Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Christine. S είπε:

Κατάλαβα...Πάντως εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πάλι ο τότε  εμβρυολογος μου είχε πει ότι όλα είναι καλά στις μετρήσεις (β επιπέδου κ ντοπλερ) αλλά όταν είχε δει τις μετρήσεις ο διαβητολογος είχε πει ότι οριακά δεν έχει επηρεαστεί το έμβρυο...Κ του εχω εμπιστοσύνη του διαβητολογου γιατί είναι διευθυντής ενδοκρινολογίας σε μεγάλο μαιευτήριο...Τι να πω...Νομίζω ότι κοιτάζε αυτές τις γραμμές με την ανάπτυξη της κοιλιάς,αλλά δεν είμαι κ σίγουρη...

Ειναι και η ειδικοτητα του καθενος που παιζει. Εδω που τα λεμε για το διαβγτη ειναι πιο ειδικος ο ενδοκρινολογος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όμορφες καλησπέρες !!   Καλέ πόσα γράψατε σήμερα... Καταρχάς είμαι μέσα για βαιμπερ... αν θέλετε μπορούμε όλες να στείλουμε τους αριθμούς μας στην Roses ώστε να κάνει την ομάδα αφού ήταν και δική της ιδέα :-)

σχετικά με κόβιντ και ενεσες εγώ το θεωρώ καλή ιδέα..έτσι κ αλλιώς καλό κάνουν... κακό δεν κάνουν....ο μπαμπάς μου έκανε αντιπηκτικες όταν είχε κοβιντ...όχι ότι έχει κάποιο θέμα υγείας ή είναι ευπαθής... αδύνατος είναι..ούτε καν χολιστερινη έχει..όλους θα μας θάψει...αλλά προληπτικά είπαν ότι είναι καλό....ίσως επειδή δεν θα κουνιόταν για δέκα μέρες? Γενικως και στην ξάπλα δίνουν αντιπηκτικες.... Αλλιώς μήπως πάρεις καμία ασπιρίνη...παρόλα αυτά ότι σου πει ο γιατρός σου...αφού έπεσε κ ο πυρετός μην αγχώνεσαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν χασομερησα λοιπον εφτιαξα την ομαδα στο viber και ειμαστε ετοιμες να ξεκινησουμε! Στειλτε μου τον αριθμο σας με μηνυμα και θα σας βαλω !kisses!!!!

Eχω ηδη προσθεσει την @WomensPower xo xo xo

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κορίτσια μου! Κι εγώ μέσα για την ομάδα Viber, έχω ήδη στείλει το νούμερο μου στη @Roses! 

Σήμερα που λέτε πήγα στον γιατρό για καθιερωμένο υπέρηχο και ο μπέμπης ήταν σχεδόν 1 κιλο! Σαν ένα πακέτο ζάχαρη χαχαχαχαχα. Μόλις μπήκα στην 27η εβδομάδα και δε σας κρύβω ότι έχω μια μικρή ανησυχία γιατί αύριο θα κάνω την καμπύλη ζαχάρου..είμαι η πρώτη της ομάδας; Δώστε μου θετική ενέργεια!! Θα στείλω αύριο βράδυ να ενημερώσω πως πήγε.. φοβάμαι λίγο γιατί έχω πάρει και τα κιλακια μου , αλαλ ελπίζω να έχω καλά αποτελέσματα. Φιλιά σε όλες, κουράγιο στις ξαπλωμένες , υπομονή κορίτσια, όλα θα περάσουν..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Α καταλαβα! Οκ αν εισαι ψηλη κ εσυ δικαιολογειται. Βεβαια και η δοατροφη κακο δεν κανει. Αρκει να μη χεοροτερευει τις αναγουλες σου. Καμπυλη ζαχαρου ποτε θα κανεις τελικα;

 

Αφου σε κλωτσαει σημαινει οτι καλοπερναει! Χαχα! 

Εγω ειμαι μεσα για το messenger αν θελετε.

Εδω εγω ηθελα νανσας δειξω τη φωτο απο τη β επιπεδου και εσκασα που δεν μπορουμε απο δω! Εννοειται οτο θα ειναι τελειο!

