε η πιθανή ημέρα ωορρηξίας. 

Θελω να ελπίζω! 

Καλησπέρα και καλή επιτυχία αυτή τη φορά στην εγκυμοσύνη σου. Εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τέστ ωορρηξίας. Έμεινα έγκυος τη πρώτη φορά με μια επαφή που έγινε εκσπερμάτωση εντός του κόλπου κι αυτό νομίζω ότι πρέπει να τονίσουμε....για να επιτευχθεί εγκυμοσύνη χρειάζεται εντός εκσπερμάτωση. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν πιθανότητες εγκυμοσύνης αν δεν υπάρξει εκσπερμάτωση εντός ακόμα και αν ήσουν σε ωορρηξία. Γόνιμες ημέρες του μήνα είναι περίπου 5 σε κάθε κύκλο. 1 μέρα πριν την ωορρηξία είναι πολύ γόνιμη ημέρα όπως και η ημέρα της ωορρηξίας γι αυτό και το τεστ σου έδειξε έτσι.Οπότε μην ξοδεύεσαι στα τεστ ωορρηξίας αν δεν γίνονται στοχευμένες επαφές γιατί μόνο θα αγχώνεσαι τσάμπα χωρίς αποτέλεσμα. 

πρίν από 34 λεπτά , Mountain_girl23 είπε:

Καλησπέρα σας. Ξεκίνησα πρώτη φορά να χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας. 

Παρόλο που το ημερολόγιο περιόδου μου έλεγε ότι θα έχω ωορρηξία αργότερα  εγώ έκανα τεστ σύμφωνα με τα συμπτώματα που ένιωσα. Πράγματι το πρώτο τεστ ήταν αχνό θετικό και την επόμενη μέρα που ξανά έκανα ήταν σκούρο θετικό την τρίτη σερί μέρα που έκανα πάλι τεστ ήταν τελείως αρνητικό. Επαφή χωρίς προφύλαξη είχαμε την ημέρα του δεύτερου τεστ. (Σκούρο θετικό)

Το ξέρω ότι αυτή δεν είναι μία ουσιώδης προσπάθεια για παιδί αλλά για άλλους λόγους τις προηγούμενες ημέρες είχαμε επαφή με προφύλαξη. Ευελπιστώ βέβαια να συλλάβουμε τόσο εύκολα όσο και στην πρώτη εγκυμοσύνη η οποία δυστυχώς είχε αρνητική εξέλιξη στον πέμπτο μήνα κύησης. 

Θα ήθελα να μου πείτε σχετικά με το τεστ. Το ότι είχα δύο μέρες σερί θετικό τεστ από ότι διάβασα και στις οδηγίες είναι πολύ θετικό όμως δεν έχω καταλάβει τελικά ποια να ήταν άραγε η πιθανή ημέρα ωορρηξίας. 

Θελω να ελπίζω! 

Λογικά η ημέρα της ωορρηξίας ήταν εκείνη με το πιο σκούρο χρώμα στο τέστ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία αυτή τη φορά στην εγκυμοσύνη σου. Εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τέστ ωορρηξίας. Έμεινα έγκυος τη πρώτη φορά με μια επαφή που έγινε εκσπερμάτωση εντός του κόλπου κι αυτό νομίζω ότι πρέπει να τονίσουμε....για να επιτευχθεί εγκυμοσύνη χρειάζεται εντός εκσπερμάτωση. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν πιθανότητες εγκυμοσύνης αν δεν υπάρξει εκσπερμάτωση εντός ακόμα και αν ήσουν σε ωορρηξία. Γόνιμες ημέρες του μήνα είναι περίπου 5 σε κάθε κύκλο. 1 μέρα πριν την ωορρηξία είναι πολύ γόνιμη ημέρα όπως και η ημέρα της ωορρηξίας γι αυτό και το τεστ σου έδειξε έτσι.Οπότε μην ξοδεύεσαι στα τεστ ωορρηξίας αν δεν γίνονται στοχευμένες επαφές γιατί μόνο θα αγχώνεσαι τσάμπα χωρίς αποτέλεσμα. 

Λογικά η ημέρα της ωορρηξίας ήταν εκείνη με το πιο σκούρο χρώμα στο τέστ.

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Εκσπερμάτωση εντός του κόλπου είχαμε την ημέρα του δεύτερου τεστ. 

Πριν από αυτήν είχαμε επαφές με προφύλαξη. 

Άρα υπάρχει μια φορά κανονική προσπάθεια. 

Όπως και να έχει κι αν δεν πετύχει, την επόμενη με καλύτερο πρόγραμμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mountain_girl23 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Εκσπερμάτωση εντός του κόλπου είχαμε την ημέρα του δεύτερου τεστ. 

Πριν από αυτήν είχαμε επαφές με προφύλαξη. 

Άρα υπάρχει μια φορά κανονική προσπάθεια. 

Όπως και να έχει κι αν δεν πετύχει, την επόμενη με καλύτερο πρόγραμμα!

Α πολύ ωραία!!! Γιατί όπως το έγραψες κατάλαβα σαν να ήταν διακεκομμένη επαφή όχι ελεύθερη. Οπότε έχεις πιθανότητες εγκυμοσύνης έστω και με μια φορά. Ζωντανό παράδειγμα εγώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα,να ρωτησω και εγω κατι με την σειρα μου...απο την ημερα που εμφανιζεται το χαμογελο στα τεστ ωορρηξιας ποτε γινεται η ωορρηξια?

Καλησπέρα κορίτσι μ..μέσα σε 12 με 24 ώρες οπότε η ίδια κ η επόμενη μέρα είναι οι πιο γονιμες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...