 

Μπραβο!!! Ολα καλα λοιπον!!

Ωχ! Περαστικα σου!! Ελπιζω να το περασεις ευκολα και να μη χρεοαστεις ουτε αντιπηκτικες ουτε τιποτα. Πες μας τι θα σου πει και ο γιατρος σου.

 

Χαχαχα! Βαζε κρεμουλες! Κι εμενα με ξυνει η κοιλια μου. Αν δεν εβγαλες μεχρι τωρα μπορει να τη γλυτωσεις! Εχει μεγαλωσει πολυ η κοιλια σου; 

 

Χαχαχα! Θα βγει θα βγει!

Για καμπυλη ζαχαρου εμενα δε μου εχει αναφερει κατι ακομα. Μεχρι ποτε μπορουμε να την κανουμε;

Εμενα μου εστειλε μια φιλη με διδυμακια 6 σακουλες με ρουχαλακια 0-3! Απο τη μια λεω οκ για καλο το εκανε το κοριτσι αλλα απο τημ αλλη εγω τιποτα δε θα παρω; Ασε που τα δικα τξς ειναι αγορακια κ εγω που εχω κοριτσι θελω ναντην εχω με κορδελες και ροζουλι ολη την ωρα!! Χαχαχα

Μπορει να το ειπαμε πιο πριν αλλα ξεχασα (τοση αμνησια που παθαινω ολη την ωρα τελευταια ειναι φυσιολογικη;) . Εσυ που εισαι εμπειρη τι γνωμη εχεις για το αυγο; Εγω τελικα πηρα καροτσι χωρις αυγο και πορτ μπεμπε και ειπαμε να παρουμε καθισματακι απο 0. Αλλα καποιες φιλες μου λενε οτι ειναι καλυτερα να παρω αυγο. Εσυ τι λες; Η ερωτηση παει και στις υπολοιπες που εχετε ηδη παιδακια. 

Αρα τι κανουμε με viber - messenger? Εμενα με βολευουν και τα 2. 

Έχει περίπου κανένα μήνα που βάζω μια κρέμα της frezyderm βέβαια το σώμα μου είναι γεμάτο ραγαδες (πόδια χέρια στήθος) άρα ότι και να βάλω δεν την γλιτωνω απλά λέω εκεί που θα εβγαζα 20 πχ θα βγάλω 17 χαχαχαχα η κοιλιά μου μεγάλωσε νομίζω σε φυσιολογικά πλαίσια και παρόλο που δεν έκοψα το αλάτι ευτυχώς ακόμα δεν έχω πρηστεί.την καμπύλη την κάνουν νομίζω γύρω στις 26-28 εβδομάδες αλλά τελικά είναι και ανάλογα το ιστορικό σου! Από τα ρουχαλακια κρατά μόνο τα ουδέτερα εννοείται θα πάρεις και εσύ καινούρια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Christine. S said:

Εμένα 22+6 ήταν 600 γρ κ είπα στον εμβρυολογο ότι έχω κάποιες  μεταγευματικα τσιμπημενες τιμές με το μηχανάκι αλλά το νηστείας βγαίνει φυσιολογικό στο εργαστήριο κ η γλυκοζηλιωμενη κ να δει αν έχει επηρεαστεί...Τον ρώτησα αν το βάρος είναι φυσιολογικό για την εβδομάδα κ μου είπε ναι,όπως κ το αμνιακό...Τώρα θα δω τι θα πει κ ο διαβητολογος όταν πάω...Γιατί στην εβδομάδα που είσαι ήταν πολύ το 630;Εντύπωση μου κάνει...

Σοβαρά Χριστίνα; στο είπε φυσιολογικό; εμένα σχεδόν με έκανε να τρόμαξω η ενδοκρινολόγος: να τα καταφέρεις πάλι να γεννήσεις φυσιολογικά μην πάμε σε καισαρική και τέτοια μου έλεγε...ήμουν 23 εβδομάδων ακριβώς. Το 630 γραμ είναι νομίζω ο μέρος όρος βάρους στις 24 εβδομάδες...πάντως σήμερα μου βγήκε πολύ τσιμπημένη τιμή το ζάχαρο. Έφαγα γάλα με μουσλι ζυγισμένο και έπιασα 150! Έβαλα και την σύντροφό μου να φάει το ίδιο γιατί έχει μέσα πολλή σταφίδα αυτό το μουσλι και εκείνης βγήκε 110! Σοκ και δέος....οπότε έχει ένα δίκιο η ενδοκρινολόγος κι εγώ πρέπει να το πάρω απόφαση ότι έχω πάλι διαβήτη κύησης...

Είμαι μέσα στη ναυτία με τόσο υγιεινή διατροφή...δουλεύω πολύ στον υπολογιστή για να ξεχνιέμαι.

 

Σήμερα κορίτσια ο γιος μου με έκανε να λιώσω πάλι. Ήρθε κάποια στιγμή έκατσε στην αγκαλιά μου και με παρακλητικό γλυκό ύφος μου είπε: βυζάκι μαμά να προλάβω να κάνω πολύ πριν έρθει ο αδερφούλης μου που θα το χρειάζεται............

Θηλάζει μόνο μία φορά το πρωί αλλά φορά τελευταία μπορεί να ζητήσει κι άλλο μέσα στην μέρα...τώρα ξέρω γιατί. Έλιωσα σας λέω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι ;Όταν λες προδιαβητη τι εννοείς;Είχες τσιμπημενο το νηστείας στην αρχή της εγκυμοσύνης;Εγώ έχω τσιμπημενα κάποια μεταγευματικα μόνο με πολυ συγκεκριμένα φαγητά,ενώ είναι πολύ νορμάλ οι υπόλοιπες τιμές κ έκλεισα ραντεβού με διαβητολογο γιατί άκρη δε βγάζω...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά...Δε μας μαυρίζεις...Για αυτό είμαστε εδώ ...Κ εγώ κοκτέιλ παίρνω...Βγήκαν όλα χάλια με τον σίδηρο παρότι ξεκίνησα τον προηγούμενο μήνα κ τώρα ήταν λες κ δεν έπαιρνα...Παίρνω σίδηρο με φιλικό μαζί,βιταμίνη d που εχω ανεπαρκεια, b12 και ασβέστιο...Κ νομίζω ότι θα ξεκινησω κ μαγνήσιο όταν πάω κ του πω ότι έχω αρχίσει τις ψιλοκραμπες στα πόδια,αν κ δεν είναι υπέρ του μαγνησίου γιατί στο ενημερωτικό φυλλάδιο που μοιραζει στις έγκυες γράφει για το μαγνήσιο ότι δεν έχει βρεθεί να δρα προληπτικά στην εγκυμοσύνη,αντίθετα ορισμένες φορές έχει αρνητικές συνέπειες.Εντωμεταξυ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη στην κυριολεξία πονούσα υπερβολικά από τις κράμπες στον ύπνο κ έπαιρνα δύο Μαγνησία  με οδηγία του προηγούμενου γυναικολόγου...Όπως κ να έχει,σε σχέση με τη βαλίτσα,μπορείς να φτιάξεις ένα μικρό σακβουαγιαζ  κ να το έχεις μέσα στη ντουλάπα για να νιώθεις εσύ ασφαλής....Πάρα πολλες κάνουν περίδεση κ πάνε όλα καλά...Εύχομαι στην επόμενη εξέταση να είναι όλα πολύ καλύτερα!!!Έχε πίστη!

 

Μη σκέφτεσαι καθόλου τα κιλά,θα τα χάσεις όλα μετά...Ο γιατρός σου λέει όλα τα ενδεχόμενα για να είναι καλυμμένος...Κ στα λέει για να προσέξεις...Ακόλουθα τις οδηγίες του κ θα δεις ,θα είναι όλα καλά...Εφοδιασου με βιβλία,κανένα περιοδικό,χαζεψε μωρουδιακα κ ας μην αγοράζεις..Να περνάει η ώρα,όσο δύσκολα κ αν περνάει...Όσο για τα μικρόβια ,παίρνεις αντιβίωση,οπότε σκέψου θετικά..Στο επόμενο τηλέφωνο ρώτα τον μήπως πρέπει να πάρεις κ άλλη αντιβίωση γιατί φοβάσαι για λοίμωξη...Οι συμβατές αντιβιωσεις δεν κάνουν τίποτα στο εμβρυο

Ναι το νηστείας μου το είχα δει πριν μείνω έγκυος και ηταν πάνω από τα όρια. Μου είπε τώρα ο γιατρός ότι ίσως ήταν από κούραση η κάτι που είχα φάει γιατί δεν ήταν πολύ πολύ πάνω από το οριο.... Και μάλλον είχε δίκιο τώρα που πήρα τα αποτελέσματα από την καμπύλη το νηστείας μου είναι πολύ καλο αλλά ανέβασα ζάχαρο. Έστειλα τα αποτελέσματα και περιμένω να δω πως θα κινηθούμε σίγουρα θα πρέπει να πάω σε ενδοκρινολόγο...

πρίν από 18 λεπτά , Leica είπε:

Σοβαρά Χριστίνα; στο είπε φυσιολογικό; εμένα σχεδόν με έκανε να τρόμαξω η ενδοκρινολόγος: να τα καταφέρεις πάλι να γεννήσεις φυσιολογικά μην πάμε σε καισαρική και τέτοια μου έλεγε...ήμουν 23 εβδομάδων ακριβώς. Το 630 γραμ είναι νομίζω ο μέρος όρος βάρους στις 24 εβδομάδες...πάντως σήμερα μου βγήκε πολύ τσιμπημένη τιμή το ζάχαρο. Έφαγα γάλα με μουσλι ζυγισμένο και έπιασα 150! Έβαλα και την σύντροφό μου να φάει το ίδιο γιατί έχει μέσα πολλή σταφίδα αυτό το μουσλι και εκείνης βγήκε 110! Σοκ και δέος....οπότε έχει ένα δίκιο η ενδοκρινολόγος κι εγώ πρέπει να το πάρω απόφαση ότι έχω πάλι διαβήτη κύησης...

Είμαι μέσα στη ναυτία με τόσο υγιεινή διατροφή...δουλεύω πολύ στον υπολογιστή για να ξεχνιέμαι.

 

Σήμερα κορίτσια ο γιος μου με έκανε να λιώσω πάλι. Ήρθε κάποια στιγμή έκατσε στην αγκαλιά μου και με παρακλητικό γλυκό ύφος μου είπε: βυζάκι μαμά να προλάβω να κάνω πολύ πριν έρθει ο αδερφούλης μου που θα το χρειάζεται............

Θηλάζει μόνο μία φορά το πρωί αλλά φορά τελευταία μπορεί να ζητήσει κι άλλο μέσα στην μέρα...τώρα ξέρω γιατί. Έλιωσα σας λέω.

Έλα ρε συ το γλυκουλι μου!!! Πως να μην λιώσεις;; να του δώσεις πολλά πολλά φιλάκια!!! Εμένα το νηστείας ήταν 89 στην μια ώρα πήγε 197 και στις δύο ώρες 161....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Christine. S said:

Κατάλαβα...Πάντως εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πάλι ο τότε  εμβρυολογος μου είχε πει ότι όλα είναι καλά στις μετρήσεις (β επιπέδου κ ντοπλερ) αλλά όταν είχε δει τις μετρήσεις ο διαβητολογος είχε πει ότι οριακά δεν έχει επηρεαστεί το έμβρυο...Κ του εχω εμπιστοσύνη του διαβητολογου γιατί είναι διευθυντής ενδοκρινολογίας σε μεγάλο μαιευτήριο...Τι να πω...Νομίζω ότι κοιτάζε αυτές τις γραμμές με την ανάπτυξη της κοιλιάς,αλλά δεν είμαι κ σίγουρη...

Κοίτανε το κεφάλι και την κοιλιά και την αναλογία μεταξύ τους....νομίζω κι εγώ ότι καλύτερα ξέρουν οι διαβητολογοι... να δεις τι θα σου πει Χριστίνα. Εμένα τα είδε όλα, κεφάλι κοιλιά νηστείας τσιμπημένο βάρος και με έχει τώρα μία εβδομάδα διατροφή παρακολούθησή (τρυπάω έξι φορές την μέρα γιατί μου λέει αυτό είναι η εναλλακτική της καμπύλης)..και να δούμε και το μωρό την Παρασκευή πώς μεγαλώνει και ...αναμονή. 

Καλό είναι που θα σε δει κ κάποιος ειδικός...

26 minutes ago, Μαρία.Μ said:

Ναι το νηστείας μου το είχα δει πριν μείνω έγκυος και ηταν πάνω από τα όρια. Μου είπε τώρα ο γιατρός ότι ίσως ήταν από κούραση η κάτι που είχα φάει γιατί δεν ήταν πολύ πολύ πάνω από το οριο.... Και μάλλον είχε δίκιο τώρα που πήρα τα αποτελέσματα από την καμπύλη το νηστείας μου είναι πολύ καλο αλλά ανέβασα ζάχαρο. Έστειλα τα αποτελέσματα και περιμένω να δω πως θα κινηθούμε σίγουρα θα πρέπει να πάω σε ενδοκρινολόγο...

Έλα ρε συ το γλυκουλι μου!!! Πως να μην λιώσεις;; να του δώσεις πολλά πολλά φιλάκια!!! Εμένα το νηστείας ήταν 89 στην μια ώρα πήγε 197 και στις δύο ώρες 161....

Του έδωσα ήδη....με είδε και κουρασμένη και μου είπε πάνε μαμά να ξάπλωσεις στην κρεβατοκάμαρα....τέτοιο γλυκό παιδί ευλογία έχω.

Αχ ναι κορίτσι μου έχεις ζάχαρο. Το θετικό είναι ότι έχεις χαμηλό νηστείας. Το πιο δύσκολο είναι να ξυπνάς με ζάχαρο χωρίς να έχεις φάει τίποτα...αυτό που έχω τώρα εγώ δηλαδή. Θα πρέπει να το ρυθμίσετε με διατροφή κι όλα καλά θα πάνε. Η αρχή είναι δύσκολη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Leica είπε:

Κοίτανε το κεφάλι και την κοιλιά και την αναλογία μεταξύ τους....νομίζω κι εγώ ότι καλύτερα ξέρουν οι διαβητολογοι... να δεις τι θα σου πει Χριστίνα. Εμένα τα είδε όλα, κεφάλι κοιλιά νηστείας τσιμπημένο βάρος και με έχει τώρα μία εβδομάδα διατροφή παρακολούθησή (τρυπάω έξι φορές την μέρα γιατί μου λέει αυτό είναι η εναλλακτική της καμπύλης)..και να δούμε και το μωρό την Παρασκευή πώς μεγαλώνει και ...αναμονή. 

Καλό είναι που θα σε δει κ κάποιος ειδικός...

Του έδωσα ήδη....με είδε και κουρασμένη και μου είπε πάνε μαμά να ξάπλωσεις στην κρεβατοκάμαρα....τέτοιο γλυκό παιδί ευλογία έχω.

Αχ ναι κορίτσι μου έχεις ζάχαρο. Το θετικό είναι ότι έχεις χαμηλό νηστείας. Το πιο δύσκολο είναι να ξυπνάς με ζάχαρο χωρίς να έχεις φάει τίποτα...αυτό που έχω τώρα εγώ δηλαδή. Θα πρέπει να το ρυθμίσετε με διατροφή κι όλα καλά θα πάνε. Η αρχή είναι δύσκολη...

Αχ το αγόρι μου !! Αυτό το φοβόμουν ότι και το νηστείας μου θα είναι ανεβασμένο... Τι μπορούμε να κάνουμε τώρα;; Υπομονή μόνο και ελπίζω να περάσει γρήγορα ο καιρός!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Lababies είπε:

Καλησπερα κορίτσια ❤️ Είναι καμία περιδεση τραχήλου ; ΠΗΤ 24/03 αν ολα πάνε καλά 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ!! Στις 25 εβδομάδες! Τι σε απασχολεί? Ότι θελήσεις μπορείς να μου πεις!!Πητ 9/3 με φόβο και άγχος για το τέλος!!

Link to comment
Share on other sites

@Roses! αχ άντε με το καλό όλα . Έκανα περιδεση 19 εβδ. Με τράχηλο 19mm ήταν τελείως ανοιχτός κοντός λεπτός ,μόνο ο αμνιακος δεν φαινόταν στο Τσακ . Τώρα είμαι 23 σχεδόν εβδομάδων με 24mm Σταθερός .απλά ο γιατρός μου είπε ότι μόνο το ραμμα το κρατάει διότι από πάνω από το ραμμα εκεί που είναι ο σάκος ανοιγοκλείνει χωρίς πίεση σκέψου .( είμαι και κρεβάτι ) φοβάμαι . Εσυ Γτ ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Lababies είπε:

@Roses! αχ άντε με το καλό όλα . Έκανα περιδεση 19 εβδ. Με τράχηλο 19mm ήταν τελείως ανοιχτός κοντός λεπτός ,μόνο ο αμνιακος δεν φαινόταν στο Τσακ . Τώρα είμαι 23 σχεδόν εβδομάδων με 24mm Σταθερός .απλά ο γιατρός μου είπε ότι μόνο το ραμμα το κρατάει διότι από πάνω από το ραμμα εκεί που είναι ο σάκος ανοιγοκλείνει χωρίς πίεση σκέψου .( είμαι και κρεβάτι ) φοβάμαι . Εσυ Γτ ;

Καλημέρα! Και εγώ έκανα την 25η λόγω ότι κοντυνε βδομάδα με την βδομάδα...Τώρα περιμένω να πάω στον γιατρό να δει αν έχει σταθεροποιηθεί..Εγώ είχα 16mm όταν την έκανα..Και εγώ κρεβάτι είμαι και με πολύ άγχος αν θα τα καταφέρουμε ως το τέλος!!! Εδώ θα τα λέμε τις ανησυχίες μας και όλα να πάνε καλά!! Από συσπάσεις πώς είσαι? Έχω κάποιες μέσα στην μέρα μέχρι 3-4! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ναι μακάρι να πάνε όλα καλά . Αν και δεύτερη εγκυμοσύνη αν σου πω δεν καταλαβαίνω τι πάει να πει σύσπαση ; Ναι το πέτρωμα σκέτο το έχω που και που χαμηλα όταν μαζεύει το μωρό αν είναι αυτό . Ο γιατρός δεν μου λέει κάτι για συσπάσεις . Να φτιάξει ο τράχηλος δεν ξέρω , αλλά να μείνει σταθερός σίγουρα σε αυτό που είναι . Αχ. Στο κρεβάτι πως την παλεύεις ;;; @Roses!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Lababies είπε:

Καλημερα ναι μακάρι να πάνε όλα καλά . Αν και δεύτερη εγκυμοσύνη αν σου πω δεν καταλαβαίνω τι πάει να πει σύσπαση ; Ναι το πέτρωμα σκέτο το έχω που και που χαμηλα όταν μαζεύει το μωρό αν είναι αυτό . Ο γιατρός δεν μου λέει κάτι για συσπάσεις . Να φτιάξει ο τράχηλος δεν ξέρω , αλλά να μείνει σταθερός σίγουρα σε αυτό που είναι . Αχ. Στο κρεβάτι πως την παλεύεις ;;; @Roses!

Αυτό το πέτρωμα είναι η σύσπαση..Έχεις αρκετά μέσα στη μέρα? Δεν την παλεύω καθόλου μην σου λέω ψέματα..Είμαι ήδη στο κρεβάτι από την 17η εβδομάδα και τώρα πάω στην 26! Τρέμω μέρα με την ημέρα να μην γίνει το οτιδήποτε..έχω και άλλα 3 παιδιά οπότε αυτό δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την κατάσταση και ας έχω βοήθεια .Έχουν φρικαρει και αυτά ...Τώρα σκέφτομαι μόνο εβδομάδα ανά εβδομάδα να κερδίσω χρόνο...Εύχομαι και παρακαλώ να πάμε καλά!! Ο γιατρός κάθε πότε σε παρακολουθεί?Σου έχει πει πότε η κατάσταση γίνεται ανησυχητική?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...